1 Naposledy upravil: DalajVladan (26. 10. 2011 13.52:03)

Téma: Elektronika v kapele (live)

Chtěl bych získat nějaké zkušenosti a tipy, co za vychytávky lze v kapele použít. Protože jsme sestavu očesali o dechaře (tím pádem i vokál), zahráváme si se samply, které nám jedou z PC. V jednom kanálu jde bubeníkovi click, ve druhém zvukařovi podklad. Zatím to pouštíme z Abletonu Live, ale jsou to jen nahrané zvukové stopy nastrkané v sekvenceru (zatím toho není moc a jsou to víceméně vokály nebo "zahoukané" melodie). K nějakým synt zvukům jsme se ještě nedostali, ale rozhodně je plánuju.

Rád bych, abyste sem psali své zkušenosti, jaké krabičky, softwary, pluginy v kapele používáte, jak to technicky řešíte. Máme v kapele DJ, který tohle může šéfovat, ale nejjednodušší mi stejně přijde varianta to už všechno mít nahrané/nachystané a DJ si hraje s jeho vlastníma hračkama:)

Počítač je sice univerzální nástroj, ale na koncerty je podle mě zbytečný - neexistují nějaké krabičky, které umí přehrávat ve více stopách a snadno se ovládají?

Co třeba využití harmonizéru na zpěv - lze to využít, aby to dělalo druhý hlas realtime podle předem zapsaných midi not?

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

2

Re: Elektronika v kapele (live)

DalajVladan napsal:

Počítač je sice univerzální nástroj, ale na koncerty je podle mě zbytečný - neexistují nějaké krabičky, které umí přehrávat ve více stopách a snadno se ovládají?

Co třeba využití harmonizéru na zpěv - lze to využít, aby to dělalo druhý hlas realtime podle předem zapsaných midi not?

řek bych že tímhle by ses zahrabal do komplikovanosti řešení a jeho limitů. Ideální je podle mě 10-12" NTB, proč řešit nějaké krabičky a bifikundace, když nejsofistikovanější a na obsluhu nejzajetější zařízení je právě počítač....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: hofa (26. 10. 2011 12.17:29)

Re: Elektronika v kapele (live)

spider napsal:

řek bych že tímhle by ses zahrabal do komplikovanosti řešení a jeho limitů. Ideální je podle mě 10-12" NTB, proč řešit nějaké krabičky a bifikundace, když nejsofistikovanější a na obsluhu nejzajetější zařízení je právě počítač....

+1

mrkni sem: http://www.diycore.net/navody.php tady Bourek píše něco, co by vám třeba mohlo pomoct

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků: