1 Naposledy upravil: Sooguun (15. 01. 2013 12.53:50)

Téma: Nefungující efekt line 6 uber metal. Vyřešeno.

Kamarád má tento efekt. http://www.e-hudebniny.cz/zbozi/4981/Line-6-Uber-metal
Vždy fungoval v pohodě. Ale najednou nejde ani na adaptér ani na baterii. Když se propojí s kytarou a kombem tak skrz něj zvuk prochází. Akorát čistý neovlivněný efektem a efekt nelze spustit. Nesetkal se někdy někdo s něčím podobným?
Například jestli by mi někdo poradil co kde zkusit proměřit. Zatím jsem jen zkoušel jestli je  opravdu v efektu a na výstupu efektu napětí které má. A těch 9V tam je.

0 xLajků:

2

Re: Nefungující efekt line 6 uber metal. Vyřešeno.

noo... takhle od stolu bych řekl, že je to pokažený...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

3

Re: Nefungující efekt line 6 uber metal. Vyřešeno.

hofa napsal:

noo... takhle od stolu bych řekl, že je to pokažený...

Abych pravdu řekl,tak ani moc nedoufám že to ještě někdy bude fungovat. Já jen kdyby třeba náhodou se s tím opravdu někdy někdo setkal a byla to jen nějaká blbost:)

0 xLajků:

4

Re: Nefungující efekt line 6 uber metal. Vyřešeno.

Sooguun napsal:

tak ani moc nedoufám že to ještě někdy bude fungovat

proč by nemělo - když je to pokažený, musí se to opravit... pak to bude zas fungovat...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

5

Re: Nefungující efekt line 6 uber metal. Vyřešeno.

asi jsem debil, chceš říct, že po sešlápnutí šlapky se efekt neprojeví? takže je vadný mikrospínač pod šlapkou? pokud ano, je vadný nebo jen zoxidovaný nebo znečištěný kontakt? nestačil by kontaktol?

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Lukáš (15. 01. 2013 10.53:57)

Re: Nefungující efekt line 6 uber metal. Vyřešeno.

Zkus proměřit mikrospínač - na něm piny proti sobě (jestli tam jsou 4 nebo 3...). Vezmeš multimetr, nastavíš na něj test vodivosti (případně ohmy, 0=spojeno), zmáčkneš tlačítko - pokud je OK, tak 0 Ohmů=průchodné.

Preventivně můžeš proměřit usměrňovací diody (mulťák ti na jednu stranu ukáže, že signál neprojde a na druhou prahové napětí), vizuálně kontakty, čichem spálenej smrad smile

Každopádně podle popisu vady buffer funguje(= skrz efekt prochází signál), tak třeba není všechno ztraceno.

0 xLajků:

7

Re: Nefungující efekt line 6 uber metal. Vyřešeno.

woody napsal:

asi jsem debil, chceš říct, že po sešlápnutí šlapky se efekt neprojeví?

Nejsi debil,takhlě jsem to myslel smile

Lukáš napsal:

Zkus proměřit mikrospínač. Vemeš multimetr, nastavíš na něj test průchodnosti (případně ohmy, 0=spojeno), zmáčkneš tlačítko - pokud je OK, tak 0 Ohmů=průchodné.
Každopádně podle popisu vady buffer funguje(= skrz efekt prochází signál), tak třeba není všechno ztraceno.

Díky moc. Přemejšlel jsem nad tim, že může být vadnej ten spínač,ale nevěděl jsem právě jak by se to dalo proměřit:)
Zkusím to a dám vědět.

0 xLajků:

8

Re: Nefungující efekt line 6 uber metal. Vyřešeno.

Tak mikrospínač vypadá v pořádku. Bez zešlápnutí nepropouští a po sešlápnutí propouští:) Nějaký další nápady? Je to opravdu divný že se ani nerozsvítí dioda:/

0 xLajků:

9

Re: Nefungující efekt line 6 uber metal. Vyřešeno.

Zázrak big_smile Po tom co mě přestalo bavit se v tom štourat jsem to složil zase dohromady a ono to funguje..:D

0 xLajků:

10

Re: Nefungující efekt line 6 uber metal. Vyřešeno.

to se bude líbit místním věřícím big_smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

11

Re: Nefungující efekt line 6 uber metal. Vyřešeno.

Paparatzzi napsal:

to se bude líbit místním věřícím

(ač jsem tohle nikdy nepoužíval, teď musím): megalol big_smile

Sooguun napsal:

Po tom co mě přestalo bavit se v tom štourat jsem to složil zase dohromady a ono to funguje..:D

Tak to bude asi nějaký kontakt, naštípnutý drátek...

0 xLajků:

12

Re: Nefungující efekt line 6 uber metal. Vyřešeno.

Lukáš napsal:

Paparatzzi napsal:

    to se bude líbit místním věřícím

(ač jsem tohle nikdy nepoužíval, teď musím): megalol big_smile

Taky mě pobavil...:D



Lukáš napsal:

Tak to bude asi nějaký kontakt, naštípnutý drátek...

To mi je jasný,ale nepřišel jsem na to jakej kontakt je špatnej. Jediný drátky tam jsou k baterce a ty jsou v pořádku. Na tišťáku jsem nic špatnýho nebo volnýho nevykoukal. Teďka jsem s tim párkrát lehce pobouchal a zatim pořád funguje,takže to tak nechám. Koneckonců není to ani moje,takže takováhle oprava si myslim stačí:D

0 xLajků:

13

Re: Nefungující efekt line 6 uber metal. Vyřešeno.

může to bejt studeňák ... ale ten se hledá a hlavně opravuje dost blbě ... zvlášť v éře "lepidel" místo pájení

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

14

Re: Nefungující efekt line 6 uber metal. Vyřešeno.

Místní věřící jsou potěšeni a zamykají.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků: