1 Naposledy upravil: Aidamos (17. 09. 2020 08.31:09)

Téma: Edwards '75RI Jazz Bass

Edwards '75RI Jazz Bass

Rok výroby: 1990
Země původu: Japonsko

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p18qds6qe81r8mg6qill14tabhu3.jpg

- Tělo jasan

- Krk javor s javorovým hmatníkem, perleťové obdélníkové výložky, bílé plastové lemování (binding)

- Masívní otevřené ladící mechaniky

- Vitage kobylka z ohnutého plechu s drážkovanými (závitovými) kameny

- Dva single coil snímače typu Jazz Bass

- Ovládání hlasitost/hlasitost/tónová clona

- Hmotnost 5 kg

Značka Edwards spadá pod firmu ESP. Jedná se o nevývozní model a tedy si firma mohla dovolit totožný tvar těla a hlavy s předlohou od firmy Fender. Na 24 let stáří je basa krásně zachovaná jen s drobnými oděrkami a jedním výrazným ťukancem zezadu na krku, který při hře nepřekáží, tedy o něm ani nevíte. Profil krk je spíš D než C a slušně mi do ruky sedí. Použitý jasan na těle bude zřejmě severský a hodně hustý, protože basa je velmi těžká. Krk v lesklém laku s bílými perleťovými výložkami a lemováním vypadá opravdu luxusně. Mechaniky mají hladký chod i po těch letech, pražce jsou ve výborné kondici. Zpracování nástroje je na vysoké úrovni, není mu co vytknout. Celkově nástroj působí poctivým dojmem.

Zvuk

Zvuk je velmi charakteristický Jazz Bass, zvonivý, vrčivý, konkrétní, s výborně artikulovaným éčkem. Nahrávky jsou nahrané rovnou do zvukovky a ponechány bez dalších úprav kromě normalizace hlasitosti. Použité jsou nějaké niklovky .045"-.105" ve velmi dobrém stavu.

Snímač u krku
Oba snímače
Snímač u kobylky
Slap na oba snímače

Hodnocení

Výtečný nástroj ze střední třídy. Poctivý, inspirativní, navíc hezký, ovšem poněkud těžší. Už se těším, až na něj nový majitel Medek.H namlátí na YouTube něco reprezentativnějšího než já výše.

Další fotky v Daviďákově galerii: ZDE.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2

Re: Edwards '75RI Jazz Bass

Ahaaa, takze funkcni zachovaly kopirak jazz bassu z japanu, parada smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

3

Re: Edwards '75RI Jazz Bass

whoa! Krásnej stroj. Pro japonky já mám věčnou slabost...

0 xLajků:

4

Re: Edwards '75RI Jazz Bass

Moc pěkný! Podle specifikace vlastně stejná jak ta moja, dokonce i ročník sedí smile Myslel jsem, že bude znít i stejně ale ne smile Zajímalo by mě, za kolik se taková basa dá dovalit do CZ.

0 xLajků:

5

Re: Edwards '75RI Jazz Bass

UR napsal:

Zajímalo by mě, za kolik se taková basa dá dovalit do CZ.

Alespoň orientačně: http://baskytara.com/topic13302-p-edwar … -75ri.html

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

6

Re: Edwards '75RI Jazz Bass

Tak už jsem měl trochu času si s japonkou pohrát smile a zatím jsem hooodně spokojen!

Děkuju Adamovi za suprovou a přesnou recenzi. Basu jsem si přes minulý týden do svých rukou seřídil a hodně se mi líbí možnosti nastavení. Dohmat jde nastavit opravdu hoodně nízký a příjemný, plusem je pro mě vroubkování kamenů v kobylce k nastavení rozteče strun, opravdu paráda. Poměrně rychle jsem si našel vhodný setup, který na base mužu s klidem nechat na cokoliv co si na ní zahraju. Zdá se mi, což oceňuju, že výztuha silně a dobře drží krk ve tvaru, do kterého je utažena. Tedy i když basu podladím, krk drží tvar a nemá takovou tendenci se rovnat, takže i povolenější struny mají na krku prostor k průběhu a konkrétnímu spodku. (To jsem u nástrojů, které jsem měl v ruce prozatím moc nepozoroval...) Podladění jsem v plánu při koupi této basy neměl, ale vidím nakonec, že si to i se slabšími strunami ke standartu můžu klidně dovolit a zní to stejně super! Jediné na co si budu ještě chvilku zvykat je asi váha, po chvilce hraní s basou na zádech tu vyšší hmotnost opravdu cítím.

...Na závěr jedna travní, kde snad nejvíc vyniká krása tohohle nástroje!

http://img16.rajce.idnes.cz/d1603/10/10001/10001795_c8f03f8054171f920c4e97c13d3b0efc/images/IMAG0136.jpg

Víc tady: http://medekjan.rajce.idnes.cz/Edwards_ … 90_Japan/#

0 xLajků:

7

Re: Edwards '75RI Jazz Bass

bjůtifl smile

0 xLajků: