2,201 Naposledy upravil: m3 (10. 03. 2014 09.20:25)

Re: struny a zase jen struny

peetichac napsal:

Já ti nevim  , uplnej shit to bejt nemůže, nedávno je zminoval někdo dost známej, že je používá .. ( Robert Balzar??)
Nebo jede v nějaký výšší třídě..

nebo na ne hraje ty 3 dny a pak je vymeni big_smile
ty jejich potahovany niklovky taky hrali asi tejden ...  jediny  rozumny struny od nich na ktery sem narazil sou hlazenky Chrome...
ty jejich niklovky mi dycky prisli hrozne ucinkany ze zacatku a potejdnu vubec to by este nevadilo ale treba Ecko uplne ztratilo barvu a znelo jak guma od trenek a ne struna..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

2,202

Re: struny a zase jen struny

peetichac napsal:

shit to bejt nemůže,

mam niklove D. na 3 basach a cinkavost sa mi vzdy strati behom prvych 4 dni a potom hraju stale dobre aj dva tri tyzdne .... s Fastfretom je to aj 2 mesiace

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

2,203

Re: struny a zase jen struny

m3 napsal:

nebo na ne hraje ty 3 dny a pak je vymeni

tak to asi bude big_smile

0 xLajků:

2,204

Re: struny a zase jen struny

Mne např struny vydrží i rok. Asi mám suché ruce. Půjčil jsem kámošovi na týden basu. Struny jsem vyhodil. Rezavé, tupé, mrtvé. Takže je to individuální, kolik vydrží jaké struny. Dle agresivity potu každého basáka.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

2,205

Re: struny a zase jen struny

pepaol napsal:

Takže je to individuální, kolik vydrží jaké struny. Dle agresivity potu každého basáka.

to sice jo ale my vsichni to tak nejak porovnavame s jinejma strunama co sme meli wink takze ta zivotnost se muze ruznit ale ten pomer zivotnosti by mel bejt podobnej wink

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

2,206

Re: struny a zase jen struny

známe, doporučuju, shipping tuším $16

0 xLajků:

2,207

Re: struny a zase jen struny

http://www.thomann.de/cz/harley_benton_ … medium.htm bentonky za skoro 140kč, nezkoušel už někdo, jak to hraje a jak dlouho to živý vydrží? U mě maj kytarový za 27kč docela úspěch... buhví jaký to muže bejt i na basu...

0 xLajků:

2,208

Re: struny a zase jen struny

http://www.thomann.de/cz/harley_benton_ … string.htm
já mám teď tyto.Zatím se to drží za ty prachy určitě dobrý červený warwicky jsou jen o málo chlup lepší ale 2x dražší.Ale už si je nekoupím páč to nenaatáhnu na svou basku je to pro basy s kolíkama pod sebou a ne v řadě

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

2,209

Re: struny a zase jen struny

permooon napsal:

už si je nekoupím páč to nenaatáhnu na svou basku je to pro basy s kolíkama pod sebou a ne v řadě

Thomann napsal:

not to use for 5-in-line tuning machines

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,210 Naposledy upravil: permooon (15. 05. 2014 21.21:56)

Re: struny a zase jen struny

Aidamos napsal:
permooon napsal:

už si je nekoupím páč to nenaatáhnu na svou basku je to pro basy s kolíkama pod sebou a ne v řadě

Thomann napsal:

not to use for 5-in-line tuning machines

jj ale nedalo mě to nezkusit co kdyby big_smile přece jenom to G mám dole

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

2,211

Re: struny a zase jen struny

Pěkná porovnávačka, zvláště druhá část. http://www.youtube.com/watch?v=nYAR5YM-zMU

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,212

Re: struny a zase jen struny

Aidamos napsal:

Pěkná porovnávačka, zvláště druhá část. http://www.youtube.com/watch?v=nYAR5YM-zMU

Super

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

2,213

Re: struny a zase jen struny

Po 5ich mesiacoch elixiry mrtve, uz sa z nich strapka ochranna vrstva od brnkataka. E, A uz ani nezvonia. Ked to porovnam s EB, ktore vydrzali tyzden, paradny vykon.

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

2,214

Re: struny a zase jen struny

kubo napsal:

Po 5ich mesiacoch elixiry mrtve, uz sa z nich strapka ochranna vrstva od brnkataka. E, A uz ani nezvonia.

ale to hrajes na jednu basu furt a este to drhnes trsatkem ne ?? smile
ja sem se po cca 2 letech davani sanci jinejm strunam naprd a koupil vcera krabici(5sad) elixiru tak budu mit zas na nakej cas vystarano big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

2,215

Re: struny a zase jen struny

m3 napsal:
kubo napsal:

Po 5ich mesiacoch elixiry mrtve, uz sa z nich strapka ochranna vrstva od brnkataka. E, A uz ani nezvonia.

ale to hrajes na jednu basu furt a este to drhnes trsatkem ne ?? smile
ja sem se po cca 2 letech davani sanci jinejm strunam naprd a koupil vcera krabici(5sad) elixiru tak budu mit zas na nakej cas vystarano big_smile

presne tak smile elixiry aj keď mi možno zvukom úplne nevvhovujú, ale dlho vydržia, na nahrávanie by som bral iné

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

2,216

Re: struny a zase jen struny

ja na ne tocil posledni 2 desky a pride mi to fajn .. dokonce na ty sami big_smile v odstupu 4 let big_smile ..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

2,217

Re: struny a zase jen struny

Zkoušel už někdo další struny R. Cocco? Mám nataženou druhou sadu a velká spokojenost jak moje, tak v kapele. Bohužel jsou k sehnání asi jenom u Thomanna.

Ibanez BTB 505 BBF (limitovaná série z roku 2000), Ibanez SRMS805 Deep Twilight, Sterling by MusicMan Ray34QM ILB Island Burst
0 xLajků:

2,218 Naposledy upravil: Matej (08. 09. 2014 21.26:21)

Re: struny a zase jen struny

permooon napsal:
Aidamos napsal:
permooon napsal:

už si je nekoupím páč to nenaatáhnu na svou basku je to pro basy s kolíkama pod sebou a ne v řadě

Thomann napsal:

not to use for 5-in-line tuning machines

jj ale nedalo mě to nezkusit co kdyby big_smile přece jenom to G mám dole

...takže na 34 menzuru s G-éčkem dole jsou taky krátký? ...asi jen u D ne? To nedalo na tři otáčky? roll

0 xLajků:

2,219

Re: struny a zase jen struny

myslím dvě a to ještě s bídou ale nejsu si tím už jistej.Každopádně tři ani náhodou big_smile

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

2,220

Re: struny a zase jen struny

permooon napsal:

myslím dvě a to ještě s bídou ale nejsu si tím už jistej.Každopádně tři ani náhodou big_smile

...hm, tak to jsou struny celkem k prdu. sad

0 xLajků:

2,221

Re: struny a zase jen struny

http://www.music-city.cz/ghs-3045-f-fle … -4619.html

Chcíply po týdnu.

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků:

2,222

Re: struny a zase jen struny

Ze zvědavosti jsem zkusil tyhle Welltony,... http://www.alexim.cz/struny/baskytara/e … 74/50.html,...po natažení na Laklanda-ejhkle, nějak to drnčí. Ikdyž jsem zkusil zvednout kameny-už o hodně od původních (Fendery stejné tloušťky,..ale ještě jsou OK), drnčej ty Welltony docela festovně. Až mi to přišlo divny, tak jsem je sundal, Fendery vypral,...dohmat na kamenech opět snížil a pohoda,...nedrnčej a cinkaj ještě o chloupek víc než ty nový Welltony. Já je chtěl vyzkoušet, bo je má u nás chlapík v hudebninách a já si vzpoměl, že mi je před lety doporučoval-třebas Martin Štec z Vltavy. Zkoušel jste je někdy někdo? roll

0 xLajků:

2,223

Re: struny a zase jen struny

Matej napsal:

Zkoušel jste je někdy někdo?

http://baskytara.com/topic8176-struny-w … eb540.html

Matej napsal:

nějak to drnčí. Ikdyž jsem zkusil zvednout kameny-už o hodně od původních (Fendery stejné tloušťky,..ale ještě jsou OK), drnčej ty Welltony docela festovně

Tak to asi nestačí zvednout dohmat, ne? Asi mají menší tah, tak je třeba hnout i s výztuhou krku a trochu ji povolit.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,224 Naposledy upravil: Matej (09. 09. 2014 20.42:55)

Re: struny a zase jen struny

Aidamos napsal:

Tak to asi nestačí zvednout dohmat, ne? Asi mají menší tah, tak je třeba hnout i s výztuhou krku a trochu ji povolit.

....to jsem samozřejmě vše dělal. S celou basou jsem laboroval přes hodinu. hmm

Tam byla ještě jedna překvapující věc,...že A-čko bylo krátký.Nemyslím na délku, ale zůžení struny ke kolíkům bylo už centimentr před nulťákem, takže struna skoro ležela na prvním pražci. Tak jsem se se strunama vrátil do obchodu a prodejce-kámoš, mi vyměnil to A-čko z jiné sady,...to bylo v pořádku. roll    ...ikdyž, přijde mi, že drnčí asi nejvíc právě to A-čko. sad

0 xLajků:

2,225

Re: struny a zase jen struny

Matej napsal:

zůžení struny ke kolíkům bylo už centimentr před nulťákem, takže struna skoro ležela na prvním pražci

Asi jim zrovna došel drát nebo právě skončila šichta, tak moták vypnul mašinu a šel na rejži, no lol

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,226 Naposledy upravil: Matej (10. 09. 2014 15.18:35)

Re: struny a zase jen struny

K narozkám jsem dostal tyhle struny,...znáte je někdo co je to zač? http://struny.heureka.cz/martin-d-9705l … e/#section

0 xLajků:

2,227 Naposledy upravil: Aidamos (10. 09. 2014 16.00:36)

Re: struny a zase jen struny

Matej napsal:

znáte je někdo co je to zač?

Darka občas kupuju na akustickou kytaru. Jsou to dobrý struny. Ale ani jsem nevěděl, že dělají i pro basu. Jinak firma Martin je světoznámá značka a výrobce špičkových akustických kytar zvláště pro bluegrass.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,228

Re: struny a zase jen struny

Aidamos napsal:

Darka občas kupuju na akustickou kytaru

Na akustiku jsem je kdysi taky kupoval, ale oproti Martinům mi přišly slabší, hlavně výdrží. A na Martin SP totálně neměly, to jsou na akustiku opravdu výborné struny (ale jestli se dělá ekvivalent na basu, netuším...).

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

2,229 Naposledy upravil: maxxx1997 (12. 10. 2014 13.46:37)

Re: struny a zase jen struny

big_smile Takže znova potrebujem radu od odborníkov big_smile ... Keďže na mojeje basgitare mám ešte stále natiahnuté prevozné struny (neviem sa rozhodnúť aké kúpiť) tak som sa rozhodol, že sa najprv poradím smile . Pozeral som na muzikeri no ale je tam veľa druhov a je veľmi tažke sa rozhodnúť aké kúpiť. Hrávam prevažne rock, metal tak by som potreboval struny stavane na taký štýl hudby. Čo poviete na tieto? :

http://www.muziker.sk/basgitary/struny- … linky-Bass
http://www.muziker.sk/basgitary/struny- … ss-Strings
http://www.muziker.sk/basgitary/struny- … ers-Medium

Hodia sa vobec na tento štýl hudby? Popripade dajte nejake odkazy na struny ďakujem smile

0 xLajků:

2,230

Re: struny a zase jen struny

maxxx1997 napsal:

big_smile Takže znova potrebujem radu...

...máš ujasněnou tlouštku strun? wink

0 xLajků:

2,231

Re: struny a zase jen struny

maxxx1997 napsal:

Hrávam prevažne rock, metal tak by som potreboval struny stavane na taký štýl hudby.

zalezi aj od nastroja a od zvuku aky ocakavas,,, skus tu postnut videa kde sa ti paci zvuk basy aby ti mohli objektivnejsie poradit smile


ja osobne mam tieto drahe v prdeli a kupujem cervene warwicky (niklove 45-135 ... cca 9 oci v muzikeri.) a som spokojny .... problem je len niekedy s kvalitou danych strun a to ze sa mi za posledny polrok stalo ze jedna struna bola totalne hlucha/tupa a druha mala vadne vinutie a neladila.
predtym som kupoval niklove Daddaria, lenze u nich mi extremne rychlo prestala hrat E a A struna, a to aj ked ich poctivo cistil a vyklepaval.

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

2,232

Re: struny a zase jen struny

Já osobně bych referoval DR, červený warwicky mám na WW a připadá mi, že mají strašně měkké jádro. DR mám na fenderu a tam sem při rychlejších běhách mnohem víc jistej.... ostatně ale taky jsem zkoušel desítky strun než sem se dostal k tomuhle. Musí si tím asi projít každý.

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10
0 xLajků:

2,233

Re: struny a zase jen struny

maxxx1997 napsal:

neviem sa rozhodnúť aké kúpiť

Matej napsal:

...máš ujasněnou tlouštku strun?

Nejen tloušťku, ale třeba i materiál. Snad pomůže toto: http://baskytara.com/topic8737-typy-bas … strun.html
Je to každopádně o téměř nekonečném hledání, až jednou narazíš na ty, co Ti budou vyhovovat. A pak je jednou nebudou mít, koupíš něco jiného, zjistíš, že Ti to sedí víc a budeš hledat dál. Za mě jsem hledání ukončil u hlazenek, ale ty bych Ti asi nedoporučil, ale u klasických roundů, jsem ukončil hledání těmito, a ty Ti můžu rozhodně doporučit: http://baskytara.com/topic12898-struny- … -2834.html
Jinak spoustu recenzí strun najdeš v mém profilu v podpisu pod tímhle příspěvkem.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,234

Re: struny a zase jen struny

Aidamos napsal:

klasických roundů, jsem ukončil hledání těmito

navnadil si ma , najblizsie skusim wink

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

2,235

Re: struny a zase jen struny

Aidamos napsal:

klasických roundů, jsem ukončil hledání těmito

navnadil si ma , najblizsie skusim wink

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

2,236 Naposledy upravil: maxxx1997 (15. 10. 2014 18.54:08)

Re: struny a zase jen struny

big_smile ja neviem ani aku hrubku strun si vybrat... proste som začiatočnik a idem si kupit prve struny na basgitaru tak vobec neviem ake si kupit. Nechcem kupit nejake nekvalitne ktore po mesiaci budu ako tie prevozne.. je to katastrofa big_smile taky hrozny zvuk z toho vychadza big_smile .. Ale kupim asi tie ktore tu pridaval Aidamos big_smile Ale užmusim niečo kupiť lebo na tom sa už neda hrať big_smile

0 xLajků:

2,237

Re: struny a zase jen struny

maxxx1997 napsal:

Ale kupim asi tie ktore tu pridaval Aidamos

Jestli myslíš ty Ernie Ball Super Slinky, tak fakt není moc co řešit. Zítra si pro ně taky jdu. Sice se zpronevěřuju mým oblíbeným hlazenkám, ale do studia, kam jdu o víkendu, to prostě bude chtít jiný dráty a nenapadá mě, co bych tam natáhnul radši než EB.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,238

Re: struny a zase jen struny

Tak ďakujem za radu smile .. vyskúšam ich a uvidime big_smile Ale verím že budu hrať super. Rozmýšľal som aj nad značkou elixir ale 50€ je na prvé struny dosť veľa big_smile

0 xLajků:

2,239

Re: struny a zase jen struny

maxxx1997 napsal:

Nechcem kupit nejake nekvalitne ktore po mesiaci budu ako tie prevozne.. je to katastrofa  taky hrozny zvuk z toho vychadza

ak na base budes hrat a nebudes ich cistit tak po mesiaci urcite nebudu ani zdaleka ako nove smile
jedine ze by si si kupil nejake Elixiry smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

2,240

Re: struny a zase jen struny

Ahoj kolegové,

mám menší dotaz ohledně strun vs. ladění. Kytarista se zbláznil a naladil si kytaru na EADGBE, ale o oktávu níž, než je klasické ladění. Mám Ibanez SR305 se strunami od Warwicku a když jsem se pokoušel natočit stejně ladění, mám ze strun šňůry na prádlo a zvuk je příšerný. Potřeboval bych poradit, jaký druh strun a tvrdost, by se proto toto peklo hodily! smile

Díky smile

0 xLajků:

2,241

Re: struny a zase jen struny

O'nEiL napsal:

Ahoj kolegové,

mám menší dotaz ohledně strun vs. ladění. Kytarista se zbláznil a naladil si kytaru na EADGBE, ale o oktávu níž,

...celý ladění o oktávu níž?...nespletl sis co je oktáva? wink

0 xLajků:

2,242

Re: struny a zase jen struny

O'nEiL napsal:

Ahoj kolegové,

mám menší dotaz ohledně strun vs. ladění. Kytarista se zbláznil a naladil si kytaru na EADGBE, ale o oktávu níž, než je klasické ladění. Mám Ibanez SR305 se strunami od Warwicku a když jsem se pokoušel natočit stejně ladění, mám ze strun šňůry na prádlo a zvuk je příšerný. Potřeboval bych poradit, jaký druh strun a tvrdost, by se proto toto peklo hodily! smile

Díky smile

to musel použít vazací drát ne?? big_smile
jinak Warwick nabízí pro sakra hluboké ladění struny Dark lord s lazením od F#
o oktávu níž z toho nemohl lézt žádný zvuk natož příšerný.A pochybuji že by kytaristova bedna zvládla oktávu níž.Pokud se pletu tak se omlouvám wink

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

2,243

Re: struny a zase jen struny

permooon napsal:

.Pokud se pletu tak se omlouvám

Nepleteš, je to blbost. Zkus podladit E o tón, pak o 2, pak o 3 a podle mě už to nebude vůbec hrát, ale jen plandat.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

2,244

Re: struny a zase jen struny

O'nEiL napsal:

a naladil si kytaru na EADGBE, ale o oktávu níž, než je klasické ladění.

o oktavu niz ses uz na base big_smile ..  ad si koupi Fender VI .. big_smile nebo si to prohodte ocividne chce hrat na basu smile nebo hrajte ne 2 basy smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

2,245

Re: struny a zase jen struny

Nezkoušel jste někdo tyhle struny? http://www.audiotek.cz/product-17631-hartke-hsb545 .:) Někde jsem tu o nich před časem od někoho četl, ale nemůžu to najít. sad

0 xLajků:

2,246

Re: struny a zase jen struny

Matej napsal:

Nezkoušel jste někdo tyhle struny? http://www.audiotek.cz/product-17631-hartke-hsb545 .:) Někde jsem tu o nich před časem od někoho četl, ale nemůžu to najít. sad

ja mel 3 sadu v pohode, tusim Ivo je tu chvalil

0 xLajků:

2,247

Re: struny a zase jen struny

Matej napsal:

tyhle struny?

ejha, tiez ich skusim smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

2,248

Re: struny a zase jen struny

valec1 napsal:

ja mel 3 sadu v pohode, tusim Ivo je tu chvalil

Díky. smile Píšou, že jsou na dlouhou menzůru,...potřebuju na Laklanda 35 menzura. smile

0 xLajků:

2,249

Re: struny a zase jen struny

Matej napsal:

Někde jsem tu o nich před časem od někoho četl, ale nemůžu to najít.

http://baskytara.com/topic8172-struny-h … b-540.html

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,250

Re: struny a zase jen struny

Nezkoušel jste někdo tyhle struny? .... http://www.bachmusik.com/gsb-45-125-5-s … nikl_p2225 ... smile

0 xLajků:

2,251 Naposledy upravil: basybass (19. 12. 2014 11.48:00)

Re: struny a zase jen struny

Matej napsal:

Nezkoušel jste někdo tyhle struny? .... http://www.bachmusik.com/gsb-45-125-5-s … nikl_p2225 ... smile

Obávam sa, že je to čínsky fake. Pozná sa to napr. podľa obalu na 4strunku, kde miesto 45105 majú 45150 (Číňania si bežne pletú naše písmená a číslice), je vymazaný odkaz na web výrobcu, u 5strunovej verzii je napísané 5. strings (s bodkou za 5). Keď už kúpiť, tak radšej tu: http://www.musicinstruments.cz/6529,cz_ … -nikl.html, tie by mali byť origoš Kórea.

0 xLajků:

2,252

Re: struny a zase jen struny

minuly rok touhle dobou meli na kytary.cz akci na struny Sandberg - byl jsem blbej a koupil si jen ctyri sady - vystacim s nimi jeste letos a priznam se ze mi moc vyhovujou - bohuzel jsou uz asi nesehnatelne

Sandbergy byly:
• hexagonální jádro
• Stainless Steel
• Tvrdost: 045/065/085/105/130

a hlavne Hcko je tappered coz potrebuju, protoze kdyz osadim normalni plnotucne Hcko tak mam problem doladit oktavu posunutim kobylky

mate nekdo tip na podobne struny (cena Sandbergu je asi ted nedostizna)? asi bych se smiril i s tim kupovat sadu na ctyrdrat a Hcko treba kupovat extra, ale aby to nejak slo k sobe...

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

2,253

Re: struny a zase jen struny

RadekCX napsal:

minuly rok touhle dobou meli na kytary.cz akci na struny Sandberg - byl jsem blbej a koupil si jen ctyri sady - vystacim s nimi jeste letos a priznam se ze mi moc vyhovujou - bohuzel jsou uz asi nesehnatelne

Sandbergy byly:
• hexagonální jádro
• Stainless Steel
• Tvrdost: 045/065/085/105/130

a hlavne Hcko je tappered coz potrebuju, protoze kdyz osadim normalni plnotucne Hcko tak mam problem doladit oktavu posunutim kobylky

mate nekdo tip na podobne struny (cena Sandbergu je asi ted nedostizna)? asi bych se smiril i s tim kupovat sadu na ctyrdrat a Hcko treba kupovat extra, ale aby to nejak slo k sobe...

No mají ještě u Thomanna http://www.thomann.de/cz/sandberg_basss … 45_130.htm ale ta cena je někde jinde. Také je používám a nahraju na jednu sadu zhruba 300 hodin, čistýho času pak jí teprve měním. Takže moje spotřeba je tak 2 sady za rok. Ještě chvilku vydržím..

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

2,254

Re: struny a zase jen struny

RadekCX napsal:

na struny Sandberg

pokud se nepletu, Sandberg už je nedělá, každopádně do ČR se už nevozí

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

2,255

Re: struny a zase jen struny

Jj,..s těma Sandbergama jsem to taky prokoučoval. sad

0 xLajků:

2,256 Naposledy upravil: Bruno (05. 01. 2015 15.13:22)

Re: struny a zase jen struny

Ahoj kluci, už jsem zoufalej, nevíte kde sehnat tyto struny? http://www.audiotek.cz/product-37257-er … linky-bass Nikde je nemají skladem a kde je uvedeno, že jsou, tak nejsou big_smile popř. neporadili byste mi k nim nějakou alternativu? Hledám prostě ocelovky ideálně sadu 105-50 a samozřejmě co nejlepší poměr cena/výkon. Zatím jsem zkoušel jen EB, Warwick Red a Dadario a nejvíce se mi líbí právě ty Ernie Ball. Díky za rady.

EDIT: Tak ještě jsem je objevil u Houdka. Snad po odeslání objednávky u strun taky nenaskočí "dostupnost na dotaz" big_smile

Sterling by MusicMan SUB Ray4, Squier Precision VM, Orange Bass Terror 500W + TC Electronic BC410
Takamine G320
Bach ukulele
0 xLajků:

2,257

Re: struny a zase jen struny

Bruno napsal:

kde sehnat tyto struny?

Skladem (údajně): https://www.rockster.cz/Struny/Ernie-Ba … ss-050-105

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,258

Re: struny a zase jen struny

Nazdar, prosim Vas co su zac tieto struny ani google mi ich nenajde, maju daku kvalitu vobec ?
http://i60.tinypic.com/2a95k0g.jpg

0 xLajků:

2,259

Re: struny a zase jen struny

mojmirbaran napsal:

ani google mi ich nenajde, maju daku kvalitu vobec ?

Marris, levný struny na úrovni třeba Hartke nebo červený Warwick, netušil jsem, že se ještě dělají

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

2,260

Re: struny a zase jen struny

Dakujem smile

0 xLajků:

2,261 Naposledy upravil: Aidamos (08. 01. 2015 17.31:16)

Re: struny a zase jen struny

mojmirbaran napsal:

co su zac tieto struny ani google mi ich nenajde

Našel jsem o nich:
"Struny vyrobené v USA a dovážené jako polotovar na Slovensko, kde se třídí a opatřují obalem. Díky tomu jsou za velice zajímavé ceny. Jejich kvalita je však prvotřídní"

Jinak Marris s.r.o. je dnes již neexistuijící firma z Bratislavy, která pod svou značkou prodávala právě levné struny a třeba i levné akustické kytary a další. Takže otázka jak dlouho ty struny leží na skladě, v jakých podmínkách a za jakou cenu jsou. Asi je budeš muset zkusit, nebo se radši přiklonit k nějaké renomované značce, víc poradit neumím.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,262

Re: struny a zase jen struny

Ola smile
nechce sa mi tu hladat. tak sa rovno opytam na to co ma zaujima:
Vase typy na 5strunne - NIKLOVE - TAPPERED struny smile .... cenovo okolo tych 25eur/700 Czk

dik wink

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

2,263

Re: struny a zase jen struny

FunkyMonk napsal:

Vase typy na 5strunne - NIKLOVE - TAPPERED struny

Čistě niklové asi žádné, nebo alespoň o žádných nevím. Ocelové poniklované tyto: http://baskytara.com/topic8167-struny-f … 2505m.html (tappering na H a na E).
Jinak ocelové s exposed core (tappering na všech strunách) třeba tyto: http://www.labella.com/products/ss45-b-2/

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,264

Re: struny a zase jen struny

Aidamos napsal:

istě niklové asi žádné, nebo alespoň o žádných nevím. Ocelové poniklované tyto: http://baskytara.com/topic8167-struny-f … 2505m.html (tappering na H a na E).

dikes smile
Ano myslel som niklove ovinutie a ocelove jadro wink
Tie fenderky sa mi pacia . mam ich aj teraz len bez TW, a zvuk celkom spoko, len mam pocit ze by to hacko znelo krajsie vo vyssich polohach s TW.

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

2,265 Naposledy upravil: Aidamos (08. 01. 2015 21.27:48)

Re: struny a zase jen struny

FunkyMonk napsal:

Ano myslel som niklove ovinutie a ocelove jadro

To já samozřejmě taky. Jiné než ocelové jádro se u basových strun snad ani nedělá. Ale ty struny Fender 8250 mají kromě ocelového jádra i ocelové opředení, avšak poniklované, tedy potažené tenoučkou vrstvičkou niklu.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,266

Re: struny a zase jen struny

Natahl jsem Rotosound Swing Bas 66LF, tak pak poreferuju. Doufam, ze se nenaplni strasak v podobe vymlacenych prazcu. Kazdopadne je to zmena po hlazenkach.

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

2,267

Re: struny a zase jen struny

CzechJoker napsal:

kdo nemá web, tak neexistuje...?

Minimálně jakoby neexistoval wink

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,268 Naposledy upravil: Aidamos (23. 01. 2015 19.34:58)

Re: struny a zase jen struny

Mazec. Kobaltový roundy jsem se nějak neodvážil zkusit, jednak s ohledem na jejich vysokou cenu, a druhak protože používám prakticky už jen hlazenky, ale do těchhle půjdu. Ty prostě zkusit musím: http://www.yearoftheflat.com/

http://www.youtube.com/watch?v=QnZa1i6CwDI

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p19cc0ocr71qho1te969rf7pjvf3.jpg

EDIT: Hmm, mám zafixováno, že ty kobalty stávaly někde dvanáct stovek, ale tohle už fakt jde: https://www.rockster.cz/Struny/Ernie-Ba … inky-Bass/ nicméně si stejně počkám na ty kobaltový hlazenky.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,269

Re: struny a zase jen struny

čo poviete na tieto struny ? http://www.muziker.sk/basgitary/struny- … lack-Label
resp. poradte nejaké lepšie v tejto cenovej kategorii big_smile

0 xLajků:

2,270

Re: struny a zase jen struny

maxxx1997 napsal:

čo poviete na tieto struny ?

Totok: http://baskytara.com/topic8170-struny-w … 301-m.html

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,271

Re: struny a zase jen struny

Ďakujem :-) po dopisani môjho príspevku som tu recenziu našiel :-D (je fakt skvelá) ... nakoniec som sa rozhodol ich kúpiť a som s nimi spokojný :-D

0 xLajků:

2,272

Re: struny a zase jen struny

Kobaltový Ernie Bally za poslední rok skutečně hodně zlevnily.
Já je kupuju u nás v Hradci přímo na prodejně v CMI: http://www.cmias.cz/eshop-vyhledano.html?slova=cobalt
A na Stingtrayi se ji nemůžu vynachválit.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

2,273 Naposledy upravil: chabru (11. 05. 2015 17.23:54)

Re: struny a zase jen struny

Páni potrebujem poradiť. Chcem kúpiť doubleball struny na Hohner B2A (headless) a potrebujem sa uistiť že budú presne pasovať. Na nete som našiel veľa strún, napr.  (http://www.thomann.de/cz/double_ball_en … Mode=block) ale nikde nie je presne napísané že že sú vhodne aj na B2A. Všetko je len na Steinberger (neviem či je plne kompatibilný s Hohnerom) alebo len tak všeobecne na Headless. Viem že tu na fóre je zopár headless pacientov takže prosím poradiť...

Music Man Club #7
0 xLajků:

2,274

Re: struny a zase jen struny

chabru napsal:

Páni potrebujem poradiť. Chcem kúpiť doubleball struny na Hohner B2A (headless) a potrebujem sa uistiť že budú presne pasovať. Na nete som našiel veľa strún, napr.  (http://www.thomann.de/cz/double_ball_en … Mode=block) ale nikde nie je presne napísané že že sú vhodne aj na B2A. Všetko je len na Steinberger (neviem či je plne kompatibilný s Hohnerom) alebo len tak všeobecne na Headless. Viem že tu na fóre je zopár headless pacientov takže prosím poradiť...

....jojo,...tyhle struny... (http://www.thomann.de/cz/steinberger_gu … andard.htm) ...jsem měl jak na B2A, tak na Steinbergeru,...je to stejný. A jsou to i dobrý struny. wink

0 xLajků:

2,275

Re: struny a zase jen struny

Díky... aj cena je fajn.

Music Man Club #7
0 xLajků:

2,276

Re: struny a zase jen struny

chabru napsal:

Díky... aj cena je fajn.

...objednej si dvoje. Ty druhý se tě neztratěj. wink

0 xLajků:

2,277

Re: struny a zase jen struny

chabru napsal:

Páni potrebujem poradiť. Chcem kúpiť doubleball struny na Hohner B2A (headless) a potrebujem sa uistiť že budú presne pasovať. Na nete som našiel veľa strún, napr.  (http://www.thomann.de/cz/double_ball_en … Mode=block) ale nikde nie je presne napísané že že sú vhodne aj na B2A. Všetko je len na Steinberger (neviem či je plne kompatibilný s Hohnerom) alebo len tak všeobecne na Headless. Viem že tu na fóre je zopár headless pacientov takže prosím poradiť...

a dalsi bezhlavec big_smile

0 xLajků:

2,278 Naposledy upravil: slowhand2 (13. 07. 2015 09.08:46)

Re: struny a zase jen struny

http://www.status-graphite.com/status/f … _home.html
Neviem ti poslať priamo link.

v On-line Shop si kúpiš naozaj kvalitné "dvojguličkové struny" za rozumné ceny a  poštovné/oplatí sa aj jedna sada. U Thomanna je poštovné tuším okolo 20€.

Napríklad: /ceny sú v Librách/
STATUS GRAPHITE BASSES AND GUITARS.
     
Product Quantity Price Amount
45-105, 4-string, Double-ball, Round-wound Set   14.99

All prices are in British Pounds Sterling. Subtotal 14,99
Delivery 3.00
Tax VAT 3.60

TOTAL 21.59


V odkaze u Thomanna struny Steinberger sú myslím čínske mám ich doma,ale neskúšal som ich, GHS mám odskúšané a myslím, že sú kvalitné.

Určite budú vhodné aj pre Hohner.

0 xLajků:

2,279 Naposledy upravil: m3 (11. 05. 2015 21.51:18)

Re: struny a zase jen struny

chabru napsal:

ale nikde nie je presne napísané že že sú vhodne aj na B2A. Všetko je len na Steinberger (neviem či je plne kompatibilný s Hohnerom

Matej napsal:

.jsem měl jak na B2A, tak na Steinbergeru,...je to stejný.

hohner je licencni a jak pise matej je to temer stejne jak Steinberger Spirit..  u hohnerky sem vesmes nemel s dvoukoulema problem horsi je to u USA Steinbergera z 80. a 90. tam sou trochu jinak resene ty celisti v ladici mechanice (hohner, cort, spirit maj zavit v drzaku a sroubuje se do nej sroub s ladici cudlem vs. USA Stein ma drzak se sroubem a cudl je v podstate matka) a je tam trochu kratsi draha toho sroubu tam mi sem tam nejake nesedeli..
u hohnerky temer vsechny vyjma nejakych lacinych co sem koupil na ebayi tusim znacka cobra nebo tak nejak big_smile ..

nakonec sem stejne dal na vsechny bezhavce elixiry bud prostrednictvim adapteru nebo sem je adaptoval pomoci elektrikarskejch cokolad.. big_smile  preci jen ten sortinent dvoukouli neni vekej zvlast v niklovkach o potahovanych nemluve, ty snad porad nedela nikdo hmm

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

2,280

Re: struny a zase jen struny

Novinka od DR: PURE BLUES™ - Quantum-Nickel Bass Strings on Round Cores

http://www.drstrings.com/#!pure-blues-bass/cr75

http://static.parastorage.com/media/2b5af7_92286d1f4db748d98229a33d28bf294b.jpg_256

Super srovnání trojice strun od DR včetně těch nových zde:

https://www.youtube.com/watch?v=-S2UPhErv2U

Já teda zůstanu u těch Sunbeams, co už dlouho používám, nicméně ty nové jsou také fajn.

0 xLajků:

2,281

Re: struny a zase jen struny

hoj, mate zkušenost s tim to..
Planet Waves PW XLR8 01?

dik

TecAmp Club #2
0 xLajků:

2,282

Re: struny a zase jen struny

Čau, kua kde kupujete teď struny? Dolar drahej jaxwiňa, takže jsem odkázanej na český obchody a to ještě v Brně. Ten výběr je v Audioteku a Kytarách žalostnej ... když hledám nějaký slušný struny v ceně 500-700 na 5tistrunu, ocelový, s šestihraným jádrem, tak to jsou snad je ty d'Addarka. Je to bída. Hledám nějakou alternativu k DR LO RIDER, ale ne za tu příšernou cenu! Taky bych rád věděl, kde sehnat v ČR podobný struny pro 35'' menzuru. Co vy?

0 xLajků:

2,283

Re: struny a zase jen struny

Tak na otázku č. 1 si odpovím trochu sám: Dean Markley BLUE STEEL se dají sehnat za docela rozumnou cenu i v tom améru:
http://www.ebay.co.uk/itm/DEAN-MARKLEY- … 1c52d5ba66
Ale mají šestihranné jádro??? Jinak taky bída ...

0 xLajků:

2,284

Re: struny a zase jen struny

be_fretless napsal:

Kotas má dotaz... smile
Mám možnost si za podle mě super cenu (cca 500 kč za pětkovou sadu) a přímo ze Švédska nechat dovést tyhle strunky (model HB5 - 50 až 135):
http://baskytara.com/img/m/23718/t/p19m3qd2j7nuo1hd9tl916pk1gcs1.jpg
Vzhledem k tomu, že momentálně nemám peněz nazbyt a rád bych konečně vyzkoušel i něco jiného než nylonky (vysněné hlazenky od LaBella i d'Addario jsou cenově jiná liga, takže zatím mohu jen snít), se mi to zamlouvá - navíc jsem tady na fóru četl, že struny od EBS jsou kvalitní a vydrží poměrně dlouho. Co jsem tu ale nenašel (nebo přehlédl), je, zda si výše uvedené strunky budou rozumět (zvukově i opotřebením hmatníku) s bezpražcem. Nemáte prosím někdo zkušenost?


Mám je na čtyřce akustic. bezpražci s ebenovým hratníkem už rok a líbí se mi. Kdysi je tu myslím doporučoval Tom Kedzior.

0 xLajků:

2,285

Re: struny a zase jen struny

Tak jsem dneska natáhnul nový pekelný dráty na Music Mana: http://www.jimdunlop.com/product/heavy-core-bass - sadu Heavy, tedy 45-65-85-105. Tyhle struny jsou určený pro podladění, mají totiž silnější jádro než je obvyklé u těchto tlouštěk strun. Ladím drop C#, tedy C#-G#-C#-F# a je to teď  fakt paráda. Struny kladou i s podladěním vyšší odpor a lépe zní než cokoli, co jsem do teď měl možnost zkusit. To C# je teď fakt brutální. Ještě uvidím, jak na tom budou se životností, páč jejich cena je trošku vyšší: http://www.muziker.cz/baskytary/struny- … Heavy-Core

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,286

Re: struny a zase jen struny

Aidamos napsal:

Ladím drop C#, tedy C#-G#-C#-F#

mam to s ladenim stejne, zivotnost me zajima... na te to vzdycky ztroskota... proto u me Elixir niklovky zatim vitezi wink

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

2,287

Re: struny a zase jen struny

ladím D#-G#-C#-F#, momentálně EB 2834 a dá se.

0 xLajků:

2,288

Re: struny a zase jen struny

pekelnik napsal:

momentálně EB 2834 a dá se

Jo, ty struny jsou skvělý i na to moje C#-G#-C#-F#, ale tohle mi prostě připadá ještě o něco lepší.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,289

Re: struny a zase jen struny

Aidamos napsal:
pekelnik napsal:

momentálně EB 2834 a dá se

Jo, ty struny jsou skvělý i na to moje C#-G#-C#-F#, ale tohle mi prostě připadá ještě o něco lepší.

Hlavně si cením té výdrže u EB. Pak už jsou na tom líp jen elixíry. Ale ty jsou momentálně za balík, no.

0 xLajků:

2,290

Re: struny a zase jen struny

Tyvoe, ten se s tou výměnou strun moc nesele - jak to na začátku skoro najednou ucvaká .... to tomu krku nevadí?
https://www.youtube.com/watch?v=uQXyIpqfEKQ

0 xLajků:

2,291

Re: struny a zase jen struny

Chci se zeptat, nemá někdo z místních zkušenosti se strunama DR DDT? Konkrétně http://kytary.cz/dr-ddt-65/HN145689/
nebo přemýšlím o cobaltových EB, sada na pětistrunku s tím, že použiju jen ty hlubší čtyři. Budu rád za jakýkoliv postřehy (životnost, zvuk, pocit ze hry)
No a pokud by měl někdo zkušenosti i s drop A0 (resp. A0 standanard) laděním na těchto strunách, tak by to bylo super smile

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

2,292 Naposledy upravil: Dzzerza (30. 07. 2015 07.12:28)

Re: struny a zase jen struny

Já kobaltový EB na Stingray používám - pětistrunnou sadu. Pokud vím dělají jenom verzi 45-130.
Nedávno se mi je podařilo sehnat v CMI za starou cenu 920 Kč.
Oproti niklovým mají subjektivně silnější signál a delší životnost. Na pohmat jsou na začátku trochu drsnější než mám rád, ale po dvou hodinách hraní se to srovná.
Při mojí frekvenci hraní a údržbě mi vydrží cca půl roku. Kdybys chtěl, mám tady jednu sadu půl roku hranou co jsem teď sundal - můžu ti ji dát na ozkoušení kdyby ti nevadilo že jsou jetý.

Zkoušel jsem různý DR, Elixíry (včetně těch padělků z Alibaby) a tyhle kobalty mi vyhovují zatím nejvíc. Já za sebe můžu kobalty doporučit, i když teda jejich současná cena je už dost.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

2,293 Naposledy upravil: Kubeš (30. 07. 2015 07.01:28)

Re: struny a zase jen struny

Aidamos napsal:
pekelnik napsal:

momentálně EB 2834 a dá se

Jo, ty struny jsou skvělý i na to moje C#-G#-C#-F#, ale tohle mi prostě připadá ještě o něco lepší.

EB nebo Dunlop? Taky to mám shozený na C#-G#-C#-F# a ... docela kšandy
.

Fender Precission US, Skvér SP s SD SPB-3
YAMAHA TRB 5p
MXR d.i.+M80, DBX 160A, Roland MICRO CUBE BASS, H&K Basskick 300, Mesa Boogie M6 CARBINE
Trace Elliot Club #X
Trace Elliot AH250SMX; Trace Elliot 1048h; Trace Elliot 1518;
0 xLajků:

2,294

Re: struny a zase jen struny

Hastur napsal:

cobaltových EB, sada na pětistrunku

Dzzerza napsal:

Oproti niklovým mají subjektivně silnější signál a delší životnost. Na pohmat jsou na začátku trochu drsnější než mám rád, ale po dvou hodinách hraní se to srovná.
Při mojí frekvenci hraní a údržbě mi vydrží cca půl roku

měl jsem teď dvě sady po sobě... potvrzuju tu sílu signálu a drsnost... životnost (než začnou gumovatět) je nadprůměrná, ALE - u dvou sad po sobě mě prdlo Gčko a u té druhé i Ačko sad vzhledem k ceně docela blbý...

Dzzerza napsal:

Kdybys chtěl, mám tady jednu sadu půl roku hranou co jsem teď sundal - můžu ti ji dát na ozkoušení kdyby ti nevadilo že jsou jetý

no.. ehm... co bys za ně chtěl? doplnil bych si tu svoji půl roku hranou sadu (teď mám k těm zbylým kobaltům co mi nepraskly normální ocelovky EB)

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

2,295 Naposledy upravil: Aidamos (30. 07. 2015 07.27:19)

Re: struny a zase jen struny

Kubeš napsal:

EB nebo Dunlop? Taky to mám shozený na C#-G#-C#-F# a ... docela kšandy

Za mě rozhodně Dunlop Heavy Core. Pětačtyřicítky stačí.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,296

Re: struny a zase jen struny

Dzzerza napsal:

Oproti niklovým mají subjektivně silnější signál a delší životnost. Na pohmat jsou na začátku trochu drsnější než mám rád, ale po dvou hodinách hraní se to srovná.

A jak jsou na tom zvukově oproti niklovejm EB? Podle oficiálního webu by měli být zvukově blíž ocelovým strunám, což by mi vyhovpovalio. Jinak cokoliv jemnějšího na dotek než Rotosoundy RS66 a budu spokojenej big_smile

Dzzerza napsal:

Kdybys chtěl, mám tady jednu sadu půl roku hranou co jsem teď sundal - můžu ti ji dát na ozkoušení kdyby ti nevadilo že jsou jetý.

Tak to by bylo úplně super. Pošlu ti SZ.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

2,297

Re: struny a zase jen struny

hofa napsal:

no.. ehm... co bys za ně chtěl? doplnil bych si tu svoji půl roku hranou sadu (teď mám k těm zbylým kobaltům co mi nepraskly normální ocelovky EB)

Poslal jsem ti SZ.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

2,298

Re: struny a zase jen struny

UR napsal:

Tyvoe, ten se s tou výměnou strun moc nesele - jak to na začátku skoro najednou ucvaká .... to tomu krku nevadí?
https://www.youtube.com/watch?v=uQXyIpqfEKQ

Já je měl, ale sadu na 5tku, tedy navíc tam bylo jen to Géčko 45tka. Zvukově byly OK, i když ne tak bodatý jako DR Lo Rider. Co se týče tahu, tak mi nepřišel nějak větší než u DR Lo Rider, který jsem natáhl hned po nich, naopak možná i trochu menší.

Já ladím o 1 půltón níž než standard, takže to Háčko na B, což je ještě o půltón výš, než potřebuješ ty. Navíc mám basu s 35'' menzurou. Na tvém místě volil nějakou tuhou sadu 45tek na pětku, kde je Háčko 125 - 130 (víc raději ne, poáč 135 je už hroznej drát, kterej pomalu reaguje na hru - viz Aidamos a moje čerstvá zkušenost s Háčkem 135). Já jsem zatíženej na ty DR Lo Rider, tak bych bral ty. Anebo jak doporučuje Aidamos, tak Dunlop Heavy Core http://www.jimdunlop.com/product/heavy-core-bass   ...  mají sadu Heaviest: 55, 75, 100, 120, kterou doporučujou na ladění od H, tak by to tvoje od A asi taky zkouslo.

0 xLajků:

2,299

Re: struny a zase jen struny

Tak jsem vyzkoušel kobaltové EB, které mi poslal Dzzerza. Ačkoliv jsem byl před jejich natažení dost skeptický a celý ten hype kolem kobaltových strun beru jako hodně dobře zmáknutý marketing, tak jsem byl fakt mile překvapenej. Beru v potaz, že to jsou stuny už jetý, takže ztratili takový ty brilantní výšky, ale furt hrajou parádně do basů a na JB furt úžasně vrčí. Takže pokud se nerozhodnu jít do tapewoundů (vyhlídnutý mám Roto Thru bass 885, ale cena 1800Kč je fakt moc..) tak asi pořídím ty kobalty.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

2,300

Re: struny a zase jen struny

tož pak mi nezapomeň poslat ty nylonový hlazenky smile

jinak já teda kobalty podporuju, zvuk se mi líbí a výdrž je v mých prackách relativně ok...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků: