1

Téma: kombo do zkušebny po sté HARTKE KICKBACK 12

Cau jsem tu na foru novacek, jsem novacek i v hrani na basu a potrebuju radu. Vim ze tu je takovych temat dost, ale ja chci pomoct konkretne s mym pripadem. S kamosem jsme si vykutili zkusebnu a ja ted schanim kombo. Kytarista hraje na kombo randall lampu 50W a dokaze tam stim udelat pekny randal. No a ja potrebuju takove kombo aby bylo slyset. Dostal jsem nabidku na koupi HARTKE KICKBACK 120W 1x12"

odkaz zde http://www.muziker.cz/baskytary/basova- … ickback-12

basu mam aktivni cortku DLX. Zajima mne co si myslite?? Hrajeme prevazne hard rock no a zkusebna je velka asi 3X6m

Cort Action DLX Cherry Red Sunburst

Laney RGB 500 1x15"

BOSS ODB-3,BOSS NS-2,APHEX 1404, DUNLOP 105Q CRY BABY
0 xLajků:

2

Re: kombo do zkušebny po sté HARTKE KICKBACK 12

Měl jsem Kickback 10: http://baskytara.com/viewtopic.php?id=8147
120 basových Wattů je ke kytarovým celolampovým 50 W fakt málo (zvlášť když to ten kytarista vohulí). Spíš koukej na něco kolem 300 W.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3

Re: kombo do zkušebny po sté HARTKE KICKBACK 12

Diky moc, a mam si poridit neco s moznosti pripojeni dalsi bedny?? Kdyby se treba pridal dalsi kytarista, nebo nedej boze ten muj si koupil neco silnejsiho....pomohlo by mi to? Nebo bych musel taky navysit lvl?

Cort Action DLX Cherry Red Sunburst

Laney RGB 500 1x15"

BOSS ODB-3,BOSS NS-2,APHEX 1404, DUNLOP 105Q CRY BABY
0 xLajků:

4

Re: kombo do zkušebny po sté HARTKE KICKBACK 12

Tak se kluci treba daji potiseji, usi vam podekujou. Hraju furt s cca 100w 1x15 na pul cokoliv. Akusticke srance a srumec s dvema kytarama, klavesama a houslema... Jako chapu ze ty nove aparaty hrajou tiseji ale i tak.

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

5

Re: kombo do zkušebny po sté HARTKE KICKBACK 12

Jezus Bassman napsal:

Diky moc, a mam si poridit neco s moznosti pripojeni dalsi bedny?

To zase bacha na to, že když je na kombu uvedeno 300 W, ale má možnost připojení na externí reproduktor, tak ten maximální výkon dostaneš právě pouze s připojeným externím reproboxem. Výkon samotného komba bude cca 180 W, což může stačit, ale nemusí, čili pak je logický krok dokoupit přídavný box.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

6

Re: kombo do zkušebny po sté HARTKE KICKBACK 12

Jasne uz tomu rozumim diky....jeste mne prosim teda zajima jaky je rozdil kdyz pouziju 1x15", 1x12", 4x10", 2x12" atd. Ale zkusim pohledt i na foru

Cort Action DLX Cherry Red Sunburst

Laney RGB 500 1x15"

BOSS ODB-3,BOSS NS-2,APHEX 1404, DUNLOP 105Q CRY BABY
0 xLajků:

7

Re: kombo do zkušebny po sté HARTKE KICKBACK 12

Už to zaznělo několikrát,že novější malá komba s psanými 120Watty a dvanáctkovým reprákem ten skutečný akustický tlak,který ty bys chtěl NEMAJÍ!!!!!!!!! Před pár dny byl inzerát na starýho Peaveye hlava+ 15" box ještě i s pedálem na spínání vestavěných efektů.Tohle by Ti mělo stačit a nejen do zkušebny.To je můj názor.J.

Trace Elliot Club #6 basa ATK-305 Ibanez,hlavaTE- AH 400 SMX,box TE-1028H a TE-1818 ,ladička Sabine RT7000 USA
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: Aidamos (07. 06. 2014 09.26:56)

Re: kombo do zkušebny po sté HARTKE KICKBACK 12

famfrnos napsal:

Už to zaznělo několikrát,že novější malá komba s psanými 120Watty a dvanáctkovým reprákem ten skutečný akustický tlak,který ty bys chtěl NEMAJÍ!

Ani mít nemůžou. Ta reproduktorová plocha je na to malá. Ale o výkonu jako takovém bych negeneralizoval. Záleží na výrobci jak to moc ošidí.

Jezus Bassman napsal:

jeste mne prosim teda zajima jaky je rozdil kdyz pouziju 1x15", 1x12", 4x10", 2x12" atd.

Obecně 15" reprák dá větší tlak a hlubší zvuk. A na druhou stranu mu chybí logicky výšky (je třeba doplnit hornou - výškáčem), a taky má těžší a tedy pomalejší membránu (méně vhodné na slap).

Ten 10" reprák je obecně středovější, samotný nebo v kombinaci 2x10" bude mít menší tlak a méně basů. Na druhou stranu je rychlejší a tedy vhodnější na slap, tapping a podobně. V kombinaci 4x10" bude mít o hodně větší tlak a i více basů a tedy může v pohodě na hraní stačit jedna bedna. I tak se desítky většinou doplňují hornou.

Ty 12" repráky jsou obecně něco mezi  15" a 10", já osobně je mám nejradši. Mívají měkčí podání zvuku, nebývají tak agresívní jako desítky, ale ani uduněné jako často patnáctky. Ovšem jsou svou rychlostí spíš blíže desítkám.

Výše uvedené popsání obecných charakteristik reproduktorů je to, jak to vidím já (než se do mě ostatní pustí). Nedá se tak úplně nějak paušalizovat. Ono totiž strašně moc záleží na tom, jaké se použijou reproduktory, zda feritové nebo neodymové, jakou mají citlivost, frekvenční charakteristiku a jak výrobce ten box naladí.

Nejobvyklejší kombinace reproboxů jsou 2x10"+1x15" a 4x10"+1x15", případně 4x10"+4x10". Dělají se dále i boxy 6x10", 8x10", 1x12", 2x12", 4x12" a dokonce i 6x12", ovšem ty poslední dvě varianty jsou velmi řídké.

Já mám box 2x12" a pouštím do něj max. 350 W. Náš kytarista (stejně jako ten váš) má celolampový 50Wattový kombo a když bude chtít a osolí to (naštěstí není blázen), tak mě prostě smázne. Nevím jaké máš cenové stropy, ale jako rozumnou variantu bych viděl např. toto: ASHDOWN MAG C210T 300 + ASHDOWN MAG 115 nebo něco podobného (Hartke, Gallien Krueger,...). Záleží na tom, jak velkej blázen je kytarista, případě bubeník a jaký styl budete hrát. Taky to, na co jsem Ti hodil odkazy, není vůbec nejlehčí aparát. Dnes se dělávají lehoučké zesilovače (ve třídě D) i lehké boxy, ale je to všechno o ceně. Každopádně doporučuju sjet bazar.

Doporučuju prostudovat i problematiku Ohmů: http://baskytara.com/topic8072-zapojeni … -ohmy.html

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

9

Re: kombo do zkušebny po sté HARTKE KICKBACK 12

Diky za vycerpavajici odpoved moc mi to pomohlo jeste trochu prisetrim a pujdu asi do tech 300w. Kazdopadne urcite bazarove zbozi dokud se nenaucim poradne hrat ;-)

Pro sebe bych asi videl idealni kombinaci 4x10"+1x15" s hornou, mam rad hluboke tony a konecne sem prisel na kloub slapovani a hodne mne to vzalo (zatim ale jen trenuju). Tak jeste nastuduju ty ohmy a taky jak je to s wattazi tech pridavnych repro pokud je kombo 300w a samotne da max +- 180w ten pridavny reprak ma byt treba 200-250w at ma rezervu nebo musi byt 300w a vic?

Cort Action DLX Cherry Red Sunburst

Laney RGB 500 1x15"

BOSS ODB-3,BOSS NS-2,APHEX 1404, DUNLOP 105Q CRY BABY
0 xLajků:

10

Re: kombo do zkušebny po sté HARTKE KICKBACK 12

Jezus Bassman napsal:

jak je to s wattazi tech pridavnych repro

Vše je zodpovězeno v tom tématu o Ohmech.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

11

Re: kombo do zkušebny po sté HARTKE KICKBACK 12

Jdu to nastudovat jeste jednou diky za rady

Cort Action DLX Cherry Red Sunburst

Laney RGB 500 1x15"

BOSS ODB-3,BOSS NS-2,APHEX 1404, DUNLOP 105Q CRY BABY
0 xLajků:

12

Re: kombo do zkušebny po sté HARTKE KICKBACK 12

famfrnos napsal:

Před pár dny byl inzerát na starýho Peaveye hlava+ 15" box ještě i s pedálem na spínání vestavěných efektů.


Mel si na mysli tohle?

http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=8 … amp;order=

Cort Action DLX Cherry Red Sunburst

Laney RGB 500 1x15"

BOSS ODB-3,BOSS NS-2,APHEX 1404, DUNLOP 105Q CRY BABY
0 xLajků:

13

Re: kombo do zkušebny po sté HARTKE KICKBACK 12

Tak nakonec kupuju laney rb8 s 1x15" samostatne da 150w a kdyz to bude malo dokoupim 4x10" box a melo by to dat tech 300w moc ste mi pomohli diiiiiiky

Cort Action DLX Cherry Red Sunburst

Laney RGB 500 1x15"

BOSS ODB-3,BOSS NS-2,APHEX 1404, DUNLOP 105Q CRY BABY
0 xLajků:

14

Re: kombo do zkušebny po sté HARTKE KICKBACK 12

Jezus Bassman napsal:

laney rb8 s 1x15

to bych si rovna nevybral nejak tem levnejm laneym neverim ...
ale teda nepamatuju si jestli sem na to nekdy hral... big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

15

Re: kombo do zkušebny po sté HARTKE KICKBACK 12

No jo ja mam ted velice omezene naklady a chci to rychle at muzu cvicit urcite u toho komba nechci zustat hned jak se naucim lip hrat a situace se ustali chtel bych jit do celolampy hlavy+box

Cort Action DLX Cherry Red Sunburst

Laney RGB 500 1x15"

BOSS ODB-3,BOSS NS-2,APHEX 1404, DUNLOP 105Q CRY BABY
0 xLajků:

16

Re: kombo do zkušebny po sté HARTKE KICKBACK 12

No uvidíš sám.Já Ti toho peaveyje nijak necpu-neni můj,ale za 4900,- bys měl postivýho americkýho dělníka a ne nějakou rejži.Byl to jen tip.A kdyby se Ti náhodou nedařilo,tak ho za tuhle cenu prodáš.Asi né levou zadní,ale myslím že bys kupce našel.U toho lanýže nevím,nevím??????.čauwec J.

Trace Elliot Club #6 basa ATK-305 Ibanez,hlavaTE- AH 400 SMX,box TE-1028H a TE-1818 ,ladička Sabine RT7000 USA
0 xLajků:

17

Re: kombo do zkušebny po sté HARTKE KICKBACK 12

Jo ja uz na nej koukal pred tim, taky mne zaujalo. Ale rozhod sem se uz pro ten laney a zda se mi ze to je anglicka vyroba.

Cort Action DLX Cherry Red Sunburst

Laney RGB 500 1x15"

BOSS ODB-3,BOSS NS-2,APHEX 1404, DUNLOP 105Q CRY BABY
0 xLajků:

18

Re: kombo do zkušebny po sté HARTKE KICKBACK 12

Osobně bych byl taky za Peavey, taky Laney nevěřím (aspoň těm nižším, levným řadám, ty drahý bych docela chtěl slyšet někdy na živo)

ex basák: www.bandzone.cz/narusenespojeni
Fender Precision Special Deluxe MiM 04
Ve výslužbě smile
0 xLajků: