1

Téma: Lexicon - Lambda/Omega

http://www.audiotek.cz/MC/asp_image.asp?image=d:\www\pes\klavesycz\www\produktyATK\lexicon/lexicon_lambda.jpg&type=5

Máte s nima někdo zkušenosti?
Přemýšlím o něčem takovým...
wink

ELF / Lakland
0 xLajků:

2

Re: Lexicon - Lambda/Omega

mám lambdu i alphu. jsou v pohodě, napiš co bys chtěl vědět a zkusim odpovědět :-)

0 xLajků:

3

Re: Lexicon - Lambda/Omega

no já jen tak, jestli to nejsou šmejdy, nebo tak něco...nějaký chyby, nedostatky...
chci to jen na doma, natáčení basy, kytary, zpěvu...
docela se mi líbí, tak abych neudělal třeba blbost...

ELF / Lakland
0 xLajků:

4

Re: Lexicon - Lambda/Omega

mě jako šmejd nepřijdou, pokud chceš, aby měla fantom. napájení a midi, kup Lambdu nebo Omegu, lambda má 2 vstupy na mikrofon. já mám doma alphu, ve zkušebně máme kapelní lambdu, ta alpha je v taky v pohodě, maličká, 1 nástrojovej/Left link a jeden mikrofonní/right link popřípadě zapojení do sterea, na domácí nahrávání v pohodě stačí, škoda, že nemá fantomku. navíc dostaneš origo cubase s lic. číslem a lexikon pantheon reverb (k jakýkoliv). myslim, že za tu cenu se vyplatí

0 xLajků:

5

Re: Lexicon - Lambda/Omega

Lexiconu bych se pokusil vyhnout, ale spíš jen z důvodu, že existují lepší karty za podobnou cenu. Preampy a převodníky na Lexiconech jsou podprůměrné, stejně jako ne uplně dobře napsané drivery. Ale je to samozřejmě funkční zařízení a plno lidí jí má na to domácí žvýkání smile. Moje info je však pouze zprostředkované.

Pokud chceš kvalitu ve všech směrech, tak jdi do ECHO Audio. E-MU má lepší převodníky, ale možná ještě horší drivery a jako začátečník by jsi nemusel pochopit tu jejich routovací SW konzoli.
M-Audia maj většinou dobrý drivery a HW asi na úrovni Lexiconu. ESI neber a víc mě toho z hlavy nenapadá... Spíš napiš, kolik by jsi do toho vrazil???

0 xLajků:

6

Re: Lexicon - Lambda/Omega

Díky za infa, chlapi...
no vrazil bych do toho tak 3000,-(+-) a klidně bazar...

ELF / Lakland
0 xLajků:

7

Re: Lexicon - Lambda/Omega

Osobně jsem celkem spokojený s EMU Tracker Pre, který má i phantom a napájet to stačí přes USB! Cena přívětivá.

0 xLajků:

8

Re: Lexicon - Lambda/Omega

Jasně, tak to kup, co se ti intuitivně líbí nejvíc. V týhle cenový je to uplně jedno.

0 xLajků:

9

Re: Lexicon - Lambda/Omega

mám Tascam 144, taky fajn krabice v podobnejch relacích.

0 xLajků:

10

Re: Lexicon - Lambda/Omega

Těch karet je na výběr poměrně hodně. TASCAM dobrý.
Další třeba:

USB
http://kytary.cz/tapco-by-mackie-link-u … 52:0:0:1:0
http://kytary.cz/presonus-audiobox-usb- … 78:0:0:1:0
http://kytary.cz/e-mu-tracker-pre-zvuko … 78:0:0:1:0
http://kytary.cz/e-mu-0404-usb-usb-audi … 78:0:0:1:0

FireWire
http://kytary.cz/presonus-inspire-1394- … 79:0:0:1:0

0 xLajků:

11

Re: Lexicon - Lambda/Omega

Hlavně si před koupí ověř jak je to u danejch modelů s ovladačema na Visty, Seveny, nebo co prostě používáš. Mohl by to bejt problém.

0 xLajků:

12

Re: Lexicon - Lambda/Omega

E-mu Tracker Pre na Vistách v pohodě.

0 xLajků:

13

Re: Lexicon - Lambda/Omega

v klidu, mám XP

ELF / Lakland
0 xLajků:

14

Re: Lexicon - Lambda/Omega

nakonec vezmu asi tu alphu...bude stačit...

ELF / Lakland
0 xLajků:

15

Re: Lexicon - Lambda/Omega

tak né, konečně jsem objednal...
Lexicon Lambda
tak uvidíme

ELF / Lakland
0 xLajků:

16 Naposledy upravil: Kubš (24. 03. 2010 16.05:01)

Re: Lexicon - Lambda/Omega

není u těhlech omeg pí zeta teta epsilon Lexiconů problém se zastaralým připojením ke kompu? tuším že to má snad jen USB 1

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

17

Re: Lexicon - Lambda/Omega

Kubš napsal:

tuším že to má snad jen USB 1

To přece ničemu nevadí.

0 xLajků:

18

Re: Lexicon - Lambda/Omega

no mně snad poputuje M-Audio FastTrack Pro

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

19

Re: Lexicon - Lambda/Omega

bretja napsal:
Kubš napsal:

tuším že to má snad jen USB 1

To přece ničemu nevadí.

Jak kdy...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

20

Re: Lexicon - Lambda/Omega

Pokud má ta karta takové parametry, že přenosová rychlost USB 1 stačí - jakože asi by tak udělaná měla být - tak bych se nad tím vůbec nepozastavoval smile

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

21 Naposledy upravil: bright (28. 11. 2010 15.37:59)

Re: Lexicon - Lambda/Omega

Rád bych se přítomných zeptal na zkušenosti s vybranými/zakoupenými zvukovkami. Poohlížím se po totiž něčem podobném zejména pro domácí pidlikání. Před nedávnem jsem přešel na notebook ze stolního pc, ve starém věrně sloužil PCIkový Sounblaster Live(?) s ASIO driverama. Bohužel intergrovaná zvukovka v notesu odmítá spolupracovat s ASIO a z důvodů šílených latencí je hraní/nahrávání věru nemožné.

Požadavky: cena dejme tomu do 3k, rozumná kvalita a latence, použitelné ovladače a kompatibilita s W7, USB
Momentální kandidáti: Lexicon Alpha, Tascam US 122 MkII, M-Audio Fast Track

Na Alphu jsem nečetl zrovna pochvalné ohlasy - častá naspokojenost s ovladači i kvalitou (zkreslení?) - , ale je nejlevnější. smile Tascam na mě působí velmi solidním dojmem, leč moc jsem se o něm nedočetl. M-Audio mě mírně odrazuje vzhledem, ale podle všeho by nemusela být špatná. Zaujala mne fce DirectMonitoring ("možnost poslouchat zaznamenávaný nástroj přímo, ještě než jde signál do počítače"), ale nevím jestli to náhodou není jen nějaká reklamní sranda, kterou ve skutečnosti zvládá ext. zvukárna.

Z řádků výše je asi celkem zřejmé, že tomu rozumím jak koza náklaďáku, a tak budu rád za kažou připomínku. smile

MIJ jazz bass, H&K Basskick 200
0 xLajků:

22

Re: Lexicon - Lambda/Omega

mám M-Audio Fast Track Pro a jsem s ní maximálně spokojenej... latenci nezaznamenávám... direct monitoring to umí, ale osobně to nějak extra nevyužívám... zato využívám dva stereo výstupy smile... jinak tomu taky moc nerozumím smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

23

Re: Lexicon - Lambda/Omega

Vubec se v tom nevyznam a jak to funguje. Chci neco na domaci nahravani basy (abych taky konecne mohl neco dat do ochutnavky), prip. mikrofonu (XLR) na zpev, nebudu potrebovat snad vice stop naraz. Co nejlevneji, ale zase v rozumne kvalite. OS W7 64bit. Myslite ze LExicon Alpha je to prave?

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

24

Re: Lexicon - Lambda/Omega

Tyhle zvukovky se už asi prodavaj dlouho ne, tak by snad měly být na netu nějaké reference o funkčnosti... Pomohlo by kdyby jsi prozradil částku, jakou jsi schopen utratit. Pokud bych si měl vybírat malolou zvukovku, tak bych jednoznačně vsadil na Focusrite nebo třeba TC Electronics. Všechny Lexicony i M-Audia, Line6, E-MU a další jsou určitě o level níže. Delší dobu však nesleduji novinky, tak nevim co je na trhu k mání...

0 xLajků:

25

Re: Lexicon - Lambda/Omega

Ale jinak ta ALPHA má asi vše co bys potřeboval, tak za ty prachy asi OK.

0 xLajků:

26

Re: Lexicon - Lambda/Omega

Nedávno sem byl donucen koupit externí zvukovku (prý, že to kombíčko dělalo moc hluku a sestru to rušilo... no jo nemůžu za to, že mě chytá můza v pozdně večerních hodinách big_smile) a na bazaru se válelo M-Audio Fast Track MKII za dobrý prachy, tak sem to vzal a spokojenost. Nemám vůbec zkušenosti s ničim jinym, ale latence sou v pohodě a má to vše co potřebuju (což je snad jen vstup pro nástroj a výstup na sluchátka). Pro mě na domácí hraní místo kombíčka je to dostačující.
Jinak v případě, že máš u PC zapnuté napájení USB i po vypnutí počítače, se hodí funkce Direct monitor, kdy můžeš hrát i v připadě vypnutého kompu.

0 xLajků:

27

Re: Lexicon - Lambda/Omega

art napsal:

Nedávno sem byl donucen koupit externí zvukovku (prý, že to kombíčko dělalo moc hluku a sestru to rušilo... no jo nemůžu za to, že mě chytá můza v pozdně večerních hodinách big_smile) a na bazaru se válelo M-Audio Fast Track MKII za dobrý prachy, tak sem to vzal a spokojenost. Nemám vůbec zkušenosti s ničim jinym, ale latence sou v pohodě a má to vše co potřebuju (což je snad jen vstup pro nástroj a výstup na sluchátka). Pro mě na domácí hraní místo kombíčka je to dostačující.
Jinak v případě, že máš u PC zapnuté napájení USB i po vypnutí počítače, se hodí funkce Direct monitor, kdy můžeš hrát i v připadě vypnutého kompu.

Tak ten se mi libi jeste vic..

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

28

Re: Lexicon - Lambda/Omega

Fast Track bude určitě lepší volba, pokud na to obětuješ více peněz... M-Audio má aspon tu driver podporu lepsi rekl bych...

0 xLajků:

29

Re: Lexicon - Lambda/Omega

subroofer napsal:

Fast Track bude určitě lepší volba, pokud na to obětuješ více peněz... M-Audio má aspon tu driver podporu lepsi rekl bych...

Ja to opravdu chci jenom na domaci nahravani (baskytara a zpev mikrofonem, ne zaraz), tak do teho nemozu a nechcu moc davat, vis..

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků: