1

Téma: Red hot chili peppers Víden 7.12.

Je to sice za půl roku, ale myslím, že by to mohlo někoho zajímat..
http://redhotchilipeppers.com/2011/06/1 … our-dates/
Praha nic no, ale pro mě osobně je Vídeň blíž, tak mě to zas tak netrápí..

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

2

Re: Red hot chili peppers Víden 7.12.

A nevíš kde se nechaj koupit lupeny? a cena? big_smile

MTD Kingston Z4, Ampeg B2Re, Fender Rumble 410, Boss TU-3, struny Elixir (45,65,85,105)
0 xLajků:

3

Re: Red hot chili peppers Víden 7.12.

A Paris vas hosi nelaka?  smile

Sandberg California TT5
Cort RB5
TC Electronic RH450
TC Electronic RS212
0 xLajků:

4

Re: Red hot chili peppers Víden 7.12.

Byli jste někdo včera v Edenu?

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

5

Re: Red hot chili peppers Víden 7.12.

Kytarista byl, prej mazec jak svině, zvuk, show, setlist, fakt prej paráda.

0 xLajků:

6 Naposledy upravil: carodej_pes (29. 08. 2012 12.13:46)

Re: Red hot chili peppers Víden 7.12.

dobré to bylo. smile Konečně jsem uviděl „krásy“ věhlasného stadionu sešívaných, ale to samozřejmě nebyl důvod, proč jsem tam šel. Red Hoty mám rád už dlouho a ať si říká kdo chce, co chce, tak je to jedna z mála takhle velikých komerčních kapel, která nehnije, i když existuje už čtvrté desetiletí.

Setlist byl opravdu výborný; chápu, že jsou lidé, kteří na koncert nešli zejména kvůli novým písničkám, a právě takovým bych chtěl vzkázat, že se dost přepočítali, protože čtvrtina setlistu z BSSM a jeden kousek z Mother's Milk byla více než dostačující pocta starým časům.

Z kytaristy jsem já osobně teda moc odvařený nebyl. Viděl jsem ho už na tom přenosu z Kolína a tam mi přišel fajn. Stejně jako v Praze. Potvrdilo se ale, že jamy už bez Fruscianteho nejsou nijak zvlášť zajímavé, což mě mrzí. V písničkách byl jinak stoprocentní.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

7 Naposledy upravil: Lukáš (29. 08. 2012 12.25:57)

Re: Red hot chili peppers Víden 7.12.

carodej_pes napsal:

Potvrdilo se ale, že jamy už bez Fruscianteho nejsou nijak zvlášť zajímavé, což mě mrzí. V písničkách byl jinak stoprocentní.

OT: Pro mě byl Frusciante hlavně na jamy - viz Ataxia

Jestli budou z koncertu nějaký videa, tak kouknu...

0 xLajků:

8

Re: Red hot chili peppers Víden 7.12.

Mě se to líbilo, hlavně proti O2 aréně zvukově úplně někde jinde, asi to bude tím otevřeným prostorem. Líbily se mi i jamy, i když tam bylo poznat, že si Flea s kytaristou ještě úplně 100% nerozumí. Potěšil mě Chad, ten si to dobře dával smile A samozřejmě Flea, můj prazdroj - ech, pravzor - baskytarový, na něm jsem oči a uši mohl nechat big_smile

Vrátil bych se k předkapele AAAK z Manchesteru - bubeník si to taky dobře užíval smile Ale o té klávesačce moje žena prohlásila, že by ji měli pověsit za poštěvák do průvanu big_smile Asi se jí moc nelíbila... Jinak po prvních dvou písních to bylo pořád to samé, takže z nich jsem byl zklamán.

Celkově hodnotím pozitivně, i když jsem vyrazil rovnou z práce, takže jsem tam byl v pukáčích, lakýrkách a košili smile , nevyspaný, domů jsem dorazil kolem jedné, svalil se do postele a byl rád, že žiju.

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

9

Re: Red hot chili peppers Víden 7.12.

Gasi napsal:

Vrátil bych se k předkapele AAAK z Manchesteru - bubeník si to taky dobře užíval

Přišel jsem tam až ně.. slyším zvuk jak z prdele, říkám si.. to není možné, aby se až tak kurvily předkapely, ke konci už to šlo, ale ze začátku hnus. Ale abych nekřivdil jen zvukařovi, ta kapela u mě skončila tím, že hrála na playback :-) .. dobře, měli tam hodně samplů, třeba víc hlasů pořád, ale tak to bych bral.. co mě ale dostalo, že bubeník vůbec nedával rytmičák.. prostě pořád tam byly dva po sobě, on hrál jeden atd.. no a když si spletl konec, přestal hrát, písnička pořád pokračovala (!!!) a bicí pořád hrály !! jen o 30% míň hlasitě.. to jsem je odepsal už úplně :-)

A k RHCP nemám slov :-) pro  mě to byl obrovský zážitek. Výborný zvuk, fascinující světla, obrazovky.. stál jsem mezi zvukařem a podiem, viděl jsem všechno... výkon samotné kapely průměrný, ale technika výborná..

Jenom mi to potvrdilo názor, že na open air ano, ale do haly ne.. (Foo Fighters)

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: carodej_pes (29. 08. 2012 20.09:58)

Re: Red hot chili peppers Víden 7.12.

D.V.B. napsal:

bubeník vůbec nedával rytmičák.. prostě pořád tam byly dva po sobě, on hrál jeden atd.. no a když si spletl konec, přestal hrát, písnička pořád pokračovala (!!!) a bicí pořád hrály !! jen o 30% míň hlasitě.. to jsem je odepsal už úplně

no, ten kluk měl dost odvahu, dát si pod to svoje hraní naprogramované bicí. Ty chyby co tam udělal pak lezly dost ven.
Jinak baskytarista měl v prvních písničkách dost zajímavý zvuk, jak kdyby hrál na pružinku big_smile (měli tam teda tolik zvukových vrstev, že si vpravdě nejsem jist, jestli to skutečně byla baskytara). Jo a kytarista mi tam přišel úplně zbytečný. Vůbec jsem neslyšel, co hrál.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: Fuit (12. 04. 2013 02.12:32)

Re: Red hot chili peppers Víden 7.12.

Objevil jsem tohle téma až teď smile Podívat se v létě na RHCP do Edenu pro mě byla povinnost a přestože jsem měl po posledním jejich koncertu z roku 2006 vysoké očekávání, bylo to nakonec ještě lepší než jsem doufal. Jak bylo řečeno, skvělý setlist, dokonalý zvuk, výměna kytaristy IMHO vyšla skvěle... Nejdřív jsem stál co nejblíž podiu, ale dost mě tam to mačkání s ostatními štvalo, takže jsem cca v půlce odešel trochu dál za ten největší kotel, což bylo mnohem lepší, měl jsem kolem sebe asi metr prostoru a mohl si chodit pro piva (což se ukázalo jako geniální tah, protože závěr koncertu v lehkém alkoholovém opojení byla taková hudební nirvana big_smile ) Celkově jsme z toho koncertu byli s přítelkyní tak odvařený, že jsme ještě tu noc sjeli do modřan k vltavě a dali tam brčko, aby jsem to nějak vstřebali big_smile big_smile big_smile

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

12

Re: Red hot chili peppers Víden 7.12.

a Tonik intonoval nebo jako dycky ??

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

13

Re: Red hot chili peppers Víden 7.12.

Nekro do prcic! Ja ze uz idem na RHCP do viedne a on je OP z 2011 T_T

Music Man Club #13
Sterling by Music Man Ray34CA, Fender Rumble 500c
0 xLajků:

14

Re: Red hot chili peppers Víden 7.12.

m3 napsal:

a Tonik intonoval nebo jako dycky ??

No, víceméně jako vždycky, ale řekl bych že od dob Stadium arcadium se jeho zpěv dost zlepšil (oproti živým záznamům z období By the way)

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků: