1 Naposledy upravil: basdomecek (17. 12. 2011 01.56:49)

Téma: CORT B5 OPN nebo Ibanez SR 605

Basáci poraďte mi ,koupit CORT B5 OPN nebo Ibanez SR 605.Hraju taneční hudbu a jazz a country.Na dražší nemám.

0 xLajků:

2

Re: CORT B5 OPN nebo Ibanez SR 605

Z těchto dvou bych určitě vybral B5, protože s Corty mám výrazně lepší zkušenost než s moderními Ibanezkami. V každém případě bych ale doporučil projít bazar... :-)

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

3

Re: CORT B5 OPN nebo Ibanez SR 605

basdomecek napsal:

Hraju taneční hudbu a jass

ty hraješ jass? jassnačka!!!!

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

4

Re: CORT B5 OPN nebo Ibanez SR 605

Cort lepší Ibaneze

0 xLajků:

5

Re: CORT B5 OPN nebo Ibanez SR 605

Teoreticky by vzhledem k ceně nový měla bejt lepší Ibanězka. Co do kvality zpracování zas všichni vyzvihujou Cort, takže pokud máš možnost bazarový,tak poměr výkon/cena podle mě hovoří pro Cort.

Spector + Darkglass + Korg + Alesis + Ampeg + Mesa/Boogie = http://www.bandzone.cz/minoritysound
0 xLajků:

6

Re: CORT B5 OPN nebo Ibanez SR 605

Čau basáci moc vám děkuju za radu a pomoc ve výběru.Já mám 15 let,možná starší,Ibanez 405 a byl jsem na ní i přes fy sví neduhy pyšnej.Akorád co mne pořád trápilo to byl ten nehodící se zvuk.Tak DÍÍÍK...

0 xLajků:

7

Re: CORT B5 OPN nebo Ibanez SR 605

Ibanez nebo Cort...je pravděpodobné, že se montují ve stejné továrně, jen Cort není taková značka a tak za tu cenu člověk dostane u nového Cortu obvykle lepší věci. Takže obecné nadávání na Ibanez je zcestný. Mě se ty Corty prostě nelíbí, ten tvar, tvar hlavy značení poloh... Ale to je už na vkusu každého soudruha.

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

8

Re: CORT B5 OPN nebo Ibanez SR 605

A co říkáte vyměnit snímače.Přišel jsem teď na firmu co je motá ručně tady u nás : R.H.pictures

0 xLajků:

9 Naposledy upravil: Aidamos (22. 12. 2011 18.37:53)

Re: CORT B5 OPN nebo Ibanez SR 605

basdomecek napsal:

R.H.pictures

A není to náhodou R.M.pickupslol

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

10

Re: CORT B5 OPN nebo Ibanez SR 605

A tohle by se Ti nelíbilo? http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=10116

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: basdomecek (22. 12. 2011 20.46:52)

Re: CORT B5 OPN nebo Ibanez SR 605

Jo máš pravdu R.M.pickups.Basa je to krásná,ale tady jde o to,že s tou mojí Ibaněskou jsme spolu prožili 15 nebo 17 let,nyní už přesně nevím.A těžko se mi s ní loučí.A jestli by ty snímače pomohli,tak bych do toho šel. dřevo má dobré a vyhrané.To musím brát také v úvahu.A perfektně mi sedí v ruce.

0 xLajků:

12 Naposledy upravil: basdomecek (26. 12. 2011 00.07:48)

Re: CORT B5 OPN nebo Ibanez SR 605

No basáci ozvěte se kdo na tyto snímače: R.M. Pickups" hrajete.Jak jste spokojení,jestli se zvuk rapidně,nebo malinko,nebo vůbec nezměnil.Musim se pro nějakou variantu rozhodnout.Buď koupit snímače nebo nástroj.

0 xLajků:

13

Re: CORT B5 OPN nebo Ibanez SR 605

Je to docela off topic, ale mohlo by ti to pomoct. Snímač je od slova snímat (nikomu se nevysmívám), takže jsem slyšel jeden zajímavej názor, kterýmu věřím. Prostě pokud to ta basa "nevyrobí" sama tak snímač nemá co snímat. Kvalitní nástroj nepoznáš podle snímaču, ale kvalitní nástroj je kvalitní celkově (dřevo, lak, kobylka, mechaniky,....). Věřím v to, že jinej snímač jinej zvuk, ale jestli to bude lepší nebo ne pozná jen tvoje ucho  wink
Na Ibanez SR 605 jsem hrál, přišlo mi to hodně podobný SR 505 jen je 605 v naturalu, celkem fajn nástroj, na Cortku jsem nehrál.  To, že je to z jedný továrny je dost možný to si nikdo neověří  big_smile

Baskytary: LTD-ESP B 154 STR , Ibanez SR 705 TK , custom made kopie Stingray 5
Box: home made box 15"
Kabely: Planet waves, Bespeco
Rack: Gallien Krueger RB 700-II, Korg DTR 2000, Line6 Relay G90, Samson PB 10 power distributor, DBX 166 XL
0 xLajků:

14

Re: CORT B5 OPN nebo Ibanez SR 605

Mobius napsal:

ale kvalitní nástroj je kvalitní celkově (dřevo, lak, kobylka, mechaniky,....).

OT. IMHO je daleko dulezitejsi celkovy retezec. prumnerny nastroj pres solidni aparat zni dobre. spickovy nastroj a supr aparat dokazou zabit chciple struny nebo vychrchlany kabel. aneb fodera pres behros je furt zvuk behrose. aneb kdyz negdo umi, tak na skvera s fidkem zahraje tak, ze kazdemu bude u prdele nejakej zvuk, a namistrovanej debil s vybavou za x-tisic bude vypadat jak namistrovanej debil. konec hlaseni

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

15 Naposledy upravil: basdomecek (27. 12. 2011 18.44:19)

Re: CORT B5 OPN nebo Ibanez SR 605

Já jsem zjistil co se týče použitého materiálu toto.Ibanez SR405 elektrickou basovou kytaru. Tato kytara je 5 kusů javor, hmatník palisandr, Ibanez a čepice EXF-N2 pickup jak mostu a krku.Když jsem jí kupoval,tak mi v hudebninách říkali,že u SR 405   jsou jednotlivé díly vyráběné ještě v Japonsku,ale montáž už dělají v Koreji.Snímače i aktivka je od firmi Bartolini.V koreji začali s výrobou asi po 6 letech.

0 xLajků: