1 Naposledy upravil: Kubš (19. 05. 2012 09.47:19)

Téma: Hartke LH500

Tak shodou okolností se mi do ruky dostala tato hlava. V první řadě musím přiznat, že před tím než se mi dostal do ruky jsem pročetl tunu příspěvků na TB. TB hype je mocný a ja byl ve velkém očekávání. Přeci jen amíci to chválí i na dnešní dobu giga rozměry a váhu....a nebojím se říct dávno zašlou slávu firmy.

Je to velmi laciná hlava, prakticky žádné fičury ( lze dohledat i můj historický výsměch tomu, že hlava nedisponuje gainem.) Je to Hartke...a je to velké a těžké. Máme zaděláno na průšvih.
Takže prakticky není o co stát. Jenže člověku vrtá hlavou, co na tom ty Američany tak rajcuje. První co člověka zaujme, je skladba eq resp. jeho ovládání. Opravdu to je prakticky boost only a v pozici "naplno doleva" to přestane hrát. Prý takhle fungoval Fender bassman, tíím padem na TB začne mít přezdívku bassman se silným solidstate koncem. K tomu nemám moc co říct, jen reprodukuji.
Další zajímavá záležitost je "rovný zvuk", na zesilovači ho nastavíte při "B 2,4 M 10 T 0"...
EQ mi trošku pripomněl MM 2p aktiv, kde je nutné zapomenout na co jak moc kroutíte a poslouchat výsledek kroucení a nebát se "extrémních pozic". Což vede k tomu, že eq sekce Lh500 je idiot proof, fakt je těžké to "prokroutit" na nepoužitelný zvuk.

Tak jsme u zvuku, valve preamp s volume a 3mi pásmy. Tady si nabíham na vidle a asi tim shodím celou recenzi. Mně to jednoduše připomíná moje demeter vtbp201 léta. V žádným případě to nechci a nemůžu rovnat, ale minimálně jakési echo toho charakteru tam je. smile
Zvuk tedy lze opravdu popsat jako čistý, ale ne sterilní, s jakýmsi nepopsatelným nádechem preamp lampy.
Tlačítko brite z výše uvedeného udělá neco blíže "hifi  záležitosti. ( možná pomůže mrtvým strunám)

Celkově zesik jde zvukově za tim jak ho nakrmíte. Gain opravdu netřeba. Někdo může byt odrazen způsobem a rozsahem EQ. Tenhle přístup já osobně vítám
Po straně vybavenosti je to žalostné. Čert vem filtry neboť 20 pásmo eq, štve mě natvrdo pre-eq DI out. Človek ani nevi jestli to jde přes preamp, tedy lampu. Koncákovej limiter neřeším, na nervy mi neleze.
Výkon tam je, opravdu umí zařídit bolest z hluku už kolem 6-7/10 volume( ve součinnosti
s příslnušným eq nastavením.)
Zesik je kupodivu dost tichej v oblasti brumění a šumění.


Teď přichází kardinální troufalá otázka. Je tento zesik určený skupině hráčů, kteří loví v těchto cenových vodách.
Dle mého názoru tu může nastat problém. Tenhle zesik je jednoduchého řazení, což brání nějak extrémně doladit zvuk špatné basy, která do zesíku téhle cenovky v 8 z 10 případů půjde. Zajimavé je, že TB spíš preferuje LH pred HA řadou ( kupodivu i můj případ, kdy kapela přede mnou měla basa ká s ha3500 a líbí se jim vic můj zvuk). Tzn. Největší výhoda je zároveň vlastně mínusem. ( naštěstí vyhrává kvalita nad kvantitou)
Mě osobně to bavi hodně, ale mám připominky - mohlo by to lépe vyřešeny line out , zmenšit rozměry apod.
Na druhou stranu zkušený basák, který už nemá problém a chuť pustit chlup a koupí něco drahého a leští  si tím ego wink o tuhle hlavu prakticky ani nezavadí pohledem:)

Osobně mysíim, že to je s ohledem na cenovou kategorii výborná záležitost.  Chápu TB hype Larry Hartke se nesnažil objevit kolo, použil lety ověřenou klasiku fender bassman (alembic, demeter) a povedlo se to. Zesík zřejmě obstojí i v 2x dražší konkurenci ( na TB nahrazuje Markbass little mark, GK 700Rb nebo HA3500) na druhou stranu buhví jak by obstál proti něčemu opravdu "hiend" (tady by mohl posloužit Wimpy, který to recnzoval do časopisu). Zda to je 8k mrdka, nebo minimalně aspoň bez ostudy a trápení použitelný zesík?
Zesik je imho plug and play, díky nízké ceně odpadá strach o to ho nechat ve zkušebně, má přemíru výkonu...takže spíš to je sympaťák za málo peněz.

Netvrdím, že si ho udržím dlouho, ale velmi u mě převládá ten pocit k přiblížení  nalezení "ideálu" - teď myslim spíš koncepci než konkretní hlavu lh500. Pokud bych měnil tak za neco menšího s vic fičurama a podobným přístupem ke zvuku.(krom toho pořád mam doma ten krasnej obal na GK:) jenže asi definitivně podlehám valve preampu)
S Pbassem mi to zní tak, že před hraním zapnu otočím volume a víc na to nesáhnu, ale nebojím se říct, že to celé táhne kvalitní basa. Asi by to chtělo otestovat se špatnou basou.
Tak nějak mě napadá, zkonstatovat, že tak jako je např. Svt3pro pro někoho za neuvěřitelnou cenu zklamaní, tak tohle je neuvěřitelné překvapeni, jak kvalitou zvuku, tak i pravdivostí výkonu.

Na tomhle fóru sou spíš mírně negativni ohlasy, nesouhlasím s tím, že poslouží, ale nenadchne nebo nedejbože, že zní chemicky...

Pokud mě něco napadne doplním!

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

2

Re: Hartke LH500

Kubši,...já si tuhle hlavu koupil nedávno a to za 6600,- novou,...slevněnou jen proto, že byla vystavený kus na obchodě. Ta hlava mě dost překvapila,...a jak píšeš,...když do ní strčíš dobrou basu a nepotřebuješ nic honit přes nějaký eqvalizer, tak to prostě hraje.Jsem s ní moc spokojenej. Její jednoduchost mi naprosto vyhovuje. smile a smile

0 xLajků:

3

Re: Hartke LH500

Pěkně namyšlená recenze, seš asi dost hustej týpek. Kde, Kubši, hraješ a co máš za sebou? By mě fakt dost zajímalo, teda.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

4

Re: Hartke LH500

radoozz napsal:

Pěkně namyšlená recenze, seš asi dost hustej týpek. Kde, Kubši, hraješ a co máš za sebou? By mě fakt dost zajímalo, teda.

Jsem bezvýznamný amatér z bezvýznamných amatérských kapel. Nevím co je na tom textu namyšlenýho...třeba mi to objasníš. Popravdě mi je u prdele co má kdo za sebou( zajímavý jak se tahle otázka furt ne a ne z fora ztratit), krom toho já za sebou pár zesiků mám...i my amatéři si můžem udělat názor na věci, který vesměs kupujem za malý i nemalý peníze. To snad musím čekat na konzervatoristu až mi řekne po 300 holírnach za týden, jak moc to je dobrá/špatná záležitost?




Jinak z druhé strany barikády  http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-tes … zari~2010/

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: Aidamos (19. 05. 2012 09.56:39)

Re: Hartke LH500

Kubši, zkoušel jsem dvě různý komba Hartke HyDrive 5410C, která v sobě mají vlastně zesilovač Harke LH500. U obou se projevovalo to, že překročením šestky se skokově zvýšila hlasitost (viz http://baskytara.com/topic8332-maxi-min … aratu.html). Jak to máš Ty?

P.S.: Jinak za mě pěkná recenze, chválím dobrou práci, nic extra namachrovaného v ní nespatřuji.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

6

Re: Hartke LH500

Kubš napsal:
radoozz napsal:

Pěkně namyšlená recenze, seš asi dost hustej týpek. Kde, Kubši, hraješ a co máš za sebou? By mě fakt dost zajímalo, teda.

Jsem bezvýznamný amatér z bezvýznamných amatérských kapel. Nevím co je na tom textu namyšlenýho...třeba mi to objasníš. Popravdě mi je u prdele co má kdo za sebou( zajímavý jak se tahle otázka furt ne a ne z fora ztratit), krom toho já za sebou pár zesiků mám...i my amatéři si můžem udělat názor na věci, který vesměs kupujem za malý i nemalý peníze. To snad musím čekat na konzervatoristu až mi řekne po 300 holírnach za týden, jak moc to je dobrá/špatná záležitost?
Jinak z druhé strany barikády  http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-tes … zari~2010/

Promiň, nechtěl jsem bejt až tak uštěpačnej. Jde o to, že nejsem ani za mák materiálovej fetišista a je mi celkem jedno, přes co pleju (ačkoli třeba Fídka bych použil tak leda na zátop). A tuny příspěvků o tom, že A je dobrý ale B je lepší a C je víc do fialova a D je úplně nejvíc mě dostávaj. Ale uznávám jiný postoje k nazírání na matroš a koneckonců fórum je od toho aby se takovýhle věci řešily. Nicméně nemůžu se zbavit dojmu, že občas vítězí forma nad obsahem.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

7

Re: Hartke LH500

Kubš napsal:
radoozz napsal:

Pěkně namyšlená recenze, seš asi dost hustej týpek. Kde, Kubši, hraješ a co máš za sebou? By mě fakt dost zajímalo, teda.

Jsem bezvýznamný amatér z bezvýznamných amatérských kapel. Nevím co je na tom textu namyšlenýho...třeba mi to objasníš. Popravdě mi je u prdele co má kdo za sebou( zajímavý jak se tahle otázka furt ne a ne z fora ztratit), krom toho já za sebou pár zesiků mám...i my amatéři si můžem udělat názor na věci, který vesměs kupujem za malý i nemalý peníze. To snad musím čekat na konzervatoristu až mi řekne po 300 holírnach za týden, jak moc to je dobrá/špatná záležitost?




Jinak z druhé strany barikády  http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-tes … zari~2010/


Samozrejme kdo neodehral tour s Kajou Gottem Helenkou Vondrackovou a nevystridal dvacet aparatu nema pravo hrat.

Ne prehanim ale jen tak mimo.Hartke je firma ktera me aparatama nikdy nezklamala a vzdycky to hralo celkem slusne ale zase nikdy jsem si z toho nesedl na zadek smile Ale musim uznat ze cena/vykon je vzdycky solidni.

Ampeg SVT-7 PRO
Hocke  B410 HD (8 Ohm)
Ibanez SDGR 305 DX
Eden RS 115C 320W
http://bandzone.cz/morfium
0 xLajků:

8

Re: Hartke LH500

Aidamos napsal:

Kubši, zkoušel jsem dvě různý komba Hartke HyDrive 5410C, která v sobě mají vlastně zesilovač Harke LH500. U obou se projevovalo to, že překročením šestky se skokově zvýšila hlasitost (viz http://baskytara.com/topic8332-maxi-min … aratu.html). Jak to máš Ty?

P.S.: Jinak za mě pěkná recenze, chválím dobrou práci, nic extra namachrovaného v ní nespatřuji.

Já ti povím, není to prvně co to slyším - na TB se to párkrát zmínilo.

Je to tedy asi vlastnost zesíku. Myslim že to pozoruju taky. Těžko říct, zda to je účel ( hlasitost výrazně ovlivňuje i nastavení EQ). Na druhou stranu v té první polovině hraje pěkně i na nižší hlasitost.
Nijak mi to nevadí, volume na lampáčích občas bývaj taky "jinak". Na hiwattu treba zabírá pořádně až v poslední třetině dráhy.

Jinak to jsem asi zapomněl zmínit, že jak popisuješ ostrost zvuku- spíš to bude těma repro.

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

9

Re: Hartke LH500

Kubš napsal:

Jinak to jsem asi zapomněl zmínit, že jak popisuješ ostrost zvuku- spíš to bude těma repro.

S jakým boxem to vlastně používáš?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

10

Re: Hartke LH500

radoozz napsal:
Kubš napsal:
radoozz napsal:

Pěkně namyšlená recenze, seš asi dost hustej týpek. Kde, Kubši, hraješ a co máš za sebou? By mě fakt dost zajímalo, teda.

Jsem bezvýznamný amatér z bezvýznamných amatérských kapel. Nevím co je na tom textu namyšlenýho...třeba mi to objasníš. Popravdě mi je u prdele co má kdo za sebou( zajímavý jak se tahle otázka furt ne a ne z fora ztratit), krom toho já za sebou pár zesiků mám...i my amatéři si můžem udělat názor na věci, který vesměs kupujem za malý i nemalý peníze. To snad musím čekat na konzervatoristu až mi řekne po 300 holírnach za týden, jak moc to je dobrá/špatná záležitost?
Jinak z druhé strany barikády  http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-tes … zari~2010/

Promiň, nechtěl jsem bejt až tak uštěpačnej. Jde o to, že nejsem ani za mák materiálovej fetišista a je mi celkem jedno, přes co pleju (ačkoli třeba Fídka bych použil tak leda na zátop). A tuny příspěvků o tom, že A je dobrý ale B je lepší a C je víc do fialova a D je úplně nejvíc mě dostávaj. Ale uznávám jiný postoje k nazírání na matroš a koneckonců fórum je od toho aby se takovýhle věci řešily. Nicméně nemůžu se zbavit dojmu, že občas vítězí forma nad obsahem.

Tak to je jiná, s tím co píšeš souhlasím(proto ted mám lacinýho hartkeho), jenže tohle holt patří k dnešní internetové době.
Jsem se v pátek v noci nudil a něco vypotil.
Sám když o něčem sháním info je pro mě největší utrpení nekonkrétní a stručné hodnocení. Snažil jsem se trošku rozepsat, zreprodukovat co si o mysli i jinde...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

11

Re: Hartke LH500

Aidamos napsal:
Kubš napsal:

Jinak to jsem asi zapomněl zmínit, že jak popisuješ ostrost zvuku- spíš to bude těma repro.

S jakým boxem to vlastně používáš?

SWR 2x10 a nejakem noname 1x15, a doma teď hýčkám ještě zabalenej Line6 Lowdown 410 box.

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

12

Re: Hartke LH500

Super recenze!!! Ale asi bych do toho nešel, mě není jasná ta absence vstupní citlivosti...

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

13

Re: Hartke LH500

SMETS napsal:

Super recenze!!! Ale asi bych do toho nešel, mě není jasná ta absence vstupní citlivosti...

Já tomu taky nedůvěřoval, ale v podstatě gain zastupuje EQ by se dalo říct.

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

14

Re: Hartke LH500

Kubš napsal:
SMETS napsal:

Super recenze!!! Ale asi bych do toho nešel, mě není jasná ta absence vstupní citlivosti...

Já tomu taky nedůvěřoval, ale v podstatě gain zastupuje EQ by se dalo říct.

Měl jsem Hartke KickBack 10 (recenze), ten taky neměl Gain, jen Volume a vůbec to nevadilo. Dokonce ani neměl dva vstupy nebo přepínač zvlášť na aktivní a pasivní basu. Všechno se řídilo automaticky uvnitř obvodu předzesilovače.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

15

Re: Hartke LH500

Na hockem jsem mel taky jen volume a jeden vstup a fungovalo to:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

16

Re: Hartke LH500

Volume = gain. Řídíte vstupní citlivost preampu který bez regulace krmí konec. Tohle řešení má za následek silnější proudovou vazbu (nenapadá mě lepší termín) na vstup koncového zesilovače a zvuk je pro ucho dynamičtější. Byl jsem odpůrcem tohohle řešení ale po zkušenosti si mě to získalo.

0 xLajků:

17

Re: Hartke LH500

No jo to moc nechápu. Nejsem elektrikář... No ale co když máš silný výstup z kytary tak to musíš překrmit a musí tě to děsně fackovat ne??? Mám takovou zkušenost!!! Nějaká vstupní maximální citlivost tam musí být nastavena a tu když překonáš tak to musí nepěkně kreslit a kopat, nebo ne?

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

18

Re: Hartke LH500

Nevím hele jestli to tak je, zas je fakt, že by to odpovídalo oldskul řešení, z doby před "master volume".
Jako je to fuk, zvuk z toho leze super (dnes opět potvrzeno):)
Stavnatej zvuk - těžko se popisuje, neni to zkreslení spis takovej "break-in" moment,  , úplne vidím tu 810pod tím jak ruluje:)

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

19

Re: Hartke LH500

SMETS napsal:

No jo to moc nechápu. Nejsem elektrikář... No ale co když máš silný výstup z kytary tak to musíš překrmit a musí tě to děsně fackovat ne??? Mám takovou zkušenost!!! Nějaká vstupní maximální citlivost tam musí být nastavena a tu když překonáš tak to musí nepěkně kreslit a kopat, nebo ne?

Použiješ activ vstup... Ten nezkresli nic bych řekl:)

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

20

Re: Hartke LH500

Jak by si ten zes mohl rozumět s GK bednou? Mám HA3500 a zvuk se mi z toho hodně líbí. S gainama a ekvalizérem si nehraju vubec a ten LH500 mi svou jednoduchostí a výkonem vcelku vrtá hlavou. Akorát nevim, jestli by mi vyhovovala ta lampa v preampu, protože mi víc sedí celotranzistor a tak určitě někdy (snad brzo) chci sehnat GK 1001RB. Mělo by to smysl se HAčka zbavit a přesedlat na LH? KUBŠI: Jakej si měl pocit LH500 vs. 700RB? Dík

0 xLajků:

21

Re: Hartke LH500

Hele to neumím říct nějak exaktně. GK je provedena koncepce, ma to spoustu ficur  velmi dobrej zvuk - hodne blbuvzdornej atd. líbí se mi to. Kupodivu by se daly najít shodný prvky s LH, a to orientace na potlačení středů:), jako 700RB je imho etalon, to asi LH500 úplne nebude(jako soutěžit s GK RB je hodne těžký, ale jak jsem se dočetl jsou tací, kteří dali prednost LH)

Jinak pozor na 1001RB je to sila a je dost možný, že nebudeš schopnej dostat se do "sweet spotu"( hodne lidi to tak ma)

Já bohužel 3500 prakticky neznám, ale zítra to asi zkusím (jeden je k dispozici na zkušebně).
Pokud bych cítil, že ta koncepce zvuku jde podobným směrem asi ho časem capnu místo LH( JEN kvůli DI možnostem - pre/post, volume...)

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

22

Re: Hartke LH500

Kubš napsal:

Jinak pozor na 1001RB je to sila a je dost možný, že nebudeš schopnej dostat se do "sweet spotu"( hodne lidi to tak ma)

To sám taky ještě pořádně nevím, hraju hodně tvrdší věci, rezerva se asi neztratí. Hraju občas akce, kde se s HAčkem prostě nedostanu ani přes 2ku na masteru (gainy na 12ti hodinach + basa neni zrovna nějaká svině). Na takovejch akcích by bylo v rezervě až na strop i 700RB... Neni to tak ale vždycky smile.

Kubš napsal:

Pokud bych cítil, že ta koncepce zvuku jde podobným směrem asi ho časem capnu místo LH( JEN kvůli DI možnostem - pre/post, volume...)

Ty možnosti jsou dobrý, už jsem několikrát odzemnění a Pre/Post uvítal. (jedna z věcí, co mě na LH mrzí že nemá)

0 xLajků:

23

Re: Hartke LH500

S tou rezervou je to fajn, ale GK hraje nejlip kdyz ho poradne nakopes, a troufam si rict ze s 1001rb v nakopnutym stavu odfouknes PA i se zvukarem:)
A k LH500 vs HA3500 je to taky 500W vs 350W, a musim rict ze 500W je poctivejch:)

Sam sem zvedav na ha3500 jak moc jiny/stejny to bude:)

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

24

Re: Hartke LH500

Tak uz sem si osahal HA3500.
3hodiny jsem drtil korejskou verzi na zkoušce.
První čím mě zaskočil zesik byla chlupatost valve preampu (kdysi jsem slyšel kamarádovi nahrávky do linky přes HA s PB a to valilo jak prase, myslel sem že to je přes nějakou krabicku) V podstate uz dlouho sem neslyšel takovou špínu, tím nemyslím nejaký bzuceni, spis takovej sytej zvuk smile

Další věc je hlasitost! Valve gain na 7 volume na 3-4 a víc nic a uz to solidne hlucelo (EQ sem neřešil nelíbil se mi, filtry nebylo třeba hrotit). Zas dál zvysovat hlasitost uz spis týralo zesik a uši...

Zvukove super zvuk valve preampu, na druhou stranu komplet zvuk, kdyz clovek pritlacil, byl takovej rozplizlej. Basy prostě trosku blátivý. Ten zesik je dobra věc, za 6-7k na bazaru určitě nezklame.
Oproti SWR nebo GK umi byt pekne spinavej (otazkou je jestli uz tam nehraje i roli to, že funí koncak smile )
Spoustu moznosti nastavení...(i když nutné nejsou.

Celkove mě to překvapilo tou spinavosti, zklamalo funenim a rozplizlosti.

Momentálně bych asi za LH nevyměnil...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

25

Re: Hartke LH500

Přesně: porovnával jsem teď mojí HA7000 se Silviovo Genzem neopakem 350.
Včera jsem hrál na zkoušce na Genze - krásnej čistotnej zvuk pak jsem zapojil svoje hááčko a je to peklo začne to pěkně vrčet a kousat. Genz je daleko čistější a hodnější a umí udělat kapele parádní spodek. Hááčko zase pěkně vrčí a dobře se prosazuje přes nahulený kytary, nicméně eq se mi víc líbí u genze. myslim že na tom hááčku se snadno překouří pream... Já jsem si tam dovnitř nechal dát ještě malý poťáky abych tohle mohl právě štelovat... Hele ale byl jsem teď na BlueEfekťácích a tam basák hraje na precla a taky na Hartke Ha7000 a teda leze mu z toho naprosto parádní krutej zvuk... Já když hraju na to hááčko s preclem tak to tam nemůžu vykroutit...

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

26

Re: Hartke LH500

Tak tady uz mužem jen spekulovat nad tím jestli celek zvuk neni v jeho zajisté kvalitním PB ( real vintage nebo AV??).

Podle mého ten preamp je dobrej, ale možna moc krmí koncak smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

27

Re: Hartke LH500

naco je vlastne dobry gain? big_smile

sekam dobrotu
0 xLajků:

28

Re: Hartke LH500

No nějak si to tyrani preampu nastavit musíš wink

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

29

Re: Hartke LH500

no já jsem jednou zkoušel HA3500 a hrálo to parádně, jenže...šavle strašně chrastily, a působil na mě takovým šmejd dojmem a jak píšete, tak to nemělo zas tak pevné basy. GK mi sedí a poprvé se mi stalo to, že už nepokukuju po jiných zesilovačích, protože má všechno co potřebuju a není tam nic navíc, co by mě nějak sralo(třeba octaver na jinak docela dobré Peavey Tour450) a i když zvukařovi pošlu vždycky post EQ, tak si vždycky chrochtá blahem, jak mu to pěkně hraje a basa je ven z PA nejenom pěkně slyšet, ale i pěkně cítit. Ohledně toho, že to nevyhulím...nevím, co myslíte, mě to hraje pěkně i na 1/3, ještě jsem neměl odvahu jít přes půlku, to si nechám, až budem na Wembley :-D :-D :-D

0 xLajků:

30

Re: Hartke LH500

Dyt to je to známé "hitting rails"

Nikdo neříká že GK nehraje potichu.

Jinak já taky plánuji jednou navrat k 700RB smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

31

Re: Hartke LH500

preamp ma dostavat v jednom kuse taku nakladacku, aby to hralo dobre. na dalsiu upravu zvuku je predsa EQ big_smile

sekam dobrotu
0 xLajků:

32

Re: Hartke LH500

Ok 2 zkoušky s ha3500 a ted návrat k LH500.

Neni o čem, HA ma sice EQ, kde lze zvuk pěkně upravit, ale po navratu k LH to všechno odpadá, žádný kroucení, zvuk se vlastně najde sam, chci víc nářez zmáčknu Brite...když zaberu do strun zesik v pohode stíhá.

Pro mě je LH500 vítěz!!!

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

33

Re: Hartke LH500

čau, nevim jestli se to sem uplně hodí, ale nevim kam s tim jinam.
Mam Hartke LH500, po zapnutí trvá cca. 30 sekund než "sepne"(tak se to chovalo vždycky, po zapnutí bylo prostě 30s ticha, než začal zesilovač hrát)
Ted se mi ale stává, že zesák z ničeho nic prostě přestane hrát, a musím chvíli čekat, než zase "sepne", jev nastává klidně i po půl hodině hraní.
Někdo mi řikal, že když to zapnu, tak se chvíli žhaví lampa, proto to nehraje, což by možná dávalo smysl, kdyby mi to nevypadávalo po době hraní.

Neví někdo, čím by to mohlo bejt?
Díky

Squier by Fender Vintage Modified Precision Bass + Fender snímač
Squier Deluxe Jazz Active V
Hocke BG210H
Profil
0 xLajků:

34

Re: Hartke LH500

Pan Filuta napsal:

čau, nevim jestli se to sem uplně hodí, ale nevim kam s tim jinam.
Mam Hartke LH500, po zapnutí trvá cca. 30 sekund než "sepne"(tak se to chovalo vždycky, po zapnutí bylo prostě 30s ticha, než začal zesilovač hrát)
Ted se mi ale stává, že zesák z ničeho nic prostě přestane hrát, a musím chvíli čekat, než zase "sepne", jev nastává klidně i po půl hodině hraní.
Někdo mi řikal, že když to zapnu, tak se chvíli žhaví lampa, proto to nehraje, což by možná dávalo smysl, kdyby mi to nevypadávalo po době hraní.

Neví někdo, čím by to mohlo bejt?
Díky

...možná bych zkusil vyměnit právě tu lapu. neutral  ...za tuto zkoušku nic nedáš-jestli máš jinou. smile Já když jsem měl LH500, tak jsem právě trochu laboroval s tou lampou v preampu,...jako že mě zajímalo, jestli to s různýma výrobcema bude hrát stejně atd. A právě že se tam-už nevím u které, docela prodlužoval právě ten čas sepnutí. roll

0 xLajků:

35

Re: Hartke LH500

Matej napsal:
Pan Filuta napsal:

čau, nevim jestli se to sem uplně hodí, ale nevim kam s tim jinam.
Mam Hartke LH500, po zapnutí trvá cca. 30 sekund než "sepne"(tak se to chovalo vždycky, po zapnutí bylo prostě 30s ticha, než začal zesilovač hrát)
Ted se mi ale stává, že zesák z ničeho nic prostě přestane hrát, a musím chvíli čekat, než zase "sepne", jev nastává klidně i po půl hodině hraní.
Někdo mi řikal, že když to zapnu, tak se chvíli žhaví lampa, proto to nehraje, což by možná dávalo smysl, kdyby mi to nevypadávalo po době hraní.

Neví někdo, čím by to mohlo bejt?
Díky

...možná bych zkusil vyměnit právě tu lapu. neutral  ...za tuto zkoušku nic nedáš-jestli máš jinou. smile Já když jsem měl LH500, tak jsem právě trochu laboroval s tou lampou v preampu,...jako že mě zajímalo, jestli to s různýma výrobcema bude hrát stejně atd. A právě že se tam-už nevím u které, docela prodlužoval právě ten čas sepnutí. roll

Žádnou doma nemam, budu muset pořídit. Máš nějaký tip?

Squier by Fender Vintage Modified Precision Bass + Fender snímač
Squier Deluxe Jazz Active V
Hocke BG210H
Profil
0 xLajků:

36

Re: Hartke LH500

To je ta 12AX7A, mám jich doma několik. wink

0 xLajků:

37

Re: Hartke LH500

Pan Filuta napsal:

Máš nějaký tip?

Já bych osobně šel do týhle: http://imusicdata.cz/tad-ecc83-cz-tad-p … ampa-12ax7

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

38

Re: Hartke LH500

Ona se těžko dělá diagnostika takhle na dálku, ale pokud ten zesilovač přestane hrát po půl hodině provozu, na lampu to nevypadá. Zpoždění náběhu po zapnutí s tím nemá nic společného. Měl by se na to mrknout někdo, kdo tomu rozumí, nezmrví a opraví. (A kdo Ti tam pak nepřidělá na chladiče papírovou páskou nějakou pěknou boudičku z krabice od bot jako opocemuCZ :-D)

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

39

Re: Hartke LH500

Měnit elektronku má smysl, až když je hodně mikrofonická (otestuješ tak, že na ní v zapnutým stavu lehce poklepeš, třeba špejlí - když to výrazně zaklepe v bedně, je už asi dost mikrofonická). Tahle malá lampa se 30 vteřin fakt nežhaví a už vůbec by nevypadávala během hry, lampa je stejná jako žárovka, buď hraje (svítí) nebo má nějaký vlákno přepálený a nehraje (nesvítí). Nic mezi tim. Takže tvůj problém bych viděl někde jinde.

Pokud tu lampu chceš měnit, můžeš tam dát jakoukoliv ecc83/12ax7 a nemá podle mě moc smysl nad tim nějak laborovat. Z lamp se dělá větší mystika než ve skutečnosti jsou.

0 xLajků:

40

Re: Hartke LH500

zararusta.mechechem napsal:

Pokud tu lampu chceš měnit, můžeš tam dát jakoukoliv ecc83/12ax7 a nemá podle mě moc smysl nad tim nějak laborovat. Z lamp se dělá větší mystika než ve skutečnosti jsou.

...hm,..když jsem je v tom preampu měnil,..měl jsem nějakou Ruskou, pak Marshall,...pak ještě asi tři,...a s každou to hrálo lehoučce jinak-když jsem ten zvuk více studoval. Tak nějaký vliv (výrobce, druh atd) to asi mít bude ne?

0 xLajků:

41

Re: Hartke LH500

Maličko jinak to s různejma lampama hrát bude, to bezpochyby, taky mám čas od času sklon si s těma malejma lampama hrát a hledat... smile
Ale vzhledem k tomu, že běžně dostupný lampy v podstatě vyráběj tři, čtyři fabriky na světě (v Rusku, Číně, na Slovensku a dočasně znovuobnovená výroba ve Státech), který se jenom různě brandujou, a jaký sou rozdíly mezi jednotlivejma kusama téhož výrobce (Proč by se jinak koncovky musely "párovat" a nastavovat bias, kdyby bylo možný dosáhnout pevnejch hodnot? Nebo proč by jinak jenom malá a fakt drahá část těch 12a?7 byla "paired" tj., že obě poloviny mají stejný parametry?) mi to laborování, jestli mesa nebo sovtek a black-plate nebo long-plate atd. přijde takový samoúčelný. Z nudy dobrý, ale když potřebuju hrát, tak prostě koupit cokoliv a hrát...

0 xLajků:

42

Re: Hartke LH500

Pan Filuta napsal:

čau, nevim jestli se to sem uplně hodí, ale nevim kam s tim jinam.
Mam Hartke LH500, po zapnutí trvá cca. 30 sekund než "sepne"(tak se to chovalo vždycky, po zapnutí bylo prostě 30s ticha, než začal zesilovač hrát)
Ted se mi ale stává, že zesák z ničeho nic prostě přestane hrát, a musím chvíli čekat, než zase "sepne", jev nastává klidně i po půl hodině hraní.
Někdo mi řikal, že když to zapnu, tak se chvíli žhaví lampa, proto to nehraje, což by možná dávalo smysl, kdyby mi to nevypadávalo po době hraní.

Neví někdo, čím by to mohlo bejt?
Díky

Zdar, mám LH-1000 a náběh je u mě podobnej... a taky jsem to přisuzoval tomu, že se žhaví lampa v předzesilovači. Zřejmě je to tedy normální jev. A že budu trošku troufalej - nemáš aktivní basu? Taky jsem jednou netušil, proč mi z ničeho nic na pět minut nehraje basa a o slovo se přitom hlásily baterky. roll Ještě by tu byla nepravděpodobná možnost přehřání. Když vypadne zvuk, jde pořád větrák?

0 xLajků:

43

Re: Hartke LH500

zararusta.mechechem napsal:

Tahle malá lampa se 30 vteřin fakt nežhaví a už vůbec by nevypadávala během hry, lampa je stejná jako žárovka, buď hraje (svítí) nebo má nějaký vlákno přepálený a nehraje (nesvítí). Nic mezi tim. Takže tvůj problém bych viděl někde jinde.

mno nevim mne to nelaj vsechny zesaky s lampama v preampu .. teda 30 vterin to asi nemi ale tak 10 rekneme jo..  stramliner na to ma dkonce kontrolku.. ono tam mozna bude i nakej chranici prvek ??

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

44

Re: Hartke LH500

Mystika lampy určitě nejsou ale věda to docela je. Materiál, tvar a uspořádání jednotlivých elektrod uvnitř má velký vliv na výsledné vlastnosti. Když si vezmeme konstrukci a materiál elektronky. Wolframové vlákno pokrité vrstvou Ba nebo Sr, Ni plechy, dnes většinou Ba getr. A když započítáme ještě kvalitu vakua uvnitř tak vyrobit dvě stejné lampy není jednoduché. Proto se po výrobě měří, vybírají a párují. I u párovaných lamp ale nastavujeme v koncových stupních bias. Ostatní součástky mají také své výrobní tolerance a bias můžeme nastavit ,laicky řečeno, v rozmezí od tzv. "cold" až po "hot".
U basy s čistým zvukem výběr předzesilovací lampy tak velký význam asi nemá ale u kytary kde se lampami kreslí jsou to již hodně slyšitelné rozdíly ve zvuku.
Pro zahájení termoemise potřebujeme dosáhnout teploty katody kolem 800 stupňů Celsia. To je důvod prodlevy po zapnutí. Žhavící čas je závislý na konstrukci elektronky.

Fender Jazz Bass 4 fretless MIM, Fender Jazz Bass Marcus Miller 4 MIM
TC RH450, TC RS212, Zoom B3
0 xLajků:

45

Re: Hartke LH500

Vím, že debata o lampách je oblíbené a nekonečné téma, ale pokud se vrátím k Hattoriho dotazu, tak je to normální. Důvodem zpoždění po zapnutí je tenhle obvod v napájení předzesilovací lampy (aby se nervaly elektróny z nedostatečně nažhavené katódy Holomóc :-):
http://baskytara.com/img/m/590/t/p18gdfvvn18eoj5k1iqhq9d1nt63.png

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

46

Re: Hartke LH500

Hattori napsal:
Pan Filuta napsal:

čau, nevim jestli se to sem uplně hodí, ale nevim kam s tim jinam.
Mam Hartke LH500, po zapnutí trvá cca. 30 sekund než "sepne"(tak se to chovalo vždycky, po zapnutí bylo prostě 30s ticha, než začal zesilovač hrát)
Ted se mi ale stává, že zesák z ničeho nic prostě přestane hrát, a musím chvíli čekat, než zase "sepne", jev nastává klidně i po půl hodině hraní.
Někdo mi řikal, že když to zapnu, tak se chvíli žhaví lampa, proto to nehraje, což by možná dávalo smysl, kdyby mi to nevypadávalo po době hraní.

Neví někdo, čím by to mohlo bejt?
Díky

Zdar, mám LH-1000 a náběh je u mě podobnej... a taky jsem to přisuzoval tomu, že se žhaví lampa v předzesilovači. Zřejmě je to tedy normální jev. A že budu trošku troufalej - nemáš aktivní basu? Taky jsem jednou netušil, proč mi z ničeho nic na pět minut nehraje basa a o slovo se přitom hlásily baterky. roll Ještě by tu byla nepravděpodobná možnost přehřání. Když vypadne zvuk, jde pořád větrák?

Čau, aktivní basu nemam, na přehřátí bych to netipoval, větráky normálně pořád jedou. Včera jsem to dal do servisu, tak až budu moudřejší, tak sem napíšu, čim to bylo smile

Squier by Fender Vintage Modified Precision Bass + Fender snímač
Squier Deluxe Jazz Active V
Hocke BG210H
Profil
0 xLajků:

47

Re: Hartke LH500

Tak už je to spravený, byly to 3 vadný odpory na desce, prý tam kvuli tomu šel stejnosměrný proud.

Squier by Fender Vintage Modified Precision Bass + Fender snímač
Squier Deluxe Jazz Active V
Hocke BG210H
Profil
0 xLajků:

48

Re: Hartke LH500

~30 sekundový nábeh mám aj ja...
a nejaký prudký nárast výkonu pri točení volume som si moc nevšimol. Ale pri 350W to dokáže slušne narachotiť...

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

49

Re: Hartke LH500

kubo napsal:

a nejaký prudký nárast výkonu pri točení volume som si moc nevšimol

To, co jsem popisoval jako skokové zvýšení hlasitosti při prekročení hodnoty 6, jsem pozoroval na kombech Hartke s tímto zesilovačem. Možná, že s jinou bednou se to chová jinak. A pozoroval jsem to na dvou ruzných kusech. Dělaly to oba.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

50

Re: Hartke LH500

Aidamos napsal:

Možná, že s jinou bednou se to chová jinak. A pozoroval jsem to na dvou ruzných kusech. Dělaly to oba.

Já to mám na tom svým taky.

0 xLajků: