101 Naposledy upravil: opoceCZ (29. 05. 2010 12.06:45)

Re: Systém čistění strun lihem - návod

No já jí koupil kvůli praní ložisek na in-line. A teď v tom peru všechno co snese vodu... tedy mimo prádla, bo by se mi tam asi slipy nevešly big_smile

handmade precision bass (fender fake logoed & fake relic) SBS pickups + active blender, Yamaha BB 435, Fender modern player 5, MTD 5, markbass LM III, soundelirium  the 12.6.1. + 15.5.  sustainer bayger, DOD deep freeze chorus, art studio v3, Ibanez bass synthesizer SB7, korg pitchblack poly, zoom b3
Klašter 12
0 xLajků:

102

Re: Systém čistění strun lihem - návod

no v labu na vejsce sem delal oboji... ale primo porovnat nejak sem nezkousel.. resp dycky po sonizaci sem je stejne nalozil do acetonu... ale nejakej rozdil oproti jenom nalozenejm do acetonu sem moc neregistroval...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

103

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Ahoj. Také se vetřu... :-) já ultrazvuk jednou zkoušel a nepomohlo to apsolutně vůbec. Nevím, někdo říká, že to používá a je to super a někdo opak. Já struny vyvářím v citronové vodě a příjde mi to nejlepší. Líh jsem zkusil přes noc a ty struny jsem pak rovnou vyhodil. Vůbec nehrály a měli hroznej zvuk :-) Možná je důležitý materiál strun, fakt nevím. Ten líh mi poradil Richard Scheufler, který to dělá a ten používá titanové EBS. Já měl v tu dobu niklové Dadaria. Možná to je tím. Citron dobře čistí a i pak hezky voní :-)

Yamaha Attitude LTD II Billy Sheehan , Mesa Boogie Subway D800, Traynor TC 410, Marbass 112 Traveler, Smrčka compressor, Darkglass Vintage Delux, EBS octabass, Xotic RC booster
0 xLajků:

104

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Na rudé warwicky používám líh a týden jsou zase jako nové:) Mám je v tom cca 3 dny

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

105

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Paparatzzi napsal:

Na rudé warwicky používám líh a týden jsou zase jako nové smile Mám je v tom cca 3 dny

Tam hodně záleží na tom, jakou dobu necháš ty struny po vyvaření (vyčištění v lihu) relaxovat. Uz jsem to tu psal ze začátku. Mám to odzkoušený, je to teda proti všem pravidlům lidskýho chápání, protože kov by neměl regenerovat, ale je to tak. Zkus někde vyvařený struny náhodou 1/2 roku zapomenout a uvidíš.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

106

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Ivo napsal:

Zkus někde vyvařený struny náhodou 1/2 roku zapomenout a uvidíš.

Tak teď až budu kupovat ernie bally tak si našetřím na dvě sady a zkusím to. Zatím jsem jako socka točil dvě tak rok staré sady smile Dík za radu

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

107

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Zdar, to co píše Ivo o regeneraci strun je nevyvratitelný fakt. Mám kámoše kytaristu, který má doma i nějakou basu - prý kvůli inspiraci:-)) Prdla mu na ní struna, áčko, přišel za mnou, mačkal čepici:-)) a somroval nějaký struny. Tak jsem mu dal starou, asi tak 8 měsíců mnou odepsanou sadu. Když jsem pak u něj slyšel zvuk těch "odepsanejch" strun, tak jsem mu je chtěl zase sebrat:-)) No co, kapitalismus, nee?:-))  Fakt na té regeneraci něco je.
Jinak taky točím vždy dvě sady, pak jde jedna "do kopru", koupím novou a tak dál... Taky si před každým hraním myju ruce, kolikrát není kde (hnusný kluby, pajzly a tak..), tak vozím v kufrech takový ty zvlhčený kapesníčky.:-)) Hihi, to jsem se zas vykecal:-)))

Trace Elliot Club #2
Fender Jazz Bass
Fender Precision Bass
Fokus MM 5strings-fretless

Trace Elliot GP12 SMX, Trace Elliot 1048H
0 xLajků:

108

Re: Systém čistění strun lihem - návod

sorry za OT ale:"Mačkal čepici" je hláška týdne! ...úplně to vidím big_smile big_smile big_smile

handmade precision bass (fender fake logoed & fake relic) SBS pickups + active blender, Yamaha BB 435, Fender modern player 5, MTD 5, markbass LM III, soundelirium  the 12.6.1. + 15.5.  sustainer bayger, DOD deep freeze chorus, art studio v3, Ibanez bass synthesizer SB7, korg pitchblack poly, zoom b3
Klašter 12
0 xLajků:

109

Re: Systém čistění strun lihem - návod

a co se stane, když bych vyvařil Elixíry potažený tím nanovláknem v tom octu, má to u těchle strun nějakej význam nebo je to spíš na škodu?

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

110

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Palec napsal:

a co se stane, když bych vyvařil Elixíry potažený tím nanovláknem v tom octu

tak sou mrtvý imho big_smile

0 xLajků:

111 Naposledy upravil: m3 (19. 09. 2010 14.19:25)

Re: Systém čistění strun lihem - návod

no v tom octu to muze bejt zajimavi ..  pac pocitam ze v tom ty se ten potah nemusel rozpustit ..ale asi se to spis mechanicky poskodi tj mohli by bejt chlupatejsi nez predtim...
big_smile

pokud bys to cistil lihem acetonem nebo jinym rozpoustedlem tak pravdepodobn smejes ten film a udelas z toho obycejny struny...

ale to mi pripomina ze uz sem zase pan chemik.. tak asi nekdy ten film zkusim smejt a hodim na NMR a kouknu co je tam za polymer..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

112

Re: Systém čistění strun lihem - návod

m3 napsal:

tak asi nekdy ten film zkusim smejt a hodim na NMR a kouknu co je tam za polymer..

to udělej...to by mě taky zajímalo smile

0 xLajků:

113

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Čistil jsem je ultrazvukem, nejdřív 2x s jarem a pak 2x čistá voda (celkem 12min). Vždy 2 a 2 struny, aby krk moc nepovolil. Fakt hrajou lépěji.

0 xLajků:

114

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Chtěl bych k tomu tématu dodat, že teď přišly na řadu Hartke struny, které jsem vyvářel v octové vodě poprvé v létě 2009 a od té doby "relaxují". Musím říct, že doba odležení je zřejmě mnohem důležitější než to, jestli byly vyvařené v octu, jaru, nebo vyčištěné lihem, či ultrazvukem. Podle mých dlouholetých zkušeností, je mnohem důležitější právě délka regenerace. Hrají naprosto báječně a vydrží 80 - 90% životnosti nových strun.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

115

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Ivo napsal:

Chtěl bych k tomu tématu dodat, že teď přišly na řadu Hartke struny, které jsem vyvářel v octové vodě poprvé v létě 2009 a od té doby "relaxují". Musím říct, že doba odležení je zřejmě mnohem důležitější než to, jestli byly vyvařené v octu, jaru, nebo vyčištěné lihem, či ultrazvukem. Podle mých dlouholetých zkušeností, je mnohem důležitější právě délka regenerace. Hrají naprosto báječně a vydrží 80 - 90% životnosti nových strun.

takže  čtyři z pěti zelenáčů radí...staré struny nevyhazovat! tongue

0 xLajků:

116

Re: Systém čistění strun lihem - návod

vyhazovat  wink  big_smile

thumb nt 5, thumb nt 4 fretless, ibanez sdgr
trace elliot AH250, trace elliot 4x10H, mono sys 1x15, sansamp, sonic maximizer
0 xLajků:

117

Re: Systém čistění strun lihem - návod

nevyhazovat   wink  big_smile

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

118

Re: Systém čistění strun lihem - návod

NEE!! Regenerovat!!  smile

Trace Elliot Club #2
Fender Jazz Bass
Fender Precision Bass
Fokus MM 5strings-fretless

Trace Elliot GP12 SMX, Trace Elliot 1048H
0 xLajků:

119

Re: Systém čistění strun lihem - návod

RECYKLOVAT!! (trochu pozdě..:D)

Boötes lli coma ot u..
Boötes lli coma ot u..

Squier Vintage Modified Jazz Bass '70s vybíraný z více kusů, Behringer PB mutant, Jolana Diamant Bas
Hartke LH500 + SWR 410 WorkingPro
0 xLajků:

120

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Ona nějaká ta regenerace tam je, taky sem nedávno natáhl před 3/4 sundaný ečrvený warwicky, ani sem je v tu dobu po sundání nepral. Nějak nebylo proč, chlupatý nebyly, jen tupý... Natáh sem je a byl sem překvapenej, opravdu krásně cinkaly, jak přávě vytažený z toho jejich červenýho pytlíku. Tak 4 dny ještě drželi, pak už šli do kytek, ale na to, že byly jen odložený super výkon...

Ono tak nějak si myslím, že když se struna natáhne a nějakou dobu je natažená, záleží i z jaký struny se omačká. Když se omačká ze spodu o pražce, vytahá, zašpiní a ztupne, tak pozoruju, že když třeba jen ty struny po čase povolím otočím s nima tím omačkáním nahoru, tak zas hrajou.

0 xLajků:

121

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Tak jsem to zkusil. Moje Warwicky Black Label už byly úplně mrtvé.
Mírně jsem upravil návod v prvním příspěvku podle toho co jsem našel doma.
Trubka nebyla, ale našel jsem zahradní hadici, metr jsem uřezal a ohnul do tvaru U, konce slepil k sobě izolačkou.
Z jedné strany jsem vsunul všechny struny.
Neměl jsem zrovna doma líh v jiné podobě než slivovice, to mi přišlo na struny škoda a hlavně je to dost nízká koncentrace, teda 55% je pro člověka dost, ale strunám by to nemuselo stačit.
No ale našel jsem v polici 99,5% Isopropylalkohol, což je myslím dryák ještě větší než líh, výborně to rozpouští mastnoty a nečistoty a vůbec všechno co se může mezi vinutí strun dostat. Taky to dost smrdí a výborně se to odpařuje, takže nedoporučuju nikomu, kdo by chtěl můj postup následovat, u toho kouřit, snad nemusím vysvětlovat, že ty výpary v kombinaci se vzduchem tvoří celkem solidně hořlavou směs.
Tímhle jsem teda naplnil tu hadici a přes oba konce jsem přitáhl gumičkou igeliťák obdobně jako v návodu na začátku.
Nechal jsem to cca 48 hodin viset v dílně a včera struny konečně v očekávání nátáhl.
Celkový výsledek předčil představy, struny hrají jako nové a lesknou se jak psí kulky.
Teď jsem jenom zvědavý jak dlouho to vydrží, každopádně dík nemovi za návod na pohodlný a jednoduchý postup, určitě ho budu opakovat, ačkoliv pravděpodobně s mnou pozměněnou a odzkoušenou chemickou formulí.

Trace Elliot Club #3
0 xLajků:

122

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Funguje tohle máchání v lihu na všechny druhy strun stejně a žádnejm to nevadí?

0 xLajků:

123

Re: Systém čistění strun lihem - návod

vorlik napsal:

Funguje tohle máchání v lihu na všechny druhy strun stejně a žádnejm to nevadí?

no otazka je co to udela s potahovanejma strunama .. rozhodne bych to nezkousel predtim nez bych je uplne odepsal..
jinam to funguje a neskodi...  koneckoncu se prodava kosmetika na kytary resp struny co funguje na stejnym principu... proste ty struny odmastis a vycistis smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

124

Re: Systém čistění strun lihem - návod

zkoušel jsem to u rok a něco starý elixírů ze kterých už visel povlak, trochu to pomohlo ale nevyplatilo se to

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

125

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Ja teda nevím, ale nebylo by lepší, pokud je účelem struny odmastit použít místo lihu benzín(technický)?

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

126

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Dragunov napsal:

Ja teda nevím, ale nebylo by lepší, pokud je účelem struny odmastit použít místo lihu benzín(technický)?

ja pouzival aceton..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

127

Re: Systém čistění strun lihem - návod

m3 napsal:

místo lihu benzín(technický)?


m3 napsal:

ja pouzival aceton..



Technický benzín zůstává trošku mastný, čistější je lékařský, ale ten zas hůř čistí zatuhlé tuky. Aceton je dobrý, ale není asi dobré ho dávat do plastové trubky kvůli menší spotřebě. Nejlíp mi vychází ten isopropyl, jak už tu psal Aldo. Je podstatně agresivnější, než normální líh. Já ještě po tom struny propláchnu čistou vodou, ale to spíš jen ze setrvačnosti, protože to tak dělám v práci u DPS, na kterých potom zůstává míň map a podobných fleků.

Čtyři jsou nejvíc - výjimkou je jen Gibson G3!
0 xLajků:

128

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Zdravím, čas od času vyvařuji. Ale teĎ jsem zkusil něco jiného. Svoje warwick emp coated (takový ty černýý vošklivý struny) jsem zkusil vymýt perchlorethylenem. Normálně bavlněnej hadřík, navlhčit, strunu upnout za zakončení do svěráku a drhnout a drhnout. Je to docela hardcore, parádně mi to zprasilo kůži na ruce ale nic co by nespravila indulona. Upozorňuji jen, že na tyto struny líh ani nic jiného nefungovalo (teda jen ředidlo jsem zatím nezkoušel big_smile ) a na to abych je do toho perchlorethylenu naložil jsem ho doma měl málo. Stav jak po koupi to není, je to jak po týdnu hraní, takže ideál. Takže pro chemiky další inspirace.

Mexickej Precl , Hartke VX410 , EDEN EX110, Ampeg Portaflex PF-350
0 xLajků:

129 Naposledy upravil: woody (02. 06. 2012 09.57:33)

Re: Systém čistění strun lihem - návod

hmmm, takže, aby bylo jasno ... zkušenost kytaristy (cenově jinde, jasně) ... struny laděj a  hrajou až druhej, třetí, pátej den po natažení a usednutí si .... pak hrajou asi tejden tak, jak bylo očekáváno .... pak dou do prdele ... takže na strata kupuju Fendery desítky, který se přesně takhle chovaj ... struny nahovno, ale dělaj ten tejden to, co maj .... a na LP kupuju Gibsony jedenáctky hybridy, dělaj ouplně to samý ... ostatní značky se snažej to první a to poslední zmíněný období nějak překlenout a zkrátit či prodloužit ... ale to je marný, matroš se nedá znásilnit .... jde o to, že ten matroš je prostě fysicky tím natažením a  hraním změněnej ... a vrátit se to nedá .... sklo ve voknech zkušebny je taky jiný než ve vaší vobejvačce ....
abysme to zkrátili: na kytaře se struny měněj v rámci tejdnů, na base v řádu měsíců ... ale to množný číslo je extrém pro čudlaly ... profík tam má jednotky!

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

130

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Prima, jsem čudlal. Seš boží (hňup). Sory kámo, ale ty už snad ani nic nepiš. A pokud, tak zapoj mozek (to je ten prejt uvnitř hlavy).

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

131

Re: Systém čistění strun lihem - návod

radoozz napsal:

Sory kámo, ale ty už snad ani nic nepiš.

woody napsal:

ten matroš

Kdo ví jakej "matroš" sjížděl Woody před psaním příspěvku lol Peace, Woody, jen jsem si nemohl pomoci wink

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

132

Re: Systém čistění strun lihem - návod

si můžu vobčas dělat prdel, ne? :-)
:-)))))))))))))))))))))))

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

133

Re: Systém čistění strun lihem - návod

hh tak nějak jsem si zahrál doma s kombem, v klidu a zjistil, že mám totálně tupý struny big_smile Mno takže jsem uvažoval, jestli zajet k lokálnímu prodejci pro RedWarwicky za 450 Kč (když na kytarách je maj za 220 Kč big_smile ) nebo čekat aby mi do pátku došly .. no a vzpoměnl si na praní strun.

Takže jsem je vyvařil v octový vodě ... asi 15minut jsem je tam nechal, šťouchal do nich vařečkou, překonával nauseu a pak vytáh, oklepal a usušil. Ještě jsem vyběh do dílny, našel tam plechovku s nápisem ČISTIČ a struny navlík kuličkama na hřebík, ten upnul do svěráku a jal se čistit ... hezky uspokojivé bylo prohlížet si na hadru fleky od toho svinstva big_smile

Nu a struny hrají smile V podstatě jako nové smile Žádnou regeneraci jsem jim ale nepsokytnul ... potřebuju hrát big_smile

0 xLajků:

134

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Přestal jsem před dvěma lety prát a čistit a vrátil se od drahých strun s "dlouhou" životností ke klasice - používám Fendery 7250 M za
354,- a vyhazuju je bez čištění po 45-50 ti hodinách hraní.

Moje zkušenost s dlouhou životností"
- nejdřív jsem používal Elixíry, stály tenkrát víc jak 1500,- a bylo to trochu jak soulož přes dva prezervativy, nejhorší na nich podle mně je, že ještě hrají, ale dávno už z nich visí cáry teflonu, což je pěknej humus
- lepší se mi jevily Daddaria (tuším EXP).  Óchranná vrstva držela, zvuk se mi líbil víc a byly skoro za půlku

Ochranná vrstva z plastu má dvojí účinek - chrání strunu proti bordelu z těla a špíně a zároveň před pomačkáním od pražců.

Ten druhý důvod je věc, kvůli který jsem přestal obecně prát  a čistit struny. To je sice částečně oživí (tak na jedno hraní), ale pak jdou rychle do háje proto, že mechanické opotřebení nejde holt vyčistit:-).

0 xLajků:

135

Re: Systém čistění strun lihem - návod

nechtělo se mi zakládat nový topic, tak tedy zde: http://kytary.muziker.cz/cisteni-a-udrz … eaner-Bass

Nemáte s tím někdo zkušenost? Je to lepší než: http://www.audiotek.cz/product-17483-dunlop-6582 ?

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

136

Re: Systém čistění strun lihem - návod

no pravda, nejvíc bordelů mám mezi strunou a hmatníkem tak to vždycky přetřu než namažu, tohle by mohlo ušetřit drahocené sekundy, jen jestli to není zbytečně moc prachů

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

137

Re: Systém čistění strun lihem - návod

kb napsal:

Přestal jsem před dvěma lety prát a čistit a vrátil se od drahých strun s "dlouhou" životností ke klasice - používám Fendery 7250 M za
354,- a vyhazuju je bez čištění po 45-50 ti hodinách hraní.

...přesně na ty-akorát pětkový jsem teď přešel také. wink

0 xLajků:

138

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Žádná kosmetika ani líh není potřeba, tohle určitě vyzkouším:

http://www.youtube.com/watch?v=s8OYeN9mAL4

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

139

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Aidamos napsal:

Žádná kosmetika ani líh není potřeba, tohle určitě vyzkouším:

http://www.youtube.com/watch?v=s8OYeN9mAL4

pak poreferuj... na TB jsem k tomu četl spíš skeptický reakce (na základě vlastních zkušeností) - k čemu to je? otřepe to trochu bordelu ze strun, ale do hloubky je to imho vyčistit nemůže...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

140

Re: Systém čistění strun lihem - návod

hofa napsal:

ale do hloubky je to imho vyčistit nemůže..

Ale i tak to asi uvolní trochu bordel mezi závity. Uvidíme. Zatím mám struny moc nový.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

141

Re: Systém čistění strun lihem - návod

vyskusal som to na fender 8250M ... A D G to o nieco ozivilo, B a E minimalne. zaujimave v kazdom pripade

sekam dobrotu
0 xLajků:

142

Re: Systém čistění strun lihem - návod

No video je ale ohromný, vypadá to tam fakt přesvědčivě. Taky někdy vyzkouším smile

0 xLajků:

143 Naposledy upravil: Tékys (01. 10. 2013 15.09:26)

Re: Systém čistění strun lihem - návod

To je nějakej fejk ne? big_smile
Každopádně u Elixirů skoro žádná změna.

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

144

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Myslím, že u Elixiru to fungovat nemůže, poáč tam to jende vyklepad z mezi závitů, poáč sou pokryty primerosem smile

0 xLajků:

145

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Tak to mění jenom sound tim, že se vyklepe bordel ze závitů? Aha.
Já myslel, že se nějak, jak se to povolí a zatáhá, že se nějak jinak napne jádro struny...
No každopádně u ročních Elixirů to tedy moc nefunguje smile

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

146

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Tékys napsal:

Tak to mění jenom sound tim, že se vyklepe bordel ze závitů?

jo doslova rika dostat ty sracky/hovna ze strun smile

Tékys napsal:

No každopádně u ročních Elixirů to tedy moc nefunguje

ani by nemelo viz UR a koneckoncu i krabice elixiru kde nakreslenej ten princip ochrany .. koneckoncu tak mne napada ze mozna i proto ten couating na DRkach nefunguje tak jako na elixirech to by se museli asi vzit zehlickou nebo ofouknout heatganem aby se ty sracky tam nemohli dostat..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

147

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Docela sexy řešení, ale napadá mě několik poznámek:

- jak dlouho struny vydrží "nové"?
- kolikrát a jak často se to dá aplikovat na jedné sadě?
- vyklepanou špínu si rozmatláme po hmatníku...
- pražce z toho asi nebudou úplně nadšené...

0 xLajků:

148

Re: Systém čistění strun lihem - návod

t.kedzior napsal:

- vyklepanou špínu si rozmatláme po hmatníku...
- pražce z toho asi nebudou úplně nadšené...

myslim ze tej spiny bude tak minimalne, ze sa to rovno odfukne na zem a neusadi sa to na hmatniku ...
... a prazdom to nebude vadit o nic viac nez normalny slap a pop smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

149

Re: Systém čistění strun lihem - návod

t.kedzior napsal:

- pražce z toho asi nebudou úplně nadšené...

Pochybuju, že jim to uškodí víc než slap.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

150

Re: Systém čistění strun lihem - návod

inak podla man zavisi dost aj na tom ci je to nikel/ocel, atd ..pretoze mylsim ze na kazdy z tych materialov sa tie necistoty lepia inak ... dalsia vec je hustota vynutia... niektore struny maju vinutie velmi riedke, dalsie hustejsie...

ja so mto teraz skusal na vyhranych Daddarach / Nikel/ 105 a efekt bol asi tak 20% k lepsiemu ...

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

151

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Aidamos napsal:

Žádná kosmetika ani líh není potřeba, tohle určitě vyzkouším:
http://www.youtube.com/watch?v=s8OYeN9mAL4

Zkoušel jsem se staršími EB (http://kytary.cz/ernie-ball-3833/HN107831/) a téměř beze změny... čekal jsem nějakej zázrak, ale zas mi nezbyde, než koupit nový hmm big_smile

0 xLajků:

152

Re: Systém čistění strun lihem - návod

boriss222 napsal:
Aidamos napsal:

Žádná kosmetika ani líh není potřeba, tohle určitě vyzkouším:
http://www.youtube.com/watch?v=s8OYeN9mAL4

Zkoušel jsem se staršími EB (http://kytary.cz/ernie-ball-3833/HN107831/) a téměř beze změny... čekal jsem nějakej zázrak, ale zas mi nezbyde, než koupit nový hmm big_smile

big_smile

0 xLajků:

153 Naposledy upravil: m3 (17. 10. 2013 19.47:32)

Re: Systém čistění strun lihem - návod

boriss222 napsal:

Zkoušel jsem se staršími EB (http://kytary.cz/ernie-ball-3833/HN107831/) a téměř beze změny... čekal jsem nějakej zázrak, ale zas mi nezbyde, než koupit nový

mno ono to sluvko coated naznacuje ze ty struny sou potazeny teda teoreticky by tam toho sajrajtu bejt moc nemelo... takle sis mozna tak obouchal zbytky toho potahu tak to ted pude do hajzlu rychleji big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

154

Re: Systém čistění strun lihem - návod

mě se vždycky líbí jak se někdo snaží opláchnout rajče co ještě nevybalil ze sáčku

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

155

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Tak zde je důkaz místo slipů:

struny

Struny jsou natažený někdy od července a jsou fakt už hodně jetý obzvlášť háčko a éčko. Vždycky je to před a po, fungovat to funguje, ale samozřejmě žádnej zázrak se neděje, ale znát to je.

F-bass stuio 5, Sandberg Ken Taylor 5 Bubinga top, Ibanez Musician MC900, Squier CV Precision Bass '60s, Sire Marcus Miller V7, Kala U-Bass
TecAmp Club #3
0 xLajků:

156

Re: Systém čistění strun lihem - návod

m3 napsal:
boriss222 napsal:

Zkoušel jsem se staršími EB (http://kytary.cz/ernie-ball-3833/HN107831/) a téměř beze změny... čekal jsem nějakej zázrak, ale zas mi nezbyde, než koupit nový

mno ono to sluvko coated naznacuje ze ty struny sou potazeny teda teoreticky by tam toho sajrajtu bejt moc nemelo... takle sis mozna tak obouchal zbytky toho potahu tak to ted pude do hajzlu rychleji big_smile

Na těch už nebylo prakticky co zkazit big_smile

0 xLajků:

157 Naposledy upravil: Medek.H (23. 10. 2013 18.15:53)

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Já mam vyzkoušený na červenej warwickách ocel... koupim- 14 dní cinkaj, pak přestávaj pomalu, další měsíc hrajou v pohodě, pak tuhý, vyperu - tejden cinkaj, daší měsíc hrajou, vyperu a doba cinkání a pěknýho zvuku je tak o pár dní horší a horší než pokus předtím a tak dokola. Takhle mi vydrželi i rok, než je praní sejmulo tolik až ruply... ale fajné

Ed: myšleno praní v tom co je po ruce, zkoušel jsem vyváření (niklovky po něm reznou a efekt jde, ale uplně nic moc) a nejlepší mi přijde asi praní v benzínu, lihu, nebo ředidle, cokoliv co rozpouští na to funguje docela solidně...

0 xLajků:

158

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Ja som skusal vsetko mozne aj to plieskanie zo strunami aj lieh aj cistitka aj... neviem co ale posledne roky to varim v cistej vode,strunam to nijako neublizuje a hraju ako nove smile dokonca nove struny po prvom vyvareni maju lepsi zvuk.
A takto varim asi kazdy tyzden, niekedy aj dvakrat smile mne to funguje perfektne !

0 xLajků:

159

Re: Systém čistění strun lihem - návod

zdarec, no já struny v tom lihu vařím, 15min strachu na plynovém sporáku, (párkrát to chytlo), a hotovo

0 xLajků:

160

Re: Systém čistění strun lihem - návod

ja jsem ted vyzkousel na prani strun Milit Car Cleaner

https://goo.gl/ZzO2QR

pul hodina v roztoku Militu s vodou v UZ pracce - rok hrany nerezovy Sandbergy 45-130 hrajou dost dobre (lehce cinkaj a bzuni podle me lepe nez funglovky) - predtim byly naprosto tupy

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

161

Re: Systém čistění strun lihem - návod

ja na ně při vyvařování občas zapomenu, takže už jsem nejmíň troje upekl smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

162

Re: Systém čistění strun lihem - návod

RadekCX napsal:

....v UZ pracce

...co je "UZ pracka"? smile

0 xLajků:

163

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Matej napsal:

"UZ pracka"

ultrazvuk... ? smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

164

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Dnes jsem si koupil 96% lékařský líh, říkám si : píšete že je dobrý na čištění strun než kupovat nějakou extra kosmetiku,tak si říkám očistim struny na akustické baskytare ..Tak jsem je hadrikem otřel a pak jsem chvíli počkal.a pak že si zahraju .Ale zjistil jsem že se dost zhoršil zvuk...

0 xLajků:

165

Re: Systém čistění strun lihem - návod

hopskirk napsal:

Dnes jsem si koupil 96% lékařský líh, říkám si : píšete že je dobrý na čištění strun než kupovat nějakou extra kosmetiku,tak si říkám očistim struny na akustické baskytare ..Tak jsem je hadrikem otřel a pak jsem chvíli počkal.a pak že si zahraju .Ale zjistil jsem že se dost zhoršil zvuk...

 Mohl jsi dostat binec do vinutí strun. Osobně využívám myčku - struny jednou "přeperu" s nádobím a jsou opět čisté. Samozřejmě nevyřešíš únavu materiálu, ale myslím, že struny jsou celkem čisté smile

Jinak bych struny do kapaliny (aceton, benzín, líh) namočil. Je sice větší spotřeba, ale nečistoty se vyplaví ven.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

166

Re: Systém čistění strun lihem - návod

A místo lékařskýho lihu bych koupil technickej ( bude levnější) nebo aceton.

0 xLajků:

167

Re: Systém čistění strun lihem - návod

kafeacigaro napsal:

A místo lékařskýho lihu bych koupil technickej ( bude levnější) nebo aceton.

Jen technická - nic jako 'lekarsky lih' neexistuje.

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

168

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Kiwi napsal:

nic jako 'lekarsky lih' neexistuje.

 ono bude míněno "konzumní" neboli ne denaturovanej smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

169

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Atvečko napsal:

 ono bude míněno "konzumní"

 každej líh může bejt konzumní, záleží na tom jak dobrej máš pajšl smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

170

Re: Systém čistění strun lihem - návod

 
el BassTardo napsal:
Atvečko napsal:

 ono bude míněno "konzumní"

 každej líh může bejt konzumní, záleží na tom jak dobrej máš pajšl smile

Tvl...komu smrdi lih, tomu smrdi robota smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

171

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Ono ten denaturát na chuti nepřidá :-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

172

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Kiwi napsal:
kafeacigaro napsal:

A místo lékařskýho lihu bych koupil technickej ( bude levnější) nebo aceton.

Jen technická - nic jako 'lekarsky lih' neexistuje.

Jen technická, je zřejmě myšlen líh denaturovaný denaturačním prostředkem 2 dle příslušné vyhlášky, to jest 10 ml lékařského benzinu na 1l lihu, dle byroterminologie. Nevím, jak by se to mělo označovat jednodušeji tak, aby bylo stále jasné o jakou směs se jedná.Zákon uznává (uznával?) 21 denaturačních prostředků. Většina jich je ale přípustná pouze pro speciální použití (takže shánění zabere nějaký čas). Ovšem z hlediska čištění strun je denaturační prostředek opravdu těžce irelevantní.. 

0 xLajků:

173 Naposledy upravil: Kiwi (30. 10. 2020 10.14:59)

Re: Systém čistění strun lihem - návod

José napsal:

Jen technická, je zřejmě myšlen líh denaturovaný denaturačním prostředkem 2 dle příslušné vyhlášky, to jest 10 ml lékařského benzinu na 1l lihu, dle byroterminologie. Nevím, jak by se to mělo označovat jednodušeji tak, aby bylo stále jasné o jakou směs se jedná.Zákon uznává (uznával?) 21 denaturačních prostředků. Většina jich je ale přípustná pouze pro speciální použití (takže shánění zabere nějaký čas). Ovšem z hlediska čištění strun je denaturační prostředek opravdu těžce irelevantní.. 

Já jen, že když dojdeš do lékárny a řekneš, že chceš lékařský líh je stejný, jak když přijdeš do hudebnin a řekneš, že se chceš profesionální struny na basu. Zní to vznešeně, ale nic takovýho není. smile

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

174

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Ne, už z toho co jsem psal, by to tak být nemuselo, protože profesionální je poměrně nedefinovaná hranice a nevím o ničem, co by bránilo lékárnám mít obyčejný denaturák (směs 1a) vedle toho denaturovaného příslušnou "speciální" směsí (ale určitě nejsem lékárník a neznám příslušné předpisy).. (Jen máme v labu čtyři druhy lihu dle účelu..)

0 xLajků:

175

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Otazka...skusili ste už vyvariť alebo vyčistiť flatwoundy? Má to vôbec zmysel podľa vás?

0 xLajků:

176

Re: Systém čistění strun lihem - návod

https://baskytara.com/post422844.html#p422844

Ne, my si je právě schválně zašpiňujem smile

 

Fender Jazz Bass American Standard 1997, Jolana Alexis,
Fender Jaco Pastorius Tribute Custom Shop Jazz Bass 2009,
Rickenbacker 4003 Snoglo 2013, Fender Precision 63 American Vintage 2017,
Fender Vintage Custom 1951 Precision Bass 2019, Fender Tony Franklin Fretless 2020,
Hofner Violin 500/1 RLC 63 2021, Mesa M6 Carbine Flatwound Club #3
0 xLajků:

177

Re: Systém čistění strun lihem - návod

José napsal:

Ne, už z toho co jsem psal, by to tak být nemuselo, protože profesionální je poměrně nedefinovaná hranice a nevím o ničem, co by bránilo lékárnám mít obyčejný denaturák (směs 1a) vedle toho denaturovaného příslušnou "speciální" směsí (ale určitě nejsem lékárník a neznám příslušné předpisy).. (Jen máme v labu čtyři druhy lihu dle účelu..)

Klidně bychom mohli debatovat (já lékárník jsem), ale je to pro téma číštění strun lihem naprosto irelevantní smile Jen jsem reagoval na pojem "lékářský líh", který neexistuje. Co si pod tím kdo představuje je věc druhá smile

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

178

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Ray Smith napsal:

Ne, my si je právě schválně zašpiňujem

 A ono to funguje!

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

179

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Kiwi napsal:

Klidně bychom mohli debatovat (já lékárník jsem), ale je to pro téma číštění strun lihem naprosto irelevantní smile Jen jsem reagoval na pojem "lékářský líh", který neexistuje. Co si pod tím kdo představuje je věc druhá

 :D no prave nemoc z povolani big_smile .. nelekarnika by to ani nenapadlo smile autor chtel prave asi naznacit ze to koupil v lekarne big_smile.  nebo to zamnil s pojmem "lekarsky benzin" to je terminus technikus ne? smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

180

Re: Systém čistění strun lihem - návod

m3 napsal:
Kiwi napsal:

Klidně bychom mohli debatovat (já lékárník jsem), ale je to pro téma číštění strun lihem naprosto irelevantní smile Jen jsem reagoval na pojem "lékářský líh", který neexistuje. Co si pod tím kdo představuje je věc druhá

 :D no prave nemoc z povolani big_smile .. nelekarnika by to ani nenapadlo smile autor chtel prave asi naznacit ze to koupil v lekarne big_smile.  nebo to zamnil s pojmem "lekarsky benzin" to je terminus technikus ne? smile

To jo, ale pak přijdeš do lékárny, sebevědomě řekneš, že chceš lékářský líh, magistr ti řekne, že takovýho nic není a jste za debila mezi sebou navzájem big_smile

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

181

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Jojo, vyjadřovat se správně je důležitý, jinak se taky může stát, že přijdeš do lékárny a řekneš, že chceš něco na hlavu a magistr ti řekne, že čepice mají naproti smile

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

182

Re: Systém čistění strun lihem - návod

Furt to téma žije.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10215463940105377&set=gm.10158429215194098

 

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků: