1

Téma: Univerzální sada mikrofonů pro domácí "studio"

Ahoj, je tady sice už podobné téma od Geralda, ale řeší se tam i trochu jiné věci, proto založím samostatné téma.
Pomalu si doma zařizuju takový nahrávací koutek a rád bych si nechal znalými poradit ve věci mikrofonů. Chtěl bych být soběstačný při natáčení všeho - od bicích až po zpěv, kytarových komb nebo eventuelně akustických nástrojů (kytara, dechy apod.). U bicích se mi zatím osvědčila metoda snímání pomocí tří nebo čtyř mikrofonů, pro mé účely by měla být kvalita dostačující. Jakou skladbu mikrofonů byste mi k tomu doporučili? Měly by stačit čtyři kusy, rád bych se celkově věšel do nějakých 15 000.

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

2

Re: Univerzální sada mikrofonů pro domácí "studio"

čím jsi točil bicí doteď?
poradil bych odpíchnout se od kopákovýho majku, ten nenahradíš, pak nějaký overheady, čímž získáš koďany i na jinačí použití, no a pak něco dynamickýho univerzálního...
za mě teda do kopáku AKG D112 (4500,-) 2 overheady/kondenzátory AKG C1000 (3500,- za kus) a dynamickej univerzál Shure SM57 (2800,-) do patnácti táců se ti vejdou skoro i dva smile
osvědčený, prověřený, dostupný.
ale pokud tě to chytne, začneš laborovat, zkoušet, měnit a pak zjistíš, že máš doma mikráky za sto tisíc smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

3

Re: Univerzální sada mikrofonů pro domácí "studio"

el BassTardo napsal:

čím jsi točil bicí doteď

První vlaštovka byla nahrávka bicích na Shure SM58 a 2x PG58, o ty člověk dneska málem zakopne na ulici. smile
Snímám to Recorderman stylem, po úpravách v Cubase to není nepoužitelný - http://leteckaposta.cz/407492120
Hodně se tady chválily AKG D5, jak výjdou v univerzálnosti ve srovnání s SM57?

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

4

Re: Univerzální sada mikrofonů pro domácí "studio"

el BassTardo napsal:

do kopáku AKG D112 (4500,-) 2 overheady/kondenzátory AKG C1000 (3500,- za kus) a dynamickej univerzál Shure SM57 (2800,-)

+666

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

5

Re: Univerzální sada mikrofonů pro domácí "studio"

mistergo napsal:

Hodně se tady chválily AKG D5, jak výjdou v univerzálnosti ve srovnání s SM57?

D5 je za svoji cenu velmi slušný zpěvový mikrofon, který se dá s přivřením oka použít při ztroskotání i na pár nástrojů.
SM57 je absolutní univerzál, na který se dá velmi dobře zpívat, viz Lemmy nebo Dave Matthews.
padesát sedmu s čistým svědomím a velmi slušným výsledkem kromě obligátních kytarových aparátů, tomů, malých bubnů, dechů používám třeba i na kontrabas, když ho chci ostřejší, dva v páru jsou supr na křídlo, dávám ho i na měkčí hajtky, který tolik nesyčej, ale mají víc těla. prostě mikrák na všechno smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

6

Re: Univerzální sada mikrofonů pro domácí "studio"

mistergo napsal:

Snímám to Recorderman stylem

co to je za styl?

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

7

Re: Univerzální sada mikrofonů pro domácí "studio"

el BassTardo napsal:

SM57 je absolutní univerzál, na který se dá velmi dobře zpívat, viz Lemmy nebo Dave Matthews.
padesát sedmu s čistým svědomím a velmi slušným výsledkem kromě obligátních kytarových aparátů, tomů, malých bubnů, dechů používám třeba i na kontrabas, když ho chci ostřejší, dva v páru jsou supr na křídlo, dávám ho i na měkčí hajtky, který tolik nesyčej, ale mají víc těla. prostě mikrák na všechno

Tyjo, ještě jsem se pořádně nerozmyslel a už mám nutkání běžet ho koupit smile

el BassTardo napsal:

co to je za styl?

http://www.youtube.com/watch?v=IiFOD1EeKhQ - poprvé jsem to viděl před nějakým časem, bohužel už to samé video nemůžu najít. Tam to borcovi znělo brutálně, měl ještě mikrofon ke kopáku. Je to hodně závislé na akustice a kvalitě vyladění bicích, s čímž momentálně statečně bojuju. smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

8

Re: Univerzální sada mikrofonů pro domácí "studio"

koukal jsem na to a fyzikálně je to naprosto košer smile
dneska večer to zkusím naživo, co to udělá, jestli tam ten kopák fakt bude

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

9

Re: Univerzální sada mikrofonů pro domácí "studio"

el BassTardo napsal:

dneska večer to zkusím naživo, co to udělá, jestli tam ten kopák fakt bude

to mě zajímá smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

10

Re: Univerzální sada mikrofonů pro domácí "studio"

mistergo napsal:

to mě zajímá

tak včera to nedopadlo, dorazil jsem k Bábě na poslední chvíli, navíc tam byla kapela z předešlýcho dne, nechtěli přezvučovat. doufám ve čtvrtek to klapne, naživo se trochu bojím přeslechů, ale do jazzu by to fungovat mělo

Basa prudí muziku smile
0 xLajků: