1 Naposledy upravil: m3 (28. 06. 2011 23.41:27)

Téma: MarkBass NY 804- aneb muj mily denicku

Tak  sem nakonec koupil MB NY 804. Je to sice trosku vetsi bedna nez sem chtel ale hraje to paradne, zkousel sem to vedle ty NY121 a NY604 a hralo to nejlip subjektivne mi to hraje i lip nez 4x10 ma to spoustu basu a pritom to ma rychlou odeznu je konkretni a neztraci to ten teple markovskej zvuk...
Zatim sem ho provetral jednak v prodejne a pak na 2 open airech na jednom strednim a jednom velikym podiu a  zatim se mi hodne libi.
Uvidime co to udela v maly precpany zkusebne pripadne na nakejch dunivejch parketach nekde v nenazvucitelny sokolovne ..

Kdybych mel jednim slovem popsat ten celkovej sound tak se vybavi slovo Pruzny big_smile, proste ty tony ikdyz sou pekne konkretni a oddeleny tak nejak pekne drzej pri sobe jeden vychazi z druhyho..takze treba ma oblibena disco oktava ma daleko vetsi koule...
Trochu mi to pripomina 4x10 s alu reprama, ale bez toho otravnyhu alu-cinkani a skripani..

btw hornu sem si poustel na cca 1/4 a docela pekne to doplnuje zvuk ty bedny..

parametry viz
http://www.markbass.it/product_detail.php?id=197
ta vaha a rozmery sou tak na hranici jednorucni bedny.. ale stredne silnej chlap by s tim nemel mit problem ..ale pronese se to...  rozmerove je to tak akorat se s tim v pohode projdete i starsima dvoukridlejma dverma cool

casem to tu trosku poupravim a pridopisu... kdyby vas neco konkretniho zajimalo klidne se ptejte... wink

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

2

Re: MarkBass NY 804- aneb muj mily denicku

Vypadá to na super dělo, Markbass má tyhle bedny fakt vychytaný.

Fender Precision Bass Aerodyne /w. Seymour Duncan SPB-3
Ampeg SVT CL / Ampeg SVT 450 H / Orange OBC 115 / Orange OBC 410
Tech 21 SansAmp Bass Driver / Boss TU-3 / Monster Cable
0 xLajků:

3

Re: MarkBass NY 804- aneb muj mily denicku

Vlastně taková kostka z lega  tongue

0 xLajků:

4

Re: MarkBass NY 804- aneb muj mily denicku

U koho si to koupil a za kolik?

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

5

Re: MarkBass NY 804- aneb muj mily denicku

Musikzone.cz za 17000, ale byla to "zvyhodnena cena pro stalyho zakaznika" smile a asi to byl i nakej zavadeci kus..  jinak se v cechach prodava od 21 vejs.. v evrope to samy s vyjimkou nakyho italskyho shopu na ebay kde sem ji videl priblizne taky za 17 ale k tomu 100oi shipping  lol

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

6

Re: MarkBass NY 804- aneb muj mily denicku

No to je dobrá slevička, já sem se díval k Thomannovi kolik to tak může stát, ale on jí ještě nenabízí...

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

7

Re: MarkBass NY 804- aneb muj mily denicku

joko napsal:

díval k Thomannovi kolik

no 4*6 je za 21 a 4*10 za 24 tak to bude nekde mezi...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: m3 (09. 06. 2011 01.44:27)

Re: MarkBass NY 804- aneb muj mily denicku

mno tak dneska konecne zkouska v plny sestave a nejak sem nemoh vymyslet co s tim ..  pride mi ze tomu mozna trosku chybi nizsi stredy nebo vyssi basy ci co ja vim ikdyz  to delalo kraval tak sem se mistama moc neslysel.. zkousel sem to postavit ruzne na ruzny mista.. naklonit atp ale nakyho rozumnyho reseni sem se zatim nedobral... az po zkousce sem se na tech bednach zasek este asi na 2 hodky  a asi nejlepsi bylo posadit to na obracenou prepravku od zeleniny ci ceho .. to by mozna mohlo fungovat...
kroucenim eqalizerem sem toho moc neudelal.. hmm
Ta 10x2 treveler hraje samotnej susejc, trosku tak jakoby dute a zastrene, ale tou kapelou to nejak prolejza lip..
asi je to dost akustikou a taky sem hral vetsinu se spuntama .. ale to nemeni nic na veci ze mne to netesi ...
Treba s nookovou 12kou ktera je malinka sem ten problem nemel tam se slysim v pohode...
Mozna je to i vec zvyku.. uvidime..

Jestli mate naky napady rady... tak je uvitam ale pocitam ze sem tak nejak vyzkousel vsechno ...

btw kdyz to postavim do stacku s tim soundeliriem tak to hraje jak krava ale srozumitelnost soundu se tim nezlepsi...

Mno uvidime mozna poslu krychlicku zas do sveta.. sice kdyz sem si bak brkal s bubenikem nebo sam tak ten zvuk ty bedny je hodne peknej takovej cistej komplexni.. ale zas je otazka na kolika mistech by si to rozumelo s akustikou mistnosti... tech open airu zas neni tolik...  sakrys..
ten treveler je min cistej trochu orezanej ze spoda i zezhora ale zas to ma takovej prijemnej chlupatej sound v rekneme kontrabasovejch intencich ..

nebo si necham obe a jednu bednu budu mit na zimu a do zkusebny a druhou na leto na velky stage big_smile ale ani na tech sem se s 2x10 neztratil..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

9

Re: MarkBass NY 804- aneb muj mily denicku

btw ale zacal sem tezce uvazovat ze si koupim 51 preclika a zacnu hrat konecne naky poradny reggay .. kdyz sem pustil jenom krkac a pridal huhlator aka vle filtr a este trosicku prikrmil nizsi stredy a basy .. tak to hralo paradne smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

10

Re: MarkBass NY 804- aneb muj mily denicku

bednova prehlidka big_smile
http://discoballs.rajce.idnes.cz/bedny/

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

11

Re: MarkBass NY 804- aneb muj mily denicku

úplnej bednovej grupáč  lol

0 xLajků:

12

Re: MarkBass NY 804- aneb muj mily denicku

hehe tedka sem na ni hral na zkousce a bavila mne big_smile hruza ... asi si je necham obe..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

13

Re: MarkBass NY 804- aneb muj mily denicku

m3 napsal:

hehe tedka sem na ni hral na zkousce a bavila mne  hruza ... asi si je necham obe..

mno a ted zas asi sem ji napoprvi mel na nakym spatnym miste nebo co ...
vcera mi prisla absolutne vporadku smile .. takze 804 ..zustane doma resp ve zkusebne.. smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

14

Re: MarkBass NY 804- aneb muj mily denicku

po delsi dobe sem malinko experimentoval a postavil bednu "na bok" teda tak ze basreflex je kolmo k zemi ne rovnobezne u zeme a prislo mi ze to pak hraje prorazneji a cisteji.. teoreticky je to logicky pac ten vyfuk tolik netlaci do podlahy ..takze dunici slozna by mela bejt mensi... lol

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

15

Re: MarkBass NY 804- aneb muj mily denicku

Je to tak, basreflex nebo jiné konstrukce se hlavně využívají k tomu, že "prodlužují" rozsah reproduktoru směrem dolů. Takže ve výsledku celá bedna hraje více spodků, než samotný reproduktor. A když ho ucpeš, tak je to jako kdyby jsi ho tam ani neměl. Jedná se o frekvence tak od 80Hz níže.

Půlený snímač přináší největší potěchu mému uchu i srdci.
0 xLajků:

16

Re: MarkBass NY 804- aneb muj mily denicku

kalfar napsal:

A když ho ucpeš, tak je to jako kdyby jsi ho tam ani neměl. Jedná se o frekvence tak od 80Hz níže.

ono de i o tu artikulovanost zvuku a samozrejme taky je tam proto aby mel kudy utikat vzduch co pumpuje to repro..  smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

17

Re: MarkBass NY 804- aneb muj mily denicku

nahodou sem to vygooglil big_smile todle tema po letech a teda 804 je super smile jenom se to blbe prenasi na jednorucku uz je to docela velky a ty madle sou udelana tak ze se predpoklada ze se to hude brat spis ve 2 lidech ... big_smile

ale co se rychlosti odezvy a plnosti soundu tyka tak to nema moc obdoby zvlast v ty velikosti a vaze... smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků: