101

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Hustý..jenom rampu McKváka bych nabarvil nažluto..jinak fajn úpravy smile

0 xLajků:

102 Naposledy upravil: Štěpán Axman (16. 09. 2010 19.28:20)

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

pěkné to je, gratulace smile
Já teda bych tu rampu udělal černou v barvě snimačů, takhle je tam jako pěst na oko...

Jinak už ti tam jen chybí midisnimač a autotuner a je to wink

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

103

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

No, mě to teda silně připomíná RatBass... takovýhle modifikace moc nechápu, snad jen jako zábavu na dlouhé pod/zimní večery. Co si proboha slibuješ od kobylkáče z kytary??

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

104

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

trošku OT... možná to tu bylo, ale tady jeden máster narval floyd rose na španělku, docela brutus big_smile, ale jak vidno, dá se všechno... http://www.youtube.com/watch?v=1rstnOz1EmQ

0 xLajků:

105 Naposledy upravil: bretja (16. 09. 2010 20.35:07)

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

ta rampa je teda humus :-) chce to jinou barvu

0 xLajků:

106

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Klusi napsal:

No, mě to teda silně připomíná RatBass... takovýhle modifikace moc nechápu, snad jen jako zábavu na dlouhé pod/zimní večery. Co si proboha slibuješ od kobylkáče z kytary??

no...tak víš co..když zvučíš tak, že hodně cutuješ basy a brutálně boostuješ vejšky a pak to kreslíš, tak pak je myslim kytarovej snímač ideální. Co Taa znám, tak je to přesně na cestě jeho zvuku..ani krok stranou.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

107

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Tak tady máme první vzorky. Notně z prdele zahrané, ohrané elixíry, ale zvuk je jak má být:
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/t … 100916.mp3
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/t … 100916.mp3

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

108

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

smile notně z prdele to je, ale super zvuk...v tom prvním...to druhý kdybys líp zahrál tak je vlastně taky zvukově super, ale jak to vořeš, tak to zní z prdele, kamaráde big_smile:D

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

109

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

...nojo, hraju jak dement smile
Ale rozhodl jsem se, že s tím zabojuju, protože takhle mě to docela sere big_smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

110

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Asi se nehodí kritizovat... Mě se to teda vůbec nelíbí ale asi moc dobře víš proč to hraje tak jak to hraje:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

111

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

luxus, gratulace

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

112

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

smile tak tohle jsem fakt nečekal.. přes co všechno jede signál big_smile ?

0 xLajků:

113

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Paparatzzi napsal:

Asi se nehodí kritizovat...

Jen do mě, proto jsem to přece zveřejnil smile

e.t. napsal:

luxus, gratulace

díky smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

114

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Lukáš napsal:

smile tak tohle jsem fakt nečekal.. přes co všechno jede signál big_smile ?

Takže: snímače - aktivka - starej analogovej eq - line6 zkreslení - komp (tam je to jen nahraný, vůbec žádná editace).

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

115

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

tao-kan napsal:

Jen do mě, proto jsem to přece zveřejnil

Né zas tak moc nebudu rýpat, ty jsi určitě spokojený:) Jen se mi zdá že můj shit zoom 506 vyluzuje stejně prapodivný zvuk když se snaží kreslit-z bedny to bude asi o trochu lepší smile Ale znáš to: proti gustu..

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

116 Naposledy upravil: Lukáš (16. 09. 2010 21.57:47)

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Áha, tak to není tak klikatá cesta..myslím, že to zní "ke svému účelu vhodno dobře" smile dneska jsem fakt pochopil, proč děláš to, co děláš

0 xLajků:

117 Naposledy upravil: Klusi (16. 09. 2010 21.59:43)

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Jenich napsal:

no...tak víš co..když zvučíš tak, že hodně cutuješ basy a brutálně boostuješ vejšky a pak to kreslíš, tak pak je myslim kytarovej snímač ideální. Co Taa znám, tak je to přesně na cestě jeho zvuku..ani krok stranou.

Uch... už chápu...:)

Zvuk je teda nekompromisní..:D Tak nekompromisní, až si myslím, že strašně málo použitelnej... Proti gustu samozřejmě nic, ale na tento zvuk by nestačila nějaká distortion krabička?? Nebyl by tam teda ten pocit vyjímečnosti z kytarového snímače teda, ale přesto..:)

edit: aha, tak distortion je v cestě signálu.. tak to potom jo...:) z toho pak nejde poznat ale vůbec nic... big_smile

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

118

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

A bylo by něco i bez zkreslení? smile
Mimochodem v které kapele to účinkuješ? Zajímá mě v jakém stylu se hodí takhle brutálně nakreslený zvuk.

0 xLajků:

119

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Lukáš napsal:

dneska jsem fakt pochopil, proč děláš to, co děláš

+1

Janec napsal:

Mimochodem v které kapele to účinkuješ? Zajímá mě v jakém stylu se hodí takhle brutálně nakreslený zvuk.

+1

Takhle nakreslený zvuk by se hodil do nějakýho pořádnýho bordelu, ale tam mi pak neštymuje ta rampa (k čemu s trsátkem?) a hlavně tremolo. :-D

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

120

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Tak mě se to taky nelíbí,ale to je jen muj názor,takoví zvuk jsem měl když jsem hrál přes lompové rádio stradyvary 3 a to už je 25,let

0 xLajků:

121

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Jenich napsal:

jen bych vyřízl pikárda pod rampou a nalepil ho na rampu. ať to trochu víc ladí

super nápad, navíc pro Taův originální nástroj se to bude hodit

fedeer napsal:

lompové rádio stradyvary

jo, lompový rádia opravdu takhle podobně kreslí, většinou chvilku před tím, než daly basákovi sbohem smile

Jinak zvuk to má jako Lemmy Killmister

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

122 Naposledy upravil: tao-kan (17. 09. 2010 06.54:58)

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

K tomu zkreslení:
...možná máte pocit, že by takový zkreslení šlo udělat na nějakou jednoduchou krabičku a nebo na starý rádio ( heheh:) ), ale zapomínáte na jedno: i při velikým zkreslení, který je v ukázce, je pořád všechno 100% čitelný, má to dynamiku (zkuste si takovýhle zkreslení s bossáckou krabkou a zjistíte, že dynamika je v čudu) a nezahlcuje se to. V ukázce to sice není, ale i při akordech jsou tóny poznat jeden od druhýho.

A jinak: celá ukázka je na samotnej kobylkovej snímač - tím je myslím jasný, proč zrovna tenhle snímač a že je kytarovej atd. smile

edit: přes víkend zkusím udělat nějaký další varianty zvuku a trošku orecenzuju co a jak smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

123

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

tao-kan napsal:

ale zapomínáte na jedno

nenech se nalomit, mne se to tuze libi. ta parta popikaru se sterilnima hifi basama je konzervativni jak papezenci. ty jo, nema claypool taky kytarovej nimac?

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

124

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Mně se, po tom co mi Tao psal, děsně líbí ta Gločí aktivka- mít na rovný korekce zvuk identickej, jako pasiv, je super..

0 xLajků:

125

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

ad zoom a starý rádio smile

Pánové...stačí kouknout do ochutnávek, kde se vrší nahrávky bas jedný přes druhou a je to fajn, ale dá se z toho poznat leda tak charakter zvuku, ale kvalitu už takhle nikdo nepozná...ta se pozná v mixu, při hře přes apec (kdy poznáte co dělá dynamika a jakou má vůbec nástroj odezvu vůči tomu co hrajete na struny), při hře na koncertě...

Mně se to teda strašně líbí, páč to má kurevsky dobrý středy smile Takže mi Tao nahraj čistej půl napůl a já si to prostě na toho procházku nechám dát smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

126

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Jenich napsal:

Takže mi Tao nahraj čistej půl napůl

To nevím jak udělat... zvuk takhle zkreslenej dorazil už do pc. smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

127

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

to je vše možné,ovšem mě se takový zvuk nelíbí a to z jednoho duvodu, nedokážu si představit jeho uplatnění, to rači přenechám kytarystum a budu hrát čisté nezkreslené konkrétní linky.Ovšem na druhou stranu chápu,že pro někoho je to pravé ořechové

0 xLajků:

128

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

tao-kan napsal:
Jenich napsal:

Takže mi Tao nahraj čistej půl napůl

To nevím jak udělat... zvuk takhle zkreslenej dorazil už do pc. smile

myslel jsem, že bys udělal poměr třeba půl napůl a nahrál to smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

129

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

fedeer napsal:

to je vše možné,ovšem mě se takový zvuk nelíbí a to z jednoho duvodu, nedokážu si představit jeho uplatnění, to rači přenechám kytarystum a budu hrát čisté nezkreslené konkrétní linky.Ovšem na druhou stranu chápu,že pro někoho je to pravé ořechové

ale jo furt, tak vo tom napiš nějákou historku a dej pokoj big_smile Ty děláš jak kdyby to byla tvoje basa a vlákno se jmenovalo "modifikování fedeerova preclu zatim co chodí koledu".

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

130

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Možná by bylo lepší dát podtitulek: Suer zvuk, a kdo má jiný názor at si ho nechá pro sebe,

0 xLajků:

131

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

fedeer napsal:

Možná by bylo lepší dát podtitulek: Suer zvuk, a kdo má jiný názor at si ho nechá pro sebe,

ale né, ale dyť ty to píšeš za každou modifikaci:

tao: ha, páka
fedeer: noooo...mně se to nelíbí, víte?

tao: ha, snímač
fedeer: noooo...jako víte co...mně se to nelíbí, takhle hrálo moje rádio za wehrmachtu jak jsme tenkrát kdysi s hospodským vavřinou pašovali LTO....

a takhle bych mohl pokračovat ještě jednou smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

132

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

A taky si na tom trvám,je to ovšem muj názor,majitel určitě ví proč to dělá a za jakým učelem to dělá.
Holt nesdílím stejné nadšení jak ty

0 xLajků:

133 Naposledy upravil: B.A.S.O.X (17. 09. 2010 10.02:55)

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Tak kytarovej snímač má na base víc basáku z těch provařenějších třeba Christopher Rankin ze SABOT...nebo Stenley Clarke má ten prostřední uzonkej snímač na Alembicu
kytarovej, navíc jede každej snímač do jinýho zesíku a to je i cesta, jak zachovat dynamiku při boostrování jednotlivejch pásem.

Mě se ten zvuk co sem nastřelil Tao taky líbí a v tý první nahrávce teda mega...

0 xLajků:

134

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Otázku o použitelnosti neberu jako relevantní... Prostě o tomhle zvuku jsem snil několik let a najednou ho mám. smile smile smile

fedeer: nikdo ti nebere, že se ti tenhle zvuk nelíbí... Ale jaký smysl má psá několikrát po sobě příspěvek "mě se to nelíbí"? smile Kritka mě zajímá, ale musí něco obsahovat smile

A jinak děkuji všem za ohlasy a názory - přece jen to není úplně normální zvuk, tak jsem rád za feedback smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

135

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

tak příspěvek ohledně zvuky je napsán pouze jednou a to přirovnání k radiu,další příspěvek je proč se mi nelíbí, tot vše

0 xLajků:

136

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Jenich napsal:

noooo...jako víte co...mně se to nelíbí, takhle hrálo moje rádio za wehrmachtu jak jsme tenkrát kdysi s hospodským vavřinou pašovali LTO....

hoooši big_smile:D:D, já znal pantátu Melichárka (ale to je zase z jiný války) big_smile

0 xLajků:

137

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

tao-kan napsal:

Otázku o použitelnosti neberu jako relevantní... Prostě o tomhle zvuku jsem snil několik let a najednou ho mám. smile smile smile

+1

taky se v podobnych vecech neohlizim na ostatni a steluju tak jak se libi me. jinak pekna prace jak s tremolem tak se zbytkem uprav.

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

138

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

tao-kan napsal:

Kritka mě zajímá, ale musí něco obsahovat

tož to já si tak nák dovolím podotknout jen takový zamyšlení

proč si nacpal ten 7strunák ke kobyle?
když to vezmu čistě polopaticky tak 7strunný snímače v dnešní době nejsou na nic jinýho než na tendenčně podladící kytaristy který chtěj mít co nejvíc podladěnou kytaru aby měli co nejvostřejší zvuk voe tzn ty snímače budou dělaný tak aby se ten hrůzyplně zkreslenej neslil ve velkou kouli a třeba člověk poznal na jakou strunu tvrdák zrvona hraje big_smile takže bych tipl že budou charakterem dost "bright" aby aspon trošku vyrovnaly to bláto co tam pošle struna zvící pevnosti vytahaý gumy u tepláků
vzhledem k tomu že to se na base jen tak nestane(náký extrémní huhlanosti vosího hnízda...)...tak mi příde že budto by ten snímač měl lepší využití u krku nebo spíš vůbec....ale zas těžko říct třeba tohle je fakt ten nejlepší zvuk co z toho jde dostat a pletu se....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

139

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

A co jsi nám, milý Kubši, tímto chtěl říct? smile

Že snímače sedmistrunky jsou sračky nebo že jsem měl ten snímač dát ke krku nebo že to nefunguje nebo co?

Už to čtu potřetí a nemám žádnou stopu, kterým směrem se tvé myšlenky ubíraly... smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

140

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

tao-kan napsal:

A co jsi nám, milý Kubši, tímto chtěl říct? smile

Že snímače sedmistrunky jsou sračky nebo že jsem měl ten snímač dát ke krku nebo že to nefunguje nebo co?

Už to čtu potřetí a nemám žádnou stopu, kterým směrem se tvé myšlenky ubíraly... smile

no že bych to dal spíš ke krku big_smile že takhle my to příde jako bys u ty kobylky ještě umocnil ten řekněme tenkej zvuk snímačů  extrémně umístěných u  kobylky big_smile krom toho to právě na zkreslení to není nic moc

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

141

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

http://www.dsr.estranky.sk/archiv/iobrazek/1

tuning voe smile

0 xLajků:

142

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Kubš napsal:

no že bych to dal spíš ke krku

Proč? Já nechtěl ještě podpořit basy preclíku.

Kubš napsal:

krom toho to právě na zkreslení to není nic moc

...a to máš odkud? Na base právě zkreslení dává víc smyslu u kobylky, protože není zkreslovadlo zahlcený basama.

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

143

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

tao-kan napsal:
Kubš napsal:

no že bych to dal spíš ke krku

Proč? Já nechtěl ještě podpořit basy preclíku.

Kubš napsal:

krom toho to právě na zkreslení to není nic moc

...a to máš odkud? Na base právě zkreslení dává víc smyslu u kobylky, protože není zkreslovadlo zahlcený basama.

no to sice jo ale to akorát obcházíš problém polykání basů big_smile:D:D

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

144

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Kubš napsal:

no to sice jo ale to akorát obcházíš problém polykání basů big_smilebig_smilebig_smile

Jakej problém? Já momentálně se svojí basou mám spoustu radosti, ale problémy žádný smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

145

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

tao-kan napsal:
Kubš napsal:

no to sice jo ale to akorát obcházíš problém polykání basů big_smilebig_smilebig_smile

Jakej problém? Já momentálně se svojí basou mám spoustu radosti, ale problémy žádný smile

no já taky nereju do tvý basy big_smile jen sem zkoušel aplikovat nějaký zkušenosti big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

146

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

sem nudnej popíkař, ale todle mi příde strašně správný, zvuk se mi líbí, souhlasim s tim, že na zkreslení ten snímač patří tam kde je aby ďál to co má atd... akorát mě napadlo, nebylo by zajimavý zkreslit jen kobylkáč a ňák jinak zmrvit krkovej snímač?, určitě by z toho šlo vyčarovat peklo, každopádně gratuluju k pořádnýmu osobitýmu stroji.

0 xLajků:

147

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Girzi, to by samozřejmě šlo, ale basa se dvěma výstupy a lavírováním se dvěma aparáty a podobně mě naplňuje... nechutí smile A jinak díky, jsem rád, že se moje výmysly líbí smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

148

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

poslechl jsem zvukový ukázky a trochu mě to přijde jako od basáka z Manowaru smile

0 xLajků:

149

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Termit napsal:

poslechl jsem zvukový ukázky a trochu mě to přijde jako od basáka z Manowaru smile

no pěkně děkuju, tfuj tajbl big_smile big_smile big_smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

150

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Termit napsal:

mě to přijde jako od basáka z Manowaru

No to sem si taky říkal smile

0 xLajků:

151

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

B.A.S.O.X napsal:
Termit napsal:

mě to přijde jako od basáka z Manowaru

No to sem si taky říkal smile

Myslíš jako let čmeláka? big_smile To by jsi mě urazil....

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

152

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Máš někde ukázku zvuku toho kobylkovýho snímače? Zajímalo by mě jak je na tom ten kytarovej snímač, co z toho leze big_smile. Jinak moc pěkná práce ;-), ale ten kytarovej snímač by mě fakt nenapad smile. K čemu slouží ubec ta rampa? Sem se s tim nikdy nikde na žádný base nesetkal.

0 xLajků:

153

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

No, tu rampu jsem dal pryč, protože prstama nehraju už vůbec, takže tak smile

Jinak kobylák nahraju, jakmile se k tomu dokopu big_smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

154

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

moc pekny, tohle vlakno jsem predtim prehlidnul, i ten zvuk, moc by me zajimala kapela, ve ktery tohle hraje, i.e. je mozne vas nekde videt nazivo?

0 xLajků:

155

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Momentálně ne, ale na jaře by mělo být smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

156

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

trochu to tu oživím...
aktuální stav:

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/tao-kan-020611-130500-precl_rozkuchanec.jpg

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

157

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

tao-kan napsal:

Momentálně ne, ale na jaře by mělo být smile

roku....?

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

158

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Jenich napsal:

roku....?

roku kdy kníže Zwratislav obklopil Polabskou nížinu ušmudlanými žoldnéři z Pruska

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

159

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Táááááááák.

Po delší odmlce oživuji toto nepopulární a zneuznané vlákno big_smile

Aktuiální stav preclu je zde:
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/tao-kan-130611-080725-img_0777.jpg
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/tao-kan-130611-080739-img_0780.jpg

Přepínače jsou ve směru od kobylky: on/off, kobylkáč ve fázi/mimo fázi, kobylkáč sériově/paralelně a čtyřpoloháč (od krku) P, P+HB sériově, P+HB paralelně, HB.

Kdyby některé šťouraly zajímalo přesné zapojení, najdete ho zde: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=9241

A řeknu vám: absence volumu a tónovky vede k daleko lepšímu zvuku. Má hodně bohatý, ale neuřvaný vejšky a vůbec je zvuk pěkně vyrovnanej. smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

160

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

To je fakt úchylná basa, na mě moc serepetiček, ale barevná kombinace se mi líbí moc  smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

161

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

super smile

do toho killswitche půjdu taky - poťáky fuj smile

No jsem zvědavej až si na to brnknu smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

162

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

tao-kan napsal:

A řeknu vám: absence volumu a tónovky vede k daleko lepšímu zvuku

zajímavé, fakt?

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

163

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

pipa napsal:

tao-kan napsal:

    A řeknu vám: absence volumu a tónovky vede k daleko lepšímu zvuku

zajímavé, fakt?

Po zkušenosti s PB, kde jsem vyhodil poťáky a naletoval výstup snímače přímo na jacka se k tomuto názoru připojuji:-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

164

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Ikdyž se mi nechce věřit, je to možná tím, že potenciometr v krajní poloze nevykazuje nulový odpor a naopak - při plném zavření není proud nulový. Rušení z obvodů navíc a špatného pospojování je taky pravděpodobné. Navíc má potenciometr na své dráze mnohem větší parazitní vlastnosti(kapacity, indukce), které při tak nevyrovnaném signálu jako je signál baskytary určitě hrajou roli. Když tomuhle všemu strčíte do cesty kabel a vstup zesilovače s nějakým vstupním odporem, může to být problém. Přepínač je mnohem mnohem jednodušší mechanismus a jak to tak vidím, musím to vyzkoušet taky smile .
To tao: Jak to zapojuješ? Do zkratu snímače nebo je to v cestě?

0 xLajků:

165

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Taky me to zajima, neb tonovku vubec nepouzivam a volume taky vzdycky jen on/off..

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

166

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

killswitch (bez volumu a tónu):
ano, opravdu nekecám smile  přesné technikality zapojení netuším, koukněte na link, co jsem dával k dimarziu, tam je schéma komplet k dispozici

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

167 Naposledy upravil: dw4rF_cz (13. 06. 2011 12.53:06)

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Ta barevná kombinace je fakt pěkná smile

Jinak s těma poťákama je to zajímavý, ale je fakt že u takovýho preclu asi nejsou vážně moc potřeba (záleží co s tim člověk a jak chce hrát, ale rozhodně tam jsou míň užitečný než na jazz bass), protože poctivej precl podle mě hraje nejlíp, když se dá všechno doprava a hraje se. Takovej Hoppusův sign. má taky jenom volume knob.

Možná něco podobnýho zkusim nabastlit na squiera, ze zvědavosti  big_smile

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

168

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

no ten tvůj precl se mi líbí jak barevnou kombinací tak i tím experimentováním smile nechtělo by se ti třeba do ochutnávek nadhodit ukázky těch různých zvuků? dost mě to zajímá...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

169

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Jenich napsal:

do toho killswitche půjdu taky

Štěpán Axman napsal:

Taky me to zajima, neb tonovku vubec nepouzivam a volume taky vzdycky jen on/off..

tak mam  zapojeny obe hohnerky big_smile .. volume-krkac, volume-kobylkac, on-off  wink
teda na ty potaky taky skoro vubec nesaham ..  lol

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

170

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

tao máš někde ještě fotky? sem chtěl někomu poslat tu tvoji žlutici s pákou a není:/

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

171

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Paparatzzi napsal:

tao máš někde ještě fotky? sem chtěl někomu poslat tu tvoji žlutici s pákou a není:/

uff sem si oddech big_smile ja uz se lekal co ji zas proved big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

172

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

big_smile nemám... ale když to dobře dopadne, tak zítra nafotím a postnu smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

173

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

Bych prosil

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

174

Re: Tao-Kan signature precl. inc. tremolo

koukám že to nedopadlo což?:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků: