1

Téma: Dunlop MXR m-80 vs. SansAmp Bass Driver

Na Davidakovo doporučení hážu svoje postřehy i sem. Určitě bude dobrý, když se někdo kdo má možnost podobnýho srovnání podělí zase o svoje dojmy.

Takže na úvod jak už jsem psal dřív, MXR je kupovaný na ebay z UK a SanSamp přes ebay z USA. MXR přišel zabalený jako funglovka, bez jediného škrábanečku, v původní krabici s manuálem - jako kdyby ho nikdo ani jednou nepoužil. Naopak BassDriver přišel v krabici neoriginální, manuál byl vytisklý na 4 A4kách z pdf a krabička jeví viditelně známky používání - sem tam škrábanec, sem tam ťukanec - ovšem nic zásadního a funkčnost omezujícího. Možná i proto šel jako první na řadu M-80. Perfektní konstrukce a krabka vypadá vážně dost dobře! Šteloval jsem štelovátka, hejbal hejblátkama...možnosti jsou opravdu velký a dokážu si představit, že ta krabka dokáže s levněšjím nástrojem opravdu divy. Všechny korekce fungují účelně a slyšitelně - pokud zvuku nástroje něco chybí - není nic jednoduššího, než si to tu nakroutit. Použitelný jsou citlivější, ale i extrémní nastavení krabky - překvapivě. Opravdu perfektní je Distortion. Ne že by mi rukama prošly nějaký kvanta krabek, ale za ty peníze...a s tím vším co tahle krabka umí - je to asi to nejlepší čím jsem kdy kreslil. V první půlce korekcí Gainu hezky nakopává zvuk, v druhé půlce potom leze z aparátu chlupatej, nasranej a hlavně použitelnej chrchl bez sebemenší ztráty hutnosti a pevnosti. Po zábavách sebou většinou tahám jako odposlech můj starej Behringer, tudíž jsem šel z basy do krabky a pak z XLR přímo do pultu - naprostá spokojenost jak z mojí tak ze zvukařové strany.
Po prubnutí a seznámení se s MXR jsem k BassDriveru přistupoval tak trochu skepticky a byl přesvědčenej, že do světa pujde právě on. Krabka je taky perfektně zpracovaná a na první pohled vypadá stejně dobře jako M-80. XLR výstup podle mě vypadá solidněji a kvalitněji. Překvapivě - ačkoli nemá poťák pro korekci středů má řekl bych ještě větší zvukový možnosti než M-80. Je teda ale pravda, že některý extrémní nastavení už asi použitelný ani nejsou. Poťáky reagují citlivě a sebemenší změna nastavení má fakt velkej vliv na zvuk. Nedokážu asi přesně popsat čím to je, ale i charakterově podobný nastavení zvuku mi v podání BassDriveru zní oproti M-80 příjemněji a přesvědčivěji. Nevýhoda asi je, že má jen jeden footswitch - tudíž si nastavíš pomocí poťáků zvuk a potom vypneš/zapneš. M-80 má footswitche dva - prvním zapneš efekt (krabku jako takovou) a druhým zapneš distortion - praktičtější. tohle se dá ale omluvt tím, že BassDriver není primárně určený na nějaký brutární kreslení zvuku, zatímco M-80 se přímo jako distortion prezentuje. Tím se dostávám ke zkreslení, který umí SansAmp. K nakopnutí a tak nějka zdrsnění zvuku je je ideální - funkční a v rámci tak nějak příjemný pro uši. Pokud se to ale přežene...zkreslení se mi moc nelíbí. Když se Drive vyšťaví hodně - zkreslení se mi až tak nelíbí. Přijde mi takový umělý, chemický - ne nějak tragicky, ale M-80 tohle umí líp. Přesto momentálně jezdím se SansAmpem - zkreslení na kšeftech nepoužívám a zvuk dostanu z téhle D.I. podle libosti.

Od krabky jsem očekával dvě věci - 1)nakopávadlo, díky kterýmu dostanu z Kettnera a Bonga o téměř jakejkoliv zvuk. Přecejen je Quantum ve svě podstatě tak trošku "hodnější" aparát. Slovem hodnější nemyslím ani zahuhlanej ani nekonkrétní - prostě SWR z něj nedostanu. 2)univerzální věc, kterou můžu vzít sebou na kšeft, udělat si na ní zvuk podle svých představ a poslat ho do linky - nesrát si ho hnaním přes Behringer když nechci tahat celej halfstack.
Obě tyhle krabky to zvládají perfektně a je opravdu na každým, která z nich sedne líp. Obě krabičky mají paralelní výstup, což je v mnoha případech taky využitelný. Já se zatím mírně přikláním na stranu SansAmpu - k nakopnutí zvuku mi přijde asi takovej šťavňatější, živější. Pokud bych ale chtěl krabku primálně k nějakýmu velkýmu Drivování a kreslení...určitě sáhnu po M-80. Další věc je to, že Bass Driver kterej mám je ten uplně první model. V případě těch novějších řad přibyly ještě další jistě užitečný a použitelný vychytávky.
Jak jsem už psal - ideální řešení je, si před koupí obě krabky u někoho vyzkoušet a promyslet, k čemu tu nebo onu budu používat. Nedá se kvantitativně říct, která je lepší. Pokud bych měl teď něco radikálně řešit, prodám obě a koupím si SansAmp Programmable BassDriver. Pro moje požití se SansAmp asi hodí víc. Dokud se na ně nepodívám s odstupem a nevyzkouším je ve více situacích, nechci se zatím ani jedné zbavovat - prachy nějak nutně na nic nepotřebuju a potom bych mohl litovat, že jsem se zbavil nesprávné krabice. Howk. Domluvil jsem

Dingwall Combustion 5 Candy apple / G&L L2000 / KEEN Fender Precision Bass 4.str fretless / tc electronic Staccato´51 / 2x EBS NEO112 / Behringer BX 1200 / Korg Pandora PX5D / Darkglass B3K / BBE Sonic Stomp
0 xLajků:

2

Re: Dunlop MXR m-80 vs. SansAmp Bass Driver

Pánové a dámy,poraďte mi prosím jaký je zásadní rozdíl mezi tím jestli si bere zvukař zvuk přímo z krabičky SansAmp Bass Driver nebo když si to vezme z xlr out ze zesilovače.. SansAmp je zapojen klasicky před zesilovačem.
Hrajeme teď větší sály (500-2000 lidí) a nevim co je lepší.. z hlediska zvuku ven.

díky za postřehy.

Fender Precision Bass Aerodyne /w. Seymour Duncan SPB-3
Ampeg SVT CL / Ampeg SVT 450 H / Orange OBC 115 / Orange OBC 410
Tech 21 SansAmp Bass Driver / Boss TU-3 / Monster Cable
0 xLajků:

3

Re: Dunlop MXR m-80 vs. SansAmp Bass Driver

No ked ti to zvukar berie z preampu Sansamp ideš len s tým nastavením čo máš aktualne nastavené tam bez žiadneho prikrášlenia od zosilovača...takže bez Preampu ktorý máš v zosilovači a bez EQ ktorý si na ňom nastavil smile ked to puštaš cez xlr out zosilovača maš tam podlahový preamp zmiešaný s charakterom tvojho SVT 3 Pro + nastavený EQ na zosíku čo su dve uplne rozdielne zvuky si myslím...skus si doma nahrať do kvalitnej externej zvukovky samotný sansamp a potom si nahraj aj ked to pustíš cez xlr ampega a nejlepšie postrehneš rozdiel...
Inač ja som staromodny a vždy ak je možnosť uprednostnujem kvalitný mikráč k repru.

0 xLajků: