1 Naposledy upravil: smrki (19. 04. 2014 17.50:18)

Téma: Šestka

Ahojte, poradíte mi jakou šestku si má cenu koupit?

Moje typy:
1) Ibanez SR 3006 na hudebním bazaru - neni moc hezká a mam pocit že je ta cena zbytečně vysoko (přesto mě cosi táhne jí zkusit)
2) Ibanez BTB 1406 P VNF - líbí se mi, ale nevim ... asi nemá cenu kupovat teď novou
3) MTD Kingston Z6 - líbí se mi, těžko říct jak může znít. Mam šanci koupit v německu za nějakých 1000€ (je to o dost míň než oficiální distribuce v USA, ale je to někde u Bonnu a já bych si jí chtěl osahat, nikoliv objednat balíkem...)

z mojí čtyřky (corvette $$) sem zvyklej na přepínatelný humbuckery (série, paralelně, single) a vypínatelnou elektroniku a nějak se toho nechci vzdát - to bohužel splňuje snad jediná šestka Warwick Thumb Singecut 6 big_smile
existuje nějaké řešení?

Limit snad nějakých 30-40k, víc už by to byl docela masakr

budu vděčný za vyjádření k typůl i za rady kde shánět
dík

(odkazy mi systém zakázal, jsou tady: http://sharetext.org/U3hK )

0 xLajků:

2

Re: Šestka

smrki napsal:

Limit snad nějakých 30-40k, víc už by to byl docela masakr

ak si takto narocny ,tak by som skor skusil nejaku vyrobu na zakazku smile tak sa mozu splnit vsetky tvoje tajne sny big_smile inak to bude vzdy nejaky kompromis...
ta Ibanez 3006 je asi fajn, ale podla mna cena je az moc vysoko....

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

3

Re: Šestka

smrki napsal:

3) MTD Kingston Z6 - líbí se mi, těžko říct jak může znít.

Možná pomůže tohle: http://baskytara.com/topic9471-mtd-kingston-z-4.html
Nebo tohle: http://www.youtube.com/watch?v=3UWhpBWZKj0 a tohle: http://www.youtube.com/watch?v=20ELxNRYSpY

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

4

Re: Šestka

smrki napsal:

z mojí čtyřky (corvette $$) sem zvyklej na přepínatelný humbuckery (série, paralelně, single)

Tohle není žádný zásadní problém, pokud koupíš šestku s humbuckery - každý trochu slušný elektrikář či kytarář umí přepájet tak, abys mohl přepínat smile Klidně na každý snímač zvlášť smile

Kouzlo se jmenuje 3-polohový přepínač ON-ON-ON, stojí cca 200Kč. Schémata najdeš na netu, klidně i u Warwu smile

A pokud bys narazil na to, že snímače na base mají spojené dráty do 2, tak vyměnit za slušné humbuckery, kde vede ze snímače ven drátů dostatek smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

5

Re: Šestka

Aidamos napsal:
smrki napsal:

3) MTD Kingston Z6 - líbí se mi, těžko říct jak může znít.

Možná pomůže tohle: abc
Nebo tohle:bcd a tohle: cde

díky, ten zvuk se mi líbí, jenom si pořád nejsem tak jistej abych to objednal naslepo nebo vyrazil na dlouhou cestu (naším Formanem big_smile).. co jsem tak četl, tak je to kus od kusu
(opět mi to zakázalo odkazy.. jak to děláte? big_smile)

0 xLajků:

6 Naposledy upravil: smrki (20. 04. 2014 10.55:57)

Re: Šestka

FunkyMonk napsal:
smrki napsal:

Limit snad nějakých 30-40k, víc už by to byl docela masakr

ak si takto narocny ,tak by som skor skusil nejaku vyrobu na zakazku smile tak sa mozu splnit vsetky tvoje tajne sny big_smile inak to bude vzdy nejaky kompromis...
ta Ibanez 3006 je asi fajn, ale podla mna cena je az moc vysoko....

Díky, po všem tom bloudění po eshopech a kamenných obchodech které odmítají naskladnit nástroje nad 13 000 se to začíná jevit jako docela možná volba. Mam problém že se v tom až tak nepohybuju a nenapadá mě jak takového kytaráře najít. (+ Nevím jak se pak určuje cena, co si dopředu nasmlouvat aby ta kytara dobře zněla a nebyla vyloženě hnusná, ...)

Máte s tím někdo zkušenosti? (edit: zdá se že jsou tu o tom vlákna, pročtu co se dá)

Předem velice děkuji za reakce smile

0 xLajků:

7 Naposledy upravil: FunkyMonk (20. 04. 2014 11.31:20)

Re: Šestka

smrki napsal:

co si dopředu nasmlouvat aby ta kytara dobře zněla a nebyla vyloženě hnusná,

no ak pojdes ku kytararovi tak je mozne ze on by ti upravil aj nejaky nastroj co tam on ma uz spraveny ... napr ze by tam bola pekna 6tka ktora by ti sedela a pacila by sa ti a len b ytam bolo potrebne spravil el. podla tvojich poziadaviek ,atd .....
myslim ze by to nebol az taky problem ... ale ako vzdy zalezi na cene smile
tu je napriklad sivcak http://www.sollerguitars.com/index.php? … mp;lang=sk .....

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: smrki (20. 04. 2014 11.37:50)

Re: Šestka

FunkyMonk napsal:

tu je napriklad sivcak http://www.sollerguitars.com/index.php? … mp;lang=sk .....

Na toho jsem dostal dost špatnou recenzi. Známý ho má a už mít nechce... prý nezní ve vyšších polohách, práce se dřevem odfláknutá..  těžko říct, sám jsem ho v ruce neměl (a na slovensko to mam trochu z ruky big_smile)

0 xLajků:

9

Re: Šestka

smrki napsal:

Na toho jsem dostal dost špatnou recenzi. Známý ho má a už mít nechce... prý nezní ve vyšších polohách, práce se dřevem odfláknutá..  těžko říct, sám jsem ho v ruce neměl (a na slovensko to mam trochu z ruky )

no ja som tiez uz pocul o nom vselico a bol to len taky typ, bo som vedle ze on robi 6tky bezne smile
jasne ze pokial niesi z pohranicia tak by som volil miestneho tipka wink

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

10

Re: Šestka

Jsem z pohraničí, ale bohužel německého.. na pohled se mi líbí AV basses a působí na mě dobře i to že má funkční stránky s ukázkou práce.... a ten je na druhý straně ČR big_smile to už bych snad dojel i za Sivčakem. Bude to asi dlouhej výlet...
Potom sem na fóru našel ještě Vivian, Mázl, Jurkovič, Procházka.
Z těch na mě nejlíp působí Mázl, už proto že u ostatních prakticky šestky nejsou a nejsem si jistej jestli chci aby to byla první šestka od toho autora smile

0 xLajků:

11

Re: Šestka

av basses jsou super

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků: