1

Téma: Jak vyrobit svítící struny

Nazdar,
vím, že tu jsou témata ohledně DR neon, ale po přečtení různých recenzí a zkušeností známých ohledně coated DR od nich dávám ruce pryč. Moje otázka zní: jak udělat z normálních strun svítící v úplné tmě (tedy nasvícené UV)? Napadly mě spreje na kovy (našel jsem nějaký na kola u auta), ale chci co nejslabší možnou vrstvu, aby to (moc) neovlivnilo fyzikální vlastnosti strun. Nějaké nápady?

0 xLajků:

2

Re: Jak vyrobit svítící struny

Hattori napsal:

Nazdar,
vím, že tu jsou témata ohledně DR neon, ale po přečtení různých recenzí a zkušeností známých ohledně coated DR od nich dávám ruce pryč. Moje otázka zní: jak udělat z normálních strun svítící v úplné tmě (tedy nasvícené UV)? Napadly mě spreje na kovy (našel jsem nějaký na kola u auta), ale chci co nejslabší možnou vrstvu, aby to (moc) neovlivnilo fyzikální vlastnosti strun. Nějaké nápady

podla mna cely napad striekania strun nejakym sprejom alebo nanasanie nejakych vrstiev je totalna capina big_smile struny ti prestanu hrat a nemyslim ze docielis podobny efekt ako na DR smile .....

jedine co ma napada je spravit nieco ako tapewound co robi fender (cierne) ... a omotat tu strunu nejakou fosforovou paskou... ale myslim ze to je cisto nerealna vec smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

3

Re: Jak vyrobit svítící struny

Hattori napsal:

jak udělat z normálních strun svítící v úplné tmě

LSD? lol

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

4

Re: Jak vyrobit svítící struny

Jelikož ve tmě (resp. UV nasvícené) svítí leckteré aviváže pánských košil a triček, tak snad zkusit toto, ni? smile
Poreferuj, jak´s dopad´... smile

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

5

Re: Jak vyrobit svítící struny

woody napsal:

Poreferuj, jak´s dopad´

Aidamos napsal:

LSD?

jojo, dám vědět big_smile

0 xLajků:

6 Naposledy upravil: m3 (28. 04. 2014 18.44:12)

Re: Jak vyrobit svítící struny

FunkyMonk napsal:

odla mna cely napad striekania strun nejakym sprejom alebo nanasanie nejakych vrstiev je totalna capina big_smile struny ti prestanu hrat a nemyslim ze docielis podobny efekt ako na DR smile .....

mno ono ten DRkovej potah neni nic moc jinyho... a kdyz to striknes prez muzes docilit podobnej efekt jak u elixiru big_smile .. klidne to na nakejch starsich levbejsich zkus .. jenom to chce najit vhodnej polymer a vhodny nanaseni big_smile ..

dycky lituju ze sem se nedal na materialovou chemii polymeru to by bylo fajn tema disertacky big_smile .. ikdyz ono asi spis bakalarky big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

7

Re: Jak vyrobit svítící struny

Aidamos napsal:
Hattori napsal:

jak udělat z normálních strun svítící v úplné tmě

LSD? lol

...ty si vůl... lol lol lol ale rozchechtalo mě to. big_smile

0 xLajků:

8 Naposledy upravil: Matej (29. 04. 2014 05.49:23)

Re: Jak vyrobit svítící struny

be_fretless napsal:
FunkyMonk napsal:

podla mna cely napad striekania strun nejakym sprejom alebo nanasanie nejakych vrstiev je totalna capina

Tisíc bodov pre uja Funkyho smile

...ale třebas nějakým intimsprejem by to nemuselo být špatný,..by krásně voněly. smile

0 xLajků:

9

Re: Jak vyrobit svítící struny

m3 napsal:

lituju ze sem se nedal na materialovou chemii polymeru

U nás je obor přímo o nátěrových hmotách smile


Hattori napsal:

Nějaké nápady?

Vymáchat v ginu s tonicem...resp jen v tom tonicu ten taky svítí... big_smile big_smile big_smile

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

10

Re: Jak vyrobit svítící struny

Aidamos napsal:

LSD?

Vzpomněl jsem si, že kdy jsem četl Lemmyho biografii, tak psal že během koncertů Hawkwind kropili publikum vodou s LSD. Myslím, že pak svítila celé kapela big_smile big_smile big_smile

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: Matej (30. 04. 2014 11.13:11)

Re: Jak vyrobit svítící struny

Hastur napsal:
Aidamos napsal:

LSD?

...že během koncertů Hawkwind kropili publikum vodou s LSD. Myslím, že pak svítila celé kapela big_smile big_smile big_smile

Fakt jo?...to je hustý teda. hmm To muselo bejt pro některý lidi docela trauma. Mám kámošku,...ta asi před 15-ti rokama dělala pro svý kámoše bábovku s travkou, šla ven, bábovku nechala vystydnout. Její mamka přišla domů, měla radost z bábovky, vyklopila jí,...a ochutnala. Skončila vě špitále, páč vůbec netušila co se s ní děje a do dneška z toho má trauma. sad

0 xLajků:

12

Re: Jak vyrobit svítící struny

Matej napsal:

Fakt jo?

Tak Lemmy to psal, otázkou je co si z toho období pamatuje...

Na druhou stranu, v té době bylo LSD legální a ty lidi asi věděli co se bude dít. Přece jen space/psychedelic rock. Ale každopádně jako překvápko bych to zažít nechtěl.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

13

Re: Jak vyrobit svítící struny

Aby to bylo trochu k tématu, co ty struny zkusit natřít tou UV aktivní barvou na razítka? Za běžnýho světla je to průhledný. Mají to na kytarách http://kytary.cz/eurolite-uv-razitkovac … /HN071924/

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

14

Re: Jak vyrobit svítící struny

Matej napsal:

Fakt jo?...to je hustý teda.

Jo no, akorát jim to tam dávali do připravovanýho jídla, o kropení LSD vodou si nic nepamatuju big_smile Stejně prej hodně lidí chodilo na koncerty protože se tam před něma vlnila ta kozatá holka. big_smile  A k tomu LSD. big_smile

Hastur napsal:

natřít tou UV aktivní barvou na razítka?

Muhehe dobrej nápad...

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

15

Re: Jak vyrobit svítící struny

Hastur napsal:

co ty struny zkusit natřít tou UV aktivní barvou na razítka? Za běžnýho světla je to průhledný. Mají to na kytarách

Ty jo, to je dobrý, to ani nevím, že něco takovýho existuje. Jen jestli po aplikaci ty struny prostě zvukově neumřou...

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

16

Re: Jak vyrobit svítící struny

ja bych na kazdou strunu nalepil LED pasek pak budou urcite svitici wink

nebo zkusit misto strun jen samotne LED pasky...

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

17

Re: Jak vyrobit svítící struny

RadekCX napsal:

ja bych na kazdou strunu nalepil LED pasek

Tak LED pásek bude na 24V, k tomu aktivka 18V, to by bylo chlívků na baterky big_smile
A při slapu zaděláno na epileptickej záchvat

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

18

Re: Jak vyrobit svítící struny

Hastur napsal:

co ty struny zkusit natřít tou UV aktivní barvou na razítka

přesně to jsem hledal... až na to budu mít náladu, vyzkouším a dám jsem dojmy... děkuju smile

0 xLajků:

19

Re: Jak vyrobit svítící struny

Určitě to pak nafoť a poreferuj až to vyzkoušíš. Docela by mě to zajímalo smile

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

20

Re: Jak vyrobit svítící struny

Sezen si bile struny, bila odrazi UV dost ne?? A nebo opticke vlakno

Cort Action DLX Cherry Red Sunburst

Laney RGB 500 1x15"

BOSS ODB-3,BOSS NS-2,APHEX 1404, DUNLOP 105Q CRY BABY
0 xLajků: