1 Naposledy upravil: RadekCX (06. 06. 2014 08.59:44)

Téma: Akusticka baskytara

Zdravim,

nechtel jsem to davat primo do Inzerce, ale potreboval bych se poradit....mam cela leta podle me slusnou kytaru Furch kupovanou v roce 1995 (v te dobe spatne sehnatelnej tovar) - nicmene jsem usoudil, ze kytara me vlastne nebavi, poslednich deset let jsem na ni prakticky nehral. Naopak basa me bavi moc (spis cim dal vic), zena na ni hrat take nebude (koupila si ted ukulele) a deti kdovi jestli (at si koupi svoji za svoje).

Tak me napadlo ji vymenit za nejakou elektroakustiku baskytaru (chtel bych urcite petistrunku). A ted k veci - co se da slusneho sehnat z techto austickych baskytar? Repektive co urcite nekupovat?

Jinak jeste je samozrejme moznost Furcha prodat a pripadne doplatit.

Nemate tuseni co muzu chtit za penize za matneho Furcha (je prakticky netknuty):

JV-61 #3157 byla vyrobena v roce 1995
Přední deska masivní cedr,
luby a zadní deska překližka mahagon
hmatník a kobylka palisandr.

Dik za nazory.

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

2

Re: Akusticka baskytara

Mimochodem jako uplna lama...jak je to s hlasitosti takove ak. baskytary? Je realne to vzit nekam k ohni ke kytare a mit nadeji ze budu slyset?

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

3

Re: Akusticka baskytara

RadekCX napsal:

Je realne to vzit nekam k ohni ke kytare a mit nadeji ze budu slyset?

Ne.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

4

Re: Akusticka baskytara

Hmmm toho jsem se bal....jdu vymyslet ultraprenosne baterkove kombo. ;-)

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

5

Re: Akusticka baskytara

Jak pise Kurcatovium, proti akusticke kytare nemas sanci. Kdyz jsem hrál na moji Cortku se známým, tak jsem skoro neslyšel ani sám sebe sad Už jí mám jen na takové to domácí brnkání.

Profil
Pivo nepočká...
0 xLajků:

6

Re: Akusticka baskytara

RadekCX napsal:

jdu vymyslet ultraprenosne baterkove kombo

Vymýšlet není třeba: http://www.audiotek.cz/product-30228-ro … be-bass-rx

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

7

Re: Akusticka baskytara

A na bazaru je za čtverku smile http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=8 … amp;order=

Profil
Pivo nepočká...
0 xLajků:

8

Re: Akusticka baskytara

...a je to perfektní řešení. Tenhle microcube mě nadchnul.

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

9

Re: Akusticka baskytara

Aidamos napsal:
RadekCX napsal:

jdu vymyslet ultraprenosne baterkove kombo

Vymýšlet není třeba: http://www.audiotek.cz/product-30228-ro … be-bass-rx


Ale jo vymyslet treba je...ja nechapu proc to vejri delaji na 6x tuzkovek a tech 5W me take moc nepresvedcuje

Podle me je idelani napajeni 12V/7Ah gelovka (byvaji v UPSkach, ustrednach apod.) - da se to dobijet jednoduse tak ze to pichnu v aute do zapalovace a pripadne muzu hrat na baterku z auta a nemusim resit zadnej dalsi zdroj.

A vykon bych si predstavoval tak aspon 20W - coz uz bude horsi na tech 12V, ale mustkove zapojeni to da v pohode do 4 ohmu

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: RadekCX (06. 06. 2014 11.48:29)

Re: Akusticka baskytara

no to by v podstate bylo ono - jen mi tedy prijde 12.000Kc jako strasna racha - vzhledem k tomu, ze uz mam prachy na repraky na ten malej boxik 2x 8" a bude tedy co nevidet dokoncenej - tak je treba si vymyslet dalsi namet na bastleni ;-) zena me zabije... ;-)

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

11

Re: Akusticka baskytara

Bych šel do Micromarka 801. 1x8" o 60-ti wattech smile A nebo Tomova Rolanda http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=839060

Profil
Pivo nepočká...
0 xLajků:

12

Re: Akusticka baskytara

RadekCX napsal:

... Podle me je idelani napajeni 12V/7Ah gelovka (byvaji v UPSkach, ustrednach apod.) - da se to dobijet jednoduse tak ze to pichnu v aute do zapalovace a pripadne muzu hrat na baterku z auta a nemusim resit zadnej dalsi zdroj. ...

Ne všichni jezdí na potlachy autem a ne u všech osad se dá parkovat "na délku prodlužky" smile

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

13

Re: Akusticka baskytara

no vzdyt ano - tak proto je tam olovena gelovka 7Ah, ktera podle me vystaci na celej vikend - a pokud nevystaci a mam auto nekde v dosahu tak tam kombo pres den odnesu aby se do vecera nabilo a vecer zase prinesu

Ja to nikomu necpu, ze to je to nejlepsi, ale rozhodne lepsi nez sest tuzkovek - navic na 12V se delaji i solarni prenosne systemy - 20Wp panel je snadno prenosnej a neni problem za dne jako je dnes dostat 70-100Wh - tenhle ted uz me na okne (je na vychod tak uz z nej slezlo Slunce):

http://www.cncnet.info/solar/index2.php

ta gelovka 12V/7A ma 84Wh takze dnes bys ji bez problemu dobil i v naproste pustine

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

14

Re: Akusticka baskytara

Na víkend hraní bych to neviděl, ale tak na několik hodin ovlivněných samosebou sílou komba.
Druhá věc je, nabíjet baterku přes noc klidně, ale musíš mít nastartovaný.


RadekCX napsal:

no vzdyt ano - tak proto je tam olovena gelovka 7Ah, ktera podle me vystaci na celej vikend - a pokud nevystaci a mam auto nekde v dosahu tak tam kombo pres den odnesu aby se do vecera nabilo a vecer zase prinesu

Ja to nikomu necpu, ze to je to nejlepsi, ale rozhodne lepsi nez sest tuzkovek - navic na 12V se delaji i solarni prenosne systemy - 20Wp panel je snadno prenosnej a neni problem za dne jako je dnes dostat 70-100Wh - tenhle ted uz me na okne (je na vychod tak uz z nej slezlo Slunce):

http://www.cncnet.info/solar/index2.php

ta gelovka 12V/7A ma 84Wh takze dnes bys ji bez problemu dobil i v naproste pustine

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10
0 xLajků: