1

Téma: Zámky

Hell-o potřeboju poradit, jaký zámky používáte, já sem teď v krátkým (na zámky) období oddělal dvoje. Potřebuju nějaký fakt bytelný, aby pořádně drželi. Thanx!

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

2

Re: Zámky

Jako zámky na popruh? Obejdu se bez nich, mám popruh s úzkejma a pořádně obšitejma dírkama a z basy ho prakticky vůbec nesundávám, nechávám ho ve futrálu i doma ve stojanu - takže se ty dírky neožvýkají a nerozšíří... a řemen drží i přes to, že na jevišti s basou hodně hejbu do všech stran a směrů smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

3

Re: Zámky

sem na tom stejně jako miki

0 xLajků:

4

Re: Zámky

Já mám warwickovský straplocky, zřejmě už z výroby, nevím jak se tomu nadává, a jelikož se o ně nikdo nestaral, ergo je ani neolejoval, tak je dost těžký je vůbec rozebrat i za použití síly. Takže docela spolehlivé...:)

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

5

Re: Zámky

taky sem to tak dělal, ale zámky potřebuju, já si s ní pohazuju a vůbec ji chvíli nedržím "normálně" předchozí basa mi párkrát spadla a od tý doby mám zámky.

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

6

Re: Zámky

Klusi napsal:

Já mám warwickovský straplocky, zřejmě už z výroby, nevím jak se tomu nadává, a jelikož se o ně nikdo nestaral, ergo je ani neolejoval, tak je dost těžký je vůbec rozebrat i za použití síly. Takže docela spolehlivé...:)

jo Klusi to sou origoš warwick ty sem měl včera ještě taky, než se to ztrhalo. Jsou to ty se třema kuličkama viď? Ty jsou pěkně na ....

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

7

Re: Zámky

Gin napsal:

zámky potřebuju, já si s ní pohazuju a vůbec ji chvíli nedržím "normálně"

Já s ní taky pohazuju a taky ji normálně nedržím snad ani deset vteřin smile Ale funguje mi to i bez zámků... To Les Paul našeho kytaristy podlaha přímo přitahuje, padá mu pořád i se zámkama smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

8

Re: Zámky

De vo ten pocit - mám zámky spadnout to nemůže a ejhle zámek se ztrhal. Kytarista (ESP viper) to má jako ty a ještě to okolo obšil nějakou pevnou nití, podle mě to je jako koupit auto za meloun a ušít si do něj potahy smile:)

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

9

Re: Zámky

tady sem vystopoval, ty který sem měl předtím. Už na pohled je jasný co je na nich špatný...

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

10

Re: Zámky

Gin: Já tam mám kuličky čtyři... Njn, když to tam drží u mě patnáct let, tak už to vydrží věčně..:) Ne, já s tím problémy nemám, ale neprovádím akrobacii, to je fakt...:)

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

11

Re: Zámky

já jak za ten popruh rvu, když lámu krk, tak ty popruhy pěkně ničim..asi budu muset jít do těch drahejch straplocků..

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

12

Re: Zámky

Jenich napsal:

já jak za ten popruh rvu, když lámu krk, tak ty popruhy pěkně ničim..asi budu muset jít do těch drahejch straplocků..

nemáš na ně link?? nějak se mi to nedaří.....

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

13 Naposledy upravil: Gin (09. 03. 2007 12.45:24)

Re: Zámky

Klusi napsal:

když to tam drží u mě patnáct let

COŽE (!!!) mě odešly po roce a fous sad

jo jsou čtyři smile

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

14

Re: Zámky

Gin: tak dlouho ji samozřejmě nemám, ale předpokládám je má z výroby a vypadají ve slušné, trochu liškovaté, kondici... určitě funkční...:)

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

15

Re: Zámky

mě to doteď  fungovalo doře, jenže ty kuličky se vochodili a už to neudrželi a to sem ten řemen ani nesundával, jen výjmečně. Podobnej problém je s těma od fendera

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

16

Re: Zámky

Gin: A jaký značky zámků jsi oddělal???

Fender American Jazz Bass, Rickenbacker 4003, Warwick RB Streamer Std 4 FL BK OFC, Stagg EDB 3/4 BK
Ampeg SVT-4 Pro, EBS 410 Evolution ProLine 2000, Gallien-Krueger 115RBH
Korg DTR-1000, EBS FuzzMo, Boss SYB-5 (+Roland EV-5), Boss NS-2
Ampeg PF-350, Ampeg BA-108
0 xLajků:

17

Re: Zámky

johnybass napsal:

Gin: A jaký značky zámků jsi oddělal???

Někde nahoře je link na fendery a pak warwicky.

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

18

Re: Zámky

Já jsem teď koupil tyto levné zámky: http://www.bachmusik.com/p536-security-lock-strap
dal jsem je na dva nástroje a přepínám jen jeden řemen
jsem zvědavý jak dlouho vydrží..

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

19

Re: Zámky

pipa napsal:

Já jsem teď koupil tyto levné zámky: http://www.bachmusik.com/p536-security-lock-strap
dal jsem je na dva nástroje a přepínám jen jeden řemen
jsem zvědavý jak dlouho vydrží..

já mám něco podobnýho,akorát je to myslim firma Marwel nebo tak nějak tongue
a zatim ok,na to jak basou občas zmítám big_smile

0 xLajků:

20

Re: Zámky

Ja pouzivam Schaller a Dunlop, oboji mi pripada spolehlivy, tak nastejno.

0 xLajků:

21

Re: Zámky

Gin napsal:
Jenich napsal:

já jak za ten popruh rvu, když lámu krk, tak ty popruhy pěkně ničim..asi budu muset jít do těch drahejch straplocků..

nemáš na ně link?? nějak se mi to nedaří.....

na co link?

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

22

Re: Zámky

Používám zámky Jim Dunlop už tak osm let předělávám je z basy na basu a s minulou jsem házel docelala festovně ala dillinger a jsou fpoho furt,akorát jsem je nikdy nemazal tak jsou už trochu rezavé a blbě se vyhazují ale jsem spokojen

Spector NS 5 CR, GK 1001 - 90's Style jak ta kapela RHCP, Symetrix, H&K BC410H
Jolča Jantar 4
0 xLajků:

23

Re: Zámky

Jenich napsal:
Gin napsal:
Jenich napsal:

já jak za ten popruh rvu, když lámu krk, tak ty popruhy pěkně ničim..asi budu muset jít do těch drahejch straplocků..

nemáš na ně link?? nějak se mi to nedaří.....

na co link?

mslel sem na nějakej šop, ale už ho mám smile

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

24

Re: Zámky

ahá...ok..a hodíš ho sem? smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

25

Re: Zámky

tady jsou
http://muzikant.cz/kytary-6/prislusenst … -45054.php
Prakticky to samý co warwick, moc bych jim nevěřil

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

26

Re: Zámky

já mám dunlopy a sem s nima naprosto spokojenej, od tý doby mi basa nepadá na zem:)

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

27

Re: Zámky

mám tyto zhruba rok, drží zatím bez problému http://www.sollerguitars.com/obchod/tmp … 184232.jpg

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

28

Re: Zámky

spider napsal:

mám tyto zhruba rok, drží zatím bez problému http://www.sollerguitars.com/obchod/tmp … 184232.jpg

Co do vzhledu, tedle vypadají nejlíp, ještě aby drželi...

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

29

Re: Zámky

ja mam stejne jako UR nebo Mikulik festovni kozenej remen (na doporuceni MK) a mam spis problem to sundat kdyz jsem potreboval, no a ted uz ho nesundavam vubec....

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

30

Re: Zámky

Axlík napsal:

ja mam stejne jako UR nebo Mikulik festovni kozenej remen (na doporuceni MK) a mam spis problem to sundat kdyz jsem potreboval, no a ted uz ho nesundavam vubec....

Co to je za řemen? Já potřebuju koženej a hlaně dostatečně dlouhej.

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

31

Re: Zámky

no dela ho jedna pani, ma i internetovy stranky, ale uz jsem zapomel adresu... stoji i s postovnym sest stovek.... a je dost sirokej a pohodlnej. MK bude vedet adresu...

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

32

Re: Zámky

Axlík napsal:

no dela ho jedna pani, ma i internetovy stranky, ale uz jsem zapomel adresu... stoji i s postovnym sest stovek.... a je dost sirokej a pohodlnej. MK bude vedet adresu...

díky zkusím ho tady lapnout.

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

33

Re: Zámky

pani se jmenuje mirka jirickova http://orx.cz/

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

34

Re: Zámky

Tisíceré díky Spaďoure smile:):)

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

35

Re: Zámky

Pavlík napsal:

Tyhle pásy doporučuju jsou za pár šupek a děsně pohodlný - Já si koupil černej koženej bez výšivek za 400 kč a je širokej 8 cm takže na mou vysoko položenou basovku( na první dirce a je to pro mě akorát) a pěti kily! je vše přijemný a nic se nezařezáva do ramena.Myslím si že Spector dělá zbytečně těžký ty nástroje, ale maj aspoň pěknej zvuk smile

Už se s tou paní domlouvám že mi udělá custom pásek, taky 8 mm smile

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

36

Re: Zámky

Dobrý pásy dělají taky tady, jednoho Kříže jsem pár let měl a naprostá spokojenost:

http://www.krizleather.cz/kat_kyta.jpg

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

37

Re: Zámky

Pavlík napsal:
Gin napsal:

Už se s tou paní domlouvám že mi udělá custom pásek, taky 8 mm smile

8mm ? big_smile to se ti zadře až do prdelní kosti big_smile ...... ne je mi jasný, že si myslel 8 cm smile

A co si chceš nechat za custom ? A jaká bude byť jen předběžná cena ?

No věřili by ste tomu co já sem to za člověka? big_smile Samozřejmě 8cm. Zrovna sem poslal té paní grafickej návrh. říkala, že mi cenu řekne až jí dám přesně vědet, jak chci aby to vypadalo. Dost záleží taky na délce. Až budu vědět dám vědět. smile

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

38

Re: Zámky

Pavlík napsal:

Já bych si dal délku tak maximálně na 85 cm, ale musely by tam být dirky nahoru kdybych si to chtěl dát výš, tak na 80cm smile

85 cm?? jak to měříš?

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

39

Re: Zámky

Pavlík napsal:

.Nejsem zástupce nošení u kolen

Já taky ne , ale když to mám ve výšce pasu, tak sem naměřil 150cm!

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

40

Re: Zámky

já mám 187

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

41

Re: Zámky

taky mam pas od teto pani, vzal sem obyc. kozenej 6cm a docela v pohode, 8cm se mi uz zdalo desne siroky

0 xLajků:

42

Re: Zámky

Pavlík napsal:
Termit napsal:

taky mam pas od teto pani, vzal sem obyc. kozenej 6cm a docela v pohode, 8cm se mi uz zdalo desne siroky

Kdyby si měl basu pod krkem co má 5 kg a 6 strun, takže hmatníček není taky nejslabší, tak by si na 100% šáhl po tom 8 cm smile

A proč sis nenechal ten custom ? cena bylamoc vysoká ?

Já tím zároveň chci pořešit padání basy na hlavičku smile proto co nejširší

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

43

Re: Zámky

Já si pohrávám čím dál častějc s myšlenkou, že bych thumbíky čenžnul

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

44

Re: Zámky

dostal sem ho do brachy a ten moc penezi neoplyva, tak sem ho setril
basu mam celkem vyvazenou-umistoval sem uchyty pasu tak, aby neprepadavala

0 xLajků:

45

Re: Zámky

No to je pro mě zajímavá informace! Jakým směrem navrhuješ posunout šrouby, kyž to trochu přepadává?

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

46

Re: Zámky

ja posunoval ten na rohu smerem ke krku, nebo muzes ten zadni posunout vzhuru
ale mam basu delanou doma, na drahym origo kusu bych docela vahal tam delat dalsi diru

0 xLajků:

47

Re: Zámky

Termit napsal:

ja posunoval ten na rohu smerem ke krku, nebo muzes ten zadni posunout vzhuru
ale mam basu delanou doma, na drahym origo kusu bych docela vahal tam delat dalsi diru

No právě, proto bych chtěl vědět, jestli to bude nabeton fungovat, abych zbytečně nevrtal

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

48

Re: Zámky

fungovat to bude to je jasny, ted jen vykoumat jak zjistit kam az posunout

0 xLajků:

49

Re: Zámky

Pavlík napsal:

S hrozně moc se těším na ten čtyrstrunej kontrabas

My vime ....a je to videt, co 2 prispevky to zminujes big_smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

50

Re: Zámky

Pavlík napsal:
Gin napsal:

Já si pohrávám čím dál častějc s myšlenkou, že bych thumbíky čenžnul

A za co ? Thumbík je krásnej.tohle mít tak bych nechangoval, ale pětka mě moc nebere.Buď čtyri a nebo šest strun všechno okolo je pro mě skoro nehratelný a pětku beru do ruky s maximálním odporem a hlavně nechutí.Prostě pětka mě přijde k ničemu tyhle pětkový basy nemám rád :S hrozně moc se těším na ten čtyrstrunej kontrabas smile) konečně bude něco s normálním počtem strun tongue

No zase za jinýho thumbíka smile s průchozím krkem a nepadajícího na hlavu.......pak dlouho nic a možná třeba ESP nebo Šektr

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

51

Re: Zámky

Pavlík napsal:

Buď čtyri a nebo šest strun

me se zda naopak 5ka pouzitelna, ze mas jeste hlubsi spodky coz se muze hodit a nemusis hrat prazdny E, usetris si litani rukou sem a tam
6ka je takova divna, vyssi tony me nejak pro basu nepripadaji to pravy co by mela hrat

0 xLajků:

52

Re: Zámky

Termit napsal:

vyssi tony me nejak pro basu nepripadaji to pravy co by mela hrat

více méně s tebou souhlasím...

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

53

Re: Zámky

Pavlík napsal:

A co si chceš nechat za custom ? A jaká bude byť jen předběžná cena ?

takže už sem si navymejšlel kdejakou hovadinku a poslal mailem grafickej návrh a když budu mít 8cm širokej a 150cm dlouhej tak se určitě prej vejdu do 800kč, což si myslím že je dobrá cena na řemen z kůže.

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

54

Re: Zámky

Hledám jak blázen a nemůžu najít zámky Shaller va zlaté barvě nevíte o nich někdo,pls?

Spector NS 5 CR, GK 1001 - 90's Style jak ta kapela RHCP, Symetrix, H&K BC410H
Jolča Jantar 4
0 xLajků:

55

Re: Zámky

Gin napsal:
spider napsal:

mám tyto zhruba rok, drží zatím bez problému http://www.sollerguitars.com/obchod/tmp … 184232.jpg

Co do vzhledu, tedle vypadají nejlíp, ještě aby drželi...

Tyto zámky mám na kytaře už cca 8 let a drží spolehlivě. Nedávno jsme s kolegou hledali jestli se ještě vyrábí a nenašli. O to větší mám radost, že jsou k mání, pořídím je i na basu.

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

56

Re: Zámky

Pavlík napsal:

No šestku jsem si pořidil neboť mě prostě žádná pětka nesedla(proto se i tý svý zbavuju).Né že bych pořád použival vrchní céčko, ale ty krky u pětek jsou ve směs takový, že se skoro netrefím do strun a pořád něco chybí(struna C), nebo přebejvá(struna H).U mě vládnou jen 4ky a 6tky

Holt sudostruník big_smile

http://budvar.soulslavers.com/franta.gif Hartke VX 3500 @ Ibanez 1305 PM / Soulslavers
0 xLajků:

57

Re: Zámky

používám schaller již pár let a je to ok.
... koženej pás bych na sebe nevzal... smile

mam širokej (asi 8cm ) textilní pás od LEVYS, stál cca 160,-Kč a drží... jak basu dam, tak je...

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

58

Re: Zámky

Zdravím (po nějaké době smile )
já osobně nemám na vybavení (nový struny- řeším to jak basmen od Boba Marleyho, pásy...) - buď tam je všechno z výroby nebo home made (těšte se až začnu navíjet struny cool ), takže na popruh padly staré kožené opasky (jeden vojenský- starší čtenáři fóra budou vědět wink , druhý ani nevím na co- asi potápěčský- po tátovi )...
A oba drží dobře - ten potápěčský (asi - vážně si nejsem jistej wink ) prakticky nesundávám - jde sundat jen vzadu, protože jsem udělal díru pro roh tak malou, že při nasazování na roh jsem musel odšroubovat držák a prorvat to druhou stranou (jak už to bývá, tou nepopsanou... tralala, pampada tongue ) - kde je menší průměr kolečka - nejde to sundat (a šroubovák vytahovat nechci). Navíc strana jež se dotýká zad je taková hrubá (skoro 120ka šmirglpapír), takže kytárka nemá šanci přepadávat na hlavičku.
A je velmi tuhý, široký, dlouhý a hodně vydrží (jako ten pás, ikdyž, něco jinýho by to taky splňovalo roll smile ) .
Mám jich doma asi ještě 3-5 (válí se mi v garáži), takže pokud jste někdo kreativní (a trochu šikovní), tak můžu poslat- nějak se dohodnem (Moravsko Třebováci [a okolí] + Pardubičáci mají přednost (nemusím nic posílat) - jen, pokud to někoho zaujalo...

0 xLajků:

59 Naposledy upravil: <*(((< (01. 03. 2013 15.39:52)

Re: Zámky

Trocha to tady oživím ... pokud někdo bude lamentovat nad zámkama,

opravdu nedoporučuji

http://static.musiciansfriend.com/derivates/6/001/209/621/DV019_Jpg_Regular_360389.377_nickel.jpg

FENDER Straplock

,, Pojistěte si Vaší kytaru před zbytečným pádem, způsobeným vyháknutím z řemenu. "


tak tohle jsou pěkný kecy - nejen, že ten šroub je prostě paradoxně na Fender Jazz Bass krátký !!! - takže jsem musel dát jiný a zapustit víc do basy ale hlavně po půl roce používání prostě musím říct - špatný. Nejen, že z toho pořád leze nějaká dosti mazlavá černá sračka a že to pořád vrže ( vrzání vyřešeno WDčkem, černá sračka ale ne) ale teď jsem si tak náhodou připravoval basu před gigem a ejhle...  VRCHNÍ ZÁMEK JDE VYTÁHNOUT ZE ZDÍŘKY ÚPLNĚ LEHCE, ANI NEMUSÍTE ZATÁHNOUT ZA KOLÍK  - zní to jako fain, ale právě to je  v .... přitom je to dotažený všechno ....



prosím Vás kdo dělá zámky, který prostě něco vydržej a hlavně - FUNGUJÍ !!!


díky

nadsázka označuje záměrné přehánění skutečnosti s cílem zdůraznit subjektivní závažnost
taky arogantní snob 
...............................................
jůes fndá džes bas 2008 pasiv / GK fjůžn + Nío 410 + Nío 115 / íbíes multikomp
0 xLajků:

60

Re: Zámky

Já mám Dunlopy a zatim drží v pohodě.

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

61

Re: Zámky

já už leta používám schallery co vypadaj totožně jak ty tvý fendry a žádnej problém..

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

62 Naposledy upravil: Aidamos (07. 03. 2013 18.49:10)

Re: Zámky

[quote=

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

63

Re: Zámky

Já na ně pičoval, nedávno je po letech vytáh, závity zalil lepidlem a spoko

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

64

Re: Zámky

[quote=

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

65

Re: Zámky

mám tento vzhled od Schaleru a spokojenost.Zámky od Warwicka je blato...nebrat!!!!! tohle prostě warwick neumí.Marvely sem měl dvoje a nic moc.......ono jak říká Aidam musí fest dotáhnout ale stejně se to povolí.Takhle se mě to jednou rozpadlo na podiu.

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

66

Re: Zámky

podľa mňa je tento patent najlepší, pretože je najjednoduchší .... žiadne šróbovanie, jeden hriadeľ na pružinke, ktorý je namáhaný len  ak je nástroj protipohybe, čiže ja naň vyvíjaný minimálny tlak, a inak to drží na tom vonkajšom ráme.... pokiaľ je to z dobrého matrošu, nemá sa to ako predčasne dojebattt smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

67

Re: Zámky

Mám Dunlopy a Schallery a sú v poriadku.

0 xLajků:

68 Naposledy upravil: <*(((< (01. 03. 2013 16.56:47)

Re: Zámky

FunkyMonk napsal:

sú strapy uchytené hrubými šraubami, ktoré neprepchám cez dieru tých strapov čo mám od sivčáka


to samé tady ... dáváš originál Fender zámky na originál Fender nástroj a šrouby co ti k tomu dají - krátký, ty co sou v nástroji neprojdou skrz strap přiložený k zámku....


jako nevím, co na to říct....


ještě dodám, ŽE UŽ JSEM DVAKRÁT BASU CHYTAL A ZATÍM VŽDY CHYTIL !!!! - prdel co, bez zámků jsem nic neřešil, koupil zámky a dvakrát chytačka a pocit nejistoty nabyl o 100 % big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile


TVL to někdo nemůže udělat pokud možno v Německu titanový jednoduše funkční zámky za 15 stovek a po prdeli ? big_smile

nadsázka označuje záměrné přehánění skutečnosti s cílem zdůraznit subjektivní závažnost
taky arogantní snob 
...............................................
jůes fndá džes bas 2008 pasiv / GK fjůžn + Nío 410 + Nío 115 / íbíes multikomp
0 xLajků:

69

Re: Zámky

A to je fakt takovej problém strčit tam k tenčímu šroubu párátko a zakápnout lepidlem? Mně to takhle funguje už kolik let...

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

70

Re: Zámky

kurcatovium napsal:

A to je fakt takovej problém strčit tam k tenčímu šroubu párátko a zakápnout lepidlem? Mně to takhle funguje už kolik let...

nerozumím ... ale jestli myslíš jako do basy skoro za 35 strkat párátka a zalívat lepidlem, tak se obávám, že na to s ... big_smile

nadsázka označuje záměrné přehánění skutečnosti s cílem zdůraznit subjektivní závažnost
taky arogantní snob 
...............................................
jůes fndá džes bas 2008 pasiv / GK fjůžn + Nío 410 + Nío 115 / íbíes multikomp
0 xLajků:

71

Re: Zámky

[quote=

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

72

Re: Zámky

FunkyMonk napsal:

a bežné bolo srobovanie počas pesničiek



tomu říkám punk big_smile big_smile

nadsázka označuje záměrné přehánění skutečnosti s cílem zdůraznit subjektivní závažnost
taky arogantní snob 
...............................................
jůes fndá džes bas 2008 pasiv / GK fjůžn + Nío 410 + Nío 115 / íbíes multikomp
0 xLajků:

73

Re: Zámky

Možná sehnat olšové či mahagonové párátko a hned to hraje líp

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

74

Re: Zámky

[quote=

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

75

Re: Zámky

D.a.l.i napsal:

Kolikrát budeš zámky z basy sundavat? Kolikrát budeš někomu ukazovat, zda tam náhodou není párátko??


nevím, tohle prostě zavání diletantstvím big_smile Za prvé já budu měnit zámky asi 2 x a za druhé jak jsem psál výše ... kdyby to byl skvír za 5tku tak asi jo, tohle je imho prasárna...


daleko elegantnější je si sehnat vhodnější kvalitní šroub potažmo si ho nechat upravit jak jsem i udělal ... jo  a je to opravdu kurunová záležitost

nadsázka označuje záměrné přehánění skutečnosti s cílem zdůraznit subjektivní závažnost
taky arogantní snob 
...............................................
jůes fndá džes bas 2008 pasiv / GK fjůžn + Nío 410 + Nío 115 / íbíes multikomp
0 xLajků:

76

Re: Zámky

[quote=

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

77

Re: Zámky

[quote=

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

78

Re: Zámky

pouzivam na vsech basach a nikdy zedny problem

0 xLajků:

79 Naposledy upravil: noomak (01. 03. 2013 20.22:07)

Re: Zámky

[quote=

0 xLajků:

80

Re: Zámky

noomak napsal:

pokud jde jen o hlavu, tak existuje vynález zvaný pilník, mně pomohl ;-)

no šak, jasné, dá sa to opilovať, otvor zväčšiť vŕtačkou .... čo so maj robil, ale na to opilovanie som sa vysral po 5 min. a doma nemám vŕtačku, je na chate a teraz v zime sa tam nedostanem ...
samozrejme, ak by som mal k dispozícii ponk a potrebné náradie tak je to OK, ,, takto musím počkať ešte pár týždňov .... ak tu basu nepredám samozrejme big_smile ...

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

81

Re: Zámky

e.t. napsal:

jinak ste samponi, ja si delam zamky z velkejch vicek od dzusu

hehe...něco podobnýho říkal jeden bejvalej kytarák nine inch nails, že zámky jsou zlodějina, stačí zajít do železářství a koupit si za pár halířů podložky a je to, narozdíl od tech předraženejch šmejdů svoji funkci splněj big_smile

fuck the styles
profil
0 xLajků:

82

Re: Zámky

e.t. napsal:

no tak ve finale zalepeny skver bude drzet a basa za petatricet se bude valet upadla po podiu...kdo bude vysmatej,co?
jinak ste samponi, ja si delam zamky z velkejch vicek od dzusu, v utery jsme v ramci chranene dilny se synatorem vykrouhali osum kousku, zajemci hlaste se, mam nejake plonkovni!


m3 napsal:

... kdyz pudes s podobnym malerem za sebevehlasnejsim kytararem tak tim srci kus dreva tvaru paratka a namacenej v lepidle ...



kluci .... prostě jinej šroubek + lehka uprava na soustruhu a je to ...

nadsázka označuje záměrné přehánění skutečnosti s cílem zdůraznit subjektivní závažnost
taky arogantní snob 
...............................................
jůes fndá džes bas 2008 pasiv / GK fjůžn + Nío 410 + Nío 115 / íbíes multikomp
0 xLajků:

83

Re: Zámky

Timmy C myslím používa vrchnáky od piva alebo niečo také smile

0 xLajků:

84

Re: Zámky

na Worwaňovi má šroub poctivě zalitý v lepidle.1. aby se nevyklechtal 2. aby se tto už nikdy nepovolovalo smile

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

85

Re: Zámky

[quote=

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

86 Naposledy upravil: Aidamos (02. 03. 2013 13.00:05)

Re: Zámky

Teď jsem vyzkoušel toto řešení, které jsem nalezl někde na netu. Moje drobná modifikace je v tom, že jsem provedl řez na druhé straně, tedy ne ve špičce.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17klf93esmvl1agcblt2ajta13.jpg http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17klf93es1sd01dho1fvtss3d6j4.jpg

Moje poznatky:

1) funguje to
2) musí se to před vrtáním požadovaného průměru nejdříve předvrtat malinkým vrtákem
3) jde to velmi špatně nandat, možná by pomohl malinko větší průměr než je nezbytný
4) sundat to jde jen kleštěmi, možná by pomohlo malinko tenčí trsátko (použil jsem 1 mm, protože bylo černé)

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

87

Re: Zámky

Aidamos napsal:

Teď jsem vyzkoušel toto řešení, které jsem nalezl někde na netu. Moje drobná modifikace je v tom, že jsem provedl řez na druhé straně, tedy ne ve špičce.

mňa toto napadlo už asi pred 2 rokmi a tiež som si to vyrobil, ale ako píšeš, použil som trsátko 1,2mm a nemohol som potom dávať dole pás ako som potreboval, tak som to zrušil smile
ale pokiaľ to niekto chce ako trvalý zámok, je to super smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

88

Re: Zámky

FunkyMonk napsal:

ale pokiaľ to niekto chce ako trvalý zámok, je to super

Hlavně bez šroubování.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

89

Re: Zámky

Aidamos napsal:

Teď jsem vyzkoušel toto řešení, které jsem nalezl někde na netu. Moje drobná modifikace je v tom, že jsem provedl řez na druhé straně, tedy ne ve špičce.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17klf93esmvl1agcblt2ajta13.jpg http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17klf93es1sd01dho1fvtss3d6j4.jpg

Moje poznatky:

1) funguje to
2) musí se to před vrtáním požadovaného průměru nejdříve předvrtat malinkým vrtákem
3) jde to velmi špatně nandat, možná by pomohl malinko větší průměr než je nezbytný
4) sundat to jde jen kleštěmi, možná by pomohlo malinko tenčí trsátko (použil jsem 1 mm, protože bylo černé)

a takoví dilentatismus jsi dal na basu za 35 litru, že tě hamba nefackuje,kdyby to trsátko bylo aspon titanové

0 xLajků:

90

Re: Zámky

fedeer napsal:

a takoví dilentatismus jsi dal na basu

Dal a hned zas sundal.

fedeer napsal:

basu za 35 litru

To dost ještě přidej.

fedeer napsal:

že tě hamba nefackuje

Ne.

fedeer napsal:

kdyby to trsátko bylo aspon titanové

A na konci Ti chybí smajlík, jinak bych se skoro urazil smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

91

Re: Zámky

šmajtlíky neumím,ale měl tam být,že ses neurazil je známka tvého zdravého rozumu a nadhledu,jinak za mě učelné jednoduché a plně funkční řešení,ani soustruch sis k tomu nemusel kupovat vam to ale pálí pane vachmajst,

0 xLajků:

92 Naposledy upravil: m3 (02. 03. 2013 16.02:54)

Re: Zámky

imho je to hnus velebnosti .. myslim ze by se dali sehnat lepsi veci nez takle srat s trsatkem... naky podlozky instalatersky nebo tak nebo takova gumova podlozka s vhodne velkou dourou by asi fungovala ke spokojenosti.... ja pouzivam jehlu a nit... big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

93

Re: Zámky

a nejlepší jsou stejně Dunlop Straplock, sice by mohly stát půlku a nápad je vobšlahnutej z malý ráčny, ale účel to plní dokonale a vzhled je super

Trace Elliot Club #7
Peavey Cirrus USA Walnut/Wenge r.v.1998
bedny - Trace Elliot 1048h a 1518 , preamp - SWR Grand Prix, v efektovce - Tech21 PSA1.1, bezdrát - Sennheiser EW100 G2, ladička - Korg DTR 1000, zesák - Solton aa Craaft - MOS-FET - 800W
      prodávám: Trace Elliot BLX80 GP7SM a Ampeg SVP Pro
0 xLajků:

94

Re: Zámky

Aidamos napsal:

Teď jsem vyzkoušel toto řešení, které jsem nalezl někde na netu. Moje drobná modifikace je v tom, že jsem provedl řez na druhé straně, tedy ne ve špičce.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17klf93esmvl1agcblt2ajta13.jpg http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17klf93es1sd01dho1fvtss3d6j4.jpg

Moje poznatky:

1) funguje to
2) musí se to před vrtáním požadovaného průměru nejdříve předvrtat malinkým vrtákem
3) jde to velmi špatně nandat, možná by pomohl malinko větší průměr než je nezbytný
4) sundat to jde jen kleštěmi, možná by pomohlo malinko tenčí trsátko (použil jsem 1 mm, protože bylo černé)

O.o .. dakujem za toto. Mam doma perfektny (lacny) pas ktory ale stale pada, a aj ked vidim ze sa to tu vacsine ludom nepaci, tak na mojho Svkera, co hram doma a pri preprave pas nemusim davat dole, je toto fakt dobre riesenie. Len tu medzeru po zdlz asi dam trosku sirsiu.

Music Man Club #13
Sterling by Music Man Ray34CA, Fender Rumble 500c
0 xLajků:

95 Naposledy upravil: <*(((< (03. 03. 2013 03.08:15)

Re: Zámky

O.Neill napsal:

a nejlepší jsou stejně Dunlop Straplock, sice by mohly stát půlku a nápad je vobšlahnutej z malý ráčny, ale účel to plní dokonale a vzhled je super


no levný fakt nejsou, ale to ani ty fndá ...  ten systém

http://www.dinosaurrockguitar.com/new/sites/default/files/dunlop.jpg

se mi  moc líbí, vypadá to super


díky moc za typ

nadsázka označuje záměrné přehánění skutečnosti s cílem zdůraznit subjektivní závažnost
taky arogantní snob 
...............................................
jůes fndá džes bas 2008 pasiv / GK fjůžn + Nío 410 + Nío 115 / íbíes multikomp
0 xLajků:

96

Re: Zámky

Odstraněno EgoOT, od toho máme Szka smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

97

Re: Zámky

[quote=

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

98

Re: Zámky

tak tak.proto raději věřím těm zámkům s kalíškem kde to vlastně v tom kalíšku sedí a ještě je rozepřený čepem

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

99 Naposledy upravil: <*(((< (03. 03. 2013 20.18:49)

Re: Zámky

permooon napsal:

tak tak.proto raději věřím těm zámkům s kalíškem kde to vlastně v tom kalíšku sedí a ještě je rozepřený čepem


jojo, do předvčerejška jsem věřil taky ...


a to jsem vlastně nepopsal, jak jsem chytal 2 x tu basu - pokaždé stejně - zámek se na pásu uvolnil a protočil vzhůru nohama a basa se v podstatě elegantně vyhákla.


Takže s tímto systémem  přišla pro mě nová stiha - kontrolovat dotažení zámků na pásu ( nemluvě o tom, že abych tam ten zámek dostal, musel jsem ten kožený třmen trochu vykrojit respektive zničit )

nadsázka označuje záměrné přehánění skutečnosti s cílem zdůraznit subjektivní závažnost
taky arogantní snob 
...............................................
jůes fndá džes bas 2008 pasiv / GK fjůžn + Nío 410 + Nío 115 / íbíes multikomp
0 xLajků:

100

Re: Zámky

[quote=

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků: