101

Re: FENDER - produktové řady

Kluci poraďte mi. Rád bych si pořídil americkýho čtyřstrunýho Fendera PB (už jsem rozhodnutej, že JB to nebude). Chci to mít ale na tvrdou hudbu v ladění asi tak ADGC. Máte s tímto někdo zkušenost?

I. - jedná se o nějakou speciální baskytaru upravenou na takový vopičárny a na tlustší struny?

II. - jaký se na takový ladění čtyřstrunek používají struny? Dá se pořídit přímo čtyřstrunná sada nějakých strun určených k tomuto?

Na čtyřstruný Fendery s opravdu hodně hlubokým laděním hrají třeba Bring Me the Horizon, Architects, Slipknot (RIP), Attack Attack apod...

Bands: Rattle Bucket (8/2012), overhype (od 2004 zakladatel, do 3/2012), Crash Road (7/2011)
Stuff: Ibanez SR505BM + Glockenklang Soul head + homemade 2x10 BEYMA box 500W
0 xLajků:

102 Naposledy upravil: cassus (11. 12. 2012 17.51:55)

Re: FENDER - produktové řady

vim, ze tu bylo nekde tema o fender a tvrdsi styly, ale nemuzu to dohledat. Kazdopadne

1) basa je normalka, jedine s cim muze byt problem je nulty prazec - ze do eckoveho zlabku nedas tlustsi struny a musis pilovat
2) struny treba http://www.thomann.de/cz/warwick_40240_ … _low_b.htm, ale takovych sad je vic. Kazdopadne se daji nahodit i jakekoliv struny na petku s tim, ze vynechas gecko smile)

0 xLajků:

103

Re: FENDER - produktové řady

cassus napsal:

vim, ze tu bylo nekde tema o fender a tvrdsi styly, ale nemuzu to dohledat. Kazdopadne

1) basa je normalka, jedine s cim muze byt problem je nulty prazec - ze do eckoveho zlabku nedas tlustsi struny a musis pilovat
2) struny treba http://www.thomann.de/cz/warwick_40240_ … _low_b.htm, ale takovych sad je vic. Kazdopadne se daji nahodit i jakekoliv struny na petku s tim, ze vynechas gecko smile)

Taky to nemůžu dohledat pokud se o tom debatovalo. Ptám se, protože třeba u šestistrunejch kytar se tohle občas řeší. že třeba Fender Tele se vyrábí i ve verzi pro ladění od B, to samý Paul Reed Smith apod. má to trochu jiný menzury, pražce a tak. No vzhledem k tomu, co říkáš a k tomu, že by nic nenasvědčovalo opak, to tak asi bude. Narvat struny z pětky to samozřejmě půjde. Dík

Bands: Rattle Bucket (8/2012), overhype (od 2004 zakladatel, do 3/2012), Crash Road (7/2011)
Stuff: Ibanez SR505BM + Glockenklang Soul head + homemade 2x10 BEYMA box 500W
0 xLajků:

104

Re: FENDER - produktové řady

Pavel Lasnovský napsal:

Slipknot (RIP)

Já myslim, že Paul na Fendrácký věci nikdy nehrál, jen Warwick a Ibanez, ale možná se pletu. smile

0 xLajků:

105

Re: FENDER - produktové řady

tu je to vlákno http://baskytara.com/topic5789-fender-n … -styl.html

0 xLajků:

106

Re: FENDER - produktové řady

Sobi napsal:

Já myslim, že Paul na Fendrácký věci nikdy nehrál, jen Warwick a Ibanez, ale možná se pletu.

Ne nepleteš se. Paul byl firemní hráč Ibanez...měl myslím ATK

Bands: Rattle Bucket (8/2012), overhype (od 2004 zakladatel, do 3/2012), Crash Road (7/2011)
Stuff: Ibanez SR505BM + Glockenklang Soul head + homemade 2x10 BEYMA box 500W
0 xLajků:

107 Naposledy upravil: Faky77 (12. 12. 2012 15.29:40)

Re: FENDER - produktové řady

červ napsal:

Je to Fender alebo je to fake? Pokiaľ hej, tak aký? (U Fenderov som nikdy nevidel ladiace mechaniky na oboch stranách hlavy.)
http://usr.bandzone.cz/band/5a/ed/7e1f/ … yzyDl7.jpg

Dragunov napsal:

Jmenuje se to Fender Modern bass neboli Mb-4. Existuje v pětce a dnes už i jako sqér...

narazil som na 5 strunovú verziu
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/207314_1656441015323_347721_n.jpg

0 xLajků:

108

Re: FENDER - produktové řady

Faky77 napsal:

červ napsal:

    Je to Fender alebo je to fake? Pokiaľ hej, tak aký? (U Fenderov som nikdy nevidel ladiace mechaniky na oboch stranách hlavy.)
    http://usr.bandzone.cz/band/5a/ed/7e1f/ … yzyDl7.jpg

Dragunov napsal:

    Jmenuje se to Fender Modern bass neboli Mb-4. Existuje v pětce a dnes už i jako sqér...

narazil som na 5 strunovú verziu
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-a … 7721_n.jpg

wow! to je mi ale novinka! Jak to hraje v porovnání třeba s Ibanez, Warwick, Yamaha atd? Nevíte?

Bands: Rattle Bucket (8/2012), overhype (od 2004 zakladatel, do 3/2012), Crash Road (7/2011)
Stuff: Ibanez SR505BM + Glockenklang Soul head + homemade 2x10 BEYMA box 500W
0 xLajků:

109

Re: FENDER - produktové řady

asi nie moc dobre, keď sa to na trhu neudržalo

0 xLajků:

110

Re: FENDER - produktové řady

Faky77 napsal:

asi nie moc dobre, keď sa to na trhu neudržalo

taky si myslím smile

Bands: Rattle Bucket (8/2012), overhype (od 2004 zakladatel, do 3/2012), Crash Road (7/2011)
Stuff: Ibanez SR505BM + Glockenklang Soul head + homemade 2x10 BEYMA box 500W
0 xLajků:

111

Re: FENDER - produktové řady

Podle obrázku spíš mám za to, že se nechytla proto, že je hnusná jak moje prdel

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

112

Re: FENDER - produktové řady

Paparatzzi napsal:

Podle obrázku spíš mám za to, že se nechytla proto, že je hnusná jak moje prdel

achjo....:)

Bands: Rattle Bucket (8/2012), overhype (od 2004 zakladatel, do 3/2012), Crash Road (7/2011)
Stuff: Ibanez SR505BM + Glockenklang Soul head + homemade 2x10 BEYMA box 500W
0 xLajků:

113

Re: FENDER - produktové řady

Faky77 napsal:

asi nie moc dobre, keď sa to na trhu neudržalo

Tak já myslím že prostě zákazníci jsou od Fenderu zvyklí na jiné věci a zákazníci co chtějí něco obdobného mají sovje firmy. To je jak Harley - Davidson ten tkay musí postupovat opatrně ve vylepšeních a designu. (a proto existuje Buel, že)
Ono třeba kytara Fender Stagemaster taky není moc proslavená ale že by hrála z prdele bych si netroufal tvrdit.

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

114

Re: FENDER - produktové řady

a navíc na základě obrázku:) Nebo to měl někdo v ruce tu modern ošklivku?:D

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

115

Re: FENDER - produktové řady

Dragunov napsal:

Tak já myslím že prostě zákazníci jsou od Fenderu zvyklí na jiné věci a zákazníci co chtějí něco obdobného mají sovje firmy. To je jak Harley - Davidson ten tkay musí postupovat opatrně ve vylepšeních a designu. (a proto existuje Buel, že)
Ono třeba kytara Fender Stagemaster taky není moc proslavená ale že by hrála z prdele bych si netroufal tvrdit.

to je aspoň názor!

Bands: Rattle Bucket (8/2012), overhype (od 2004 zakladatel, do 3/2012), Crash Road (7/2011)
Stuff: Ibanez SR505BM + Glockenklang Soul head + homemade 2x10 BEYMA box 500W
0 xLajků:

116

Re: FENDER - produktové řady

Dragunov napsal:
Faky77 napsal:

asi nie moc dobre, keď sa to na trhu neudržalo

Tak já myslím že prostě zákazníci jsou od Fenderu zvyklí na jiné věci a zákazníci co chtějí něco obdobného mají sovje firmy. To je jak Harley - Davidson ten tkay musí postupovat opatrně ve vylepšeních a designu. (a proto existuje Buel, že)
Ono třeba kytara Fender Stagemaster taky není moc proslavená ale že by hrála z prdele bych si netroufal tvrdit.

To sedí, fabriku Buell zavřeli v roce 2009 a H-D se svýma prehistorikama žije směle dál. big_smile

Trace Elliot Club #3
0 xLajků:

117

Re: FENDER - produktové řady

http://baskytara.com/img/m/3404/t/p17gatljoe11cp2jo13kl1e5i1r03.jpg
ma niekto skúsenosť s týmto modelom ?  smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

118

Re: FENDER - produktové řady

FunkyMonk napsal:

ma niekto skúsenosť s týmto modelom ? 


V Košickom muzikeri maju modern player JB v čiernej farbe. Čo som na tom narýchlo hral je to typicky čínan, pickguard okolo krku a snímačov bol tak zubato vyrezaný takže to robia čínania za tu misku ryže asi veľmi narýchlo , mohutna kobyla vyzerala solídne, krk je zo zadu lakovany na lesklo ako mexický štandard. Krkový snímač znel na môj vkus priveľmi basovo, s tonovou clonou by som to ani nechcel počuť, ku kobyle sa humbacker hodí tam to  fajnovo vrčalo. Nieje to basa ktoru by som ja osobne chcel ale niekomu sa môže páčiť ved ked prídeš na Jamiroquai-a tak to máš do steelareny cez aupark zo stanice pešo tak sa zastav vyskušať si.

0 xLajků:

119 Naposledy upravil: DIGITAL CHOCOLATE (08. 01. 2013 08.36:02)

Re: FENDER - produktové řady

Errie napsal:
FunkyMonk napsal:

ma niekto skúsenosť s týmto modelom ? 


V Košickom muzikeri maju modern player JB v čiernej farbe. Čo som na tom narýchlo hral je to typicky čínan, pickguard okolo krku a snímačov bol tak zubato vyrezaný takže to robia čínania za tu misku ryže asi veľmi narýchlo , mohutna kobyla vyzerala solídne, krk je zo zadu lakovany na lesklo ako mexický štandard. Krkový snímač znel na môj vkus priveľmi basovo, s tonovou clonou by som to ani nechcel počuť, ku kobyle sa humbacker hodí tam to  fajnovo vrčalo. Nieje to basa ktoru by som ja osobne chcel ale niekomu sa môže páčiť ved ked prídeš na Jamiroquai-a tak to máš do steelareny cez aupark zo stanice pešo tak sa zastav vyskušať si.


Souhlas, nechal jsem si to tenkrát dovézt do kytar.cz a po odzkouěení mě to nenadchlo vůbec. Zpracování stejný, jak píšeš, zvuk z toho lezl nezajímavý-nekonkrétní, špatně to reagovalo na dynamiku hry... Tenhle Modern, Fenderům, moc slávy neudělá ani díky low-endové politice....

0 xLajků:

120

Re: FENDER - produktové řady

DIGITAL CHOCOLATE napsal:

Errie napísal(a):
FunkyMonk napísal(a):
ma niekto skúsenosť s týmto modelom ? 

V Košickom muzikeri maju modern player JB v čiernej farbe. Čo som na tom narýchlo hral je to typicky čínan, pickguard okolo krku a snímačov bol tak zubato vyrezaný takže to robia čínania za tu misku ryže asi veľmi narýchlo , mohutna kobyla vyzerala solídne, krk je zo zadu lakovany na lesklo ako mexický štandard. Krkový snímač znel na môj vkus priveľmi basovo, s tonovou clonou by som to ani nechcel počuť, ku kobyle sa humbacker hodí tam to  fajnovo vrčalo. Nieje to basa ktoru by som ja osobne chcel ale niekomu sa môže páčiť ved ked prídeš na Jamiroquai-a tak to máš do steelareny cez aupark zo stanice pešo tak sa zastav vyskušať si.

Souhlas, nechal jsem si to tenkrát dovézt do kytar.cz a po odzkouěení mě to nenadchlo vůbec. Zpracování stejný, jak píšeš, zvuk z toho lezl nezajímavý-nekonkrétní, špatně to reagovalo na dynamiku hry... Tenhle Modern, Fenderům, moc slávy neudělá ani díky low-endové politice....

Díky hoši za postrehy, jop ja by som ho asi ani nekúpil, len ma zaujímalo, že ako to vlastne hrá, a to čo píšete je to čo som aj čakal smile
nuž to asi nestihnem bo ani neviem kedy pôjdeme , a ideme partia s autom takže ideme asi rovno tam smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

121 Naposledy upravil: m3 (08. 01. 2013 13.27:30)

Re: FENDER - produktové řady

DIGITAL CHOCOLATE napsal:

Tenhle Modern, Fenderům, moc slávy neudělá

mno ja nehral na todle ale mam to modern tele a to je fer ..zvukove jedna z nejzabavnejsich nejbarevnejsich bas co mam.. a zpracovani mi pride taky ok jediny do sem vymenil je miska na Jack ta tele miska je dost na hovno ale v japansky RI P51 je stejna..  a prave ta masivni kobyla se mi nelibila a este ma velikou roztec 20..  takze bych nevylejval cinsky fendry i s vanickou.. wink ..

btw koncepcne se mi to libi ten jazz s humbacema.. zajimavej je taky ten jazz se dvema Pckama

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

122 Naposledy upravil: matezzz (16. 01. 2013 22.46:24)

Re: FENDER - produktové řady

Chci!

http://assets.fender.com/frl/d4ca9ca5d0d6570d4f54b73a7808f107/generated/ffaaedb5440c82321514517cff90b9eb.png
http://www.fender.com/basses/jazz-bass/ … jazz-bass/

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

123

Re: FENDER - produktové řady

já taky.

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

124 Naposledy upravil: UR (17. 01. 2013 09.47:47)

Re: FENDER - produktové řady

No pokud jde o American Vintage '74 Jazz Bass® to já radši olšovou verzi v tomto případě, ten sunvuřt je totiž úplně legendární záležitost!
http://assets.fender.com/frl/409f6f220d4dfd8200c683fac5690c3a/generated/ffaaedb5440c82321514517cff90b9eb.png
http://assets.fender.com/frl/985b6500564ecb08befd1e83ae5274db/generated/ffaaedb5440c82321514517cff90b9eb.png

0 xLajků:

125

Re: FENDER - produktové řady

Aidamos napsal:

Fender Highway One Precision Bass - http://www.fender.com/products/search.p … 0111360300

Šířka krku na nultém pražci: 41,3 mm
Orientační cena: 21.000 Kč
Poznámky: kobylka Bad Ass II, pětistrunná verze se nevyrábí, v přírodní úpravě se nevyrábí, tělo má matný lak, pouze bílý pickguard

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/a … sewood.jpg

Tak odkaz na fender stránky je nefunkční a ani jsem je tam nenašel...
Vyrábějí se ještě vůbec???

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

126

Re: FENDER - produktové řady

SMETS napsal:

Tak odkaz na fender stránky je nefunkční a ani jsem je tam nenašel...
Vyrábějí se ještě vůbec???

Ne. Jako náhrada za Highway One slouží řada American Special.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

127

Re: FENDER - produktové řady

Aidamos napsal:

Ne. Jako náhrada za Highway One slouží řada American Special.

taky jsem si to tak myslel... dík

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

128

Re: FENDER - produktové řady

sem nevedel ze delaj e.t. stroj http://www.fender.com/basses/precision- … sion-bass/ big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

129

Re: FENDER - produktové řady

jo, tohle mam u Spidera na dilne v procesu. akorat u hlavy zvitezila prakticnost a strach z malych podii a zaplivanych hampejzu nad dýzajnem takze normal, ne revers. jeste ho ukecat na black over sunburst nater v nitru, at to krasne leze zpod tech jizev, ale te mrdacky s barvou...ze Pavouku? big_smile
jednoduchy veci fungujou...

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

130

Re: FENDER - produktové řady

ty jo koukam ze to ma Jazzi krk resp roztec na nulaku yikes.. to ty mit nebudes pocitam ..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

131

Re: FENDER - produktové řady

no praveze budu. ja nerad preci (jeden z duvodu, proc sel SBMM) ale rad jazz roztec nulaku. ale tlusty bude jak bejzbolka, tlustejsi nez Pearl.

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

132

Re: FENDER - produktové řady

Tak tento Dusty Hill model je prvá vec za posledné roky, čo sa mi od Fenderu páči

0 xLajků:

133

Re: FENDER - produktové řady

Kdyby nekdo narazil nekde na mexicana Classic 60´s v sunburstu za dobrou cenu, tak dejte prosim vedet...

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

134

Re: FENDER - produktové řady

Kiwi napsal:

mexicana Classic 60´s v sunburstu za dobrou cenu

á, zřejmě nová řada od Fendera wink

0 xLajků:

135

Re: FENDER - produktové řady

UR napsal:
Kiwi napsal:

mexicana Classic 60´s v sunburstu za dobrou cenu

á, zřejmě nová řada od Fendera wink

Odpust smile

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

136

Re: FENDER - produktové řady

Delal nekdy a nebo dela fender usa Jazz Bass s Preclovskym krkem?

MuukaMan Stingray HH(SBS pickups)
MuukaMan Stingray JH (SBS pickups)
Epiphone Thunderbird 4 pro
Hartke 3500
Marshall 7152 2x10+1x15
0 xLajků:

137

Re: FENDER - produktové řady

e.t. napsal:

ja nerad preci (jeden z duvodu, proc sel SBMM) ale rad jazz roztec nulaku. ale tlusty bude jak bejzbolka, tlustejsi nez Pearl.

hehe ja zapomnel big_smile hohnerka no big_smile  to dycky kdyz vemu do ruky po jazzu padlo tak mi pride ze mam tak plnou dlan ze uz nemuzu prece hejbat prstama big_smile
ale hohnerky maj neco malinko vic nez jazz 39-40 teda mam doma jen plastovou supleru big_smile a hlavne se zbytecne moc nerozsirujou a neplacatej.. podobnej mam na tom ariackym Ricu..
btw origo starej 80. steinberger ma 38.. ale k tomu este snad 16 na kobyle big_smile a ten krk je subtilnejsi oproti hohnerkam..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

138

Re: FENDER - produktové řady

jazzbass s preclovským krkem je Mark Hoppus signature, i když ten snímač je tak preclík

LEE HOOKER,  PEAVEY SPECTRUM ANALOG FILTER, EH MICROSYNTH, KORG X-911, FENDER MUSTANG FLOOR, MINIPOPS
0 xLajků:

139

Re: FENDER - produktové řady

Takže je to vlastne Precision s JB telom big_smile

0 xLajků:

140

Re: FENDER - produktové řady

jo, je to opravdický prasopes, ale prej hraje dobře

LEE HOOKER,  PEAVEY SPECTRUM ANALOG FILTER, EH MICROSYNTH, KORG X-911, FENDER MUSTANG FLOOR, MINIPOPS
0 xLajků:

141 Naposledy upravil: kubo (21. 02. 2013 13.06:15)

Re: FENDER - produktové řady

hoppus-bassy nemajú ani tónovú clonu. big_smile
Jeho basu si kúpim keď budem veľký. Má to pekelný zvuk. smile http://www.youtube.com/watch?v=TznZRSMJQTk lahoda big_smile

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

142

Re: FENDER - produktové řady

Po nedávném odstavení Úložny jsem opět doplnil do článku obrázky a navíc přidal anketu, takže můžete hlasovat:
http://baskytara.com/viewtopic.php?id=8728

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

143

Re: FENDER - produktové řady

Ahoj chtěl jsem se zeptat co znamená u Fendra standard jazz bass oznaceni RW?

0 xLajků:

144

Re: FENDER - produktové řady

Milson napsal:

RW

Road Worn, neboli uměle zestárlý nástroj (ošoupaný, odřený, obouchaný, orezlý).

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

145

Re: FENDER - produktové řady

akorát si myslím že je rozdíl mezi

ROAD WORN® '60S JAZZ BASS®

A

STANDARD JAZZ BASS®

Nebude u standarta to rw nějaké barevné označení spíše?

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

146

Re: FENDER - produktové řady

No, zrovna u Std Jb to bude spíš rosewood, neboli palisandrovej hmatník.

0 xLajků:

147

Re: FENDER - produktové řady

a chtěl bych se zeptat jestli se vyplati si připlatit za deluxe actvie jazz bass ty 3 tisice zhruba oproti standard jazz bass?

0 xLajků:

148

Re: FENDER - produktové řady

Pokud nechces aktiv tak ne

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

149

Re: FENDER - produktové řady

ale ma aji lepsi snimace ne? ma dvoucivkove bezsumove

0 xLajků:

150

Re: FENDER - produktové řady

to neznamená nutně lepší, já bych si radši  vzal pasiv a za ty tři ušetřené litry koupil nějaké fajnové snímadla do standartu

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

151 Naposledy upravil: Aidamos (24. 07. 2013 13.17:42)

Re: FENDER - produktové řady

Přestávám se v těch nových řadách a modelech nějak orientovat. Tohle je zřejmě úplná novinka (alespoň teď jsem na ni narazil):

Fender Modern Player Dimension Bass

http://www.youtube.com/watch?v=yCMjY55nn_w

Cena nízká, to bude ta Čína, co? http://www.audiotek.cz/product-57768-fe … d-rosewood

Ale i tak se mi líbí... je to něco mezi ATK, StingRayem, Precisionem s Jazz Bassem.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p18089ohrh2kb1un5vbr175o18d64.jpg
http://baskytara.com/img/m/2556/t/p18089ohrg1bcv1btr1rdr2531u603.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

152 Naposledy upravil: m3 (24. 07. 2013 13.18:22)

Re: FENDER - produktové řady

jj taky sem na to vcera koukal fender atk smile
je to Modern payer serie takze asi urcite Cina ... hodne zajimava basicka smile skoda tech barev .. resp diky bohu za ne big_smile nelaka mne to ..

ikdyz ten 5way tocici cudl mi pride fajn smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

153

Re: FENDER - produktové řady

m3 napsal:

jj taky sem na to vcera koukal fender atk smile
je to Modern payer serie takze asi urcite Cina ... hodne zajimava basicka smile skoda tech barev .. resp diky bohu za ne big_smile nelaka mne to ..

Mě to díky tý Číně taky neláká a ještě víc mě to neláká kvůli tomu úzkýmu jazzbassovýmu krku. Jinak barvy v pohodě.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

154

Re: FENDER - produktové řady

fuj jak hnuj! big_smile

0 xLajků:

155

Re: FENDER - produktové řady

Aidamos napsal:

Mě to díky tý Číně taky neláká a ještě víc mě to neláká kvůli tomu úzkýmu jazzbassovýmu krku. Jinak barvy v pohodě.

naopak Cina je uplne v cajku soude podle myho modern playera.. osobne vic verim cine nez mexiku.. smile  a jazz-bass krk je pro mne taky +.. big_smile barvy nuda ... ta cerna trochu de...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

156

Re: FENDER - produktové řady

pekelnik napsal:

fuj jak hnuj! big_smile

dík, že sem to nemusel napsat já big_smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

157

Re: FENDER - produktové řady

Aidamos napsal:

Přestávám se v těch nových řadách a modelech nějak orientovat. Tohle je zřejmě úplná novinka (alespoň teď jsem na ni narazil):

Fender Modern Player Dimension Bass

http://www.youtube.com/watch?v=yCMjY55nn_w

Cena nízká, to bude ta Čína, co? http://www.audiotek.cz/product-57768-fe … d-rosewood

Ale i tak se mi líbí... je to něco mezi ATK, StingRayem, Precisionem s Jazz Bassem.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p18089ohrh2kb1un5vbr175o18d64.jpg
http://baskytara.com/img/m/2556/t/p18089ohrg1bcv1btr1rdr2531u603.jpg

Ehm...v čem konkrétně je ta basa "modern"?

Dingwall Combustion 5 Candy apple / G&L L2000 / KEEN Fender Precision Bass 4.str fretless / tc electronic Staccato´51 / 2x EBS NEO112 / Behringer BX 1200 / Korg Pandora PX5D / Darkglass B3K / BBE Sonic Stomp
0 xLajků:

158

Re: FENDER - produktové řady

v názvu.

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

159

Re: FENDER - produktové řady

Stejohn napsal:

Ehm...v čem konkrétně je ta basa "modern"?

No asi jako že to není od Fendra zrovna "classic".

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

160

Re: FENDER - produktové řady

Stejohn napsal:

Ehm...v čem konkrétně je ta basa "modern"?

"modern player" je nazev produktovy rady ...  a proc je to zrovna modern?

Aidamos napsal:

No asi jako že to není od Fendra zrovna "classic".

a nebo proto aby si se mel na co ptat...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

161 Naposledy upravil: FunkyMonk (21. 08. 2013 20.11:53)

Re: FENDER - produktové řady

http://www.oaktreevintage.com/web_photos/guitars_Electric/1992_Fender_P-Bass_Plus_DLX_TW_Collage.jpg
celkom pekne basy
Fender Prodigy

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

162

Re: FENDER - produktové řady

FunkyMonk napsal:

celkom pekne basy
Fender Prodigy

....a hele, žlutá, ještě že to nevidí em-trojka. big_smile

0 xLajků:

163

Re: FENDER - produktové řady

Matej napsal:

....a hele, žlutá, ještě že to nevidí em-trojka.

lol sak sa to k nemu dostane a precitame si na fore dalsiu peknu recenziu smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

164

Re: FENDER - produktové řady

mno .. ne smile nevypada to spatne ale spis to zacnu nejen krotit ale spis se i neceho zbavovat big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

165

Re: FENDER - produktové řady

m3 napsal:

ale spis se i neceho zbavovat

miesta a peňazí? big_smile

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

166

Re: FENDER - produktové řady

m3 napsal:

zacnu nejen krotit ale spis se i neceho zbavovat

ked sa budes zbavovat kontracu tak daj vediet smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

167

Re: FENDER - produktové řady

FunkyMonk napsal:

ked sa budes zbavovat kontracu tak daj vediet smile

toho asi ne asi vyhodim takove to ala kureci vlaknu se soupisem prebytku a nevyuzitych veci.. a uvidime jestli se nekomu neco bude hodit..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

168

Re: FENDER - produktové řady

m3 napsal:

toho asi ne asi vyhodim takove to ala kureci vlaknu se soupisem prebytku a nevyuzitych veci.. a uvidime jestli se nekomu neco bude hodit..

oukej wink
mozno budem chciet aj cosi ine wink

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

169 Naposledy upravil: m3 (06. 09. 2013 17.26:59)

Re: FENDER - produktové řady

http://www.audiotek.cz/produktyGTA/fender/ModernPlayerDimensionBass_MA_OlympicWhite.jpg
toho sem si nevsim predtim ono to ma stelovani vyztuhy jako MM yikes

a teda ten sound se mi libi z tech nahravek .. hmm skoda ze to nema jinou barvu je to vrcak jako jako prase.. big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

170

Re: FENDER - produktové řady

Zeptám se, kdyby čelověk chtěl třebas Jazz Bass, ale podle receptůry 60 letech ( beze všech těch modern, velkejch kobyl, super laku, internetů a podobně ), prostě model, kterej se nejvíc blíží tomu co bylo vyráběno dříve i s takovou tou esencí nedokonalosti - po čem z těch jejich řad šmáknout?

Dík

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

171

Re: FENDER - produktové řady

mno pokud chces neco retro s esenci nedokonalosti sel bych spis do nakyho japonskyho lawsuita smile 
z fendru asi road worn??
http://kytary.cz/fender-road-worn-60s-j … 3godk14AOw

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

172

Re: FENDER - produktové řady

http://www.youtube.com/watch?v=FeFpfEwHVyI
ten Starcaster vypada supr .. skoda ze je to 30ka. big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

173

Re: FENDER - produktové řady

m3 napsal:

mno pokud chces neco retro s esenci nedokonalosti sel bych spis do nakyho japonskyho lawsuita smile 
z fendru asi road worn??
http://kytary.cz/fender-road-worn-60s-j … 3godk14AOw

I rada Classic by myslim mela byt fajn. Nebo American Vintage big_smile

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

174

Re: FENDER - produktové řady

Ten Road Worn fakt stojí za úvahu, hraje to hodně dobře a splňuje zmiňované kritéria. Se slzou v oku na tu basu vzpomínám :-)

0 xLajků:

175

Re: FENDER - produktové řady

Memory napsal:

Troy Sanders Jaguar Bass®, Rosewood Fingerboard, Silverburst

Je nádherná! Co myslíte? smile

...cokoli co má obdelníčkový značky mě bere. smile

0 xLajků:

176

Re: FENDER - produktové řady

jak cernobila fotka sunburtu

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

177

Re: FENDER - produktové řady

hnus

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

178

Re: FENDER - produktové řady

je som suchar, mne sa najviac páči buď čierna, biela, alebo mahagon/čerešňa smile

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

179

Re: FENDER - produktové řady

ten burst na hlavě mi přijde odpudivej - vždy to na mě působí strašně lacině

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

180

Re: FENDER - produktové řady

Tak nejen Čína, už ty Dimension basy bouchají i v USA a dokonce prej že "Deluxe":

http://www.fender.com/en-CZ/features/dimension-bass/

Video: http://www.youtube.com/watch?v=OxkXfSD-CvE

Každopádně pocity mám rozporuplné. Ty nástroje se mi líbí, hraje to pěkně, ale prostě to není Fender...

http://assets.fender.com/frl/af7d84894ae67367047808637fd2be6e/generated/86ceb3c861ac3d7b0737b2ccde488ca3.png

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

181

Re: FENDER - produktové řady

Aidamos napsal:

pocity mám rozporuplné

no moc dobře nerozumím tomu, kam tímhle F míří... jaký typ hráčů to bude kupovat... Fender je to jen nápisem na hlavě...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

182

Re: FENDER - produktové řady

Já teda nevím, co proti tomu máte. Ten tvar těla sice není úplně nej, osobně bych prodloužil horní roh a pak už by z toho byl Lakland 44-01 - tedy směr kam tím Fender míří, čímž odpovídám Hofovi. Prostě se snaží vecpat mezi Musicman, Lakland, Sandberg, G&L a všechny ty moderní Fendroidy. Prostě normální marketingová expanze. Myslím, že to není špatný, že se nedrží jen těch starých JB+PB a šmitec. Třeba se tenhle model nějak extra nechytne (nebo možná jo), každopádně si Fender aspoň ukousne z toho tržního koláče moderních fendroidů a o to v biznisu přece jde smile

0 xLajků:

183

Re: FENDER - produktové řady

Aidamos napsal:

Ty nástroje se mi líbí, hraje to pěkně, ale prostě to není Fender...

no a big_smile ja kdyz fendroid tak stejne radsi japinskyho lawsuita nebo GL

hofa napsal:

no moc dobře nerozumím tomu, kam tímhle F míří... jaký typ hráčů to bude kupovat...

ja big_smile ... ale teda asi bych chtel este jeden snimac..

UR napsal:

Ten tvar těla sice není úplně nej,

tan tvar tela mi pripomina beco nezi sabrem a roadstarem big_smile .. takze bych rek ze to muze bejt fajn a pohodlny..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

184

Re: FENDER - produktové řady

m3 napsal:

tan tvar tela mi pripomina beco nezi sabrem a roadstarem big_smile .. takze bych rek ze to muze bejt fajn a pohodlny..

trochu Variax bass smile
http://medias.audiofanzine.com/images/normal/line-6-variax-bass-700-black-165389.jpg

0 xLajků:

185

Re: FENDER - produktové řady

UR napsal:

trochu Variax bass smile

ne big_smile sterling spis .. ale koukam ze delaj i 2 snimacovy ..hmmm ... smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

186

Re: FENDER - produktové řady

Aidamos napsal:

hraje to pěkně, ale prostě to není Fender...


to už ani fender není big_smile big_smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

187

Re: FENDER - produktové řady

Zdravíčko,
     zajímalo by mě, jak to bylo s používáním Jasanu a Olše dřív? Konkrétně, co mám teď je Precision deluxe 2004, to znamená pokud se nepletu, před přerušením deluxe výroby. Je to MiM a údajně by měl mít tělo z jasanu, krk a hmatník je javorovej. Nikde se mi totiž nepodařilo vygůglit z čeho se to tenkrát dělalo, máte někdo ponětí?

ex basák: www.bandzone.cz/narusenespojeni
Fender Precision Special Deluxe MiM 04
Ve výslužbě smile
0 xLajků:

188

Re: FENDER - produktové řady

Mr.Jackass napsal:

Konkrétně, co mám teď je Precision deluxe 2004, to znamená pokud se nepletu, před přerušením deluxe výroby. Je to MiM a údajně by měl mít tělo z jasanu

Já teda mám dojem, že MIM se z jasanu nedělali nikdy, a to ani ty Deluxe. Jen olše a  dřív i topol.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

189

Re: FENDER - produktové řady

Já si to právě taky myslím, ale nebyl jsem si tím moc jistej. Tak nevím smile

ex basák: www.bandzone.cz/narusenespojeni
Fender Precision Special Deluxe MiM 04
Ve výslužbě smile
0 xLajků:

190

Re: FENDER - produktové řady

Oni už fakt neví, co by...

Fender Vintage Hot Rod '70s Jazz Bass

http://assets.fender.com/frl/49cac239093cfe9b087acea63f49a556/generated/86ceb3c861ac3d7b0737b2ccde488ca3.png
http://assets.fender.com/frl/9ce6938c0de0985dfaf0555507398f22/generated/86ceb3c861ac3d7b0737b2ccde488ca3.png

Fender Vintage Hot Rod '60s Precision Bass

http://assets.fender.com/frl/c35265106634ff0785e4c4543d1139a3/generated/86ceb3c861ac3d7b0737b2ccde488ca3.png
http://assets.fender.com/frl/8ab75a7cf3d7e71484fb862ece5f5374/generated/86ceb3c861ac3d7b0737b2ccde488ca3.png

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

191

Re: FENDER - produktové řady

Memory napsal:
Aidamos napsal:

Já teda mám dojem, že MIM se z jasanu nedělali nikdy

No, Mr.J. má tuhle basu myslím http://guitar-auctions.co.uk/portfolio- … irca-2002/ tak trochu zapátrejte. Mě o ní prodávající tvrdil, že je z jasanu, tak teď babo raď.

Právě jsem si to taky myslel, ale hledal jsem na netu potvrázení a nenašel, tak jsem se rozhodl taky trochu zapátrat a nějak jsem uspokojivě nenašel, nedá se to nějak dostat z výrobního čísla? A jinak ano +- je to ona (Až na SD snímače a Badassku smile )

ex basák: www.bandzone.cz/narusenespojeni
Fender Precision Special Deluxe MiM 04
Ve výslužbě smile
0 xLajků:

192 Naposledy upravil: UR (09. 10. 2013 09.22:33)

Re: FENDER - produktové řady

Aidamos napsal:

Oni už fakt neví, co by...


Fender Vintage Hot Rod '60s Precision Bass

http://assets.fender.com/frl/c35265106634ff0785e4c4543d1139a3/generated/86ceb3c861ac3d7b0737b2ccde488ca3.png
http://assets.fender.com/frl/8ab75a7cf3d7e71484fb862ece5f5374/generated/86ceb3c861ac3d7b0737b2ccde488ca3.png

ale tak zrovna ty PJ sou super!

0 xLajků:

193

Re: FENDER - produktové řady

UR napsal:

ale tak zrovna ty PJ sou super!

No aspoň že to má precižnovskej širokej krk.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

194 Naposledy upravil: matezzz (15. 10. 2013 22.09:36)

Re: FENDER - produktové řady

Tratata ta ta ta tááááááááá

Nehjnusnější basa co sem kdy potkal smile


http://assets.fender.com/frl/91aa54684755d053b4a72196ab13aa4b/generated/86ceb3c861ac3d7b0737b2ccde488ca3.png

http://www.fender.com/basses/other/pawn … -sunburst/

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

195

Re: FENDER - produktové řady

boží, co děláš voe?

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

196

Re: FENDER - produktové řady

matezzz napsal:

Tratata ta ta ta tááááááááá

Nehjnusnější basa co sem kdy potkal smile

Co to má jako být? smile šestistrunná kytarobasa? To už sou fakt úchylárny.

0 xLajků:

197

Re: FENDER - produktové řady

už je to pár let stará záležitost:D http://en.wikipedia.org/wiki/Fender_Bass_VI

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

198

Re: FENDER - produktové řady

matezzz napsal:

Nehjnusnější basa co sem kdy potkal

Je to v podstatě barytonová kytara, do bas bych to moc netahal.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

199

Re: FENDER - produktové řady

Yetti napsal:

Co to má jako být?  šestistrunná kytarobasa? To už sou fakt úchylárny.

je to rovnaka klasika ako PB, JB atd smile


Paparatzzi napsal:

už je to pár let stará záležitost:D http://en.wikipedia.org/wiki/Fender_Bass_VI

presne tak smile ....

mne sa to paci, aj ako koncept a aj vzhladovo, a zvuk ktory som nazivo pocul bol tiez super

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

200

Re: FENDER - produktové řady

Memory napsal:

ale osobně si nedokážu představit jak na ni hrát

osobne by som to videl na styl klasickej gitary , alevo trsatka smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků: