1 Naposledy upravil: m3 (15. 08. 2008 00.27:34)

Téma: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

Hola mozna uz nekdo zabrousil do pokecu na tema co vas sere, tedy asi si koupim par setu strun na ebayi ale nevim kolik muze to bejt vzhledem k cene peknej sunt, ale kdyby nekdo mel zajem at se tu ozve.. prodejce nabizal stejnej shipong do 10ti setu..
kdyztak tady link..
http://cgi.ebay.com/New-set-of-double-b … .m20.l1116

ja mam teda spostu zachovalejch Eliottu ale zas nekdy se novy struny muzou hodit a kdovi kdy zas vyskoci naka podobne zajimava nabidka..

btw ale asi se stejne neudrzim a zejtra po ranu naky koupim.. kdyz bude nekdo rychlej a bude chtit participovat at se nezavazne ozve sem.. smile

btw II mozna by to melo bejt v inzerci... timto se pripadne omlouvam... a jakmile bude objednavka vyresena oznamim a poprosim o vymaz wink tematu!;)

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

2

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

no hele ja od te doby co jsem si koupil ten string adapter tak po doubleballech nejak moc nekoukam. kazdopadne clovek nikdy nevi, takze jestli by si do toho sel ale 10 baleni je moc tak ti muzu pomoct od dvou paku.

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

3

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

Ke strunam znacky Alice - znamy mi venoval jednu sadu na akustickou kytaru, splasil to na nejakem nemeckem hudebnim veletrhu.

Musim rict, ze ty struny nebyly zadna slava, ackoliv na krabicce bombasticka hesla, jake to nejsou zazracne struny, tak zivotnost miziva a zvuk ani na zacatku nijak extra... Takze tipuju, ze tech 10 sad spotrebujes pomerne rychle smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

4

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

hm oki tak si to promyslim ale zas ta cena tlostky a ze sou to niklovky sou plus.. asi jich koupim tak 5 sad to vyjde jak tady jedny ocelovy GHSka, ktery docela nemusim...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

5

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

KreuZ napsal:

te doby co jsem si koupil ten string adapter

hele ty si to tuhle nekde nadhodil ale nerozved muzes to nejak okomentovat , kde za kolik jak to funguje atd...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

6

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

m3 napsal:

hm oki tak si to promyslim ale zas ta cena tlostky a ze sou to niklovky sou plus.. asi jich koupim tak 5 sad to vyjde jak tady jedny ocelovy GHSka, ktery docela nemusim...

Sak proc ne, aspon budes mit porad nove struny a nebude te to stat majlant smile Taky moznost, rychle tocit levne struny...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

7

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

m3: kup těch sad víc, já bych si nějaký vzal, nesnášim ocelový ghska, a niklový dadaria sou drahý a stejně prd vydržej...

ad string adaptor: kreuzi. to máš ten americkej jak je  na íbei?
mě slíbil známej, že mi to vyrobí, ale vys*al se na to

situace s double ballama je nejen na našem trhu dost zoufalá

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: m3 (15. 08. 2008 20.20:58)

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

olaf napsal:

d string adaptor: kreuzi. to máš ten americkej jak je  na íbei?
mě slíbil známej, že mi to vyrobí, ale vys*al se na to

jo ma ten tamten ..jak sme si rikali ze nam pride drahej... nakonec sem jich koupil 7.. a az pridou tak se  ozvu..
hmm ten adapter mozna pojedu pristi tejden na chatu kde je dilna, ale nevim jestli najdu vhodnej zavitnik a vhodnej kus zeleza, preci jenom de o to udelat 8der a vyrezat 4 zavity.. to je prace na pul hodky.
ty remeslnici sou hrozne lina pakaz big_smile
este mne napad jeden zpusob provrtat vhodne slnej sroub a pak prostrsit a urahnout natkou pripadne ma aby se to nepovolovalo...

koneckoncu asi by fungovalo tam na ferovku navazat tu velkou basovou rolnicku..

ale zas kdyz si muzu koupit na ebaji 2 koule za necely 2 kila proc bych vyvadel alotria se strunama za mnohem vic.. cool

a v soucastosti sem docela saturovanej zasobou hranejch trace elliotu ale mam jich 14sad a kazdy byli na ty base cca 2x 14dni max mesic.

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

9

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

jak a co je ten string adaptor? třeba by to nebyl problém vyrobit a nemuselo by to býti drahé. Hoďte někdo foto

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

10

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

http://ecx.images-amazon.com/images/I/214V5R705RL._SL500_AA280_.jpg
todle je origos ten co koupil kreuz je bez toho "zobacku" vzadu,
proste  obdelnikovej kus zeleza do keryho sou 4 diry zkrz a na ne kolmy 4 zavity .. o diry strcis strunu a utahnes sroubkem...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

11

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

hmm, to by se dalo vyrobit i stím zobáčkem, záleží kolik byste za to byli ochotní dát nebo kolik to běžně stojí. Dokonce i kámoš mi kdysi řikal že kdybych potřeboival nějakou blbost tak není problém to udělat z čehokoliv, dělá bežně s titanem apod. a¨nebo i já bych to mohl udělat, stačil by mi výkresm nebo nějaké rozměry a z jakého materiálu. Teda jestli někdo chcete, já mám jinak dost svoji práce smile

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

12

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

normalne ten string adapter stoji 40 dolaru na ebayi. Funguje to super, proste se tam jenom protahnou struny, poradne se to utahne a to je vse. Jenom je potreba jakoby co nejvic zasroubovat mechaniku aby ta struna byla i po ucvaknuti co nejdelsi. Jednou se mi stalo ze jsem to malo utah a z jedne struny se mi svleklo vynuti takze jsem to chytnul jen tak tak.
jedinou nevyhodu kterou to ma je to, ze mam na padlo kufr a s tim adapterem se tam nevejde. dalo by se to vyresit malim vyrezem do kufru ale to se mi nechce....

http://cgi.ebay.com/String-Adapter-For- … dZViewItem

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

13

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

Tak kdybyste někdo chtěl to udělat, tak není problém, je to malá a jednoduchá věc. Stačí mi rozměry, rozteč strun průměr těch direk a kolikátky tam jsou ty šroubky a jestli ty díry pro šroubky jsou skrz nebo vedou jen po tu díru kam se strká struna. 40dolaru je totiž dle mne dost za takovou prkotinu. Materiál ocel, mosaz, nebo...?

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

14 Naposledy upravil: m3 (16. 08. 2008 13.55:00)

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

ja sem to kdysi nekde kreslil ... najdu to a hodim to sem..
Jinak zajem by byl smile  a olaf se taky myslim prida..


toz tuna:
http://discoballs.cz/smrk/adapter1.jpg
http://discoballs.cz/smrk/adapter2.jpg

btw ty rozmery kdyztak at pan Kreuz racive porovna se svymi tydle sem kdysi vymyslel ...
Tak na to koukni a pripadne nadhod cenu ... wink

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

15

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

kdyz na to tak koukam tak ty diry pro struny sem asi vymyslel zbytecne velky proste takovy aby se tam vesli smile teda pocitam ze 3mm by stacili bohate..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

16

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

ta druhá verze je značně lehčí, ta je skoro bez práce a tu bych tak za 100Kč vyrobil i s vrchní barvou. A ta verze 1 s tím jazýčkem bude o něco dražší, protože se bude muset vyfrézovat ten jazýček a to zkosení tak já nevím jestli by to bylo za 150-200Kč.
Materiál asi buď ocel, hliník nebo mosaz anebo možná i nerez ale to by trvalo asi dýl. Hliník (a ocel) ale bez povrchové upravy bude brzo škaredý takže by ho to chtělo taky stříknout ty závity by to měli snad vydržet i vtom hliníku (řikám hliník ale myslím ten trochu tvrdší skoro dural).  A mohl bych to třba i nějak odlehčit ať to není tolik težké....je to na vás.

Až by to bylo tak bych to poslal nějak jako okbyčejnou zásilku nebo jen doporučenou obálku....na dobírku ne, aby si pošta zbytečně neúčtovala a na způsobu vyrovnání bysme se domluvili už nějak.

Ještě si ty výkresy porovnej jestli to sedí a pak dej vědět pokud chceš a já se do toho pustím. Jo a ty adapterý jsou na všechny headlesy stejné?

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

17

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

no koukni na ten link co posilal kreuz .. zalezi jestli je to licensed Steinberger coz je vetsina nebo ne...
ale ty nelicensovany maj vetsinou nakej takovejdle upinaci system rovnou v ty hlavovy casti...
idyz zalezi vlastne i na typu i nejstarsi steinbergry to zkoseni nemeli .. takze to bez zobaku je urcite univerzalnejsi...
no jinak skoda ze mam ted mraky dvoukouli pri vyhledu do budoucna bych si minimalne jeden poridil smile
pockame co nam povi pane Kreuzova suplera smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

18

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

s tím zobákem a zkosením by byl trochu problém protože sem se díval a nemám ani jednu negativně zkosenou frézu a kupovat se mi nechce, protože by se mi nezaplatila na pár kusech, takže bych to kdyžtak vyhlodal trochu jinak na funkci by to nemělo vliv a zkosení a zobák by byl stejný, pouze by tam v tom ostrém rohu byl malý zápich ale to by nemělo ničemu vadit a ani to nepujde nějak poznat.

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

19

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

no ten zobak je docela zbytecnej ..a hlavne treba na Corty by to asi ani nesedelo.. smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

20

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

Ten adapter je prakticky to same, co mam na lisakovi (http://zaciosovi.rajce.idnes.cz/Lisak/images/P3160296.JPG).
Jen mam obavu, ze jeden imbus na strunu nemusi byt vzdy OK, viz Kreuz. Nekdy se spatne odhadne potrebny stisk struny a tato bud vyjede, nebo ji sroubem precvaknete - tzn. kdyby nekdo delal provedeni ala Lisak, mel bych k tomu vetsi duveru smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

21 Naposledy upravil: olaf (17. 08. 2008 19.07:24)

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

kucí, já ho chci taky...

díra na struny by měla stačit 3mm, nejsilnější struna kterou bych chtěl použít je 0,115" a to je myslim míň než 3mm

to s těma 2 imbusama na jednu strunu je zajímavá myšlenka

dokážete někdo odhadnout hmotnost tohoto z oceli/hliníku?

ten amík to vyrábí z hliníku a nebo z mosazi

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

22

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

no 2 sou lepsi aly myslim ze jeden by mel stacit.. ty 2 by musely bejt mensi ..aby to melo dobrou stabilitu preci jenom to na ty headlesse drzi jen ty struny..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

23

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

tak hmotnost toho jednodužšího provedení co nakreslil m3 bude méně jak 70gramů z oceli, mosaz je trožku težší a z hliníku by to bylo zhruba poloviční.

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

24

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

k tématu double ball strun:
dnes jsem se dozvěděl o strunách warwick black label doubleball. prodávaj i kusovky
ceny bych měl vědět během pár dnů

jestli někdo znáte další doubleball struny, tak je sem napište, ať to máme pokupě.

v čr zatím k dostání:
GHS, d´Addario

v čr nedostupné (asi):
La bella, Rotosound, D´Angelico(na 35" menzuru - nejdou na steinbergery a pod.(hohner, cort))

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

25

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

no mne prisli ty struny.. a nejak sem je zatim moc neprohral ..na prvni pohled sou hur zpracovany nez ty ellioty co  sem hral predtim..  a nejvetsi zrada ze sou docela dlouhy resp malo utazeny.. Gcko sem musel utahnout klestema aby tam slo naladit G.. no tak nejak moc nedoporucuju nadruhou stranu za 10 dolacu... mi sedej vic nez ghs smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

26

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

tak sem koukal ze steinberger ma naky moc velky naroky na dvoukoule.. teda na dylku strun ty licencni mechaniky zkousnou vetsi rozpeti delek.. a zrovna ty trace ellioty si s tou dylkou moc nedelaj.. takze sem z 5ti sad 35 sestavil jen jednu sadu kera pasuje..


Takze bych poprosil mistra Dundeeho aby mi privyrobil ten adapter skouknu este ty rozmery se suplerou najduli nakou .. a pripadne se obratim rovnou na mejl...

kdyztak sem napis jestli mas cas a chut do toho..diky..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

27

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

Vytahuju + přispívám: double ball struny v CR - situace zoufalá, adaptéry taky nemá každý. Moje DIY řešení - kupte si struny oblíbené značky, tloušťky, barvičky, pak šup do elektra pro elektrikárskou čokoládu potřebného průměru. Doma vyloupat z plastu ty mosazné válečky s dvouma šrubama, nasadit na strunu v potřebné vzdálenosti a dotáhnout. Ustřihnout dle libosti, akorát při dotahování bacha na vinutí. Ladí to stejně jak DB, je to vpodstate adaptér na jednotlivé struny. indžoj

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

28 Naposledy upravil: 4ksch (15. 04. 2013 11.11:38)

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

Pro inspiraci při výrobě Double Ball sem dávám na přání M3 fotky, jak jsem zkracoval strunu, aby mi nevyšla tapered část na kobylku:

1) Odmotat
http://baskytara.com/img/m/590/t/p17o6h8ton91t1eng150c1fequhb3.jpg

2) Dát (v mém případě posunout) váleček
http://baskytara.com/img/m/590/t/p17o6h91qnggd9hggl01n5u1ira5.jpg

3) Namotat opředení zpátky (vedle je, co zbylo po zkrácení)
http://baskytara.com/img/m/590/t/p17o6h95eom88ojbl9m1hd6l5c7.jpg

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

29

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

4ksch napsal:

aby mi nevyšla tapered část na kobylku

tak to teda skusim ! smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

30

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

4ksch napsal:

ro inspiraci při výrobě Double Ball sem dávám na přání M3 fotky, jak jsem zkracoval strunu, aby mi nevyšla tapered část na kobylku:

diky wink

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

31

Re: Headllesaci sem .. aneb double ball struny

kdyby k tomu byl nějaký výkres není problém vyrobyt, mosaz teda nemám ale hliník ,nebo nerez by se našel

0 xLajků: