1

Téma: reprobox

hocke tak nějak nevyšel takže sháním reprobox ke svému 250W zesilovači. Chtěl bych si udělat kopii nějakého boxu a zvažuji dvě možnosti:
1x15'' 450W eminece 30-2500Hz 103dB!
nebo
2x10'' 250W eminece 50-4000Hz 98dB

zvažuji spíš tu 15'' protože mrtě tlačí a vyjde mě levněji, ale možná bude 30-2500Hz trochu zahuhlané, třeba na takový slap se to asi moc hodit nebude. co byste si vybrali vy? nevíte jak se sčítá výsledná citlivost 2 reproduktorů neb
o zůstane stejná?

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

2

Re: reprobox

Pokud bych si vyráběl box, který bych užíval jen samostatně asi bych zvolil 1x12 (případně  2x12, podle potřeby výkonu).

MM Sterling 4
SWR SM-500 + SWR Goliath Sr.
Tech 21 Bass Driver, Boss Bass Flanger

Hora str. 29 , eh, kde je? na stole? pod stolem? ve skříni? to je jedno... :c)
0 xLajků:

3

Re: reprobox

Když budeš chtít zvýšit rozsah, tak stačí přidat piezo. To začíná makat na konci rozsahu 15" repráku. Např. Piezo DEXON
Je to poměrně levné, teď  jsou navíc zrovna ve slevě, a připojení je jednoduché přes omezovací odpor 10 - 15 Ohmů 5 Wattů (není potřeba výhybka, což je opět úspora).
Ve staré bedně mám 15" repro Eminence 150W a k tomu připojena 2 pieza TW 105 přes odpor 10R, 5W. Hraje to fajn.

Warwick Streamer 5 bolt-on, Ampeg SVT3-PRO, box SVT-410HLF
0 xLajků:

4

Re: reprobox

Ohledně citlivosti, záleží i na tom, jak to stlučeš do hromady. Ale každopádně se citlivosti nesčítají, pouze výkon. Osobně bych bral tu 15", už i kvůli přepravě. A třeba piezo s 1" hornou by to vypadalo výsostně.

Cort B4 (OPM); Roland Cube 30 BASS;
0 xLajků:

5

Re: reprobox

S tim odperem je dobrej nápad... jinak tu hornu připojíš do serie nebo paralelně?

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

6

Re: reprobox

odpor připoj do série. Jestli to chceš ale mít s dýmovým efektem, připoj ho paralelně smile

Cort B4 (OPM); Roland Cube 30 BASS;
0 xLajků:

7

Re: reprobox

to Gonzo: hele, klidně ti prodám svůj stávající box, 2x10, 400W, 8ohmů, repra AA Craaft, citl. 97dB. Za tři je tvůj.

0 xLajků:

8

Re: reprobox

budu o něm uvažovat ale spíš ne, protože ta 15'' má citlivost 101db-bude hrát tak 2x hlasitějc, takže bych spíš tu 15''.

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

9

Re: reprobox

Ale co je "na papíře", nemusí bejt vůbec pravda. A zrovna 101dB, natož 103dB bych rozhodně nevěřil, vždyť ani nejcitlivější neodymovej Celestion nemá nad sto. Nejdřív bych si na všechno zahrál, až potom to hodnotil.

0 xLajků:

10

Re: reprobox

prohlídni si graf citlivostí u jednotlivejch repráků, tam je vidět že průměrná citlivost je tak o 2-3 dB menší. a 100dB celestion je třeba tenhle http://professional.celestion.com/guita … .asp?ID=16

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

11

Re: reprobox

Však toho jsem myslel, akorát jsem měl za to, že u něj udávaj 98 nebo 99, sorry. Ale jinak jsem chtěl říct něco v tom smyslu, že každá firma mám trochu jiný měřící techniky a zátěžový testy, což ve výsledku může znamenat, že co jedna firma udá jako 100W, může bejt u druhý 200W. Typickej příklad - Tesla a jejich repráky. Ti byli schopni u repráku udat třeba max. zatížitelnost 15 W a když do něj pustíš "dnešních" 100W, tak si vůbec nestěžuje. Zkrátka, nedávej až tak na technický údaje, protože v případě watáží, citlivostí a podobně hodně sledovanejch dat se do toho často míchá reklama či jak bych to řekl.

0 xLajků:

12

Re: reprobox

no tak já pustil do 20W basáku 30 a za chvíli byl v prdeli

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

13

Re: reprobox

...jestli už nebyl v prdeli předtím. A co to vůbec znemná v prdeli? Ne, sorry, nechci prudit. Jestli o tu bednu nestojíš, vyber si něco jinýho. Však já si taky vybírám, a proto prodávám tuhle...

0 xLajků:

14

Re: reprobox

a tak uvažuju o něm, kdyžtak se ještě ozvu

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

15

Re: reprobox

Našel jsem doma starý transformátorový zesík(40w). Připojil jsem k němu repro od věže a světe div se ono to hrálo a docela čistě. Myslíte si, že kdybych k tomu připojil nějaký lepší repro box, že by to hrálo hlasitěji? Uvažuji, že kdybych ho ještě trochu přizpůsobil, že by se dal používat jako basový zesilovač. Uvažoval jsem taky, že bych povyměňoval výkonový tranzistory v koncovým stupni (za "silnější"). Ale nejsem v elektrice tak zběhlý, abych posoudil, jestli to není úplná hovadina.
To Dan: za trojku reprobox to nejni marný. Možná popřemejšlím:-)

Cort action bass, Fender Jazz Bass,  Fender Rumble 100W, Gallien Kreuger 100
Žena je zdokonalený Ďábel...
0 xLajků:

16

Re: reprobox

to Filio: myslim,ž e by to vůbec nemuselo bejt marný, zvlášť kdybys to zastavěl do nějký bedny (třeba s jednou dvanáctkou) jako kombo. Akorát ten zesík není transformátorovej, ale transistorovej, ne ? smile Jinak o mym boxu popřemejšlej, já jedu za tejden ve čtvrtek do Práglu. jeslti chceš ifotku, můžu ho vyfotit a poslat na mail. Zvuk bohužel nepošlu...

0 xLajků:

17

Re: reprobox

Transformátorovej, ty kráso, to je vůl jak víno ten kluk!! Nevím co se mi honilo v kebuli..Asi ňáký transformátory:-) Já se stydím:-)Takovou kravinu.. Během tejdne dám řeč se svým elektrikářem a nějak vydumáme co s tím zesíkem. Stavěl ho táta ke gramofonu před móóóc lety (tak 20??) tak ještě uvidím.
Ještě k reproboxu.. Zauvažuju až jak se rozhodne Dr. Gonzo. Ale předběžně zatím spíš ne (uvidím jak finance, tenhle měsíc byl bídnej..)

Cort action bass, Fender Jazz Bass,  Fender Rumble 100W, Gallien Kreuger 100
Žena je zdokonalený Ďábel...
0 xLajků:

18 Naposledy upravil: Dr. Gonzo (19. 09. 2005 15.18:38)

Re: reprobox

Dr. Gonzo stále neví, poslední dobou ho nějak upoutaly ty 15''. ten box je home made? mohl bys mi zaslat prosím fotku na WRamza@atlas.cz a připojit nějaké podrobnější info? díky

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

19

Re: reprobox

Filio, v pohodě, já taky vobčas něco vypustim (krom tekutin). Gonzáku, máš to tam. Zatial, pánové

0 xLajků:

20

Re: reprobox

To Dan: Mohl bys mi prosím také poslat foto toho boxu? Jen tak pro info na adresu pod tou šílenou slepicí. (nejedná se o autoportrét) Teď hraju doma přes staré české kombo neidentifikovatelné značky, a přijde mi spíš středobasové.. Ale svoje kombo, BASOVÝ, pořádně nemám. Ve zkušebně byl vždycky erár a na koncertech se s někým dohodnu.  A to už nějakej ten rok (6) hraju :-)) Přestává mě to bavit. Ten box by se mi náramně hodil. Uvidím, jak to budu zvládat s prachama, pááááč nejen do aparátu a muziky člověk klopí, že?

Cort action bass, Fender Jazz Bass,  Fender Rumble 100W, Gallien Kreuger 100
Žena je zdokonalený Ďábel...
0 xLajků:

21

Re: reprobox

Dan: Krom basy chci taky stavět aparátoš. Díky za fotky a info o Tvém boxu. Vypadá vcelku schopně, ale ještě nevím. V týdnu se pojedu podívat po reprácích do jednoho krámku tak uvidím. Mám možnost vyhandlovat nějakou veteš za 100, nebo 130w zesík, tak pořízení (stavba) reproboxu se stává vcelku aktuální záležitostí. Zvážím, a určitě dám ještě vědět, jen nevím jestli do čtvrtka. Kdyžtak bych se na něj po dohodě třeba přijel podívat.

Cort action bass, Fender Jazz Bass,  Fender Rumble 100W, Gallien Kreuger 100
Žena je zdokonalený Ďábel...
0 xLajků:

22

Re: reprobox

Díky moc za vzkaz, na mail jsem ti poslal svý číslo, kdyby něco, v příštích dnech bych totiž zřejmě ńebudu doma.

0 xLajků:

23

Re: reprobox

Dovolím si oživit tohle vlákno:
kolegové kutilové, máte někdo praktickou zkušenost s tímhle 15" kouskem v kabinetu?
http://www.reproobchod.cz/monacor-sp-15a350neo-p3020
Podle katalogových údajů je to bomba, na 100Hz má cca 100dB citlivost, právě tak jako na druhém konci na 6kHz, pásmo mezi tím je kolem 105dB. A to má vylézt ze 4kg živé váhy ...
V rámci léčení těžkého GASu :-) hledám náhradu do G-K 15" MBX boxu, v plánu jsme měl Kappalite 3015, ale tohle mě zviklalo. Bohužel na netu nikde žádné zmínky...
Díky za odpověď

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

24

Re: reprobox

Na zacatku jsem cetl neco o hocke tak nevim kam jinam to napsat tak se zeptam tady.

Chtel bych hocke box 4x10 nejlepe s eminence delta ale chtel bych se vas zeptat.

Jaky je rozdil mezi eminence Delta a Beta ? furt premyslim jaky druh repraku do boxu.

Diky

Ampeg SVT-7 PRO
Hocke  B410 HD (8 Ohm)
Ibanez SDGR 305 DX
Eden RS 115C 320W
http://bandzone.cz/morfium
0 xLajků:

25

Re: reprobox

Anger4141 napsal:

Jaky je rozdil mezi eminence Delta a Beta ? furt premyslim jaky druh repraku do boxu.
Diky

kdyz zapatras hodne v historii nekde tu tusim Betaron  mel prehled basovejch repraku se specifikacem ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

26

Re: reprobox

Jednoduše bych řekl: Beta kulatější, medovější, Delta ostřejší,průraznější, agresivnější.

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

27

Re: reprobox

MartinXC napsal:

Dovolím si oživit tohle vlákno:
kolegové kutilové, máte někdo praktickou zkušenost s tímhle 15" kouskem v kabinetu?
http://www.reproobchod.cz/monacor-sp-15a350neo-p3020
Podle katalogových údajů je to bomba, na 100Hz má cca 100dB citlivost, právě tak jako na druhém konci na 6kHz, pásmo mezi tím je kolem 105dB. A to má vylézt ze 4kg živé váhy ...
V rámci léčení těžkého GASu :-) hledám náhradu do G-K 15" MBX boxu, v plánu jsme měl Kappalite 3015, ale tohle mě zviklalo. Bohužel na netu nikde žádné zmínky...
Díky za odpověď

Nejsem žádný odborník, na to jsou tu jiní, ale mně osobně připadá skoro zbytečné kupovat jako náhradu do MBXka repro za 7 tyček. Je samozřejmě otázka jestli si pak takovej reprák poradí s konstrukcí daný bedny - litry, bassreflex, tuhost.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

28

Re: reprobox

kurcatovium napsal:
MartinXC napsal:

Dovolím si oživit tohle vlákno:
kolegové kutilové, máte někdo praktickou zkušenost s tímhle 15" kouskem v kabinetu?
http://www.reproobchod.cz/monacor-sp-15a350neo-p3020
Podle katalogových údajů je to bomba, na 100Hz má cca 100dB citlivost, právě tak jako na druhém konci na 6kHz, pásmo mezi tím je kolem 105dB. A to má vylézt ze 4kg živé váhy ...
V rámci léčení těžkého GASu :-) hledám náhradu do G-K 15" MBX boxu, v plánu jsme měl Kappalite 3015, ale tohle mě zviklalo. Bohužel na netu nikde žádné zmínky...
Díky za odpověď

Nejsem žádný odborník, na to jsou tu jiní, ale mně osobně připadá skoro zbytečné kupovat jako náhradu do MBXka repro za 7 tyček. Je samozřejmě otázka jestli si pak takovej reprák poradí s konstrukcí daný bedny - litry, bassreflex, tuhost.

jójó, a Monacor, to bude kvalitní chinapajc! big_smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

29

Re: reprobox

Srovnání grafů:

http://baskytara.com/img/m/262/t/p170jtronhrdcrsglqjc0v1icj3.jpg

0 xLajků:

30

Re: reprobox

To Nook: máš s Monacorem nějakou zkušenost ? nebo víš o někom ?
Výrobou je to firma jako každá jiná (třeba Eminence nebo Celestion)...

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

31 Naposledy upravil: Nook (26. 06. 2012 21.17:36)

Re: reprobox

MartinXC napsal:

To Nook: máš s Monacorem nějakou zkušenost ? nebo víš o někom ?
Výrobou je to firma jako každá jiná (třeba Eminence nebo Celestion)...

Zkušenost nemám, ale podle mě je to takový nadnárodní Dexon. Ty jejich repráky mi právěže přijdou jako opajcnutý kdeco, tady připomínají věci od P-Audio, tady zase Faital, navíc nějak na svých stránkách prodávají Celestiony, je to takový pofidérní, taková China no name OEM výroba smile Určitě bych jejich datasheety a grafy nebral smrtelně vážně...a zakoupil případně reprák od seriozního výrobce (a ne od někoho, kdo "vyrábí" od konektoru po rozhlasovou ústřednu) wink
P.S. Ta Kappalite 3015 je dobrá volba!

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

32

Re: reprobox

Nook napsal:

(...) nemám (...) opajcnutý (...) věci (...) seriozního výrobce (...)

Náhodou jsem našel kódovací mřížku. Příště si ji lépe hlídej, nemusí všichni vědět, že děláš průmyslovou špionáž.

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků: