1

Téma: Hocke BT18

Zdarte,

v novinkách na hocke.eu jsem našel tento celolampový zesilovač (18W):

http://www.hocke.eu/data/eshop/item/170/img/bt18-front.jpg
http://www.hocke.eu/data/eshop/item/170/img/bt18-back.jpg

Co si o něm myslíte a k čemu se podle vás hodí? Myslite, že by byl dobrý na nahravání, případně byl schopný ozvučit něco malého? Je tam i 50W verze.

Dik

Erik

0 xLajků:

2

Re: Hocke BT18

Nikdo nic? Žádné zkušenosti nebo  názory?

0 xLajků:

3

Re: Hocke BT18

No ja na to koukal a moc jsem nepochopil k cemu to ma byt...

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

4

Re: Hocke BT18

Štěpán Axman napsal:

No ja na to koukal a moc jsem nepochopil k cemu to ma byt...

Kdysi jsem měl půjčenou lampovou Vermonu MV3 - 12,5W a na zkušebnu to v pohodě stačilo. I pár menších akcí se s tím dalo v pohodě odehrát. A pak jsem to nedávno viděl použít jako preamp . Místo reproduktoru byl zapojený vstup koncového mosfet zesilovače.

Takže k věci: S celolampou 18W od Hockeho by se mohlo udělat hodně parády. Ta představa, že lze otočit volume doprava bez nebezpečí okamžitého ohluchnutí je docela zajímavá. Konec konců, třeba někdo mistra ukecá a on to přijede na sraz do Dobrouče předvést.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: Štěpán Axman (31. 08. 2012 11.39:57)

Re: Hocke BT18

No me by to teda nestacilo ani na domaci hrani se priznam...
Mel jsem 300W celolahev a bylo to tak akorat.
18W mi prijde dobry leda fakt k akustickym kytaram.. Prece i ve studiu treba je potreba to poradne natlakovat, ma li se snimat box..

Ale treba se pletu.. Doma bych to klidne mel, ale za ty prachy bych radeji teda sel do neceho silnejsiho a tim i univerzalnejsiho.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

6

Re: Hocke BT18

Štěpán Axman napsal:

18W mi prijde dobry leda fakt k akustickym kytaram..

A copak třeba folkaři nemůžou hrát na celolampu?

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

7

Re: Hocke BT18

karadam napsal:

třeba někdo mistra ukecá a on to přijede na sraz do Dobrouče předvést.

...co postřehy účastníků?

0 xLajků:

8 Naposledy upravil: pepaol (24. 09. 2012 10.16:07)

Re: Hocke BT18

Já brnkal na srazu obě hlavy, 18W i tu 50W. Kulatý naprděný tučný lahodný zvuk, který považuji za referenční zvuk basy.
18W nemá logicky potřebný tlak. Pokud chci zvuk ala Lemmy, snadno lze apec přebudit a přitom nehraje nahlas. Luxusní zkreslení. 50W mne překvapila výkonem. Vedle staré 100W tranzistorové hlavy hrála tučně, hutně, čistěji a víc nahlas.
18W je třeba ideální apec do studia. Barva tam je, řvát to nemusí. A není to drahý řešení. Nebo co by fajnšmekrovina na domácí žvýkání a přitopení v pokoji v podzimních dnech smile
Porovnával jsem Hocke 50W i s SWR Headlite, co jsem měl sebou. SWR má jednu lampu, otočení potenciometru (lampa se přiřazuje) je to na zvuku znát. Přibližuje se k Hocke. Není to ale ono. Digi konec ...

Jestli na hraní, tak 130W verzi. Cena je fakt lidová.
http://www.hocke.eu/bt130/

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

9

Re: Hocke BT18

pepaol napsal:

18W nemá logicky potřebný tlak

Ale s mým Telecasterem to rvalo parkety wink

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: pepaol (24. 09. 2012 12.04:18)

Re: Hocke BT18

Na kytaru to je iné kafe ! 18W výkonově stačí. Brat !

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

11

Re: Hocke BT18

škoda že sme dojely až v sobotu.Na Hockeho mašinky sem byl zvědav už jenom proto že sem dřív pošilhával po tý 130W verzi

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

12

Re: Hocke BT18

pepaol napsal:

Na kytaru to je iné kafe ! 18W výkonově stačí. Brat !

hmmm smile  a da se to prikreslit ?? na tu kytaru ?? je to to sami nebo podobny co v tech kytarovejch kombickach??

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

13

Re: Hocke BT18

pepaol napsal:

přitom nehraje nahlas

Nevěřte mu. Nevím v jakých kapelách kdo hrajete, ale já si tu 18W celolampu (v kombinaci se zkoušeným 2x12" boxem) dokážu u nás na zkušebně představit úplně v pohodě a o hlasitost bych strach neměl. Hrálo to dobře nasraně.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

14

Re: Hocke BT18

Dělá to pořádnej rámus. A vůbec, všechno co tam teď na srazu Hocke měl, tak hrálo parádně. Pevnej, barevnej tón, a díky lampám ještě takovej nakopnutej. Prostě všechno o čem doma si sníš wink

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

15

Re: Hocke BT18

m3 napsal:

da se to prikreslit ?? na tu kytaru ??

Jo, otestováno. A ne jenom přikreslit, ale pořádně zkreslit.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

16

Re: Hocke BT18

Dík moc za info smile. Jestli se s tím panem Hockem někdo znáte, nemohli byste ho překecat, aby dal na web obrázky v pořádném rozlišení a podrobný popis smile. Ideální by pak byly ukázky na youtube (jaké to má vstupy atd.). Anglická verze by taky nebyla špatná smile.

0 xLajků:

17

Re: Hocke BT18

ekral napsal:

Jestli se s tím panem Hockem někdo znáte

Hocke je zdejší uživatel.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

18

Re: Hocke BT18

Aidamos napsal:
ekral napsal:

Jestli se s tím panem Hockem někdo znáte

Hocke je zdejší uživatel.

Ok, tak třeba si to přečte smile, ale vždycky je lepší to probrat osobně.

0 xLajků:

19

Re: Hocke BT18

ekral napsal:

Ok, tak třeba si to přečte , ale vždycky je lepší to probrat osobně.

muzes mu poslat SZ pripadne mail a na webu ma tusim i telefon... a co vim tak kdyz budes mit cestu kolem neni problem se inzou domluvit a stavit se vyzkouset..a jestli si zdatny fotograf tak i nafotit big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

20

Re: Hocke BT18

m3 napsal:

muzes mu poslat SZ pripadne mail a na webu ma tusim i telefon... a co vim tak kdyz budes mit cestu kolem neni problem se inzou domluvit a stavit se vyzkouset..a jestli si zdatny fotograf tak i nafotit big_smile

Fotograf jsem špatný smile, ale když už bych tam byl, tak bych to nafotil, mám to ale trochu z ruky sad.

Jinak podle ceny, váhy a vybavení to všechno vypadá parádně. jako pokud byt tam byl třeba na BN180 ještě zabudovaný jednoduchý kompresor/limiter, tak je to podle parametrů uplně nej kombo.

0 xLajků: