301

Re: Samouci vs. vyučený

che che, tady je posledni dobou fakt sranda. jasne ze to ber s nadsazkou, ja osobne co znam lidi, co nejakym zpusobem absolvovali hudebni vzdelani tak hra z listu jako supr ale pri normalnim hrani sem si s nima proste nerozumel - co tam mam hrat? ... fakt to tu zije, asi erupce na slunku nebo co  big_smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

302

Re: Samouci vs. vyučený

Pulsar napsal:

Potlačuje invenci, protože ti dává zajeté koleje. Pak už je to na každém, jak se s tím popere.

Dle tohoto pravidla by se dalo říci, že pražce na base omezují. => Hráči na pražec jsou pouze bez invenční tupci a hráči na bezpražec jsou progresivní borci. Nojo, ale co ladění basy ... hm musíme tedy použít nástroj ( basa raději už říkat nebudu, abych nebyl osočen z konvenční kornaté nekorektnosti ) , který bude mít struny v takovém ladění aby poměr mezi frekvencemi jednotlivých strun se nedal vyjádřit zlomkem přirozených čísel. Nejhlouběji znějící struna by měla mít frekvenci blízkou 16Hz a pak na tom nástroji musí být zahratelných i 20 kHz jako základní tón. Teprve na takovém to nástroji by byla možná plnohodnotná invence. Ovšem pouze pro lidi. Při tvorbě třeba pro psy by se frekvenční rozsah celého řetězce musel rozšířit až do 50 kHz. A co teprve pro vorvaně nebo moly ?
Samozřejmě jakákoli konsonance je zakázána a oktáva se trestá smrtí.   big_smile

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

303

Re: Samouci vs. vyučený

karadam napsal:
Pulsar napsal:

Potlačuje invenci, protože ti dává zajeté koleje. Pak už je to na každém, jak se s tím popere.

Dle tohoto pravidla by se dalo říci, že pražce na base omezují. => Hráči na pražec jsou pouze bez invenční tupci a hráči na bezpražec jsou progresivní borci. Nojo, ale co ladění basy ... hm musíme tedy použít nástroj ( basa raději už říkat nebudu, abych nebyl osočen z konvenční kornaté nekorektnosti ) , který bude mít struny v takovém ladění aby poměr mezi frekvencemi jednotlivých strun se nedal vyjádřit zlomkem přirozených čísel. Nejhlouběji znějící struna by měla mít frekvenci blízkou 16Hz a pak na tom nástroji musí být zahratelných i 20 kHz jako základní tón. Teprve na takovém to nástroji by byla možná plnohodnotná invence. Ovšem pouze pro lidi. Při tvorbě třeba pro psy by se frekvenční rozsah celého řetězce musel rozšířit až do 50 kHz. A co teprve pro vorvaně nebo moly ?
Samozřejmě jakákoli konsonance je zakázána a oktáva se trestá smrtí.   big_smile


Nepomýlil si sa  yikes  Podľa mňa mal byť tento príspevok v sekcii VTIPY  lol  lol  lol

Fender Precision US, Kustom DE300HD + GK 115NEO+210MBE + efekty
0 xLajků:

304

Re: Samouci vs. vyučený

karadam napsal:

Hráči na pražec jsou pouze bez invenční tupci a hráči na bezpražec jsou progresivní borc

no...tak to konečně někdo řekl nahlas smile))

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

305

Re: Samouci vs. vyučený

Pulsart napsal:

dává zajeté koleje

ale člověk neni vlak co musí jet jenom po kolejích, ty mu můžou maximálně tak ukázat směr kterým by moh jít ale von si de pěkně pěšo a klide může z těch kolejí sejít a jít po neobdělávaným poli okolo kolejí  smile

tfujSTAGG basa
tfujSTAGG kombo
0 xLajků:

306

Re: Samouci vs. vyučený

Štěpán Axman napsal:

to jsou hrozný kecy čoveče...

Je super, jak sem se během 2 příspěvků dostal na opačnou stranu názorového pole. To je nějaká averze? smile

0 xLajků:

307

Re: Samouci vs. vyučený

karadam napsal:

Dle tohoto pravidla by se dalo říci, že pražce na base omezují. => Hráči na pražec jsou pouze bez invenční tupci a hráči na bezpražec jsou progresivní borci. Nojo, ale co ladění basy ... hm musíme tedy použít nástroj ( basa raději už říkat nebudu, abych nebyl osočen z konvenční kornaté nekorektnosti ) , který bude mít struny v takovém ladění aby poměr mezi frekvencemi jednotlivých strun se nedal vyjádřit zlomkem přirozených čísel. Nejhlouběji znějící struna by měla mít frekvenci blízkou 16Hz a pak na tom nástroji musí být zahratelných i 20 kHz jako základní tón. Teprve na takovém to nástroji by byla možná plnohodnotná invence. Ovšem pouze pro lidi. Při tvorbě třeba pro psy by se frekvenční rozsah celého řetězce musel rozšířit až do 50 kHz. A co teprve pro vorvaně nebo moly ?
Samozřejmě jakákoli konsonance je zakázána a oktáva se trestá smrtí.   big_smile


Štěpán Axman napsal:

napsal:

    to jsou hrozný kecy čoveče...

Je super, jak sem se během 2 příspěvků dostal na opačnou stranu názorového pole. To je šílenost ne? Celou dobu tady melu něco o tom, jaké ta teorie přínáší obzory a valíte tu na mě jeden doproti příspěvek za druhým a když uznám, že to má své nevýhody, tak se tu zvedne vlna dychtících po hudebním vzdělání? Kde ste byli v předchozí debatě? smile smile Odehrál sem kvůli ZUŠ i klasické interpretačky na klavír a měl problém s hledáním výrazu v tom, co je podle pravidel a jasně dané. Potom s basou hrál i dost nekonvenční věci s lidma, kteří noty neznaj a trvalo mi, než sem se tomu přizpůsobil. Vždyť vás tu musí být takových víc... tohle je naprosto normální vývoj, řekl bych.

0 xLajků:

308

Re: Samouci vs. vyučený

Pulsar napsal:

Kde ste byli v předchozí debatě?

Já řekl své již před několika stránkami a víc mi nepřipadalo nutné. Ta reakce nebyla na Tebe, ale na prohlášení, že hudební studium potlačuje invenci. Podle mne to je blbost. Invence buď je nebo není. A studium ji může pouze doplnit a rozšířit. Jak s tím jedinec naloží je pak čistě na jeho vůli. Toť vše.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

309

Re: Samouci vs. vyučený

Štěpán Axman napsal:

si nedokážu pořádně zapsat (zahrát) co mi hraje v hlavě...

to si jenom nesika bez sluchu big_smile  ale nezoufej takovejch je nas spousta smile
btw ono spoustukrat vic nakope koule srdcar s invenci nez vyskolenej akademik bez napadu...
ale invencni akademik aspon vi co hraje a zahraje to i lip, ale zas topro nej neni to zuzo dobrdruzo big_smile .. kdybych vedel ze zahraju dycky to co chci a este k tomu presne a spravne .. tak se ne to mozna vyseru pac uz v tom nebude ta čelinž.. cool

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

310

Re: Samouci vs. vyučený

karadam napsal:

A studium ji může pouze doplnit a rozšířit.

s tim bych nesouhlasil ... invence bud je nebo ne... studium ti muze pomoct v jinejch oblastech viz axlovo ze to co vymyslis i zahrajes... ale kdyz budes sebeskolenejsi tak ti to napady neprida... otazka je co znamena studovat jestli ucit se nakou "spravnou cestu" nebo rozsirovat si obzory....

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

311 Naposledy upravil: joko (22. 06. 2011 05.10:55)

Re: Samouci vs. vyučený

m3 napsal:

kdybych vedel ze zahraju dycky to co chci a este k tomu presne a spravne

Hele, to není o hudební teorii - ani Jenich (teda teď  bych byl rád aby to potvrdil...) ti není schopen dopředu říct co do toho sóla šoupne, protože invenční muzikant je spontánní, takže se klidně pustí do věcí který třeba posere, ale jde do toho rizika. A to riziko je se stoupajícím počtem perfomancí menší a to zase může vést zpátky k nudě... wink Ale pořád bysme se spíš měli bavit o citu nebo talentu, než o vzdělání. Vzdělání ti může pomoct, ale talent ti nevytvoří...

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

312

Re: Samouci vs. vyučený

lol

Trace Elliot Club #2
Fender Jazz Bass
Fender Precision Bass
Fokus MM 5strings-fretless

Trace Elliot GP12 SMX, Trace Elliot 1048H
0 xLajků:

313

Re: Samouci vs. vyučený

m3 napsal:
karadam napsal:

A studium ji může pouze doplnit a rozšířit.

s tim bych nesouhlasil ... invence bud je nebo ne... studium ti muze pomoct v jinejch oblastech viz axlovo ze to co vymyslis i zahrajes... ale kdyz budes sebeskolenejsi tak ti to napady neprida... otazka je co znamena studovat jestli ucit se nakou "spravnou cestu" nebo rozsirovat si obzory....

Asi jsem to špatně napsal. Pod pojmem studium si právě představuji rozšíření obzorů.

Mé začátky "studia"  tongue  byly velmi tristní. Klasická Liduška - nejdříve rok nauky a pak zobcová flétna. Já chtěl na kytaru, to prý nešlo, že prý mám malé ruce a když teda ságo, tak hybaj na flétnu. Představte si dům jak kdyby se zhmotnil popis domu Usherů od E.A. Poe. Temný starý vrzavý, jakoby prolezlý nehezkou minulostí. Tam v šerém přítmí, tmavým dřevem obložené učebny stáli tři vystrašení osmiletí kluci. Každý měl v ruce zobcovou flétnu a hleděl do not osvětlených slabým světlem, které pronikalo oknem ze zarostlé zahrady. Jejich nejistou hru poslouchal mohutný stařec , který šouraje se pomalu po místnosti však vždy rychle přiskočil a ztrestal každou chybu hry. Trest byl krutý. Za každou jednotlivou chybu byli všichni tři švihnuti přes prsty štětkou na čištění flétny.  ... kua to bolelo!  Taky jsem to nevydržel ani rok a skončil.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

314 Naposledy upravil: Jenich (22. 06. 2011 07.50:54)

Re: Samouci vs. vyučený

joko napsal:

Hele, to není o hudební teorii - ani Jenich (teda teď  bych byl rád aby to potvrdil...) ti není schopen dopředu říct co do toho sóla šoupne, protože invenční muzikant je spontánní, takže se klidně pustí do věcí který třeba posere, ale jde do toho rizika.

smile já si moc vážim týhle chvály, jokoune....ale normálně ti řeknu, že solo poseru na koncertě vlastně vždycky smile Já sóla hrát neumim, hrát je nechci a mám čím dál tím větší pocit, že na ně ten náš nástroj prostě neni smile

Každopádně myslim, že to jde vztáhnout na doprovody....tam improvizuju vlastně furt a v solech jedu zajetý kolovrátky, páč jsem trémista a jak hraju sám, tak mě ruce přestávaj poslouchat. (je to teda zaplať pánbůh čím dál lepší...)

Co se týče teorie samotný, tak je jasný, že jí člověk určitou část k životu potřebuje a ten podíl vůči praktický stránce hry je prostě jen danej mírou potřeby... Obecně si myslim, že takový ty extrémní názory - jak kolem "svobodný hudební negramotnosti", tak kolem svatý teorie bez který to nikdy nikomu nepůjde - jsou pitomost. V historii je spousta důkazů študovanejch muzikantů, který byli pravou ukázkou invence.... stejně jako spousta samouků, který byli sofistikovaný až hrůza smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

315

Re: Samouci vs. vyučený

joko napsal:

Hele, to není o hudební teorii - ani Jenich (teda teď  bych byl rád aby to potvrdil...) ti není schopen dopředu říct co do toho sóla šoupne, protože invenční muzikant je spontánní, takže se klidně pustí do věcí který třeba posere, ale jde do toho rizika.

Podle mě je celá improvizace hlavně o tom, dostat se z průseru, když ti tam padne špatná nota. big_smile Nemyslím tím jenom starej fígl, zahrát to dvakrát znovu, aby to vypadalo, že je to schválně. Ale žádná zahraná nota sama o sobě nemůže být špatná, vždycky je to o kontextu - pokud mi tam padne něco, co jsem zahrát zrovna nechtěl, mám další dobu nebo takt čas na to, uvést to do správného kontextu. Aspoň tak mi to příjde. smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

316

Re: Samouci vs. vyučený

joko napsal:

ani Jenich (teda teď  bych byl rád aby to potvrdil...) ti není schopen dopředu říct co do toho sóla šoupne, protože invenční muzikant je spontánní, takže se klidně pustí do věcí který třeba posere, ale jde do toho rizika

Ja nemluvil o solech big_smile ja s timdle du kazdy pisne big_smile i tech kery hraju uz leta letouci ... big_smile

karadam napsal:

... kua to bolelo!  Taky jsem to nevydržel ani rok a skončil.

ale zas mas co vypravet vnoucatum smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

317

Re: Samouci vs. vyučený

Pulsar napsal:

Potlačuje invenci, protože ti dává zajeté koleje. Pak už je to na každém, jak se s tím popere.

OMFG!!!!!

0 xLajků:

318

Re: Samouci vs. vyučený

Můj problém s hudebními vzdělanci je ten, že mnoho z nich co jsem potkal (a bojím se že jich je celkově většina) má s hudbou společné jen to vzdělání. Tedy že neumějí nepoužít nic jiného než to co je jejich učitel naučil, co jim vymezil. Jestli je to chybou systému vzdělávání, přístupu učitele nebo žáka neumím posoudit.

0 xLajků:

319

Re: Samouci vs. vyučený

m3 napsal:

s tim bych nesouhlasil ... invence bud je nebo ne..

karadam napsal:

Invence buď je nebo není.

řek bych, že myslíte oba to samý

funkazin napsal:

OMFG!!!!!

WTF? IMHO LOLZ, FYI, ASAP AFAIK

0 xLajků:

320

Re: Samouci vs. vyučený

Wexx napsal:

má s hudbou společné jen to vzdělání. Tedy že neumějí nepoužít nic jiného než to co je jejich učitel naučil,

asi tak nejak sem to myslel...

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

321

Re: Samouci vs. vyučený

Pulsar napsal:

WTF? IMHO LOLZ, FYI, ASAP AFAIK

STFU!!!

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

322 Naposledy upravil: Pulsar (22. 06. 2011 14.06:23)

Re: Samouci vs. vyučený

hofa napsal:

STFU!!!

Sem Tuhej Frajer Uzasnej?

0 xLajků:

323

Re: Samouci vs. vyučený

Pulsar napsal:
hofa napsal:

STFU!!!

Sem Tuhej Frajer Uzasnej?

Depa,

Strašně Tě Fakuju Ubožáku

Aguilar a německý Warwicky..
0 xLajků:

324

Re: Samouci vs. vyučený

SamNewbier napsal:

Strašně Tě Fakuju Ubožáku

Nevím jestli se s tímhle někdy dokážu vyrovnat.

0 xLajků:

325

Re: Samouci vs. vyučený

? big_smile

shut the fuck up smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

326

Re: Samouci vs. vyučený

Jenich napsal:

? big_smile

shut the fuck up smile

A tohle bylo jako na koho?  lol

Aguilar a německý Warwicky..
0 xLajků:

327

Re: Samouci vs. vyučený

Pulsar napsal:

Sem Tuhej Frajer Uzasnej?

Nevim jestli se s timhle někdy dokážeš vyrovnat.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

328

Re: Samouci vs. vyučený

SamNewbier napsal:
Jenich napsal:

? big_smile

shut the fuck up smile

A tohle bylo jako na koho?  lol

na nikoho smile to byla jen správná interpretace dané abreviace smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

329

Re: Samouci vs. vyučený

Jenich napsal:

Nevim jestli se s timhle někdy dokážeš vyrovnat.

Nevim jestli se s timhle někdy dokáže vyrovnat.

0 xLajků:

330

Re: Samouci vs. vyučený

SamNewbier napsal:

Depa,

Strašně Tě Fakuju Ubožáku

První varování ?

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

331

Re: Samouci vs. vyučený

spider napsal:
SamNewbier napsal:

Depa,

Strašně Tě Fakuju Ubožáku

První varování ?

Taky nevim jestli se s timhle někdy dokážu vyrovnat.

(Spider to nedočet/nepochopil ?? :-x)

Aguilar a německý Warwicky..
0 xLajků:

332

Re: Samouci vs. vyučený

mistergo napsal:

Podle mě je celá improvizace hlavně o tom, dostat se z průseru, když ti tam padne špatná nota. big_smile Nemyslím tím jenom starej fígl, zahrát to dvakrát znovu, aby to vypadalo, že je to schválně. Ale žádná zahraná nota sama o sobě nemůže být špatná, vždycky je to o kontextu - pokud mi tam padne něco, co jsem zahrát zrovna nechtěl, mám další dobu nebo takt čas na to, uvést to do správného kontextu. Aspoň tak mi to příjde. smile

To co píšeš je v podstatě jen lehká obměna staré jazzové pravdy (často opakované např. Aebersoldem), že žádná nota není špatná, jen některé jsou v daný moment méně vhodné:)

Mayones Be 5 str., MEC | Mayones Be 6 str., Bartolini | Mayones Be 6 str. fretless, MEC | Mayones Be 6 str. fretless, MEC - HLEDÁ SE!
SWR M2 | Aguilar AG 500 | Aguilar DB 410 | Aguilar DB 115
0 xLajků:

333

Re: Samouci vs. vyučený

vc napsal:

žádná nota není špatná, jen některé jsou v daný moment méně vhodné

smile Tuším, jak je to myšleno, ale pokud to člověku ustřelí opravdu jen na jednom, dvou tónech, tak se z toho dá dokonce dostat třeba lepší, zajímavější hudební myšlenka, než kdyby se to povedlo tak, jak si to člověk plánoval. Ta "chyba" je takovej náhodnej prvek, kterej tě nutí zareagovat a když zareaguješ správně, tak to mnohdy skončí fakt dobře. big_smile

K tématu bych se po pročtení posledních příspěvků vyjádřil takto: Imho samouka je stejně základ všeho, i když mi něco tluče do hlavy třikrát týdně učitel v hudebce, tak dokud k dané věci nenajdu svoji vlastní cestu, tak to stejně doopravdy neumím. Takže tohle rozdělení "samouci vs. vyučení" je podle mě nicneříkající - všichni jsou vlastně samouci, jen jde o to, jak se kdo k informacím dostane. Čili problém se v podstatě redukuje na variantu "učitel vs. informace získané vlastním úsilím". A tady se kloním k Jenichovu přístupu k výuce -> občasné konzultace s učitelem, aby měl člověk zpětnou vazbu a jinak v první řadě samouka. Budu citovat svého učitele ze ZUŠ - "v muzice je nejplatnější kombinace hudebního talentu a přirozené inteligence." big_smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

334

Re: Samouci vs. vyučený

krátký příběh: ve 12 letech sám na španělku s nylonkama, an záviděl kamarádovi, že válí ... ve 14 gymplácká kapela, neměli basu, no tak první basa, ucho narvaný do repráků, odposlouchávání bas a hledání na hmatníku, v 18 další basa, furt kapely potřebovaly basáka, no ... projekt slavnej kytarista se odkládá ... pak pár let hraní .... 20 let pauza, hraní jen na kytaru a kytary, a najednou nějaká kapela zase potřebuje basu ... takže zase basák ... vždycky samouk, hmatník je malej a přehlednej, základ jsou oktávy, to každej slyší kde jsou, od nich se odpíchne každej jinej tón, na co noty, po letech slyším tón dřív než ho zahraju, prstoklady se hrají tak, jak je to nejpohodlnější, není potřebí nic vědět, tělo si řekne samo, časem svalová paměť, basa se nevymýšlí, basa se cítí, přeci bicí daj rytmickej rámec a kytara a zpěv harmonii, basa to spojuje, každej to cejtí a je to tak správně, pak se jen vyzkouší tři čtyři varianty groove, podle toho, jestli si to má sednout na zadek nebo to naopak rozjet, všecko citem ... a pak se hraje, ono si to řekne samo, po stém opakování skladby jeden zjistí, že ubírá a ubírá a nakonec hraje co nejjednodušeji a pohraje si s každým tónem ... a po letech experimentů se zvukem se preferuje čistej zvonivej piánovej tón, basa napřímo, jedno nastavení komba a konec .... čistej zvuk jde linkou ven ... takže samouk a samouci vládnou světu!!!!

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

335 Naposledy upravil: Aidamos (23. 06. 2011 07.22:15)

Re: Samouci vs. vyučený

vc napsal:

žádná nota není špatná, jen některé jsou v daný moment méně vhodné

No, to je nádherný... to si musím zapamatovat...

Jinak já mám za sebou jeden rok přípravky v ZUŠ a jeden rok klavíru. Po závěrečných ročníkových zkouškách mě tenkrát k mé velké radosti vyhodili. Teda, ještě by mě vzali, ale neměli pro mě učitele (nebyla-li to jen milosrdná lež mým rodičům). K hudbě jsem se vrátil v osmé třídě a začal brnkat na kytaru, na basu jsem opravdu začal až v dvaceti s kapelou na vejšce. Něco málo z hudební teorie si pamatuju. Umím noty, orientuju se v partituře, ale hrát z listu v reálném čase je pro mě utopie, to už se nikdy nenaučím. Nemám čas, nechce se mi, není nutnost. Zkoušel jsem dřít noty podle Hory, vydržel jsem 2 týdny. Hraju jak to cítím, slyším a jak to technicky zvládnu. Netlačím se do nějakých brejků, snažím se hrát spíš jednoduše, držet spodky, tmelit kapelu. Posadí mě na prdel spíš zvuk basy než nějaká brutální honírna po hmatníku (neříkám, že se mi to taky nelíbí). Samozřejmě každý styl chce svoje a pak i ta honírna je opodstatněná. Takže liduška mi v mnoha směrech pomáhá, nicméně dnes lituju, že jsem se hudbě a hlavně base nezačal věnovat minimálně o 10 let dřív.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

336

Re: Samouci vs. vyučený

Aidamos napsal:

Hraju jak to cítím, slyším a jak to technicky zvládnu. Netlačím se do nějakých brejků, snažím se hrát spíš jednoduše, držet spodky, tmelit kapelu. Posadí mě na prdel spíš zvuk basy než nějaká brutální honírna po hmatníku

Tím pádem jsi dobrý basák.

Trace Elliot Club #2
Fender Jazz Bass
Fender Precision Bass
Fokus MM 5strings-fretless

Trace Elliot GP12 SMX, Trace Elliot 1048H
0 xLajků:

337

Re: Samouci vs. vyučený

Wagon napsal:

Tím pádem jsi dobrý basák.

Ďýk, rád bych si to myslel smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

338 Naposledy upravil: Wagon (23. 06. 2011 07.55:09)

Re: Samouci vs. vyučený

Aidamos napsal:

rád bych si to mysle

Splňuješ kritéria smile
Já měl na základce super učitele hudebky, byl to prostě aktivní muzikant, klávesák, který dělal to učitelování jako vedlejšák smile Rodina z mamčiny strany, to jsou studovaní muzikanti, bratranec, jeho žena, jejich kluk-všichni akademici. Jejich jména jsou dost známá, uznávaná, ale nemá cenu je říkat. Bratranec, k bubnům, ještě dirigent symfoňáku, s muzikou sježděný celý svět. Proč to píšu? V životě jsem od něj (od nich) neslyšel nějaká slova "pohrdání" nad muzikanty hudebně nevzdělanými. Berou muziku jako takovou-buď dobrou, nebo nee. smile  Já mám za sebou 4 roky lidovky-trubka jazzová, B trubka. Pak, později, jsem nastoupil do jednoho OV muzikantského institutu, ale hned z něj zasejc vystoupil. Ani se mi nechce vypisovat proč.....ale komplexy "pana profesora baskytary" byly zřejmé....Ani jeho jméno, ač tady už padlo, nemá cenu psát.....
Takže jsem jako studovaný, ale tvrdím, že samouk.....

Trace Elliot Club #2
Fender Jazz Bass
Fender Precision Bass
Fokus MM 5strings-fretless

Trace Elliot GP12 SMX, Trace Elliot 1048H
0 xLajků:

339

Re: Samouci vs. vyučený

OT: Wagone, neměls kdysi na BZ nějáký solo-baso-věci?.... nebo si to pletu....?

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

340 Naposledy upravil: Wagon (23. 06. 2011 07.59:29)

Re: Samouci vs. vyučený

Měl smile  to jak jsme dělali folkorocko....tak jsme  byli jen 3. Kytarista, basa, zpěvačka. Kytarista mně do toho tak nějak navez, tak jsem šmidlal onanie na fretless smile Ale paradoxně, tam mi to došlo...

Trace Elliot Club #2
Fender Jazz Bass
Fender Precision Bass
Fokus MM 5strings-fretless

Trace Elliot GP12 SMX, Trace Elliot 1048H
0 xLajků:

341

Re: Samouci vs. vyučený

Ako samouk a negramotný mám oproti vzdelancom výhodu v tom, že všetko, čo zahrám, vymyslím alebo poviem môžem označiť za dôsledok nedostatku vzdelania aj v prípade, že budem za svoje dielo pochválený tongue

0 xLajků:

342

Re: Samouci vs. vyučený

Wagon napsal:

Měl   to jak jsme dělali folkorocko....tak jsme  byli jen 3. Kytarista, basa, zpěvačka. Kytarista mně do toho tak nějak navez, tak jsem šmidlal onanie na fretless  Ale paradoxně, tam mi to došlo...

jasně...já jsem taky nezcela dávno došel k názoru, že to vlastně vždycky v 99% procentech zní strašně trapně, tak už to taky nedělám smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

343 Naposledy upravil: Wagon (23. 06. 2011 08.47:11)

Re: Samouci vs. vyučený

slowhand2 napsal:

negramotný

Mně se slovo "negramotný", teda muzikant, vůbec nelíbí...

Trace Elliot Club #2
Fender Jazz Bass
Fender Precision Bass
Fokus MM 5strings-fretless

Trace Elliot GP12 SMX, Trace Elliot 1048H
0 xLajků:

344

Re: Samouci vs. vyučený

Samozrejme slovko negramotný aj celý príspevok sa vzťahuje na mňa
ak neovládam ani základy teórie tak asi bude na mieste sad

0 xLajků:

345

Re: Samouci vs. vyučený

Neponižuj se!!! cool

Trace Elliot Club #2
Fender Jazz Bass
Fender Precision Bass
Fokus MM 5strings-fretless

Trace Elliot GP12 SMX, Trace Elliot 1048H
0 xLajků:

346

Re: Samouci vs. vyučený

To je realita roll ,

no dobre volajú ma Antonio Salieri tongue

0 xLajků:

347 Naposledy upravil: joko (23. 06. 2011 14.33:26)

Re: Samouci vs. vyučený

Jenich napsal:

já jsem taky nezcela dávno došel k názoru, že to vlastně vždycky v 99% procentech zní strašně trapně, tak už to taky nedělám smile

Ale Rock and roll a Django byly fakt povedený kousky... wink
Jo a ještě - ona je ještě taky kategorie gramotný samouk a pár jich tady taky máme big_smile

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

348

Re: Samouci vs. vyučený

Prekukol si ma  cool

0 xLajků: