1 Naposledy upravil: Kubš (16. 03. 2012 12.59:56)

Téma: Hughes&Kettner Tube Factor

Jak víte zkreslení sem vždy považoval za příjemnou součást bass zvuku, ale bohužel nemohl sem najít nic co by to slovíčko "přijemné" dokázalo aspon na 50% splnit!
MXR se blížilo fakt blízko ale....nebylo to nák extra vypečený...nic pro co by stálo za to obětovat těch 5k co to tu prodávaj ..... tak možná 2jku z íbeje ale i tak šlo pryč bylo to moc jakoby "svoje" ten zvuk mi přišel hodně jinej než když MXR nehrálo a to sem nechtěl chtěl sem zachovat původní soud jen nakreslit na lehkej crunch.

Takže když sem zahlídl TF tak si říkám nu což zkusíme, prej je to na basu dobrý(ale to už sem slyšel o jinejch sračkách tak sem to spíš bral s rezervou....)


No když se mi to konečně dostalo do ruky tak sem už byl netrpělivej jak to ozkouším a zjistím jeslti je to jen další kytarová krabička která pojebe zvuk basy na něco mezi kytarou a basou (zAlembicuje zvuk big_smile )...strach sem z toho měl velkej oni ty krabičky na kytaru třeba fungujou perfektně ale na basu je to slabota....což není jejich chyba....prostě sou tak udělaný.

Tak první co mě rozsekalo byl modře svítíci nápis na plexiskle to je báječný :-D takovej milimetrovej neon big_smile
ale co vzhled není vše i když tohle je fakt libovka....hlavní je sound no hned jak sem to zapojil tak sem věděl JE TO TAM.
TF má skvělou vlastnost samotnej zvuk tolik nepřetvoří- takže propustí i basy, a zvuk neztrácí na objemu , spíš mi přišlo že naopak ještě ho trošku přihutní, ale všechno záleží na knoflíku Voicing (něco jako TONE....) jak se nakroutí, takže díky němu se dá hezky spolupracovat s Drivem  na tom aby se zvuk netenčil.....to se vše děje při Factoru 1 kdy jde zkreslení přes lampu a není bůhví jak brutální fakt jen lehkej crunchík kterej dost závisí na tom jak to člověk řízne prstama nebo trsátkem....

Při sepnutí Factoru 2 se začnou dít věci, do obvodu se dle mejch informací zapojí na zkreslování i polovodiče a pak to začne bejt už dost brutální ale pořád použitelné.....sice asi ne na pořád ale do jistejch pasáží velmi dobře uplatnitelné...takovej "lead sound" ne tak debilní fuzz  big muff s wahem jak míval nebožtík Cliff Burton ale spíš takovej Trujillo, když občas hraje náký hodně zkreslený solo.

V podstatě tahle krabička má jedinou chybu, má společné korekce na Factor 1 a 2 takže si člověk musí rozmyslet co jak předem a nechat to napevno a vlastně udělat kompromis...ale zas kompromis s touhle krabičkou je jedinej kompromis a to finanční, je to dost drahá sranda...jinak zvukově se kompromisy nekonaj, je vidět že náckové maj i lepší značky než Uli(čníkův) behringer......

Jinak se celkovej dojem ze zvuku posunul dost blízko celolampě alá ampeg, řádně vybuzený- s jednou výhodou nedělá to takovej rámus, a dá se to kdykoliv  vypnout big_smile, možná přeháním nevím(trošku si s tou chválou připadám jak vůl ale aspon nechválím něco od čeho se kvalita zrovna nepředpokládá... :-D ale já fakt mám takovej pocit že to je to PRAVÝ).
Můžu říct že rozhodně je to první vlaštovka v plánovaným pedalboardu...druhou bude menší šílenost EHX Bass Micro Synth. která ale není vůbec tak šílená jak by se od synthu čekalo....

Takže pokud už máte v plánu kreslidlo např. MXR nedejbože Tech 21 který už se 7k blížej zkuste si někde nechat zapojit TFko....třeba vás zklame třeba vás ohromí.

http://www.musiccenter.cz/Hughes-Kettne … dály:16891


Ted se jetej prodával za 4k což je bezkonkureční cena....tahle krabička to už je fakt kategorie kvality boutique etc. (Fulltone, HBE, Bleuberry, T-REX.....)


http://www.musiccenter.cz/produktyGTA/hk/HK_tubefactor.jpg

Jinak zkoušel sem to na Hamera JB 5tku s Aktivníma SD Basslines, což není basa která by zrovna byla uplně ideální na to dělat si obrázek o zkreslení
1) aktivka...svojí podstatou nepřítel zkreslení
2) JB big_smile

I tak mě to posadilo na prdel....s trsátkem sem jen zapnul TF a hrálo to bez jakejchkoli korekcí překroucenejch apod.:D

Co to teprv bude dělat s Precisionem od Schecteru s LIndy Fralinem.....no zatím si počkám na snímač big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

2

Re: Hughes&Kettner Tube Factor

Dík za tip, TF na basu wink
http://www.hudebniraj.cz/hudebni-nastro … ?ItemIdx=1

"Kdo cvičí nástroj si ničí"
0 xLajků:

3

Re: Hughes&Kettner Tube Factor

super cena!!! to už je definitivně to nej co se dá koupit za 6k - můj subjektivní názor big_smile
ale je to tak .... big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

4

Re: Hughes&Kettner Tube Factor

njedřív si něco přečti.....

Tubeman není doporučenej k apci je to "nahrávadlo" takže leda do koncáku

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

5

Re: Hughes&Kettner Tube Factor

no tak co ti brání seber 9k a kup to....za týden to prodáš za 5 a zas budeš spokojenej big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

6

Re: Hughes&Kettner Tube Factor

Pavliku ty ses proste prekombinator, vid wink

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

7

Re: Hughes&Kettner Tube Factor

spider napsal:

Pavliku ty ses proste prekombinator, vid wink

jj s tím posilováním taky překombinoval
když ho na tý fotce vidím tak sem rád za svoje obludně hubený ruce big_smile ty jeho humpolácký...než bych je zvednul tak bych spálil tolik kaloriíí že bych si hned musel dát energetickou tyčinku

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

8

Re: Hughes&Kettner Tube Factor

Pavlík napsal:

ale základní zvuk by měl být stejnej ne ?

těžko říct....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

9

Re: Hughes&Kettner Tube Factor

ale pochop ta filosofie je jiná...pokud máš koncák a bednu pak můžeš bej v klidu s TM, pokud chceš jen krabičku tak TF.....

TM je stejnej preamp jako třeba marshall JMP....myslím tím jak se chová ne funkcema nebo zvukem

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

10

Re: Hughes&Kettner Tube Factor

Kubš napsal:

ale aspon se nenervuju s tím že nemám 30cm kolem bicáku big_smile

Ted sem to meril...39 wink prace na stavbe dela svoje smile asi si poridim zrcadlo big_smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

11

Re: Hughes&Kettner Tube Factor

Pavlík napsal:

ale dost lidí to zapojuje rovnou do bedny a vychvalujou to do nebes,

pročetl sem pár prvních recenzí na harmony cestrálů a většinou to všichni používaj jako preamp do mixu, nebo konce, nebo koncáku komba....

chápej ono to strašně přebudí vstup když to použiješ na klasickej vstup v kombu-taková dvojitá preampizace....  podle mýho to nebude dávat už jen z tohodle důvodu dobrý výsledky.....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

12

Re: Hughes&Kettner Tube Factor

Kubši neměl bys nějakou zvukovou ukázku?

peavey t 40, sx pj vwh, greco jb600n, yamaha pulser 450
peavey mark VIII xp, ampeg svt III pro, trace elliot 1248h, peavey mega sub 1x15BW
tech21 xxl, tc spectracomp, boss xl 20, digitech bp 80
0 xLajků:

13

Re: Hughes&Kettner Tube Factor

ne :-D mám to ve zkušebně stejně to zkreslení nemá smysl do linky, na tom se musí podílet i bedna....věřím tomu že na SWR bednu by to třeba znělo daleko jinak a zřejmě i hůř.

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

14

Re: Hughes&Kettner Tube Factor

taky uvažuju o nějakém kreslítku, tohle vypadá zajímavě, dají se tam nastavit i hodně zkreslené, metalové zvuky? K tomu EHX synt. počítej, že budeš ještě pořizovat smyčku, jednak abys ten efekt mohl mít pořád po ruce a hlavně na něm není indikátor zapnutí, jinak je to super efekt, na který nedám dopustit.

LEE HOOKER,  PEAVEY SPECTRUM ANALOG FILTER, EH MICROSYNTH, KORG X-911, FENDER MUSTANG FLOOR, MINIPOPS
0 xLajků:

15

Re: Hughes&Kettner Tube Factor

jj hodně zkreslný tam jde taky, toje ten factor 2.

EHX uvidíme...ledka by možná šla přidělat ale bůhví co to bujde dělat se zvukem...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

16

Re: Hughes&Kettner Tube Factor

ono je lepší, když to máš někde po ruce na stojánku a štelovat zvuk ve stoje, než se pořád předklánět

LEE HOOKER,  PEAVEY SPECTRUM ANALOG FILTER, EH MICROSYNTH, KORG X-911, FENDER MUSTANG FLOOR, MINIPOPS
0 xLajků:

17

Re: Hughes&Kettner Tube Factor

jj hodím to na rack

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

18

Re: Hughes&Kettner Tube Factor

já sem zatim hodně spokojenej s tim MXR.....ale zároveň se těšim,až bude možnost prubnout tohle HK tongue:P

0 xLajků:

19

Re: Hughes&Kettner Tube Factor

Tube Factor jsem mel ke kytare a celkem slusny, ale zazrak teda ne:)) Factor 2 je bzucidlo a #1 na muj vkus moc meni zvuk a chovani aparatu. Tenkrat jsem ho nahradil fulltone fulldrive a to je uplne jina liga.

0 xLajků:

20

Re: Hughes&Kettner Tube Factor

fulltone se mi vůbec nelíbí, bassdrive to je bzučidlo na N-tou....a to i mosfet verze....

Factor 2 je holt dioda neboli polovidič a už to jde jinam....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

21

Re: Hughes&Kettner Tube Factor

Doporučuju tohle přesunout do sekce Recenze. Tenkrát asi neexistovala, ale Kubš odvedl dobrou práci.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

22

Re: Hughes&Kettner Tube Factor

Aidamos napsal:

Doporučuju tohle přesunout do sekce Recenze. Tenkrát asi neexistovala, ale Kubš odvedl dobrou práci.

Done.

0 xLajků:

23 Naposledy upravil: pepaol (16. 03. 2012 14.28:12)

Re: Hughes&Kettner Tube Factor

Hughes&Kettner Tube Factor můžu též doporučit na basu. Pořídil jsem si ho na kreslení ještě před Kubšovou recenzí a předpokládal jsem, že to BUDE ONO. A bylo. Bohužel jsem záhy o krabku přišel. Půjčil jsem ji totiž kytáristovi. Vrátil mne na místo krabky peníze. 145 kg chlapovi se nedá odporovat  lol Ne, zamiloval si ho taky. Využije ho častěji, než já na basu, tak jsem mu ho nechal. Stejně tak mne obral o Smrčkův kompresor, který mne bohužel platí 2 roky !!! a furt prachy za něj nemám.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků: