1

Téma: Zhodnocení písní a basové linky v nich

Zdravím,
chtěl bych vás požádat (pokud se vám bude chtít), zda byste si na webu http://bandzone.cz/darkil poslechnuli písně z našeho nového alba Jsem někdo jiný (ty první 4 kusy) a zhodnotili nahrávky ze všech pohledů a mj. i z pohledu jak se vám líbí zejména basová linka.
Žádné zázraky nečekejte, je to prostá rocková muzika čemuž si myslím, že odpovídá i basa, kterou jsem chtěl osobně na nahrávkách více protlačit hlasitostně, bohužel jsem byl zbytkem kapely přehlasován - nevím, zda je to dobře nebo špatně - posuďte sami, nakolik se vám to zdá.
Já osobně mám rád, když je basa pěkně slyšet.

Budu vděčný za jakýkoliv názor, včetně kritiky :-)
Díky moc

Dingwall NG-2 5 DPW, TC Electronic BG250-210
Bydliště: Vyškovsko
Profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=9496
0 xLajků:

2

Re: Zhodnocení písní a basové linky v nich

Andrew napsal:

bohužel jsem byl zbytkem kapely přehlasován - nevím, zda je to dobře nebo špatně - posuďte sami, nakolik se vám to zdá.
Já osobně mám rád, když je basa pěkně slyšet.

etse sem to neslysel .. ale basy je malo skoro dycky big_smile zvlast nenechat kecat do toho kytaraky ... big_smile
fakt si nepamatuju nahravu kde bych si rek ty basy by mohlo bejt min (mozna jednou u naky dianny ross) ale opacnej problem mam kazdou chvilku big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

3

Re: Zhodnocení písní a basové linky v nich

Basa tam není skoro slyšet. roll

0 xLajků:

4

Re: Zhodnocení písní a basové linky v nich

Matej napsal:

Basa tam není skoro slyšet.

zas tak hrozny to neni ten mix je docela fajn ty pomery tech nastroju.. sem tam je tam na muj vkus moc kytary ktera navic nema moc peknej zvuk a taky ty 80. metalovi nahallovany klavesy moc nemusim ale to je spis vec vkusu..  a v tech bigbeatovejsich vecech je ta basa docela utopena mohla by bejt vic ale hlavne min Vckova vic stredu aby to tam trochu vrnelo a hralo ..
btw ty holky tam zpivaj obe? nebo je ta jedna dvakrat .. at tak nebo tak je to mozna zbytecny prislo mi ze to tam je skoro furt...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

5

Re: Zhodnocení písní a basové linky v nich

K mixu bylo řečeno dost (a souhlasím, klidně kytaru kláves dolů. basu nahoru). Co se týče linek, přijde mi (a nechci tě nasrat) to místy hodně klišovité, tam kde se snažíš hrát trochu mimo osminové kvedlání s kytarou je to fajn, asi bych tolik neopakoval vyhrávky (myslím teď nebezpečnou touhu - ale dělám to taky).

Odcházím + nebezpečná touha je klasické rockové osminové kvedlání, snaha trošku to rozkošatět je znát v Cítíš to co já a zrovna tady by to  chtělo tu basu jasně slyšet, asi bych zvolil i jiný zvuk (basovější, rockový sound).

Když padám ke hvězdám je úplně mimo mojí sféru zájmu, (skoro bych řekl, že se mi to nelíbí, cajdáčky nerad).

Hraje ti to pěkně, myslím, že by sis měl vybojovat víc prostoru jak v mixu tak v aranžích a nebál bych se trochu zvuk zahustit. Ono ti to hraje pěkně do středů, ale podle mě by té muzice spíš seděl zvuk alá lehce zaclonění precision.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

6

Re: Zhodnocení písní a basové linky v nich

Není to vůbec můj šálek čaje, tak brát s rezervou smile: 80tkový klávesy s hallem a kytary jsou otázkou vkusu, radši bych kytary přiostřil na středech a lehce zesílil basu, která si myslím, nemá špatný zvuk. Jinak vesměs souhlas se spiderem.

A když bych to měl napsat hloupě, tak to, co hrajete, je v rámci žánru ještě docela dobré smile.

Andrew napsal:

Žádné zázraky nečekejte, je to prostá rocková muzika čemuž si myslím, že odpovídá i basa

Za vrozenou skromnost palec nahoru.

0 xLajků:

7

Re: Zhodnocení písní a basové linky v nich

m3 napsal:

basy je malo skoro dycky

+666

m3 napsal:

zvlast nenechat kecat do toho kytaraky

+1 000 000 000 000 000 000

m3 napsal:

je tam na muj vkus moc kytary ktera navic nema moc peknej zvuk

Mně se ty zvuky kytar líbí moc, hlavně v Nebezpečné touze.

m3 napsal:

btw ty holky tam zpivaj obe? nebo je ta jedna dvakrat .. at tak nebo tak je to mozna zbytecny prislo mi ze to tam je skoro furt...

Tohle já beru jako klad. Dobré vokály udělají hodně.

m3 napsal:

v tech bigbeatovejsich vecech je ta basa docela utopena mohla by bejt vic ale hlavne min Vckova vic stredu aby to tam trochu vrnelo a hralo ..

Souhlas. Ono by té base prospělo i lehké nakřápnutí nějakým overdriverem typu Darkglass, TECH 21 SansAmp Para Driver nebo Dunlop MXR M80.

Jinak je to pro mě muzika typu neurazí/nenadchne, chybí mi tam trochu nějaká "přidaná hodnota", ale je mi taky jasný, že něco nového neotřelého vymyslet není vůbec jednoduché. Nejvíc mi to celkově evokuje porovnání s Evou Farnou. Jinak je to výborně zahrané, výborně nahrané (basa mohla být trošku víc, to jo), ani zvuk kláves mi nevadí, do tohohle se to hodí. Texty jsou slabší, opět ala Eva Farná, ale jste mladý, to se ještě zlepší. Každopádně za mě celkově palec nahoru, dobrá práce, pokračujte, makejte.

P.S.: Jak se v kapele snáší dvě hezký holky? big_smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

8

Re: Zhodnocení písní a basové linky v nich

Basu cítím velmi dobře, pěkně tlačí odspoda a dává tomu šmrncovní sound. Háčko tlačí parádně. Aranž hodnotit nebudu, nesežral jsem všechnu moudrost světa, ale celek se mi hodně líbí, dobrý pecky, pěknej zvuk. Za mě palec nahoru.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

9

Re: Zhodnocení písní a basové linky v nich

Tak Radoozz napsal to, co jsem chtěl napsat i já. Je to v pohodě a basové linky v rámci žánru naprosto OK.

Spector Euro LX5 + Spector NS-5CR Fretless + TC RH450 + Soundelirium 12.1 + MXR M80 + Zoom B3n
0 xLajků:

10

Re: Zhodnocení písní a basové linky v nich

Mě spíš vadí ty zpěvy, jsou dost oproti kapele, pak zaniká zbytek, včetně basy. Co si budeme namlouvat, ten hlas není to pravé, včetně ne moc kvalitní hlasové stopy. Jako by byl zpěv sebrán z jiné doby a z jiné kapely... Ale samotná kapela šlape instrumetálně dobře, je to taková pohoda, basu slyším krásně. Jsou to 90.léta jak vyšitá, aranžersky, i zvukově jako celek...

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

11

Re: Zhodnocení písní a basové linky v nich

btw ty holky tam zpivaj obe?

Na koncertech ano, nicméně zde na nahrávkách zpívá pouze hlavní zpěvačka, která nahrála všechny ty vícehlasy.

Ono ti to hraje pěkně do středů

mohla by bejt vic ale hlavne min Vckova vic stredu aby to tam trochu vrnelo a hralo ..

Tak jeden říkáte víc středů, druhý že je středů dost....100 lidí, 100 chutí :-) Každopádně na GK mám stažený ten Presence nebo Contour (nevím teď, které z toho to je), který dělá V-čkovej zvuk a naopak středy mám posílené na ekvalizéru.

Jak se v kapele snáší dvě hezký holky?

Ony se znají od dětství a bydlí vedle sebe takže naprosto v pohodě.

Basu cítím velmi dobře, pěkně tlačí odspoda a dává tomu šmrncovní sound. Háčko tlačí parádně.

Díky, to mě těší. Přece jen nemám basu za desítky tisíc, takže to potěší. Každopádně si myslím, že spíš ten GK dělá ten zvuk takový, jaký je.

Je to v pohodě a basové linky v rámci žánru naprosto OK.

Mockrát díky, nečekal jsem spíše pozitivní reakce. Jiný člen kapely to dával někam na hudební fórum a tam ty nahrávky převážně rozcupovali, že to zní nemoderně ala 90.léta - ale je pravda, že má generace je tím asi dost ovlivněna a mně osobně se hudba z 90.let líbí.

Dingwall NG-2 5 DPW, TC Electronic BG250-210
Bydliště: Vyškovsko
Profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=9496
0 xLajků:

12

Re: Zhodnocení písní a basové linky v nich

Andrew napsal:

že to zní nemoderně ala 90.léta

Furt lepší jak osmdesátky, to byla tragedyje...

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

13

Re: Zhodnocení písní a basové linky v nich

Tak já mam 90ky rád smile Ačkoli vůbec nejsem arbitr a nejsem expert na zvuk, třeba muj laickej názor nějak pomůže... smile Zvuk basy je moc pěknej, linky taky hlasitost basy taky, poslouchal jsem to na sluchátka i na bedničky se subwooferem a zdá se mi to v klidu. I když ta basa je dost do hloubek, možná by to chtělo přeci jen víc středů (ale to možná nejde ani tak o nastavení EQ,ale spíš co se pak dělo při míchání). Že je zpěv nahlas by mi nevadilo ale je fakt že to zní malinko divně, v Odcházím je znát nějaký zásah počítače (ladička?), líbilo by se mi, kdyby to tam bylo buď nějak neznatelně, nebo naopak to přiznat a udělat tam nějaký digitální fóŕy, v rámci žánru by to tam sedlo smile Ale ty nový songy jsou určitě velkej posun v kvalitě a je vidět že zpěvačka je super, tak moc držim palce!!

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

14

Re: Zhodnocení písní a basové linky v nich

Fuit napsal:

Ale ty nový songy jsou určitě velkej posun v kvalitě

Ono ty starší jsou ještě někdy z roku 2008, navíc ještě s jiným kytarákem a basákem.

Dingwall NG-2 5 DPW, TC Electronic BG250-210
Bydliště: Vyškovsko
Profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=9496
0 xLajků:

15

Re: Zhodnocení písní a basové linky v nich

Aidamos napsal:

Furt lepší jak osmdesátky, to byla tragedyje...

A co teprve normalizační 70tky... ale to by bylo na debatu v jiným tématu. Ještě, že nic z toho neposlouchám.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

16

Re: Zhodnocení písní a basové linky v nich

Aidamos napsal:

Furt lepší jak osmdesátky,

Ivo napsal:

A co teprve normalizační 70tky...

tak zrovna nekam sem se snazim natlacit zvuk kouli big_smile schvalne co tomu pak reknete teda jestli se mi to povede .. mne se sound konce 70 a zacatku 80. libi hodne .. neni uz to tak zahuhlany jak 60. a neni to este tak preprodukovany a vycisteny a osintakovany jak se zaclo dit od druhy cca od 2hy hulky 80. 

Andrew napsal:

Na koncertech ano, nicméně zde na nahrávkách zpívá pouze hlavní zpěvačka, která nahrála všechny ty vícehlasy.

mne to pride ze je toho skoro az moc prave... je to totam tak casto se to ztrati to kouzlo posileni ozvlastneni... 

Fuit napsal:

(ale to možná nejde ani tak o nastavení EQ,ale spíš co se pak dělo při míchání).

tak tak je to takovej typ soundu co se mi udela na markovy kdyz vytocim ten vpf filtr.. ikdyz ty mas docela rizli i ty vejsky... pocitam ze tam hodil nakej EQ od 200 pozvolna dolu.. mozna i driv..

Fuit napsal:

a je vidět že zpěvačka je super

Ivo napsal:

Co si budeme namlouvat, ten hlas není to pravé

big_smile za mne souhlas s Fuitem .. smile mne ta barva hodne bavi .. a i ten zpusob toho zpevu.. je slyset ze ji to bavi a moc se s tim nesere.. klidne bych ji prave nechal syrovejsi min tech produkcnich figlu x-hlasu a proladovaku ..   

Btw mne by zajimalo jestli ste si ten zvuk produkci delali sami nebo ste to tocili s nakym "fotrikem"  smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

17

Re: Zhodnocení písní a basové linky v nich

m3 napsal:

Btw mne by zajimalo jestli ste si ten zvuk produkci delali sami nebo ste to tocili s nakym "fotrikem"  smile

Točili jsme to ve studiu Šopa: http://www.studiosopa.cz/
Dali jsme v průběhu nahrávání na rady Standy a následně mu mix asi 5x připomínkovali, už z toho byl nešťastný chudák smile
On v tom studiu dělal i mastering, takže všechno vzniklo tam, jinde už se hudebně nic neupravovalo.

Dingwall NG-2 5 DPW, TC Electronic BG250-210
Bydliště: Vyškovsko
Profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=9496
0 xLajků: