1 Naposledy upravil: ZdeNor (30. 05. 2013 10.41:52)

Téma: Two Basses - Common areas (EP 2013 + nový web)

Jestli jste si mysleli, že baskytara má být v kapele maximálně jedna, uvedeme to na pravou míru. Došli jsme k závěru, že pro naše vyjádření jsou ideální dvě. Abychom se nemuseli hádat, kdo bude držet rytmus, sdílíme svoje společné prostory s bubeníkem, který se o naše uzemnění postará. A čas od času si k nám přisedne vokalista, dechař, či jiný muzikant a dotvoří mozaiku svojí barvou.

Kapela Two Basses už není tvůrčí pouze pod dohledem. Mnohem lepší atmosféra i rozmanitost vyvěrá na povrch, když se naše inspirace  nechají vzájemně působit a spojovat v otevřeném prostoru.

Naše nové EP jsou tedy společné prostory - common areas, zhmotnělé do hudební formy.
Slyšet můžete výbušné basové erupce StingRaye, intimitu melodických vzlyků Monarchu a občas i zvuky, které se zdánlivě na hmatníku baskytary nenarodily. Rámováno odvážnými a přitom vysoce funkčními bicími je naše hudba připravena strhnout vás a nepustit. Užijete si vážná témata, hudební recesi a vše mezi tím. Račte si přistoupit a užít si náš prostor!

www.twobasses.cz

Two Basses jsou:
Tomáš Kedzior - baskytara
Zdeněk Růžička - baskytara
Lukáš Čech - bicí

Máte možnost také nahlédnout do prostor brněnského studia Indies, kde se natáčely bicí a o několik měsíců později i lesní roh - jako host skupiny Two Basses se představuje hornista Petr Zierhut (joko).
http://www.youtube.com/watch?v=UYsJCTBqSbs

http://www.twobasses.cz/images/cd-cover-web.jpg

Bands: Two Basses .... a jinak archiv na http://bandzone.cz/zdenekruzicka
0 xLajků:

2

Re: Two Basses - Common areas (EP 2013 + nový web)

No hurá, už se těšim, jak to bude znít zmasterovaný a na další písničky smile

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

3

Re: Two Basses - Common areas (EP 2013 + nový web)

velmi pekne chlapci, uz si taham album smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

4

Re: Two Basses - Common areas (EP 2013 + nový web)

Jů, už se těším! Kdy a kde to půjde koupit?

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

5

Re: Two Basses - Common areas (EP 2013 + nový web)

Paráda, taky se těším.

http://cdn.newsday.com/polopoly_fs/1.4797546.1363100508!/httpImage/image.JPG_gen/derivatives/preview_115/image.JPG

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

6

Re: Two Basses - Common areas (EP 2013 + nový web)

Krásně napsaná upoutávka smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

7

Re: Two Basses - Common areas (EP 2013 + nový web)

Panove, jako obvykle velice pekna muzika! smile Ano, opravdu jina, nicmena porad stejne kvalitni.. smile

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: ZdeNor (27. 05. 2013 11.09:00)

Re: Two Basses - Common areas (EP 2013 + nový web)

Díky za ohlasy smile Snad se časem najde i někdo trochu rozbornější a s nadhledem nezůčastněného dá do placu víc dojmů k naši prezentaci. EP jsme chtěli pojmout opravdu jako prezentaci toho, jak Two Basses mohou znít a co mohou nabídnout, řekněme na živo. Nahráváno sice úplně naživo nebylo, ale prostě je to v takové jednodužší formě, až budeme chtít udělat vyšperkované CD se samplama, pěti hostama a vrstvením stop, bude to znít zase trochu jinak....
Kdo má zájem o placku, zatím je osobně k mání na ose Brno, Olomouc, možná i na některém z Tomových koncertů s jinými projekty. Na našem koncertě určitě taky, jen žádný konkrétní termín vám bohužel neřeknu. Nedočkavci se mohou dočkat pomocí objednávky u nás a vyhlížení poštovního doručovatele.

Bands: Two Basses .... a jinak archiv na http://bandzone.cz/zdenekruzicka
0 xLajků:

9

Re: Two Basses - Common areas (EP 2013 + nový web)

ZdeNor napsal:

na některém z Tomových koncertů s jinými projekty

V tom případě Tome doufám, že v sobotu do Nepomuk aspoň jeden kousek přivezeš!

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

10

Re: Two Basses - Common areas (EP 2013 + nový web)

Zátím jsem si to jen tak proklikal, ale zní to příjemně.
Jo, a pěknej cover.

0 xLajků:

11

Re: Two Basses - Common areas (EP 2013 + nový web)

zatím jsem u zrzavého woodyho a baví mě to, sakra práce

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

12

Re: Two Basses - Common areas (EP 2013 + nový web)

Ach, Woody! Skladba ovšem vznikla v době, kdy zdejší "woody" ještě na fórum nepřispíval (a my se Zdenorem možná taky ne) - je to už Zdenorův letitý, ale nyní čerstvě repasovaný bassvál! Vládce vesmíru "woody" má samozřejmě nárok na doživotní bezplatnou kopii této skladby a poskytnutí veškerých podkladů k naučení se skladby : ) 

Hoši, děkujem za poslech a názory, CD do Nepomuk dovezu a kamkoli jinam samozřejmě taky, stačí napsat SZ.

0 xLajků:

13 Naposledy upravil: ZdeNor (05. 06. 2013 06.55:44)

Re: Two Basses - Common areas (EP 2013 + nový web)

subroofer napsal:

Zátím jsem si to jen tak proklikal, ale zní to příjemně.
Jo, a pěknej cover.

Mimochodem díky Subrooferovi za počáteční náslech a pár užitečných připomínek do dalšího zvukového procesu. Je fajn, když člověk získá kvalifikovanou zpětnou vazbu od ochotného kolegy smile

Bands: Two Basses .... a jinak archiv na http://bandzone.cz/zdenekruzicka
0 xLajků:

14

Re: Two Basses - Common areas (EP 2013 + nový web)

Je to geniální pocta nástroji, který si to zaslouží, zvlášť ožívá-li v tak kvalifikovaných rukou takovýmto muzikálním obsahem. Jako posluchač děkuji.

0 xLajků:

15 Naposledy upravil: Lukáš (05. 06. 2013 20.48:26)

Re: Two Basses - Common areas (EP 2013 + nový web)

Je to dobré, rozhodně zvukově o krok dál než předtím. Strukturou spíš "živelnější" (původně jsem chtěl napsat rockovější, ale nesnáším to slovo, možná to trochu víc vystihuje) než ty lyrické předchozí počiny - vyvíjí se to a to je fajn smile

0 xLajků:

16

Re: Two Basses - Common areas (EP 2013 + nový web)

t.kedzior napsal:

Vládce vesmíru "woody" má samozřejmě nárok na doživotní bezplatnou kopii této skladby a poskytnutí veškerých podkladů k naučení se skladby : ) 

Vládce vesmíru děkuje, podklady ke skladbě nepotřebuje, skladba je poměrně dobře slyšitelná a nepříliš harmonicky složitá, tedy se ji vládce naučí zastaralým způsobem - ucho u repráku a basu v ruce. smile
Přidávám se k řadám adorantů, hudba se mi líbí a držím palce.

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

17 Naposledy upravil: ZdeNor (07. 06. 2013 08.31:56)

Re: Two Basses - Common areas (EP 2013 + nový web)

Lukáš napsal:

Je to dobré, rozhodně zvukově o krok dál než předtím. Strukturou spíš "živelnější" (původně jsem chtěl napsat rockovější, ale nesnáším to slovo, možná to trochu víc vystihuje) než ty lyrické předchozí počiny - vyvíjí se to a to je fajn smile

Ano, je to živelnější a přitom té lyriky jsme se nevzdali. Je to trochu dáno výběrem skladeb na EP, ale hlavně asi zásluhou stylu jiného bubeníka. Trochu víc dává těm skladbám švih a i když si tam někde třeba lyricky tapingujem, on to dokáže strhnout na ostré finále. Taky další (ještě novější) skladby jsou spíše odvážnější, než přehnaně poetické.
S tím zvukem je to dané prakticky totální obměnou všech tří nástrojů, za ty roky. A možná se mi povedlo to smíchat trochu přehledněji, konkrétněji, nevím.... zase tak cíleně jsem k tomu nepřistupoval, postupy mám poměrně dlouhodobě zastydlé. Pokud se však jeví posun o krok vpřed, tím líp.

eosine napsal:

Je to geniální pocta nástroji, který si to zaslouží, zvlášť ožívá-li v tak kvalifikovaných rukou takovýmto muzikálním obsahem. Jako posluchač děkuji.

Tak hezčí slovo recenzenta jsem asi ještě neviděl, děkujeme moc.

Bands: Two Basses .... a jinak archiv na http://bandzone.cz/zdenekruzicka
0 xLajků:

18

Re: Two Basses - Common areas (EP 2013 + nový web)

ZdeNor napsal:

totální obměnou všech tří nástrojů, za ty roky

Ty jsi taky vyměnil Foderu?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

19

Re: Two Basses - Common areas (EP 2013 + nový web)

To ne, právě naopak. První CD Pod dohledem je hrané na Spector NS5 a Tomáš měl Yamaha TRB5 s vysokým "c".

Bands: Two Basses .... a jinak archiv na http://bandzone.cz/zdenekruzicka
0 xLajků:

20

Re: Two Basses - Common areas (EP 2013 + nový web)

pánové, je to skvělé! Hrozně (a s každým dalším poslechem víc) mě to baví. Bicí jsou parádní! (baskytary samozřejmě taky) smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

21

Re: Two Basses - Common areas (EP 2013 + nový web)

Místo Cyrila a Metoděje si dejte Zdenka a Toma!

0 xLajků: