1 Naposledy upravil: Wexx (22. 06. 2010 10.42:20)

Téma: Hocke BG110H

http://www.hocke.eu/data/eshop/item/106/img/bg110h.jpg

Vlastnosti
60W, 1x10 repro, horna, 11kg, 3 pásmový EQ, výstup na sluchátka / linkový výstup, vypínač horny

Klady
+ malé a dobře přenosné
+ výborný zvuk pro baskytaru a elektrický kontrabas
+ rozhodně nechybějí hluboké frekvence (5 strunky bych se nebál)
+ výstup na sluchátka
+ na to jak je to malý je to pořádně uřvaný
+ líbí se mi konkrétní a průrazný zvuk (komba téhle relace s většími repráky bývají mnohem horší)
+ je to pořádně bytelná hračka

Zápory
- horna šumí
- linkový výstup někdy taky šumí
- na akustický kontrabas je moc přebasované
- linkový výstup je až za ekvalizérem
- při vysokých hlasitostech už zní trochu "nejistě"

Popis
Kombo mám asi rok a celkově jsem docela spokojen. S baskytarou jsem byl ze zvuku nadšený. Hrálo to výborně a s dostatkem basových frekvencí. Při rozumné hlasitosti (na domácí cvičení) se mi zvuk líbil víc než u mnoha větších aprátů při zkušebnové hlasitosti. Výkon bohatě stačí do hospody nebo na akustickou muziku. Zkreslený kytary s bubeníkem už ale samozřejmě nezvládne, jednak kvůli výkonu a druhak 10" reprák prostě neni tak hlasitej jako 15". Na druhou stranu je zvuk díky němu (a možná i malé velikosti komba) krásně konkrétní, neduní a nerozblívá se. Horna mi nepřišla u baskytary moc použitelná a taky trochu šumí, což se jinde než doma ztratí. Při připojení elektrického kontrabasu se ještě více projevilo kvalitní podání hlubších frekvencí. Horší to ale bylo s výškami, kde bych pořeboval trochu jemnější ekvalizér. Některé freqvence zněly z horny moc řezavě (to může být nástrojem), ale bez ní byl zas zvuk moc tupý a nepřítomný. Možná by se hodila zvlášť hlasitost pro hornu. Nejhorší výsledky jsem měl s akustickým kontrabasem. Mám snímač s celkem věrným zvukem a z basy leze hojně těch nejhlubších frekvencí, které jsou náchylné na rozblití, zejméjna s ohledem na nevhodnou místnost. Se smyčcem zvláštní problém nebyl, ale celkově je potřeba zvuk důrazněji prohnat ekvalizérem. Bohužel jsem pak narazil na fakt, že linkový výstup je až za EQ, takže se výsledek nedá moc poslat ke zvukaři. Místo linkovýho výstupu bych ale radši viděl XLR tak, jak to má novější 100W sourozenec.


Co bych změnil
* EQ s více pásmama
* větší kontrola horny (hlasitost?)
* materiál by možná mohl být i lehce tenčí (pár kilo by to třeba ještě sundalo), bytelné je to dost
* XLR před EQ

Závěr
Celkově musím říct, že kombo odvádí výbornou práci, pokud od něj nechcete zázraky. Osobně bych každému člověku na fóru doporučil si jedno tohle kombo na domácí cvičení pořídit. Nestojí moc a užitná hodnota je myslím velmi vysoká.
Jako zesilovač ke kontrabasu se použít dá, ale budu hledat nějakou lepší variantu (začnu v Pardubicích;-) ). Na druhou stranu je na tom v tomhle případě pořád výrazně líp než cokoliv jiného, minimálně do deseti tisíc.

0 xLajků:

2

Re: Hocke BG110H

Tak pod tohle se můžu podepsat. Za malý peníze velký služebník. "Značkové" aparáty v podobné cenové relaci nemají šanci.

Taky bych rád viděl všechny fíčury, co má BN110, ale to už je za větší peníz.
Háčko zvládá na rozumnou hlasitost s přehledem.
Pokud by se použil lepší reproduktor (než Eminence Beta10), zvuk se ještě o kus zlepší a zkonkrétní. Zkoušel jsem na EBS 112 Neo. Ale to je holt zase za příplatek.

Pokud chcete levného a jednoduchého pracanta na doma či do hospody, jděte do BG. Pokud chcete kombo používat více sofistikovaně, jděte do BN či větších.

Hudba nie su preteky!
0 xLajků:

3

Re: Hocke BG110H

Ještě jsem si vzpomněl, že by se mi dost líbilo, kdyby se to dalo pomocí nějaké packy nebo zkosené hrany snadno naklopit.

0 xLajků:

4

Re: Hocke BG110H

.. tady malá vychytávka Wexx  .. http://www.markbass.it/products.php?lin … mp;vedi=61

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: Štěpán Axman (04. 11. 2010 18.36:44)

Re: Hocke BG110H

drobně přioživím tohle téma
- nemá někdo další zkušenost s tímhle kombíčkem, potažmo s jeho NEO verzi?
Díky


Potažmo otázka přímo na Mr. Hocke - byla by možnost tam udělat výstup na externí 8 Ohm box?
Poohližím se po kombu primárně k akustické bezpražcovce, ale s možností přidání boxu (byť za cenu malé wattáže) by mi pomohla i pri akcich s klasickou basou a folkem..
Dík za odpověď.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

6

Re: Hocke BG110H

Mám přímo to stejné, které recenzoval Wexx (je totiž od něj). A musím říct, že jsem velice mile překvapen z toho, co všechno ten prcek zvládne. Hlasitost vydá dost slušnou, repro se v podstatě nezahlcuje ani při basech (a to překvapivě ani u pětky). Celkem bych mu věřil i proti tichému bubeníkovi, v akustické hudbě to je pak úplně bez problémů. Kombíčko má výstup na 8 ohm box, ale po připojení se odpojí vnitřní repro (tzn. zesilovač je asi stavěný na 8 ohm).

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

7

Re: Hocke BG110H

byla by možnost tam udělat výstup na externí 8 Ohm box?

ano

0 xLajků:

8

Re: Hocke BG110H

Je to super věc. Nakonec jsem ho ale pustil Kuřemu, protože už jsem pro něj neměl využití. Pořídil jsem si Phil Jones Suitcase a to už se nedá moc srovnávat s čímkoliv, vzhledem k faktu, že je pro mě nejdůležitější podání akustického kontrabasu (má to zas nevýhodu, že je to těžký jak kráva, ale to už si člověk nevybere, když chce něco s 300W)

0 xLajků:

9

Re: Hocke BG110H

Včera jsem vzal Wexxo-Kuřecí BG110H na zkoušku a musím napsat, že proti celolampě 50W (pravda dosti čisté) a relativně klidnému bubeníkovi obstála. Překvapilo mě, jak jsem musel ubírat basy a přidávat výšky, to jsem opravdu od 1x10 nečekal. Co mě trochu zklamalo, byla artikulace efektů. Jejich vliv byl pocitově mnohem slabší (ať už zkreslení nebo různým modulací). Bedna se ale zahlcovala až při ďábelské kombinaci rat+POG, ale to už bych chtěl asi moc. Stejně tak chyběl právě tlak lehce nakreslené basy.
Na druhou stranu, co se týká čistého zvuku, po tom, co jsem si chvíli hrál s EQ, dokázal jsem najít něco, co mi vyhovovalo. Netvrdím, že se rovná LM250, to z mého pohledu určitě ne, ale když vezmu tu velikost a cenu...myslím, že dnes nebyla ve zkušebně naposledy.
Časem ještě přidám postřehy s akustickým bezpražcem, to byl mimochodem důvod koupě...

0 xLajků:

10 Naposledy upravil: Lukáš (09. 06. 2011 16.49:21)

Re: Hocke BG110H

Toto kombo, upravené již sériově o XLR výstup (http://hocke.eu/index.php?page=eshop_it … p_item=106), zatím používám doma nebo s akustikou kytarou a naprostá spokojenost. Horna sice trochu šumí, ale v porovnání s jinými komby, co jsem měl dočinění, je tahle hladina šumu minimální (stejně je většinou na vině ukostření basy, stínění anebo v mým případě elektrika v panelákách). Korekce na úpravu zvuku fungují jednoduše, občas poladím středy anebo po delším neměnění strun povytáhnu výšky smile Vím, že zvuk se nedá moc slovy popsat, ale označil bych ho spíš tvrdší a konkrétní.

0 xLajků:

11

Re: Hocke BG110H

Lukáš napsal:

upravené již sériově

smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků: