1

Téma: Krouceny kabel

O kroucenem kabelu jsem tady jenom nasel zminku v diskuzi o kabelch ze ho nekdo ma (tusim mikulik? Ale uz to bylo stary), ale zadne info, tak se chci zeptat:

Neni prilis velka ztrata signalu? Nebo je slyset nejaka zmena ve zvuku?

Videl jsem jen od Voxe a Fendera kroucenej kabel a nemuzu si pomoct, koncovky vypadaj strasen forove..jsem zvyklej na masivni koncovky. Je to normalka nebo mate nejakej tip na kvalitni kroucenej kabel?

Jakou zvolit delku? Nedovedu si upln predstavit chovani toho kabelu - mam zvolit delku stejnou jakou bych koupil kdybych kupoval normalni kabel? Nebo delsi, kratsi?

Diky vsem co budou mit neco k veci smile

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

2

Re: Krouceny kabel

Do hospody nosím starý točený kabel z NDR. Má výhodu, že po něm opilci nešoupají židlemi a nešlapou. Nechá se roztáhnout asi na 4 metry. Žádné zhoršení zvuku proti rovnému kabelu nepozoruji. Neznám jediný důvod, proč by se při stejné délce, kapacitě dielektrika a kvalitě stínění měl kroucený kabel chovat jinak než přímý. Samozřejmě taky záleží na mechanické odolnosti a robustnosti konektorů. Konkrétní kroucenou šňůru Ti bohužel nedoporučím, ta moje relikvie slouží už asi 30 let.

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: m3 (26. 09. 2010 23.29:54)

Re: Krouceny kabel

ja jich mam nekolik jednak nakej starej dovico asi teslu... mozna dokonce to samy co ma tady pan predrecnik.. smile
jacky tam mam nepuvodni...
pam mam 2 bespekacky snury je to serie cobra tusim 6timetr... ty maj jacky poctivy klasicky ruzny typy ...  stoji asi 400 ale teda nezi nama tadle snura trosku meni signal trosku to asi zere vejsky a celkove je ten zvuk prihuhlanej ... teda pri beznym hrani prez apec sem si ani nevsim  ale kdyz se to pusti do sluchatek prez neco tak to slyset je...

zjistil sem to pri toceni minuly desky tak sem ji nahral na ten oldschool ..

no a pak mam ten fender 9ti metr ten samej co ma mikulik .... a s tim naprosta spokojenost nevim za kolik je tady ja ho koupil kdysi na ebaji ...
ty jacky sou tam divny ..sou zality v plastu takze to nemuzes rozebrat ale rozhodne nejsou forovi sou docela masivni a za ty 2 roky co hraju prakticy jenom na ni sem s tim nemek nejmensi problem...

co se tyka delky tak tezko rict zalezi kde hrajes jak moc litas po podiu atd..
na jednu stranu to vetsinu netahas po zemi ale zas tim pokud je vas vic na podiu delas latku jinejm big_smile .. kerou musej prekracovat...
co se tyka delky tak sice to nahahnes na tu deklarovanou vzdalenost ale ma to tendence se srolovavat do puvodniho tvaru takze to funguje jako pruzina a taha ti to kytaru z ruky ... takze pokud se hodne toulas tak spis delsi.. nez bys koupil obyc ..

takze ten fender za sebe doporucim ...  na tensem nahraal desku ted teda pulku pulku sem nahral na ten oldschool big_smile pac sem ten fendr vratil do bagu konzertni basy..


btw ted na to koukam a na kytarach maj este nakej vox smile asi ho nekdy koupim a vyzkousim big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

4

Re: Krouceny kabel

Diky kluci, to zni zatim spis jako pozitivni reakce. Jeste jsem dostal od jednoho kytaristy reference a ten rikal, ze zmena signalu je smerem k horsimu (ale ze mu to pri jeho retezci efektu moc nevadi)m tak nevim.

Po podiu nelitam, hrajem malokdy open air na velkym podiu, prkazku spoluhracum ybch nedelal.

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

5

Re: Krouceny kabel

Já mám 9ti metrového Voxe...
Signál je bez problémů (o moc lepší než u RockCable od Warwicků, který jsem měl před tím). Netaháš ho po zemi, odpadá motání kabelu, vypadá to strašně kchůl, můžete si na pódiu dělat překážkové dráhy. Ty jacky opravdu vypadají divně, ale zatím si není na co stěžovat. Jediný problém je snad když máš u nohou krabičky. Ten kabel má docela tah, takže pokud tam máš nějaká lehoučká a nepřipevněná chrastítka, tak ho asi budeš tahat jak káču na provázku.

V&D GUITARS
0 xLajků:

6

Re: Krouceny kabel

Phuu napsal:

Já mám 9ti metrového Voxe...
Signál je bez problémů (o moc lepší než u RockCable od Warwicků, který jsem měl před tím). Netaháš ho po zemi, odpadá motání kabelu, vypadá to strašně kchůl, můžete si na pódiu dělat překážkové dráhy. Ty jacky opravdu vypadají divně, ale zatím si není na co stěžovat. Jediný problém je snad když máš u nohou krabičky. Ten kabel má docela tah, takže pokud tam máš nějaká lehoučká a nepřipevněná chrastítka, tak ho asi budeš tahat jak káču na provázku.

Tak ja fat nevim, mam tedka reakci od basaka, kterej mi napsal, ze ma jeden trimetrovej, kterej nepouziva, protoze to krade signal jak desetimetrovej beznej...tak fakt nevim jak to je. Budu to asi muset koupit a vyzkouset..

Ale s tema krabkama me to nenaúadlo, diky za pripominku! To budu mset popremyslet jak to mam vyresit...

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

7

Re: Krouceny kabel

Já používám 9m VOX točený kabel a docela spokojenost.
Že by kradl signál jsem si nevšiml - to bych za ním běžel, ať ten signál vrátí..

Rickenbacker bass 4003 FG (USA), Rickenbacker fretless bass 4003 MG (USA), Fender American Standard Precision Bass (USA), Ampeg SVT CL,  SVT410HLF, EBS Octaver, MXR Equalizer
0 xLajků:

8

Re: Krouceny kabel

Kiwi napsal:

Tak ja fat nevim, mam tedka reakci od basaka, kterej mi napsal, ze ma jeden trimetrovej, kterej nepouziva, protoze to krade signal jak desetimetrovej bezn

hele a rikal model a vyrobce?? ty bespeca to rozhuhlavaj... ale to se spis tim kabelem samotnym a nejspis huhlaj i podobny nekrouceny...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

9

Re: Krouceny kabel

m3 napsal:

hele a rikal model a vyrobce?? ty bespeca to rozhuhlavaj... ale to se spis tim kabelem samotnym a nejspis huhlaj i podobny nekrouceny...

Tusim Scholze? Tedka presne nevim..

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

10

Re: Krouceny kabel

mám ten od fendera a jsou v něm ruchy jak svině, fuj fuj fuj ....

Fender Aerodyne Jazz Bass + SD Antiquity
Ashdown ABM C210T-500 EVO III

+ plno krabiček
      (BassBalls, #1 Echo, English Muff´n, Flanger Hoax, Hum Debugger)
0 xLajků:

11

Re: Krouceny kabel

4ksch napsal:

Neznám jediný důvod, proč by se při stejné délce, kapacitě dielektrika a kvalitě stínění měl kroucený kabel chovat jinak než přímý.

Stejně jako normální kabely, jsou i točený šňůry dobrý a špatný. Myslím, že je zbytečný teoreticky rozebírat, co jedna paní povídala. Chce to zkoušet, zkoušet a zkoušet a pak si vybrat to nejlepší. Stejně jako se vším ostatním, baby nevyjímaje.

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

12

Re: Krouceny kabel

Nick napsal:

mám ten od fendera a jsou v něm ruchy jak svině, fuj fuj fuj ....

Nick napsal:

+ plno krabiček

jestli to nebude spis nekde v tec krabickach...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

13

Re: Krouceny kabel

4ksch napsal:

Stejně jako normální kabely, jsou i točený šňůry dobrý a špatný. Myslím, že je zbytečný teoreticky rozebírat, co jedna paní povídala. Chce to zkoušet, zkoušet a zkoušet a pak si vybrat to nejlepší. Stejně jako se vším ostatním, baby nevyjímaje.

Zkouset - to snadno na internetu rekne, ale hur udela...v hudebninach v mem okoli nevim o tom ze by nejaky meli a celkove jsem narazil jen na zminovaneho Voxe a Fendera. Forum je prave tady od tech "teoretickych rad", nicmene kdyz o jedne veci kazdej tvrdi neco jinyho, tak bud z toho moudrej.. smile

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

14

Re: Krouceny kabel

Kiwi napsal:

Zkouset - to snadno na internetu rekne, ale hur udela

no právě že vůbec ne smile když kupuješ přes net máš právo věc do 14 dnů (někdy i dýl) vrátit bez udání důvodu - takhle jsem si na zkoušku koupil třeba elektrický kontrabas smile a pak jsem ho po měsíci vrátil... v pohodě...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

15

Re: Krouceny kabel

m3 napsal:

jestli to nebude spis nekde v tec krabickach...

no to opravdu není, to se neboj ... soudim kabel a když soudim kabel tak ho snad píchnu rovnou do aparátu a ne skrz krabice

Fender Aerodyne Jazz Bass + SD Antiquity
Ashdown ABM C210T-500 EVO III

+ plno krabiček
      (BassBalls, #1 Echo, English Muff´n, Flanger Hoax, Hum Debugger)
0 xLajků:

16

Re: Krouceny kabel

hofa napsal:

no právě že vůbec ne smile když kupuješ přes net máš právo věc do 14 dnů (někdy i dýl) vrátit bez udání důvodu - takhle jsem si na zkoušku koupil třeba elektrický kontrabas smile a pak jsem ho po měsíci vrátil... v pohodě...

Jezisi typickej cechacek....tady toto neuznavam, je to trapny. K tomuhle se nebudu snizovat...

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

17

Re: Krouceny kabel

Kiwi napsal:

Jezisi typickej cechacek....tady toto neuznavam, je to trapny

WTF??? přeci když si zboží nemůžu vyzkoušet v klidu v obchodě tak jakou mám možnost koupit si to co mi vyhovuje??? jaký snižování se? sám píšeš, že když si ho nemůžeš vyzkoušet, tak jsi odkázaný na různý "kecy" na internetu... třeba konkrétně ten kontrabas jsem chtěl koupit i si ho nechat, ale poté, co mi došel jsem zjistil, že je naprd postavenej a snímání je taky v háji tak jsem využil svého zákoného práva a vrátil ho... nechápu proč by to měla být nějaká nízká praktika? co mají dělat lidi, co bydlí daleko od velkejch měst a velkejch krámů??? takhle si můžu zboží v klidu a v pohodě vyzkoušet doma na svým aparátu a pak se rozhodnout... imho by tahle možnost měla být i při nákupu přímo v obchodě...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

18

Re: Krouceny kabel

hofa napsal:

přeci když si zboží nemůžu vyzkoušet v klidu v obchodě tak jakou mám možnost koupit si to co mi vyhovuje

hofa napsal:

co mají dělat lidi, co bydlí daleko od velkejch měst a velkejch krámů??? takhle si můžu zboží v klidu a v pohodě vyzkoušet doma na svým aparátu a pak se rozhodnout... imho by tahle možnost měla být i při nákupu přímo v obchodě...

bať.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

19

Re: Krouceny kabel

Kdyz ho vratis kvuli tomu ze se ti tam neco nezda apod. dobra, ale kupovat to primarne s tim, ze to jenom vyzkousim mi prijde divny. Navic u takovejch blbin za par stovek jako je prave tenhle kabel se klidne na ty reference spolehnu, ale pokdu se jedna o drahy veci (jaky by byl napr. elektricke kontrabas) si rad zajedu to nekam vyzkouset.. Daleko od velkejch mest...nejsme v americe, tady daleka znamena max 20-30 km... Ne v pohode, proti gusty zadny disputat, ale ja to takhle delat nechci. Ale dost uz o tom, chci slyset o kabelu a ne o nakupovani na internetu smile

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

20

Re: Krouceny kabel

Ahoj
kabelu je úplně jedno jestli je kroucenej a nebo narovno nataženej na zemi , pokud je stejná délka a použitej materiál tak vlastnosti jsou stejný .Jediná možnost ovlivnění je pokud se ti do toho kroucení dostane nějakej kus železa a udělá to cívku s jádrem.
Radek

0 xLajků:

21

Re: Krouceny kabel

Takze jsem definitvne rozhodle ho vzit, zbyva rozhodnout jestli Fender nebo Vox - ktere byste vzali vy?

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

22

Re: Krouceny kabel

Kiwi napsal:

zbyva rozhodnout jestli Fender nebo Vox - ktere byste vzali vy?

ja mam ty fendry 2 .. voxe mam objednanyho z muzikeru uz asi mesic.. big_smile po urgenci napsali ze mel bejt na kramu v blave ale neni tam jestli mi nevadi ze bude az buhvi kdy tak sem napsal ze ne .. a uvidime kdy pride.. fendra maj v kytarach na kramu...
btw jenom upozorneni ta delka 9m je delka toho kabelu pouzitelna vzdalenost  je cca 5-6 metru...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

23

Re: Krouceny kabel

Jasny, cekam ze to tak nejak bude... Ten Fender je levnejsi, ale u Voxa se mi zase libi vic konektory. VIm, zes uz driv psal ze ses s nema spokojene a zadne problem, tak asi vemzu Fendra.

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

24

Re: Krouceny kabel

no to byla vec kery sem se bal u fendra ze ty jacky sou lity a nejsou rozebiratelny ale mam ji nevim tusim ze 4 roky a zatim sem s tim nemel zadnej problem..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

25

Re: Krouceny kabel

hele tak mi prisel ten Vox a kupodivu musim rict ze to hraje dost jinak nez fender .. yikes  ma to vic basu a zaroven je to min zahuhlany smile .. mozna to ma treba vyzrany nizsi stredy, ale spis bych rek ze je to mozna proste este kvalitnejsi.. smile .. sice to neni takovej skok jako mezi bespecem  a fendrem, ale rek bych ze je to si vo fous vys..
prisel mi ten zvuk celkove cistci a celej zvuk este dymamictejsi a odezva rychlejsi yikes coz mne nikdy nenapadlo ze by moh kabel vyrazne ovlivnit...
mno uvidim az to prohraju vickrat ... smile
ale proste kdyz sem zkousel menit kabely tak tam ten rozdil byl slysitelnej a slysel to i kytarak big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

26

Re: Krouceny kabel

m3 napsal:

prisel mi ten zvuk celkove cistci a celej zvuk este dymamictejsi a odezva rychlejsi yikes coz mne nikdy nenapadlo ze by moh kabel vyrazne ovlivnit...

Jojo, mě by to taky nikdy nenapadlo, dokud jsem to nevyzkoušel a nezjistil, že to tak fakt je. Dobrý je, že na to přicházejí i další smile

0 xLajků:

27

Re: Krouceny kabel

Lukáš napsal:

Jojo, mě by to taky nikdy nenapadlo, dokud jsem to nevyzkoušel a nezjistil, že to tak fakt je. Dobrý je, že na to přicházejí i další

ale zas bych nerek ze ten fender hraje spatne ono ma oboje neco do sebe .. wink

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

28

Re: Krouceny kabel

m3 napsal:
Lukáš napsal:

Jojo, mě by to taky nikdy nenapadlo, dokud jsem to nevyzkoušel a nezjistil, že to tak fakt je. Dobrý je, že na to přicházejí i další

ale zas bych nerek ze ten fender hraje spatne ono ma oboje neco do sebe .. wink

Tak to je zajimave...mam objednany ten Fender s Voxem Amplug Bass, jenze diky nemu ta objednavka nejak stoji...takze mozna by byl cas zmenit objednavku jeste na ten Vox..

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

29

Re: Krouceny kabel

Takze kabel prisel, (Vox, 9m) prvni zapojeni (zkouseny kabel->El Grande->Q-Tron->PW Circuit Breaker 3m->700RB->410RBH) - zadny slysitelny rozdil oproti mymu kabelu od Smrcky (PW kabl, Neutriky, 6m).

Druhe zapojeni, proverovani, poslouchani - mirna ztrata v basech a v pevnosti tonu (vice rozplizle) je to ale v tak male mire, ze se fakt clovek musi na to soustredit, poslouchat a neco tam hledat. Pokud by vam ty kabely nekdo nenapadne vymenil, nepoznate to, tuplem ne v hluku kapely. Ruchy a brumi zatim veskere zadne.

Jedina potiz je, ze jsem zvolil stribrny, domnivaje se dle obrazku, ze je takovy sedy, jenze ono je to take prusvitne fakt jako stribrne a to neni moc vintaz big_smile

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

30

Re: Krouceny kabel

Kiwi napsal:

jenze ono je to take prusvitne fakt jako stribrne a to neni moc vintaz big_smile

big_smile ja sem sel po cernakovi big_smile sice delaj mozna i zluty .. ale jistota je jistota..
btw ta ztrata v basech mne prekvapuje mne to pride jako jeden z nejnabasovanejsich kabelu co sem hral.. spis mi pride ze mu chybi trochu mizsich stredu oproti fenderu je takovej vic "modern" vic dunivejch spodku a min huhlavejch stredu....ale teda nejsem kabelovej fajnsmekr.. spis du prakticnosti a image big_smile ..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

31

Re: Krouceny kabel

m3 napsal:

big_smile ja sem sel po cernakovi big_smile sice delaj mozna i zluty .. ale jistota je jistota..
btw ta ztrata v basech mne prekvapuje mne to pride jako jeden z nejnabasovanejsich kabelu co sem hral.. spis mi pride ze mu chybi trochu mizsich stredu oproti fenderu je takovej vic "modern" vic dunivejch spodku a min huhlavejch stredu....ale teda nejsem kabelovej fajnsmekr.. spis du prakticnosti a image big_smile ..

No kdyby byl sede jakoze sede, tak to jsem chtel, ale fakt takovy pruhledny stribrny sad

Ta ztrata basu, ale hlavne te pevnosti tonu, tam fakt je, ne moc, ale jako kdyz jsem se soustredil, tak je to tak.

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

32

Re: Krouceny kabel

Kiwi napsal:

ale hlavne te pevnosti tonu,

otazka je co myslis tim pevnost tonu.. ono by to koneckoncu mohlo konvenovat s tim co tam slysim ja smile takovou trosku vyzranost nelde v nizsich stredech ze je to takovi min kulaty vic do vrciva..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

33

Re: Krouceny kabel

No takova vetsi rozplizlost to je, kdyz to tak reknu tak vetsi blato jakoby smile

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

34

Re: Krouceny kabel

Kiwi napsal:

No takova vetsi rozplizlost to je, kdyz to tak reknu tak vetsi blato jakoby smile

to mi ani nepride.. ale tak nehral sem na ten kabel od toho pana se skoro dokonalym jmenem big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

35

Re: Krouceny kabel

Tak jsem provedl jeste dalsi testy Smrcka/Vox, tentokrat primo do aparatu, bez efektu mezitim. Je to zajimave, ale ztratu v basech (ale opakuju, opravdu jen nepatrnou) citim jen pri hre na krkovy snimac. Pri hre na oba snimace to opravdu pusobi vice nabasovaneji ten Vox, jak pise m3.
Ovsem Smrcka ma porad ton pevnejsi, konkretnejsi, jakoby tvrdsi. Ale opet opakuju, jsou to tak maly rozdily, ze to pro nekoho mozna ani nestoji za rec.

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

36

Re: Krouceny kabel

na a co kroucený silový kabel? myslíte, že je lepší než rovný?
http://img12.rajce.idnes.cz/d1201/7/7862/7862762_2b09c846c6554f60e41f23b8a73c7866/images/P1020881.jpg?ver=2

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

37

Re: Krouceny kabel

Barius napsal:

na a co kroucený silový kabel? myslíte, že je lepší než rovný?

Podle mě tu je primární vlastností průměr těch žil (kvůli proudovému zatížení), kontakt konektoru a pak možná následuje složení mědi (bezkyslíkatá měď bude lepší, ale dost často se z tohohle pojmu stává pojem prodávající zboží). Kdybys to chtěl řešit dopodrobna, tak kroucený kabel bude mít teoreticky větší indukčnost, takže bych spíš bral ten rovný smile

0 xLajků:

38

Re: Krouceny kabel

Barius napsal:

na a co kroucený silový kabel? myslíte, že je lepší než rovný?

dle mého názoru je to v tomto případě zcela jedno... Jak významná může být indukčnost na těch několika prasečích ocáscích? smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

39

Re: Krouceny kabel

Barius napsal:

na a co kroucený silový kabel? myslíte, že je lepší než rovný?

je to vubec krouceny nebo jen zkrouceny??

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

40

Re: Krouceny kabel

je to zkroucený smile

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

41

Re: Krouceny kabel

já je mám taky furt zkroucené.. big_smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

42

Re: Krouceny kabel

myslel jsem spíš toto: na srazu ve chřibech měl něco podobného Espin
http://www.kimber.com/images/products/loudspeakercables/8pr.png

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

43

Re: Krouceny kabel

Kdysi dávno testem v časopisu o HiFi ( AudioVideo ??? už si nepamatuji ) byl obyčejný kabel CSSS 4x2,5 vyhodnocen jako jeden z nejlepších reproduktorových kabelů. Byl to silnoproudý kabel - šňůra na 400/230V pro tepelně náročnější zařízení. Například se s ním připojovala topidla nebo divadelní svítidla. Cena byla kolem 10 Kč/m. V křížovém zapojení se vyrovnal i desetkrát dražším značkovým kabelům. Mnohé vysoce předčil.
Křížové zapojení znamená spojení protilehlých žil. Z hlediska impedance a kapacity byl bez problémů i na HiFi aplikace do deseti metrů.
CSSS se už nevyrábí. Ale běžná ohebná šňůra jako třeba na prodlužovačku 230V, jen v provedení 4X1,5 pro připojení boxu k zesilovači při délce kolem 1-1,5m luxusně stačí. Myslím, že i 4X1. Cena je kolem 20-35 Kč/m.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

44

Re: Krouceny kabel

karadam napsal:

Byl to silnoproudý kabel - šňůra na 400/230V pro tepelně náročnější zařízení.

takze stara snura od zehlicky ...?? ty i dobre vypadali smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

45

Re: Krouceny kabel

Já sem si koupil točeňáka od Voxe a spokojenost. Jediný co bych viděl trochu za problém, jak je nakroucenej, tak je poměrně těžkej a pokud je aparát se vstupem ze předu a je vysoko, může dojít k silnějšímu tahu a trochu vyhnutí vstupního konektoru ...

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

46

Re: Krouceny kabel

matezzz napsal:

Já sem si koupil točeňáka od Voxe a spokojenost. Jediný co bych viděl trochu za problém, jak je nakroucenej, tak je poměrně těžkej a pokud je aparát se vstupem ze předu a je vysoko, může dojít k silnějšímu tahu a trochu vyhnutí vstupního konektoru ...

Taky jsem si znovu poridil Voxe (predtim jsem poridil ten stribrne, to byl omyl, tedka mam klasik cerne). Tezky fakt je, ale vetsi problem mi (asi obecne u kroucenaku) prijde to tahani krabicek...

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

47

Re: Krouceny kabel

Kiwi napsal:

Tezky fakt je, ale vetsi problem mi (asi obecne u kroucenaku) prijde to tahani krabicek...

proto zadny nemam big_smile ..
btw ten vox mi pride oproti fenderu takovej Vckovejsi ve zvuku... ma to vic basu ale rek bych min nizsich stredu... fender je takovej vic vintage ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

48 Naposledy upravil: Kiwi (14. 03. 2013 14.01:26)

Re: Krouceny kabel

m3 napsal:

btw ten vox mi pride oproti fenderu takovej Vckovejsi ve zvuku... ma to vic basu ale rek bych min nizsich stredu... fender je takovej vic vintage ...

Ty vole tos nemohl rict driv? big_smile

Edit: Hlavne ze Vox je 2x drazsi big_smile

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

49

Re: Krouceny kabel

m3 napsal:

btw ten vox mi pride oproti fenderu takovej Vckovejsi ve zvuku... ma to vic basu ale rek bych min nizsich stredu

ono pokud chce basák basový sound tak to chce kabel ve složení Cu+Ag, na vyšší středy a výšky už pak jen čisté stříbro(ale to jsme uplně někde jinde, myslím tím s cenou).

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

50

Re: Krouceny kabel

Kiwi napsal:

Ty vole tos nemohl rict driv? big_smile

sem to psal.. ale tak ty ses ten GK lover to by ti mel ten vox sedet vic ne .. ale teda je to ciste muj pocit ... wink

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

51

Re: Krouceny kabel

m3 napsal:
Kiwi napsal:

Ty vole tos nemohl rict driv? big_smile

sem to psal.. ale tak ty ses ten GK lover to by ti mel ten vox sedet vic ne .. ale teda je to ciste muj pocit ... wink

Bejvavalo...proto jsem se taky GK zbavil (zbavuju)...prechazim z aktivni-modern-veckovy-agresivni na vintage-warm-krouceny-pasiv big_smile

Ono jako tezko ricz u toho kabelu, ty rozdily tam hledat je tezky (nebyl jsem s tim ve studiu)...a nemam bohuzel Fender abych to mohl primo srovnat.

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

52

Re: Krouceny kabel

Kiwi napsal:

ty rozdily tam hledat je tezky (nebyl jsem s tim ve studiu)...a nemam bohuzel Fender abych to mohl primo srovnat.

mno mne to taky moc neprislo ale hral sem s tim voxem a asi 2 koncerty a neco se mi tam furt nezdalo .. tak sem si s tim chvily hral a proste mi nejak ten fender sedi vic.. v kombinaci s basou a aparatem .... tak mam voxe ted na doma

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

53

Re: Krouceny kabel

m3 napsal:
Kiwi napsal:

ty rozdily tam hledat je tezky (nebyl jsem s tim ve studiu)...a nemam bohuzel Fender abych to mohl primo srovnat.

mno mne to taky moc neprislo ale hral sem s tim voxem a asi 2 koncerty a neco se mi tam furt nezdalo .. tak sem si s tim chvily hral a proste mi nejak ten fender sedi vic.. v kombinaci s basou a aparatem .... tak mam voxe ted na doma

Njn to je tim, ze ja tedka nemam kapelu a drnkam si s tim jen v pokoji. To je jak s nejakem d-efektem, ktery ti na doma zni super, ale zjistis ze v kapele se ztraci a nesedi tam.
Taze dokud budu doma drnkat doma, tak budu treba spokojen. Nejakou tratu v nizsich stredech fatk nepoznavam. Nebo treba az budu primy srovnani s Fenderem.

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

54

Re: Krouceny kabel

Na zkoušce se v poslední dobách brutálně zamotavám do svého sommeru LLX, respektive po půl písničce ho mám brutal zauzlovaný, to se mi s krouceným bespecem nestávalo, ale právě zvukovej rozdíl mně úplně nedovoluje se k bespecu vracet, takže co nějaké další zkušennosti? Rychlá rešerše na thomanovi a katarách -> k dispozici je Fender ve dvou variantách Classic coil a voodoo child, Vox o těch tu nějak zmínka je, ale pak dále Monster a Bullet, nějaké zkušenosti s nima?

 

0 xLajků:

55

Re: Krouceny kabel

José napsal:

Monster

 Monster už tyhle kabely nedělá

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

56

Re: Krouceny kabel

José napsal:

nějaké zkušenosti s nima?

 sem se tu nekde rozpisoval o tom big_smile .. nebo nekde na FB ..  monster mam jen metrovej a zvukove mi pride hodne rovnej asi s Lava kabelem nejlepsi(ale teda lava stoji jak levnejsi bezdrat), Bullet vypada super ale je docela dost tezkej takze se dost vali po zemi a prijde mi takovej do stredu jako by trochu zral basy..  Rockster by mel snad porad mit ty ernie bally ty jsou lehoucky trochu vetsi oka ne tolik jak bullet ale vic nez fender nebo vox ktere jsou rozmerove identicke zvukove mi prijde podobnej voxu.. nekde v cechach sem ted videl i Kirlin ten mi prijde tak nejak zvlastne pridanej v mizsich stredech big_smile a tak nejak zahadne kresli driv nez jiny kabely ...
ti muzu nake pucit na testy pripadne i nejaky strelit smile
ad ty fendry nevim ja mam dva jeden ten klasickej co staval kolem 700 a ten je fajn ale trochu zahuhlenej ale zrovna tam kde mne to bavi a pak jeste mivali levnejsi lehci a ten je takovej nic moc.. trochu malo rigidni a zvukove myslim mi prisel horsi .. 
 

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

57

Re: Krouceny kabel

José napsal:

, to se mi s krouceným bespecem nestávalo, ale právě zvukovej rozdíl mně úplně nedovoluje se k bespecu vracet

btw becpeco kdyz sem to tuhle testoval zapojenim po zvukovky a koukal kdy zacne klipovat tam zere tak cca tretinu signalu mozna vic (nevim jaky ma ten potak na zvukovce prubeh) ...
Ty ostatni jsou vesmes fajn .. 
abych to shrnul este tak
na vintaz fender nebo kirlin
na modernu vox nebo EB
na efekt Bullez
a Lava na cokoli  

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

58

Re: Krouceny kabel

Díky dík za info! Jinak ty monstery mají (možná tedy ještě) u thomana, 

https://www.thomann.de/cz/monster_cable_classic_instrument_21ac_wh_ww.htm

0 xLajků:

59

Re: Krouceny kabel

José napsal:

brutálně zamotavám do svého sommeru LLX

 Zamotával som sa do káblu aj ja ale kupil som si dosť tažky a neohybný MXR ten je proste priťahovaný k zemi a môžem sa hýbať okolo mikrofónu aj s basou.

0 xLajků:

60

Re: Krouceny kabel

Somer LLX nepatří mezi superohebná šidítka, naopak. Mě zajímala mapa mého pohybu, protože po jedné písničce kabel vypadá jak sluchátka vytáhnuté z kapsy džínů..

0 xLajků:

61

Re: Krouceny kabel

m3 napsal:
ale trochu zahuhlenej

Je to všechno o kapacitě toho kabelu, zde je to krásně slyšet. A čím delší kabel, tím hůř.

https://www.youtube.com/watch?v=fOHX0J4iRss

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

62 Naposledy upravil: m3 (21. 01. 2020 17.27:16)

Re: Krouceny kabel

José napsal:

Díky dík za info! Jinak ty monstery mají (možná tedy ještě) u thomana,  ">https://www.thomann.de/cz/monster_cable … ww.htm

..mno tak mne nejdriv prekvapilo, ze by delali i takove dlouhe a ten muj sem nenasel.. ale on to bude tenhle, aspon co koukam do tech recenzi ..  to je na koncert temer nepouzitelne, mam to na doma na nahravani nebo na brnkani do sluchatek prez preamp .. jinak je to fakt dost kratke ..  

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

63

Re: Krouceny kabel

Aha, dík, jak tam píšou 6 m, tak jsem myslel, ze to bude obdobne tomu bespecu

0 xLajků:

64 Naposledy upravil: m3 (21. 01. 2020 22.44:02)

Re: Krouceny kabel

José napsal:

Aha, dík, jak tam píšou 6 m, tak jsem myslel, ze to bude obdobne tomu bespecu

 mno to je asi dylka kabelu pred telefonizaci smile .. ty smycky jsou tady dost tuhe a pruzinovate.. takze ono by se to asi natahlo na mozna 5 metru ale to uz to bude asi tahat basu z basaka a jack z aparatu ..  ilustracni foto prilozeno smile 6m: bespeco, monster; 9m: Fender, Kirlin, ErnieBall, Bullet  
https://baskytara.com/img/m/433/t/p1dv509ha51aim63a1d20nsok1c3.jpg

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

65

Re: Krouceny kabel

Vielen dank, fotka za tisíc slov.

0 xLajků:

66

Re: Krouceny kabel

Já nakonec také skončil u krouceného kabelu pouze na doma. Jak uz jsem psal, problémem je, že kromě toho, že je těžký (což mi vedlo k vypadávání celýho jack konektoru z basy, vyřešil jsem to electrosocketem), tak tím jak ho natahuješ tak je to prostě tah, který mi jednou vyústil k vytažení káblu z aparátu a jindy k tahání nedostatečně přichycených krabiček k pedalboardu. Nehledě na to, že ten natažený kábl zavazel zpěvákům/muzikantům kolem mě. Abych byl ale stále dostatečně vintáž, pořídil jsem kabel s tweedovým opletem big_smile

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

67 Naposledy upravil: m3 (21. 01. 2020 23.26:08)

Re: Krouceny kabel

Kiwi napsal:

Abych byl ale stále dostatečně vintáž, pořídil jsem kabel s tweedovým opletem

Ja sem o tom taky uvazoval big_smile libi se mi to a ladilo by mi to k nove nookovce smile  ale zas by se mi to valelo po zemi a ja sem na ty telefoni snury zvyklej vlastne na ne hraju furt od doby co sem opustil kytaru a konvertoval k base smile  
mno ale zrovna ted na mne vyskocilo tohle big_smile zrejme novinka na zahranicnich webech maj psano preorder... big_smile  takze zas utratim nesmyslme penize big_smile ale budu neskutecne stylish big_smile ikdyz to asi nikdo jinej neoceni big_smile
https://www.music-city.cz/fender-deluxe-coil-cable-30-tweed-am0268831
https://baskytara.com/img/m/433/t/p1dv5392sje0vhn9o4p160u1kc93.jpg

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků: