101 Naposledy upravil: Jenich (27. 02. 2013 17.08:38)

Re: blues

Hele... Dobrejch zpevaku je vsude malo... A jestli to ma stat za to, tak musi mit lidi holt ochotu trochu cestovat. Zase mate levnejsi zkusebny. Hral jsem s bubenikem a banjistou z jihlavy a oni kazdej tejden dojizdeli na zkousky... Takze se to da rict uplne lehce smile holku si taky nevybiras jen u vas v baraku, abys to nemel daleko smile ja jezdil par let za holkou na sumavu... Autobusem... Tak jako co.. smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

102

Re: blues

Jenich napsal:

Hele... Dobrejch zpevaku je vsude malo... A jestli to ma stat za to, tak musi mit lidi holt ochotu trochu cestovat. Zase mate levnejsi zkusebny. Hral jsem s bubenikem a banjistou z jihlavy a oni kazdej tejden dojizdeli na zkousky... Takze se to da rict uplne lehce smile holku si taky nevybiras jen u vas v baraku, abys to nemel daleko smile ja jezdil par let za holkou na sumavu... Autobusem... Tak jako co.. smile

...když právě ti zpěváci,...nejen že nechápou, že mít svůj zpěvovej aparát-mikrofon a nejlépe aktivní bednu je základ, stejně jako já když chci hrát na basu, tak musím taky mít kombo. wink ...a nějaký dojíždění, na to vůbec neslyšej. sad Chápu jak to myslíš,...ale praxe je na maloměstech trošku jiná-když máš dělat kapelu prostě jako koníček-neživit se muzikou. smile A jak píšeš,..."hrál jsem s bubenikem a banjistou z jihlavy a oni kazdej tejden dojizdeli na zkousky",...jak dlouho to fungovalo? Ono to nikdy moc dlouho nevydrží, když je tam nějaký velký dojíždění. Na druhou stranu je samozřejmě lépe, špatného zpěváka či zpěvačku vůbec nemít (to byl důvod, proč jsme posledního vykopli). Blbý je, když je to tak na půl,...že polovic lidí řekne že zpěv skvělý a polovic řekne na pytel,...a pak si vyber a podle toho se zařiď. Mě osobně ten zpěv tak děsnej vůbec nepřijde,...a třebas má chuť na sobě dotyčná zpěvačka dál pracovat. To mám raději, než nějakého super zpěváka, co nemá ani mikrofon a tváří se jak mistr světa o kterého se má přeci každá kapela postarat, když k sobě chce tak skvělého a úžasného zpěváka. big_smile Na těch maloměstech je to myslím více o té lidské pohodě a přátelství mezi lidma v kapele,....a vůbec to nemusý bejt ultra dokonalý. To myslím funguje ve městě, kde je každopádně více lidí trochu jinak. wink

0 xLajků:

103

Re: blues

smile) to dykcy zni jak kdyz na vsi jsou lidi srdecnejsi, ale myslim ze je to vsude stejny... Ruzny lidi se spokojej s jistou urovni sebe a svejch spoluhracu - to funguje vsude stejne.

S muzikantama z jihlavy to vydrzelo celkem dlouho, ale neskoncilo to kvuli dojizdeni.

Zpevaci/zpevacky jsou lidi, ktery vyzadujou zvlastni pristup... Vzdycky je to tak, ze clovek chce po zpevakovi aby zaril na podiu a von samozrejme chce zarit i mi o nej... A nemyslim si, ze by mel mit zpevak svuj aparat smile nepoznal jsem zadnyho, kterej by ho mel smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

104 Naposledy upravil: Matej (27. 02. 2013 18.08:26)

Re: blues

Jenich napsal:

...nepoznal jsem zadnyho, kterej by ho mel smile

Já jo,...a to asi tak třikrát. smile Nicméně někdy právě to urputné hledání "užasného zpěváka" a nespokojenost s tím co maj, tu kapelu tak vyšťaví, že to jde díky tomu stejně celé do kopru. To jsem u nás na maloměstě zažil mockrát. neutral Jinak samozřejmě,..že jsou lidi všude stejný je pravda. Ale těch možností co se týče lidí k hraní je v Praze daleko více,...to mi nikdo nevymluví. roll

0 xLajků:

105

Re: blues

Matej napsal:
Jenich napsal:

...nepoznal jsem zadnyho, kterej by ho mel smile

Já jo,...a to asi tak třikrát. smile

No vidis smile a to si stezujete jak to je mimo prahu tezky smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

106 Naposledy upravil: Matej (27. 02. 2013 18.19:16)

Re: blues

Jenich napsal:
Matej napsal:
Jenich napsal:

...nepoznal jsem zadnyho, kterej by ho mel smile

Já jo,...a to asi tak třikrát. smile

No vidis smile a to si stezujete jak to je mimo prahu tezky smile

No to jsem ale zažil u dvou zpěváků v Práglu,...taky jsem tam asi dva roky dojížděl za kapelou. To bylo před lety, když jsem ale jezdil rok na ježkárnu na individuelní studium-tak mi to tak nevadilo. Když ale přišli s tím, že si musím vzít v práci na 2 měsíce volno a jet nějaký koncerty venku, tak jsem do toho nešel. hmm Jo a nestěžuju si, že je to mimo Prahu těžký,...spíše bych řekl, že v Praze je to prostě jednodužší,...vyměnit zpěváka či někoho v kapele za jinej kus. big_smile

Edit:   ...jo a ten třetí zpěvák s aparátem-mikrofonem a nějakou aktivní plastovou bednou, to jsem zažil asi před týdnem, když jsem došel za kamarádem do jejich zkušebny-mám to asi 300 metrů od baráku, páč on by chtěl, abych hrál na basu v jeho deathcoreové kapele. Tak tam byl asi 19-ti letej klučík-zpěvák se říci asi nedá,...spíše chrochtal a kvičoun, jak když píchneš prase-ale měl svůj cajk. big_smile Mě ale ten jeho jekot tak bral za uši, že mě to odradilo od i celkem slušný tý kapely toho kámoše. hmm

0 xLajků:

107

Re: blues

Matej napsal:

že v Praze je to prostě jednodužší,...vyměnit zpěváka či někoho v kapele za jinej kus. big_smile

obvykle máme 2 možnosti: profesionál, kterej chce za všechno peníze, nebo amatér, kterej má nadšení a umí hovno smile ale je to akademická debata, my se nechystáme na výměnu zpěvačky, to by byl asi náš konec, my musíme stát na trochu jinejch pricipech, vyhodit můžem jen toho, kdo to viditelně nedává, a to není ten případ. ona se normálním lidem (nemuzikantům) celkem líbí.

0 xLajků:

108 Naposledy upravil: Matej (27. 02. 2013 18.26:42)

Re: blues

deafslap napsal:

ale je to akademická debata, my se nechystáme na výměnu zpěvačky, to by byl asi náš konec, my musíme stát na trochu jinejch pricipech, vyhodit můžem jen toho, kdo to viditelně nedává....

...a máš-li za něj (za ní) nějakou náhradu. wink

deafslap napsal:

a to není ten případ. ona se normálním lidem (nemuzikantům) celkem líbí.

...jasně, taky bych řekl, že my to jako muzikanti moc pitváme. smile

0 xLajků:

109

Re: blues

deafslap napsal:
Matej napsal:

že v Praze je to prostě jednodužší,...vyměnit zpěváka či někoho v kapele za jinej kus. big_smile

obvykle máme 2 možnosti: profesionál, kterej chce za všechno peníze, nebo amatér, kterej má nadšení a umí hovno smile ale je to akademická debata, my se nechystáme na výměnu zpěvačky, to by byl asi náš konec, my musíme stát na trochu jinejch pricipech, vyhodit můžem jen toho, kdo to viditelně nedává, a to není ten případ. ona se normálním lidem (nemuzikantům) celkem líbí.

Tak ja uz to nebudu vytahovat smile kdyz pres to nejede vlak, takmto nema smysl resit smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

110

Re: blues

Jenich napsal:

Tak ja uz to nebudu vytahovat smile

já jsem za tvoje postřehy hrozně rád, i za tenhle! Zpěvačka je osobitá, a někomu se nelíbí (někomu zas jo), já to nedokážu moc posoudit, na stranu druhou když porovnám 2 roky starý nahrávky, slyším pokrok (před tím zpívala nějaký underground), tak to pro mě dává smysl.
mimochodem, zpěvák bez nástroje je vždycky podezřelá figura, to zlatá baba smile

0 xLajků:

111

Re: blues

deafslap napsal:

zpěvák bez nástroje je vždycky podezřelá figura,

pravda, pravda...

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

112

Re: blues

Matej napsal:

...vy pražáci to máte hned vyřešený.

Matej napsal:

Nééé, ale vážně, nevím odkud je Deafslap, ale na menších městech je problém vůbec nějakýho zpěváka či zpěvačku najít

ale prlacku v praze taky ... teda my sme dycky nakou slusnou sehnali ...  ale stejne sem chtel dycky kapelu s chlapskym zpevem poradnym basem nebo barytonem .. neco ala isaac hayes nebo berry white big_smile
az budu starej zacnu zpivat sam smile

btw at nejsem OT uplne nas sagar nekdy hrava s nakou blous kapelou a ten basak je mi povedomej ... pride mi ze mozna z fora .. jsi li tu prihlas se big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

113

Re: blues

born in Chicago
drawning in the sea of love
mustang Sally
walking the dog

tak jsem řešili jestli se rozpadnou tnebo ne, a na památku jsme si ještě něco nahráli, je to tentokrát úplně naživo včetně sól a všeho zpěvu. V kapele proběhly mírný změny obsazení smile

0 xLajků:

114

Re: blues

Blues brothers reunited (a ňáká ségra) smile Super

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

115

Re: blues

spider napsal:

smile Super

děkujem smile jinak nikdo nic? Nový zpěv, foukačka, docela by mě zajímalo jak to vidíte, i po zvukový stránce, je to první mix takže by se stím ještě dalo pracovat

0 xLajků:

116

Re: blues

Pěnici nechat. Kapelu to oživí. Já naskočil to téhle kapely
http://www.youtube.com/watch?v=oZZv7vFFxpU
holka je holka. Taky to není nejhorší

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

117

Re: blues

to deafslap
no ..naprosto upřímně (můj názor) ta zpěvačka...jak to říct kulantně... ta se k vám hodí asi jako kuřinec doprostřed svatebního dortu... vše je super a uznale předsouvám spodní ret. no ale když začne zpívat ta ženská... prostě fakt ne...vidím ji v plesovém triu vedle klapek a saxofonu.
  ZATO TEN TÝPEK ! to je pecka nevídaná!!!!! bravo bravisimo! yeah

handmade precision bass (fender fake logoed & fake relic) SBS pickups + active blender, Yamaha BB 435, Fender modern player 5, MTD 5, markbass LM III, soundelirium  the 12.6.1. + 15.5.  sustainer bayger, DOD deep freeze chorus, art studio v3, Ibanez bass synthesizer SB7, korg pitchblack poly, zoom b3
Klašter 12
0 xLajků:

118 Naposledy upravil: deafslap (20. 02. 2014 22.32:27)

Re: blues

to opoce CZ: díky, jsem rád za takový hodnocení, nepotřebuju jen poplácat po zádech smile my jsme toho borce původně vzali jako harmonikáře, ale pak se nám zpěvačka začala cukat, že některý věci nechce zpívat, tak to po ní vzal, třeba to born in chicago si ale vybral sám, protože to uměl a chtěl nahrávat něco co zná. jen sme to zase neznali my ostatní, ale je to naštěstí kolovrat smile
tohle třeba zpívala zpěvačka původně:
born under a bad sign

0 xLajků:

119

Re: blues

ta foukačka je prostě super... ten zvuk je prostě super sprostý a špinavý. Fakt excelent.

Já bych to třeba snesl bez toho dozvuku (a nebo kratší hal) na zpěvu, prostě suše a drsně smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

120

Re: blues

Jojo, ta harmonika mě taky baví. Zvukově mě to přijde +- v pohodě (nic výrazně nevyčnívá nebo jsem hluchý).

0 xLajků:

121

Re: blues

Ten hall mne taky vadí. Ale byla řeč, že je to jakási živá nahrávka. Podmínky sejmutí neznáme.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

122

Re: blues

jsem to ještě doma poslechl na studiovkách a vůbec bych se nebál to celé víc zašpinit a zasmradit smile Kytarou bych začal

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

123

Re: blues

pepaol napsal:

Podmínky sejmutí neznáme.

ve studiu všichni najednou

0 xLajků:

124

Re: blues

spider napsal:

celé víc zašpinit a zasmradit smile

jak se to dělá? smile můžu kdyžtak říct zvukaři aby to zkusil

0 xLajků:

125

Re: blues

spider napsal:

ten zvuk je prostě super sprostý a špinavý

to je přes votavený 15W kombo george dennis smile

0 xLajků:

126

Re: blues

deafslap napsal:

jak se to dělá? smile můžu kdyžtak říct zvukaři aby to zkusil

Tak on určitě bude vědět smile Záleží, jestli jedete čistě analog nebo digi... u analogu je omezený tím co má v racku

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

127

Re: blues

Jako takhle, mě se bluesová muzika líbí strašně moc, máte to fajn vymyšlený, zvukově mi to přijde na první poslech v pohodě. Jediný, čeho jsem si tam všiml je to, že malinko vlaješ za bubeníkem. Jako, kdyby tě někdo držel zezadu za gumu u trenek a nechtěl tě pustit k němu. Chvílema se přiblížíš, ale najednou tě ta guma stáhne zase dozadu. Blues má být malinko rozevláté a posazené na zadek, ale spíš kytarou, ne rytmikou. Tady je to opačně, kytara je vcelku vepředu a basa s bubnem za ní. Ale jinak jako jo, dobrý.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

128

Re: blues

Ivo napsal:

že malinko vlaješ za bubeníkem

no, to neslyším rád a moc si to ani nemyslím. V některých věcech se to snažím táhnout dozadu naschvál (born under a bad sign), myslím si že je to tam zrovna dobře

0 xLajků:

129 Naposledy upravil: Matej (21. 02. 2014 19.42:35)

Re: blues

Asi sem divnej,..ale mě tam nevadí vůbec nic a líbí se mi to přesně tak jak to je. Líbí se mi foukačka,...mužskej zpěv a i ta zpěvule-vůbec nechápu co se na ní Opocemu nelíbí.Pro mě je to celý takový,...kdybych nevěděl že je to česká kapela a řek mi někdo, že to je nějaký blues z ciziny tak tomu budu normálně věřit. Nejvíc pecka je pro mě druhá věc,...(hlavně ten moment jak se přidá znova v 1:04 mužskej zpěv),ale celý je to skvostný,..jak zvukově-takový špinavý a nakřáploučký, ale děsně srdečný, tak muzikantsky je to fajnovka. wink

0 xLajků:

130

Re: blues

deafslap napsal:
Ivo napsal:

že malinko vlaješ za bubeníkem

no, to neslyším rád a moc si to ani nemyslím. V některých věcech se to snažím táhnout dozadu naschvál (born under a bad sign), myslím si že je to tam zrovna dobře

...s tím souhlasím,..myslím jako s tebou, ne s Ivem. Naopak, taky to někdy rád utahuju a hraju krapítek "za". wink

0 xLajků:

131

Re: blues

Matej napsal:

i ta zpěvule-vůbec nechápu co se na ní Opocemu nelíbí

ona ale vzbuzuje kontroverze, stačí projít diskuzi nahoru smile Jinak děkujeme. Je zajímavý jak každej fakt vnímá muziku jinak, my jsme právě z tý drawning in the sea of the love (tu asi myslíš) nebyli moc nadšený, když jsme jí slyšeli

0 xLajků:

132

Re: blues

deafslap napsal:
Matej napsal:

i ta zpěvule-vůbec nechápu co se na ní Opocemu nelíbí

ona ale vzbuzuje kontroverze, stačí projít diskuzi nahoru smile Jinak děkujeme. Je zajímavý jak každej fakt vnímá muziku jinak, my jsme právě z tý drawning in the sea of the love (tu asi myslíš) nebyli moc nadšený, když jsme jí slyšeli

...o tom to je, že 100 chutí a 100 názorů. wink Mě se to fakt líbí tak jak to je,...vůbec nemám pocit, že by to mělo být nějak jinak. Nehledám v tom sám sebe,...jak to člověk podvědomě dělá ve všem na co si dělá názor, ale prostě to nechávám plynout do mého ucha a poslouchám jakej z toho mám pocit. Hlavně zpěvuli neříkej, že je na ní na basovým fóru kontraverzní názor. smile ...nebo jí řešej i "normální" lidi-posluchači na koncertech? neutral

0 xLajků:

133

Re: blues

Matej napsal:

nebo jí řešej i "normální" lidi

ne, ale muzikanti jí řešej docela často. je pravda že zpěvák zpívá a frázuje ty bluesový klišé víc "tak jak se má", teda tak jak je to na původních nahrávkách. Ale nechci moc ovlivnit případný další komentáře smile

0 xLajků:

134

Re: blues

deafslap napsal:
Matej napsal:

nebo jí řešej i "normální" lidi

ne, ale muzikanti jí řešej docela často. je pravda že zpěvák zpívá a frázuje ty bluesový klišé víc "tak jak se má", teda tak jak je to na původních nahrávkách. Ale nechci moc ovlivnit případný další komentáře smile

...no jestli jí řešej jen muzikanti,..tak to je jasný,..to vám jí záviděj. big_smile Nééé,...vážně, jestli jí řešej jen muzikanti, tak to bych byl naprosto klidnej. Muzikati muziku neposlouchaj-většinou, ale hledaj v tom sami sebe. wink ...jak by to zahráli oni, jak by si oni ten zvuk představovali, jak by si představovali jak maj hrát opstatní a jak by podle nich měla zpívat zpěvačka nebo zpěvák atd. big_smile

0 xLajků:

135 Naposledy upravil: sigi (21. 02. 2014 22.05:10)

Re: blues

Hrajete moc hezky, mě se to líbí jak ty nahrávky tak i ten zpěv. Asi bych to neměnil.

PS: Taky hraju v blueosové kapele smile a zavidím tu harmoniku.

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

136

Re: blues

sigi napsal:

zavidím tu harmoniku

no vida, a původně to byla z nouze ctnost, když nám utek kytarista smile mě se na něm líbí, že nezní jak do country, což se u nás mnoha harmonikářům stává, ale že hraje fakt blues

0 xLajků:

137

Re: blues

deafslap napsal:
sigi napsal:

zavidím tu harmoniku

no vida, a původně to byla z nouze ctnost, když nám utek kytarista smile mě se na něm líbí, že nezní jak do country, což se u nás mnoha harmonikářům stává, ale že hraje fakt blues

...bluesová foukačka je kurňa fajn věc. S námi asi rok hraje kamarád z Prahy co občas hraje s Janou Koubkovou,...bluesman jak sviňa-prostě to tam má,..a taky to je parádní. Zajímavý je, že ty harmoniky střídá,..má takovej kufřík kde jich má a podle tóniny bere harmoniku. wink

0 xLajků:

138

Re: blues

Matej napsal:

..jak by to zahráli oni, jak by si oni ten zvuk představovali, jak by si představovali jak maj hrát opstatní a jak by podle nich měla zpívat zpěvačka nebo zpěvák atd. big_smile

...ono by to mělo být jinak ? Jakože místo vlastního pohledu na věc dát do placu něco obecně očekávaného a standartizovaného ? big_smile big_smile big_smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

139

Re: blues

Ivo napsal:

Jediný, čeho jsem si tam všiml je to, že malinko vlaješ za bubeníkem. Jako, kdyby tě někdo držel zezadu za gumu u trenek a nechtěl tě pustit k němu. Chvílema se přiblížíš, ale najednou tě ta guma stáhne zase dozadu. Blues má být malinko rozevláté a posazené na zadek, ale spíš kytarou, ne rytmikou. Tady je to opačně, kytara je vcelku vepředu a basa s bubnem za ní.

Já bych spíš řekl, že ta basa může být v blues právě trochu pozadu, tam to tolik nevadí, mnohem horší je kdyby byla před, ale tak jak to hrajou mě to přijde dobrý.

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

140

Re: blues

spider napsal:
Matej napsal:

..jak by to zahráli oni, jak by si oni ten zvuk představovali, jak by si představovali jak maj hrát opstatní a jak by podle nich měla zpívat zpěvačka nebo zpěvák atd. big_smile

...ono by to mělo být jinak ? Jakože místo vlastního pohledu na věc dát do placu něco obecně očekávaného a standartizovaného ? big_smile big_smile big_smile

Ne,..takhle jsem to nemyslel. wink Myslel jsem to tak, že my-muzikanti to řešíme pohledem, jak by jsme to chtěli, nebo udělali my-nebo jak se to v branži dělá, či jak to máme zažitý že by se to mělo dělat atd.,...ale normální lidi konzumenti si většinou na to žádnej názor nedělaj, prostě se jim to líbí, baví je to a chtěj si to užít a nebo ne.
smile

0 xLajků:

141

Re: blues

Matej napsal:

Ne,..takhle jsem to nemyslel. wink Myslel jsem to tak, že my-muzikanti to řešíme pohledem, jak by jsme to chtěli, nebo udělali my-nebo jak se to v branži dělá, či jak to máme zažitý že by se to mělo dělat atd.,...ale normální lidi konzumenti si většinou na to žádnej názor nedělaj, prostě se jim to líbí, baví je to a chtěj si to užít a nebo ne.
smile

No vidíš, já si myslím, ž to je přesně naopak. Konzument má zažitý průmyslový standart, muzikant dokáže ocenit jiný zvuk nebo přístup

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

142 Naposledy upravil: Matej (22. 02. 2014 16.33:18)

Re: blues

spider napsal:
Matej napsal:

Ne,..takhle jsem to nemyslel. wink Myslel jsem to tak, že my-muzikanti to řešíme pohledem, jak by jsme to chtěli, nebo udělali my-nebo jak se to v branži dělá, či jak to máme zažitý že by se to mělo dělat atd.,...ale normální lidi konzumenti si většinou na to žádnej názor nedělaj, prostě se jim to líbí, baví je to a chtěj si to užít a nebo ne.
smile

No vidíš, já si myslím, ž to je přesně naopak. Konzument má zažitý průmyslový standart, muzikant dokáže ocenit jiný zvuk nebo přístup

Asi jsem použil blbé slovo "konzument". smile Když bereš posluchače jako masu, tak to je tak jak píšeš. Ale podle mě si na klubové a komorní akce lidi-posluchači dnes už vybíraj na co se půjdou podívat či poslechnout. Samozřejmě stále je tam ten faktor "profláknutosti". Co lidi alespoň trochu znaj, tak na to přijdou. Ale já to celé myslel spíše tak,..ze své zkušenosti. Když různě vidím a hlavně slyším co k dané kapele komentují muzikanti,...téměř vždy tam je právě takový to řešení a pohled o kterým jsem psal. Ti většinou zádumčivě stojí a jako "profesorsky" hodnotí a komentují. Kdežto lidi co se chtěj bavit,..ty se dokážou odvázat a věci co řešíme právě my muzikanti jim jsou putna. smile Tak jak to psal Deafslap na mou otázku, jestli tu zpěvačku řešej i normální lidi-posluchači. Psal že ne,...že jen muzikanti. big_smile

0 xLajků:

143

Re: blues

nemá smysl smile Máme zjevně úplně protipólní vnímání světa smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

144 Naposledy upravil: Matej (22. 02. 2014 18.38:49)

Re: blues

spider napsal:

nemá smysl smile Máme zjevně úplně protipólní vnímání světa smile

...já bych neřekl,...já tě chápu jak to myslíš ty (alespoň se domnívám). Ale tak jasně,...každej člověk vnímá svět kolem sebe po svém. Jestli máš jiný názor na věc o které se tu bavíme, já se na tebe vůbec nezlobím. wink Jen hledám cestu, jak bych ti vysvětlil svůj pohled na věc. Jestli to pro tebe nemá smysl,..vůbec nic se neděje. smile

Víš Spidere,..u tebe je trošku problém, že ty mě prostě nemusíš-jak si mi i sám napsal, takže cokoli napíšu, nebo jakkoli projevím svůj názor-tak jak v tomto vlákně, vždy se na mě budeš koukat zaujatě a ten "protipól" k mému pohledu vždy najdeš. Ale tak neva no. wink Já nemám k Defslapové zpěvačce žádné výhrady a jen jsem se snažil osvětlit můj pohled,..nechtíc se nikoho s jiným názorem dotknout. wink

0 xLajků:

145 Naposledy upravil: sigi (22. 02. 2014 18.15:52)

Re: blues

K tomu rozdílnému vnímání bych asi dodal, to že muzikant se zaměřuje hlavně na intonační a rytmické chyby, kdežto normální posluchač je někdy ani nepostřehne a muziku vníma uplně jinak, spíše vnímá dojem, který na ně udělají aranže. To je moje osobní zkušenost, když se bavím s kamarády co nejsou muzikanti.

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

146

Re: blues

sigi napsal:

K tomu rozdílnému vnímání bych asi dodal, to že muzikant se zaměřuje hlavně na intonační a rytmické chyby, kdežto normální posluchač je někdy ani nepostřehne a muziku vníma uplně jinak, spíše vnímá dojem, který na ně udělají aranže. To je moje osobní zkušenost, když se bavím s kamarády co nejsou muzikanti.

Ano,...v podstatě tak jsem to myslel. smile

0 xLajků:

147

Re: blues

sigi napsal:

K tomu rozdílnému vnímání bych asi dodal, to že muzikant se zaměřuje hlavně na intonační a rytmické chyby, kdežto normální posluchač je někdy ani nepostřehne a muziku vníma uplně jinak, spíše vnímá dojem, který na ně udělají aranže. To je moje osobní zkušenost, když se bavím s kamarády co nejsou muzikanti.

big_smile proto taky dycky tvrdim ze nejsem muzikant big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

148

Re: blues

sigi napsal:

K tomu rozdílnému vnímání bych asi dodal, to že muzikant se zaměřuje hlavně na intonační a rytmické chyby, kdežto normální posluchač je někdy ani nepostřehne a muziku vníma uplně jinak, spíše vnímá dojem, který na ně udělají aranže. To je moje osobní zkušenost, když se bavím s kamarády co nejsou muzikanti.

Asi je to nejaký samovolný proces, keď sa zaradíme  do kategórie hudobník a uzurpujeme si právo analyzovať výkony iných muzikantov, zvyčajne sme neúprosní. Pravdepodobne najhoršie publikum sú kolegovia wink.

Aby som len nedrístal tak mne sa spev dámskej časti kapely pozdáva práve pre svoju nezvyčajnosť myslím nielen v rámci tvojej kapely.

0 xLajků:

149

Re: blues

slowhand2 napsal:

Asi je to nejaký samovolný proces, keď sa zaradíme  do kategórie hudobník a uzurpujeme si právo analyzovať výkony iných muzikantov, zvyčajne sme neúprosní. Pravdepodobne najhoršie publikum sú kolegovia wink.

Já si spíš myslím, že to je "profesionální" deformace, kterou získáváme cvičením, protože během hraní se na ty vlastní chyby zaměřujeme a pak se to na nás takhle podepíše.

Mě osobně dneska už hudebně osloví spíš kategorie "profesorská" hudba, která se naopak zase málokdy libí nemuzikantům a to z toho důvodu, že dokážu ocenit její složitost a náročnost záhrát to. Dříve (před 10 lety), kdy jsem byl mnohem horší muzikant, a vůbec jsem muziku nebral tak vážně a téměř jsem necvičil, jsem také poslouchal úplně jinou muziku, jednodušší na ty aranže zaměřenou (líbili se mi například čeští folkaři), dneska už mám jiné preference (nic proti českým folkařům) smile .

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků: