101

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

Asi tak jak na každé base čím blíž ke hmatníky tím víc se zvuk zakulacuje, směrem ke kobylce je ostřejší rozdíl mezi piezem a normálním snímáním vidím v délce sustajnu,možná se mejlím ,ale u pieza je daleko delší a taky pruběh tonu je jiný,já jsem s touto koncepcí spokojený a pro mě se tento krok do neznáma ukázal jako správný

0 xLajků:

102

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

mohol by si spravit viac tetailnejsich fotiek ? .. zaujmal by ma ako vypada ten nulty prazec, atd wink ..........
Celkovy dojem je velmi pozitivny, ak by som takyto bezprazec videl v obchode, isto by som mu prepadol big_smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

103

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

Jak jsem byl původně skeptickej, nakonec to vypadá suprově. smile
Možná bych na hlavu umístil nějaký emblémek nebo tak... vypadá to trochu prázdně. Asi je to zvykem, že tam právě vždycky něco je...

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

104 Naposledy upravil: fedeer (25. 03. 2012 15.51:28)

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

FunkyMonk napsal:

mohol by si spravit viac tetailnejsich fotiek ? .. zaujmal by ma ako vypada ten nulty prazec, atd  ..........

fotky jestli tě to zajímá dodám,co se týká nultáku,tak to bylo asi takto,všechny nultáky co byli  nachystané měli něco do sebe,dokonce i ten dírkovaný,nedá se říct že by něco zabil byl jen jiný ,asi bych řekl že s ním to bylo zbytečně moc umnoukané  ,nakonec tam zustane tenhle lamelovaný rohovina ,hliník,rohovina,byl z nich takový nejkonkrétnější.
možná to někoho překvapí ale i ten vzpomínaný vixlajvant coby kryt el,tam není a to proto že zezadu není žádná díra na el.
thumbrest tam taky není a nebude,není potřeba palec opírám o hmatník a hraju ,blízko krku,ten zvuk se mi líbí nejvíc.
nějaké logo na hlavě nezvažuju,nevím jaké big_smile
srážeč strun tam naopak být musí ale při představě že ho objednám on stojí nějakých 25 kč a za poštu dám 90 kč ,sem ho rači vytočil na vrtačce z hliníku
ač sem se zapřísahal že už nikdy více tak to dřevo co je pod tou basou možná příjde na noví kousek jestli je dřív nemrdnu do krbovek

0 xLajků:

105

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

Vypadá to nádherně.
A na tu hlavu by si to zasloužilo asi takovýhle logo
http://nalevnici.bartnet.org/feederlogo.jpg

0 xLajků:

106

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

Nápad s logem je geniální - Luďo, prskni to tam a s "galapetrem" se vyrovnej demižónem za skvělej nápad : )

0 xLajků:

107

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

Akorát ty "e" by měly být obráceně (zdvojeny za "d").

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

108

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/fedeer-250312-183311-pic_0120.jpg

0 xLajků:

109

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

t.kedzior napsal:

Nápad s logem je geniální - Luďo, prskni to tam a s "galapetrem" se vyrovnej demižónem za skvělej nápad : )

taky mě to zaujalo budu o tom přemýšlet a galapetr má u mě tím pádem demion

0 xLajků:

110

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/fedeer-250312-184620-pic_0125.jpg

0 xLajků:

111 Naposledy upravil: Aidamos (25. 03. 2012 17.50:44)

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

Proč mám z těch fotek pocit, že rozteč strun E-A na ořechu (nuláku) je o dost větší než rozteč D-G?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

112 Naposledy upravil: fedeer (25. 03. 2012 19.22:42)

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

Aidamos napsal:

Proč mám z těch fotek pocit, že rozteč strun E-A na ořechu (nuláku) je o dost větší než rozteč D-G?

to nemáš pocit ,to mám tak schválně big_smile
respektive takto E-A 12 mm
                         A-D 12mm
                         D-G 8mm
a jak jak píšu mám to tak schválně, mám to na každé base

0 xLajků:

113

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

Tak v opravené podobě by to logo mohlo vypadat takhle
http://nalevnici.bartnet.org/fedeerlogo.jpg
Sorry, to mám z toho že vidím co chci a né co je psáno. Aspoň jsem to vyrobil z přesnější předlohy.

0 xLajků:

114

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

Ono Feeder je bližší Fender, jen přehozeno n za e.. Fedeer už vypadá jinak, ale na první pohled, kdo to pozná... smile
Fajn nápad, galapetře.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

115

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

fedeer napsal:

ten vzpomínaný vixlajvant coby kryt el,tam není a to proto že zezadu není žádná díra na el.

To piezzo nepotřebuje baterku? Ale líbí se mi ten koncept, žádná díra, žádnej poťák. Krása, jsem zvědavej na zvuk.

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

116

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

Heh, na těle je takovej malej suk, spíš souček... a přesně tam bych dal volume poťák smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

117 Naposledy upravil: fedeer (01. 04. 2012 18.17:27)

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

ne toto piezzo baterku nepotřebuje. respektive takto pokud nejsou v cestě žádné ovladací prvky,funguje piezo jako každý jiný pasivní snímač

0 xLajků:

118

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

Fedeere, nahraj nám něco prosííím! wink

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

119

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

Dostal sem se k tomu až teď... gratulace, fedeere. Vypadá skvěle!!! Úplně koukam, velkej restekp! smile

Spector + Darkglass + Korg + Alesis + Ampeg + Mesa/Boogie = http://www.bandzone.cz/minoritysound
0 xLajků:

120

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

Taky jsem zvědav jako Joko.
Jenom by mě zajímalo, jak to bude zvukově reagovat na různý basový aparáty skrz to, že to nemá žádnej poťák (výstupní impedance - teď právě nevím, jak to s piezem vlastně je..).

0 xLajků:

121 Naposledy upravil: fedeer (14. 04. 2012 15.43:27)

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

tož takhle já bych i něco nahrál ale jaksi není jak,moje standart zvukovka to není schopna pobrat,nicméně basa už hrála  na vícero aparátech od regenta,přes marshala super bass,a naposledy na apci akustik,musím říct že se všemi aparáty si docela dobře rozuměla ,zvuk se nijak výrazně nemenil a mě teda seděl nejvíc akustik,za sebe musím říct,že pieezo v kobylce je super věc absence brumu a jiných rušivých prvku nulová a tím že struna leží přímo na snímacím prvku,nekonečný sustain,ale doufám že spider přijede 27 na bečku a poreferuje vám,tím zvu všechny co budo mít 27 čas a chut at přijedou na bečku a basu si mohou zkusit a ted mě napadá že nejblíž to mám k permonovi a jestli má možnost pořídit nahrávku rád k němu basu dovezu

0 xLajků:

122 Naposledy upravil: joko (14. 04. 2012 16.00:59)

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

To je škoda. Ten víkend budu u našich v Plzni, takže to na basovou návštěvu nevidim.
Spidere, nemáš externí zvukovku? Že byste tam mohli něco spáchat... wink

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

123

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

No trochu to musím uvést na pravou míru. Tu basu jsem dělal já a Luděk ji pouze navoskoval a osadil mechanikou a piezzosnímačem od Bacha

0 xLajků:

124

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

Zde je odkaz na moje basy.                     http://www.facebook.com/media/set/?set= … amp;type=3

0 xLajků:

125

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

janruza napsal:

Zde je odkaz na moje basy.                     http://www.facebook.com/media/set/?set= … amp;type=3

Velmi pekne prace  cool

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

126

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

Jo, mám externí zvukovku smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

127

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

Tak jí vem k Fedeerovi na bečku a něco nahrajte wink

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

128

Re: Bezpražec ,aneb jak to vzniká

janruza napsal:

No trochu to musím uvést na pravou míru. Tu basu jsem dělal já a Luděk ji pouze navoskoval a osadil mechanikou a piezzosnímačem od Bacha

fedeere, proč si tohle neřekl na začátku? Trochu jsi ze sebe udělal pyču smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků: