1

Téma: LINE6 Bass POD XT Live

ahojte, máte někdo zkušenosti s LINE6 Bass POD XT Live?
Jde mi hlavně o preamp, zda plně nahradí klasický preamp a můžu ho poslat rovnou do koncáku?
Dík

0 xLajků:

2

Re: LINE6 Bass POD XT Live

PODa můžeš poslat nejen do koncáku...

Jedna věc, na kterou se rádo zapomíná: POD je simulátor, digitál, slušnej způsob jak dostat basu do kompu, dobrej dělník, pokud máš rád samplový zvuky. Pokud hledáš přirozenej zvuk basy, líp poslouží jakejkoli jinej normální premp, troufám si říct i ten pitomej Bériger

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

3

Re: LINE6 Bass POD XT Live

Já ho používám doma na hraní se sluchátkama a líbí se mi to, dokážu si představit, že to v nouzovce použiju na koncertě, ale hrát s tím pořád, to asi nee

0 xLajků:

4

Re: LINE6 Bass POD XT Live

Ja s nim mam problem, ze dyz du do nej a z nej do kompu i do apce (abych se slysel), tak prd. Pokazde jedno nefacha. Super. To byla koupe...

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

5

Re: LINE6 Bass POD XT Live

Samozřejmě že lze použít jako preamp, kterej pustíš rovnou do koncáku. Můžeš třeba ještě vypnout simulaci bedny a mikrofonu. Jinak je ten zvuk z aparátu potom takovej nepříliš konkrétní (vlastně dvakrát prohnanej bednou).
Já používám POD XT (ne live, ale normální černou prdel) i naživo a jsem spokojenej. Myslím, že z něj jde vytánout spoustu použitelnejch zvuků a to i bez té miliardy krabiček co tak je. Je tam pár dobrejch použitelnejch preampů (vlastně celých zesilovačů).
Hodí se hlavně když hraješ ve více kapelách a v každé chceš jinej zvuk nebo chceš se zvukem hodně experimentovat anebo seš hodně náladovej ;o) Pak má význam. Ale pokud chceš najít jeden typ zvuku pro jedinou kapelu, pak trochu nemá smysl. Přece jen je trochu digi a nemá brilanci a dynamiku opravdovýho preampu.

Figi napsal:

Ja s nim mam problem, ze dyz du do nej a z nej do kompu i do apce (abych se slysel), tak prd. Pokazde jedno nefacha. Super. To byla koupe...

já když strčím do sluchátkovýho výstupu jack, tak mi potom z obou výstupů valí model. signál.

0 xLajků:

6

Re: LINE6 Bass POD XT Live

Jakej je rozdíl mezi jednotlivejma Lajk6ama co do kvality zvuku? je to furt stejný, nebo sou zásadní rodíly mezi AD/DA převodníkama- např mezi ledvinou a tim, co má UR atd.. Člověk má pocit, že to musí bejt furt stejnej software uvnitř smile

0 xLajků:

7

Re: LINE6 Bass POD XT Live

davidak napsal:

Jakej je rozdíl mezi jednotlivejma Lajk6ama co do kvality zvuku? je to furt stejný, nebo sou zásadní rodíly mezi AD/DA převodníkama- např mezi ledvinou a tim, co má UR atd.. Člověk má pocit, že to musí bejt furt stejnej software uvnitř smile

mezi PODem (ledvinou) a tím multiefektem na zem určitě rozdíl v kvalitě zvuku nebude - tam jde jen o kompaktnost a praktičnost použití... ale jak je to s tím BassPod PRO - ta racková verze - to nevím, ale spíš si myslím že soft bude stejný a širší budou akorát možnosti zapojení, stereo apod..

0 xLajků:

8

Re: LINE6 Bass POD XT Live

myslim si to blbě nebo se ten rackovej dá použít jako preamp i koncák? přišlo mi, že to má vzadu speakony ale už si to moc nepomatuju...

0 xLajků:

9

Re: LINE6 Bass POD XT Live

MatthewDiesel napsal:

myslim si to blbě nebo se ten rackovej dá použít jako preamp i koncák? přišlo mi, že to má vzadu speakony ale už si to moc nepomatuju...

myslím že to je jen preamp - koncák nee

0 xLajků:

10

Re: LINE6 Bass POD XT Live

jen preamp, a jako preamp je to imho i konstruovaný....ta modelingová část beden je tam spíš pro studio

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

11

Re: LINE6 Bass POD XT Live

Docela mě ten modeling láká, rád bych zkusil nějaký další možností, tak jestli ledvina bude použitelná, to mě zajímá. Ta racková verze je pro mě už dost velká zátěž, ta ledvina je příjemnej prcek. Je to jen na blbnutí, nebo si s "Ampeg lednicí" zahraju i na koncertě? smile

0 xLajků:

12

Re: LINE6 Bass POD XT Live

nemáte někdo prosím instalační cd k bass pod pro XT ?

0 xLajků:

13

Re: LINE6 Bass POD XT Live

Kemo, co chceš instalovat? Drivery? Na to si nainstaluj L6 Monkey a to tě provede vším co potřebuješ aktualizovat.
Jinak line6.com sekce Support tuším a tam stahneš vše co potřebuješ.

0 xLajků: