1 Naposledy upravil: RadekCX (03. 01. 2014 21.40:31)

Téma: Kombo Ibanez Sound Wave 80

Tohle kombo jsem si koupil na inzerat cca 3 mesice stare v zanovnim stavu jako okamzite reseni mit neco na hrani doma, kdyz jsem se rozhodl, ze se zacnu ucit na basu.

Cena v kamennem krame byla cca 6.000Kc, cena na inzerat 3.500Kc coz jsem byl ochotny dat s tim, ze driv nebo pozdeji si postavim aparat sam.

Predem odkazu na tuto recenzi, kde je v celku vse popsano: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-tes … rpen~2012/

Strucne shrnuto ma kombo psanych 80W vykon, osazene je 15" reprakem, vazi 20kg a kabinet ma rozmery 500x400x550 a ma zadni lomenou stenu takze umoznuje naklopeni jako odposlech.

Kombo jsem privezl domu a az na poradnem svetle zjistil, ze ma prave ten zadni lomeny roh promackly dovnitr. Volal jsem prodejci, ktery se dusoval, ze o tom nic nevi, po nasledne prohlidce jsem byl ochodnej mu i verit, ale k tomu se dostanu pozdeji.

Ja je u me (bohuzel) zvykem vetsinu veci povazuji vyrobcem za odflaknutou a urcenou nejprve k rozebrani, odstraneni konstrukcnich vad a teprve pak k pouzivani. Musim konstatovat, ze tentokrat jsem se mohl opravdy bohate "realizovat". :-(

Prvni jsem demontoval 15" reprak a kouknul dovnitr co pujde udelat s tou prolomenou nozkou...zde jsem se prvne zhrozil - cele kombo je lepene necim co pripomina tavne lepidlo krizene s pvc - v kombinaci se sporivym cinanem se vsechny spoje tvarily, ze se v nejblizsi dobe rozpadnou a to vcetne predni ozvucnice - v miste vyrezu basreflexu pro jistotu nebyla prilepena vubec a volne plandala.
Navic cele kombo je zhotoveno s lisovanych desek nejvice pripominajici Hobru. V kombinaci s uvedenym lepenim bylo jasne, ze v kombinaci s vahou komba, malyma nozkama a materialem staci k prolomeni desky kombo pustit i jen z male vysky na zem a je vymalovano - v podstate to muze vzniknou uz pri preprave z kramu (doporucuji proto pri nakupu po netu radeji otevrit a prohlednout nez balik prevezmete).

Jako modelar jsem tedy smutne kouknul do rohu kde mam nerezane ruzne hranoly a listy. Skouknul zasobu PUR lepidla. Vyklepnul prolomenou nozku z komba a zacal rezat ruzne vyztuhy do rohu skrine (hlavne do mist kde jsou zvenku nozky). Bohuzel se do komba moc nemuze, navic to neni jak zafixovat a tak to rozhodne neni na vystavu. Celou ozvucnici jsem zezadu podlepil trojhranou listou, aby vznikl koutovy spoj. PUR lepidlo nastesti vypeni veskera volan mista a tak je zpevneni dokonale v ramci moznosti. Vysledek viz pripojene foto, jste pred nastrikanim cernou barvou aby to nebylo moc videt.

Reprak je nejaky feritovy noname - velice lehky - takze pocitam, ze citlivost bude tragicka.... Dale je osazeny noname piezo tweeter. Nemaje primeho srovnani jsem usoudil, ze to aspon pro zacatek nejak hraje...

Dale jsem se juknul pod kapotu na zesilovac - prvni co me prekvapilo byla velikost trafa - jak by ne kdyz i vyrobce se priznava, ze prikon komba je maximalne 47W. Trafo je na EI plechach a je fakt k smichu (tak do radia dobry). Zesilovac je monoliticky TDA7294 o maximalnim moznem vykonu 100W - pocitam katalogove doporucene zapojeni - filtracni kondenzatory osazene 10.000uF/50V - na to trafo urcite staci. Cele to je usazene vzadu na kombu v oddelenem kasliku a propojene do horni casti s preampem - bohuzel sitovy vypinac je kvuli snadnemu splneni bezp. normy na zadni strane hned vdle sitove eurozasuvky. Pokud je kombo na zemi v poloze odposlechu tak v podstate nedosazitelne. :-(

Preamp je osazen klasickou technologii - zadne SMD se nekona - operacni zesilovace co nenadchnou ani neurazi. Ale potenciometry maji pekny chod, nechrasti a vcelku delaji vsechny co maji. Bohuzel jsem neveril ocim, ale v tomto jednoduchem preampu je osazen jako modul procesor - priznam se, ze mi spadla brada a nechapu na co tam je - predpokladam, ze ridi hlavne umlcovani zesilovace, jeho zpozdeni pri zapnuti apod. Na nic jineho tam podle me neni. I tak jsem v soku, ac s procesory delam casto a rad - zde to nechapu.

Ted zkusenosti v praxi - kompresor je nepouzitelny, rizeni zisku a indikace prebuzeni funguje dobre, distortion a envelope asi funguji docela dobre. Korekce zde opet nic nemam.  Sluchatkovy vystup hraje take dobre. Vyborne je vyvedeni maleho potenciometru nastaveni zisku vstupu Aux.

Co se tyka prenaseni - nejsem zadna trasoritka a nosil jsem i 80kg motor z motoruky - 20kg komba v kombinaci s jeho nevyvazenym uchem na horni strane komba a silenou hloubkou 550mm se kombo bud neustale smejra pres nohy a nebo musime vytrcit ruku do strany od tela a to uz tech 20kg je znat. Navic projit s takhle sirokym krapem s predpazenou rukou je v podstate na mensi mdloby. Je to strasne neskladna kisna - i v kufru Berlinga to zabere strasne mista.

Co se tyka spolehlivosti tezko soudit po trech mesicich kazdodenniho cviceni doma. Nicmene odehral jsem s nim i jednu cca 6 hodinovou nonstop akci kdy kombo hralo celou dobu na cca 90% hlasitosti coz kombo vydrzelo na rozdil od mych v te dobe jeste nezvyklych prstu.

Zvukove ted s odstupem to hodnotim jako tragedii - kombo ma snahu pri vyssi hlasitosti dunet a neda se s tim nic moc delat. Navic v podstate nulovej tlak.

Pisu to s vedomim, ze dnes mi prisel reprak Fane Sovereign 15" 400W II, ktery planuju do noveho reproboxu, s tim ze nez udelam bednu osadim ho na zkousku do Ibaneze. Fane je cca 4x tezsi nez puvodni reprak. Po osazeni prislo neco co jsem necekal - i v panelaku, se ztlumenym kombem jen tak abych se slysel do playbacku zjistuju, ze zvuk tlaci a zacinaji mi drncet veci po pokoji - navic jsem nekolikrat prestal hrat, protoze se mi zdalo, ze nekdo tluce na zed - nikdo netloukl - to jen Fane bzunilo ostosest.

Zaverem bych chtel rict, ze za puvodni cenu 6.000Kc bych si tohle kombo nikdy nekoupil - za 3.500 jej stale povazuji za dobrej kup a az bude novej aparat tak vratim puvodni repro a kombo pujde nekam na letni byt, kde na cviceni bude stacit.

Toz tak...

http://baskytara.com/img/m/23792/t/p18dctai2s13ck14131lgd13qr9jo4.jpg
http://baskytara.com/img/m/23792/t/p18dctai2s1h8k1ibf1f713uh1fma3.jpg

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

2

Re: Kombo Ibanez Sound Wave 80

RadekCX napsal:

vetsinu veci povazuji vyrobcem za odflaknutou a urcenou nejprve k rozebrani, odstraneni konstrukcnich vad a teprve pak k pouzivani

To jsou tzv. "kurvítka".

RadekCX napsal:

20kg komba v kombinaci s jeho nevyvazenym uchem na horni strane komba a silenou hloubkou 550mm se kombo bud neustale smejra pres nohy a nebo musime vytrcit ruku do strany od tela a to uz tech 20kg je znat

Tohle přesně jsem měl s Behroušem BX1200, tam to ucho taky bylo jinde než v těžišti, čili se to překlápělo a dřelo do nohy.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3

Re: Kombo Ibanez Sound Wave 80

20Kg? 80W kombo? já měl modernější  SWX 35 a ta vážila nějak podobně. A nosila se pěkně blbě. Ne li zcela debilně. Ale ta podle mě hrála zase hezky.

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků: