1

Téma: Petr Vávra feat. Lunar5 - vznikající EP (názory na mix)

Ahoj basáčci, potřeboval bych váš názor...
Dáváme dohromady takové EP nezvyklých cover verzí a potřebuju poradit se spodkem.

Základ rytmiky je cajon a basa a já si stále nemohu vybrat optimální poměr basů v nahrávce vzhledem k žánru. Mám pocit, že by to slušela určitá decentnost, ale aranž je postavená celkem dravě, takže zkouším udělat pevnej velkej spodek i bez bicích...

Byl bych rád za každej názor na mix či množství basů z pohledu žánru. O instrumentální výkony tady nejde, je to čistej home-recording a organicky to plave víceméně "n aprvní dobrou"...

9 Crimes (mix 10)
http://picosong.com/kUPb


9 Crimes (mix 11b)
http://www.datafilehost.com/d/15f011a1

0 xLajků:

2

Re: Petr Vávra feat. Lunar5 - vznikající EP (názory na mix)

Mě přijde ten Cajon utopený... na nějaké zdání decentnosti bych se vykašlal, jen ať chrastí a dýchá

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: Lukáš (10. 01. 2014 17.08:02)

Re: Petr Vávra feat. Lunar5 - vznikající EP (názory na mix)

Mě taky. Přijde mi, že se to celý topí v nízkejch středech, kde vlastně "něco je", ale v podstatě to není tak čitelné. Možná bych ztenčil basu (a vytáhl čitelnost okolo 800 Hz), aby to nedělala tak hutný. Akorát pak nebudeš mít ten pevný velký spodek... Takže vlastně moc netuším.

Jinak píseň zní dobře smile

0 xLajků:

4

Re: Petr Vávra feat. Lunar5 - vznikající EP (názory na mix)

OT: Prosím tě, co je to za Petra Vávru? Odkud je?

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

5

Re: Petr Vávra feat. Lunar5 - vznikající EP (názory na mix)

Souhlas s utopeným cajonem, jinak se mi to moc líbí. Má to atmošku a basa má moc pěknej zvuk. Co je to za basu a struny?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

6

Re: Petr Vávra feat. Lunar5 - vznikající EP (názory na mix)

Díky kluci.
OK, začnu tedy s cajonem, ačkoli pod výrazem utopený si představuju trochu drastičtější propad, tady to bude tak +1dB...

Lukáš: V nízkejch středech se topí veškerý demáče, tam je ten zásadní rozdíl, oproti studiovým mixům, docílit přehlednosti v tomhle pásmu je taky hodně věcí aranže, tenhle mix je docela "bussy", a to samý platí o vyšších středech, tam je to vlastně ještě horší kolikrát.

kurcatovium: Já ani nevim, komunikuju zatím s člověkem, co ho natáčí, někde z jižních Čech myslím...

Jinak to bláto dělá špatné tělo nástrojů, rozmaný fundament při náběru, to se nedá změnit, a to máš několik vlivů - špatnej nástroj, špatnej majk, jeho špatná pozice či vzdálenost, akustika místnosti, low-end převodník a low-end preamp, výkon hráče. Tyhle věci jsou zde ještě před mixem a kombinace všech uvedených faktorů má zásadní vliv na to, co jsme pak schopen nebo neschopen smíchat, ale fakt nechci, aby to působilo jako obhajoba, vím že nejsem profík! Další věc je pak finální natlačení a to, jak ti s mixem zahejbe "mastering".

Aidamos: Je to Jazz Bass Std. USA 60th Ann s S1 spínačem a origi pick-ups a nahrával jsem ho právě s tím switchem, čili kulatej zvuk trochu alá prec, preamp Focusrite ISA One, A/D RME. Struny tam má levný Darco smile

Já teda zkusím ještě druhou verzi. Zatím díky moc!

0 xLajků:

7

Re: Petr Vávra feat. Lunar5 - vznikající EP (názory na mix)

subroofer napsal:

Je to Jazz Bass Std. USA 60th Ann s S1 spínačem a origi pick-ups a nahrával jsem ho právě s tím switchem, čili kulatej zvuk trochu alá prec

Tohle zapojení JB jako humbucker zvukově celkem funguje, líbí se mi to smile

0 xLajků:

8

Re: Petr Vávra feat. Lunar5 - vznikající EP (názory na mix)

Tady je tedy další verze verze, +1,5 dB na cajonu, minimum na claps a jiná komprese spodku, díky tomu zas vylezly výšky, asi lepší...

9 Crimes (mix 11b)
http://www.datafilehost.com/d/15f011a1

Sorry, je nutný soubor stáhnout do PC.

0 xLajků:

9

Re: Petr Vávra feat. Lunar5 - vznikající EP (názory na mix)

Paráda, mě se to líbí o dost víc než předtím, daleko čitelnější. smile

0 xLajků:

10

Re: Petr Vávra feat. Lunar5 - vznikající EP (názory na mix)

jj, lepší... co to chrastítko ? Klidně bych ho nemusel až tak moc.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

11

Re: Petr Vávra feat. Lunar5 - vznikající EP (názory na mix)

spider napsal:

jj, lepší... co to chrastítko ? Klidně bych ho nemusel až tak moc.

Jo, tak to máš pravdu, to chrastidlo mě štve již od začátku, nějak sem na něj v týhle verzi zapomněl smile
Díky všem za postřehy.

0 xLajků: