1

Téma: BOSS GT 6B vs. Line 6 Bass POD Live XT

Čaute basáci, hľadal som všade na internete recenzie na tieto basgitarové multiefekty, ale stretol som sa s rozchodnými informáciami, tak píšem tu. Snáď mi pomôžete. Chcel by som si zaobstarať basový podlahový multiefekt a neviem čo je lepšie. Doteraz som používal len krabičky, ale teraz chcem skúsiť neičo takéto. Viete mi poradiť? Line 6 Live XT sa už nevyrába, ale má simulácie, zase Boss má kvalitnejšie efekty, sám som z toho zmätený. Ešte k tomu rozmýšľam nad multiefektom BOSS GT 10B, tak prípadne sem hoďte skúsenosti aj s týmto efektom. Chystám sa hrať veci od MUSE a efekt chcem na pripravovaný koncert. Dík vopred všetkým za info smile

0 xLajků:

2

Re: BOSS GT 6B vs. Line 6 Bass POD Live XT

LubosStraka napsal:

Snáď mi pomôžete.

LubosStraka napsal:

Viete mi poradiť?

a co konkrétně chceš slyšet? předpokládám, že všechny basový fóra jsi už projel a z améru nasál zpoustu mouder smile tak co konkrétně tě zajímá???

LubosStraka napsal:

Chystám sa hrať veci od MUSE a efekt chcem na pripravovaný koncert.

tohle nám na upřesnění moc nepomůže...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

3

Re: BOSS GT 6B vs. Line 6 Bass POD Live XT

Nechápem tie automatické odpovede yikes Tak k otázke. V prvom rade chcem z toho dostať čo najširšiu škálu efektov, požadujem spoľahlivosť, kvalitný zvuk a pevnú konštrukciu. Hlavne ma zaujíma zvukova stránka, do čoho by ste išli skôr... Všeobecný názor - jednoducho smile

0 xLajků:

4

Re: BOSS GT 6B vs. Line 6 Bass POD Live XT

Line6

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

5

Re: BOSS GT 6B vs. Line 6 Bass POD Live XT

Můj všeobecný názor zní Boss...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

6

Re: BOSS GT 6B vs. Line 6 Bass POD Live XT

A teď si vyber smile Všeobecně smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

7

Re: BOSS GT 6B vs. Line 6 Bass POD Live XT

Taky pokukuju po mulťáku, všechno dostupné na fóru jsem si přečetl a stejně vím houbeles pro co se rozhodnout. Tak nějak pokukuju po bosovi, páč si myslím, že má dobrý efekty, který bych asi nejvíc použil - chorus, flanger, hall, oktávr a možná i kompresor.  Ale taky bych rád zkresleníčko a tady nevím která bije. Takže budu taky vděčen za nějaký vaše moudrosti.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

8

Re: BOSS GT 6B vs. Line 6 Bass POD Live XT

Podle mě obecně ty digi zkreslení stojí za prd jak u bosse tak u Line6. Pokud bych bral, že nebudu brát vyloženě basový mulťák, kde je velmi omezený výběr, tak bych šel do Line6 POD HD. Má vynikající chorusy, flangery, reverby podle mě o několik tříd nad Boss GT10B. Já sem si vybral Line6 M9 (HD pody jsou výš), kvůli jednoduchosti ovládání a možnostem ovládání pedálem a taky sem nestál o simulace aparátů. Měl jsem lowend mulťáků několik a M9 mi přijde jako první multiefekt, který se nestydím (zvukově) na pódiu použít. Jako bonus beru u Line6 slušně znějící Synthy s výborným trackingem. Někde sem četl že si někdo chválil octaver, mě se moc nelíbí.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

9

Re: BOSS GT 6B vs. Line 6 Bass POD Live XT

já teda za sebe můžu z vlastní zkušenosti doporučit Boss ME50B kvůli jednoduchýmu intuitivnímu ovládání... dobrou zkušenost jsem taky udělal se ZOOMem MS60B - tam jsou fajn ty modulační efekty... Line 6 jsem zkoušel jen nějakou ledvinu a pak to jejich modelingový kombo a obojí na mě nějak zvlášť nezapůsobilo, ale jiní mají jinou zkušenost...

ale jediná univerzálně platná rada je vyzkoušet si to, k čemu člověk tíhne a sám zjistit, jestli jo nebo ne... třeba ty vyšší řady od Bosse (GT) jsou na mě už moc komplikovaný systémem ovládání... a třeba ten ZOOM přestože je to malinká škatulka, tak s tím displayem je to všechno velmi přehledný a to ovládání je v podstatě taky dost jednoduchý...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

10

Re: BOSS GT 6B vs. Line 6 Bass POD Live XT

spider napsal:

Line6 POD HD

spider napsal:

Line6 M9

Hele, a nejsou to všechno kytarové mulťáky? Furt samé simulce kytraových zesilovačů a reproboxů, ale basového nic. Já teda na jejich stránkách nic pro basáky nevidím. Možná jen špatně hledám.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

11

Re: BOSS GT 6B vs. Line 6 Bass POD Live XT

Aidamos napsal:

Hele, a nejsou to všechno kytarové mulťáky?

spider napsal:

Pokud bych bral, že nebudu brát vyloženě basový mulťák, kde je velmi omezený výběr,

Aidamos napsal:

Furt samé simulce kytraových zesilovačů a reproboxů

spider napsal:

Já sem si vybral Line6 M9 (HD pody jsou výš), kvůli jednoduchosti ovládání a možnostem ovládání pedálem a taky sem nestál o simulace aparátů.

Ano a NE. Mimo to Pody HD mají 1 simulaci basového aparátu.

U modulačních efektů je podle mě úplně jedno jestli je kytarový nebo jiný...

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

12

Re: BOSS GT 6B vs. Line 6 Bass POD Live XT

spider napsal:

U modulačních efektů je podle mě úplně jedno jestli je kytarový nebo jiný...

To bych tedy na 100 % netvrdil. Ořez basů není nic příjemného, stejně jako zesílení signálu (to může být nežádoucí i u kytary). I když u zkreslení je to o dost složitější, u modulačních efektů to také hraje roli, je třeba vyzkoušet.

0 xLajků: