1 Naposledy upravil: houdas (16. 10. 2010 18.47:24)

Téma: Bayger effects

Ahoj, tak jsem se rozhodl, že bych tady mohl udělat malou raklámku.  big_smile
Možná někdo znáte, možná ne, ale určitě by jste měli poznat. Zkoušel jsem par efektů v podobné cenové relaci (2000 CZK) a můžu říci, že žadný nesahal Bajgrovým efektům ani po paty. Jedná se o to, že nepotlačí vůbec basy, což některé dělají. A navíc - žádná digitalizace. Mám doma krasný Distortion, který jsem kupoval za cca 1900. Hraje perfektně. Včera jsem navíc zkoušel nový chorus a ... perfektní.

Nechci, aby to vypadalo, že dělám vyloženě reklamu, ale cítil jsem potřebu se s váma o tomto podělit. Znám se osobně s panem Bajgrem a svým způsobem mě požádal, ať o jeho efektech povím lidem, kteří by mohli mít zájem. V pondělí si půjdu pro svůj chorus a už se těším, až si doma s ním pohraju :-)
Původně jsou konstruovány pro kytary, ale tím, že například u mého distortionu všechno z basky jde jen přes germaniovou diodu (tuším). /EDIT: je křemíková

Kdyby jste se na něco chtěli zeptat, tak se klidně ozvěte, jinak - http://www.baygereffects.com/

Hraju teprve od Nového roku, tak se moc nedivte, že jsem úplný trotl na rýč hrající.
0 xLajků:

2

Re: Bayger effects

ta relace je spis 3t.

0 xLajků:

3

Re: Bayger effects

Za kolik prodává bayger ten chorus? vypadá to zajímavě, jestli dělal u George Denisse vývojáře, to už něco znamená.

Fender Precision Bass Aerodyne /w. Seymour Duncan SPB-3
Ampeg SVT CL / Ampeg SVT 450 H / Orange OBC 115 / Orange OBC 410
Tech 21 SansAmp Bass Driver / Boss TU-3 / Monster Cable
0 xLajků:

4

Re: Bayger effects

bohužel se musely ceny trochu zvýšit, stojí teď 2600.

Hraju teprve od Nového roku, tak se moc nedivte, že jsem úplný trotl na rýč hrající.
0 xLajků:

5

Re: Bayger effects

a třeba nějakej zásadní zvukový rozdíl mezi Boss Bass Overdrive a Bayger Overdrive?

Fender Precision Bass Aerodyne /w. Seymour Duncan SPB-3
Ampeg SVT CL / Ampeg SVT 450 H / Orange OBC 115 / Orange OBC 410
Tech 21 SansAmp Bass Driver / Boss TU-3 / Monster Cable
0 xLajků:

6

Re: Bayger effects

nedokážu to úplne popsat, ale ten baygerovský je takový... lepší. aspoň pro moje ucho. ono to vážně chce slyšet. u baygera je ten zvuk takový fakt basový. rád bych něco nahrál, ale s mým stavem zvukové karty apod. to neni moc možné big_smile

Hraju teprve od Nového roku, tak se moc nedivte, že jsem úplný trotl na rýč hrající.
0 xLajků:

7

Re: Bayger effects

Tiger napsal:

Za kolik prodává bayger ten chorus? vypadá to zajímavě, jestli dělal u George Denisse vývojáře, to už něco znamená.

http://www.bayger.com/kytary/eshop/6-1- … 4-2-Bayger

0 xLajků:

8 Naposledy upravil: creabass (17. 10. 2010 08.43:03)

Re: Bayger effects

Pisu kratce bo delam to pres mobil.
Bayger svoje efekty navrhl tak aby samo o sobe nemeli zadny charakter. Vse co se uvnitr krabku odehraje je dane nastrojem kterou berete do ruk, oni ti krabky vyborne drzi puvodni charakter nastroje.
Boss overdrive je podle me shit bo zkousel jsem pres to 2 odlisne basy a obe zneli az moc stejne.

Puvodne chteli svoje veci prodat levneji nes boss ale pres 4 roky (presne nevim muze ta doba byt hodne delsi) vyvoje ukazal, ze proste hodne kvalitny soucastky davaji hodne dobre vysledky a niz nes do spickove veci nema cenu jit.
P. Bayger je na efekti fakt bedna.

Mam od nich delay, overdrive a sustainer(kompressor), max spokojenost.

Ten sustainer doporucuji vsem vyskouset.

Konec reklamy:-)

p.s. Frekvencni rozsah u jeho krabky zacina na 30hz coz je struna H. Tyhle kteri hrajou i H podladene bude tam neco chybet.

0 xLajků:

9

Re: Bayger effects

creabass napsal:

p.s. Frekvencni rozsah u jeho krabky zacina na 30hz coz je struna H. Tyhle kteri hrajou i H podladene bude tam neco chybet.


Todle je podle me mimo misu, protoze vic nez onu zakladni frekvenci slysime frekvence nasobne, harmonicke.

Stejne tak si myslim ze efekt bez charakteru je zbytecny. Ano, chapu ze je dulezite aby prenesl to co je v nastroji, ale pokud tomu neda svuj charakter je to marketingove neuplatnitelne a to ve smyslu kapela-posluchaci, tak ve smyslu vyrobce-muzikant.

Tim nechci rict, ze ty efekty nejsou dobre, nezkousel sem, nemam za potrebi, jen nesouhlasim s tim co pises

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

10

Re: Bayger effects

spider napsal:

Todle je podle me mimo misu, protoze vic nez onu zakladni frekvenci slysime frekvence nasobne, harmonicke.

TOhle mi přijde pravdivý i při udávání frekvenčních rozsahů beden- podle mejch zkušeností ten rozsah nijak nekoresponduje s tim, co slyšíme, tam by to ještě navíc chtělo vidět celou charakteristiku, kde je jaký zesílení. Ale marketingově to funguje asi dobře, "tenhle box hraje už od 14Hz!" smile

0 xLajků:

11

Re: Bayger effects

A tim, ze nekdo navrhoval pro G&D bych se teda moc nechlubil. Mel jsem od nich zesik, bednu i nejakou krabku a jak bych to rekl.. no naletel jsem reklamnim kecum:))

0 xLajků:

12

Re: Bayger effects

no, ony ty efekty jsou dělány právě tak, aby neničily puvodní zvuk nástroje. ono se to více projeví u kytar. z mého pohledu, u bas na tom ani tolik nezáleží, nicméně to vnímám jako poizitivní, když každý nastroj, který zapojím do toho efektu, zní jinak.
samozřejmě každý se na to může dívat jinak, mě to však velmi oslovilo

Hraju teprve od Nového roku, tak se moc nedivte, že jsem úplný trotl na rýč hrající.
0 xLajků:

13

Re: Bayger effects

creabass napsal:

Ten sustainer doporucuji vsem vyskouset.

Myslím, že při ceně 4 tisíce zůstane u většiny asi jen u toho vyzkoušení.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

14 Naposledy upravil: creabass (19. 10. 2010 04.11:44)

Re: Bayger effects

Spidere spravne: "vic nez onu zakladni frekvenci slysime frekvence nasobne, harmonicke"

Jen ze harmonicke ti prenasi kazda krabka ale se zakladnima maji mnozi problem, right?

Co se characteru tyce, preferuju urcite character mych prstu a nastroje nes character efektu.
Nastroje se lisi kus od kusu ale efekty z tovarne zni stejne, jsem rad ze mam overdrive ale nezni to vubec tak jak ten samy overdrive na jine base.

Jasne, ze nejaky charakter oni maji ale chtel jsem zduraznit to, ze hodne zalezi na nastroji co z toho dostanes.
Spis jsem to trosku spatne vysvetlil.

Vyskouseji krabky na PB a JB a uslysis o co me jde.


Kurca kolik stoji dobry kompressor? Tech 4 bys asi za to dal vsude pokud chces neco kvalitniho.
Holt hudebni nastroje jsou v kapitalistickem svete luksusni zbozi a taky diky tomu je drahy vyroba
a dobre soucastky nejsou za kacku.

0 xLajků:

15

Re: Bayger effects

creabass napsal:

Jen ze harmonicke ti prenasi kazda krabka ale se zakladnima maji mnozi problem, right?

Hlavne nase usi s nima maji problem. Pochop ze spise slysime ty nasobky. Kdyz neco neslysim muze mi byt jedno ze to ten efekt nebo reprak nehraje...

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

16 Naposledy upravil: creabass (19. 10. 2010 06.55:37)

Re: Bayger effects

30 Hz
50 Hz

Zda jsou tychle freqvence pro nekoho pry hrani na basu dulezite nebo ne, bych nechal otevrenou.

Pro me usi u 30 Hz nejsou ani tak dulezite jak kuze po cele tele.

0 xLajků:

17

Re: Bayger effects

Hľadám si nový kompresor a zvažujem aj Bayger Sustainer. Ako ste s ním s odstupom času spokojní?

0 xLajků:

18

Re: Bayger effects

jak na tu nabídku tak koukám, tak se mi líbí..... hezky stylový krabičky smile

http://www.bayger.com/kytary/eshop/16-1 … -Sustainer

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

19

Re: Bayger effects

Štěpán Axman napsal:

   

jak na tu nabídku tak koukám, tak se mi líbí..... hezky stylový krabičky smile

Tys byl dycky na ten styl. Ony jsou v prvni rade vysoce funkcni a kvalitni....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

20

Re: Bayger effects

Faky77 napsal:

Hľadám si nový kompresor a zvažujem aj Bayger Sustainer. Ako ste s ním s odstupom času spokojní?

Jenich si ho pořád pochvaluje.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

21

Re: Bayger effects

Zajtra ho pôjdem otestovať a uvidím

0 xLajků:

22

Re: Bayger effects

je to pecka...ale jako pozor...sami jsme na prodejne zkouseli, ze kazdej kus hraje trosku jinak...ony ty soucastkny maj nejakou toleranci a kdyz se poscitaj odchylky, tak je kazdej kousek jinej.

kazdopadne na lepsi kompresor jsem nenarazil.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

23

Re: Bayger effects

Nezkoušel někdo ten Bayger Booster na base? http://www.bayger.com/kytary/eshop/2-1- … ER-Booster

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

24

Re: Bayger effects

já, co víc říct, líbil

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

25

Re: Bayger effects

Kuře, dojeď na návštěvu, zajdem k baygerům na test smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

26

Re: Bayger effects

bych sel klidne s vama...

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

27

Re: Bayger effects

Já se chystám na jejich Choroš a možná OD

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

28

Re: Bayger effects

Přátelé máte někdo pozitivní praktickou zkušenost s Bayger buffer?

Používám stejný pedalboard pro aktivní a pasivní basu a chtěl bych mít na začátku řetězce něco, co mi srovná různě silný signál tím gainem, aby zbytek efektů mohl zůstat při změně nástrojů víceméně s tímtéž nastavením.

Díky za názory.

0 xLajků:

29 Naposledy upravil: Jenich (28. 03. 2013 14.04:33)

Re: Bayger effects

eosine napsal:

Přátelé máte někdo pozitivní praktickou zkušenost s Bayger buffer?

Používám stejný pedalboard pro aktivní a pasivní basu a chtěl bych mít na začátku řetězce něco, co mi srovná různě silný signál tím gainem, aby zbytek efektů mohl zůstat při změně nástrojů víceméně s tímtéž nastavením.

Díky za názory.

Mam to. Mel jsem to na brnenskym srazu a u nektery basy to udela velkej rozdil ve zvuku a u nektery ne. Musis to zkusit se svoji basou a idealne se svym apecem.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků: