1

Téma: Intelli IMT-500 (clipová ladička)

Země původu:
Intelli je tušim italská firma, na ladičce jsem žádný MADE IN xxx nenašel. Tipuju Čínskou lidovou..

Cena:
Stála kolem 500 Kč, dostal sem jí jako dárek smile

Popis, konstrukce:
Černej tvrdej plast, pružina klipu je dostatečně tuhá. Velkej, zeleně podsvětlenej displej. Zpracování je myslim velice kvalitní. Jediná věc, kterou bych vytknul, jsou tlačítka- sice krásně nízkozdvihový, ale ve svejch pozicích sou maličko volnější, což při ladění nejhlubších strun způsobuje jejich vibrace a následný lehký drnčení. To na funkci nemá žádnej vliv a už vůbec o tom nevíte v hlučnějším prostředí, ale za zmínku to stojí.

Funkce:
Jedná se o chromatickou ladičku, která tón snímá na základě vibrací nástroje- můžete jí teda přicvaknout na cokoliv od klavíru přes saxofon až po ukulele. U strunnejch nástrojů se přidělává na hlavu.

Tlačítka- nastavení frekvence(defaulutně samozřejmě 440Hz pro A), nějaký transpozice a on/off (to jediný používám smile ).

Co se samotnýho ladění týče- není mu co vytknout, ručička je pěkně klidná, bez problému snímá i hluboký tóny. Já osobně jí nepřidělávám úplně na konec hlavy, ale těsně vedle kolíku Ečka, je to přístupnější místo a řekl bych, že tam jsou vibrace silnější. Na pětistrunnou basu jsem nezkoušel.

Ladičku mám přes rok, baterka vydržela cca těch 12 měsíců při intenzivním používání, každej z kapely si jí ode mně pučuje smile


Závěr:
Clipová ladička je pro mě v tuhle chvíli(kdy nemám ani neplánuju rackovku) asi nejideálnější řešení- je lehká, jednoduchá, použitelná naprosto kdekoliv, hlukuvzdorná a spolehlivá. Na trhu je jich opravdu hodně, tohle je jedna z těch dražších, nevim, jak na tom sou ostatní. Já Intelli rád doporučuju.

http://www.long-mcquade.com/files/1109/lg_IMT500.jpg

0 xLajků:

2

Re: Intelli IMT-500 (clipová ladička)

pro nas bezhlavce nepouzitelna vec big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

3

Re: Intelli IMT-500 (clipová ladička)

ladí to aj podladenú resp. 5 strunovú basu?

0 xLajků:

4

Re: Intelli IMT-500 (clipová ladička)

To nevim, ale podladěný E na D dává v pohodě, dost záleží kam tu ladičku přicvakneš- jestli na konec hlavy, nebo na takovej ten růžek nad E kolíkem. Každopádně přes flažolet na 12 pražci je úspěch zaručenej.

0 xLajků:

5

Re: Intelli IMT-500 (clipová ladička)

OK, už som objednal ladičku od kopyta, takže uvidíme...ale dík smile

0 xLajků:

6

Re: Intelli IMT-500 (clipová ladička)

Smaily napsal:

OK, už som objednal ladičku od kopyta, takže uvidíme...ale dík smile

Tu co jsem ti posílal jsem zkoušel s pětistrunnou basou podladěnou do A a vzala to bez problémů.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

7

Re: Intelli IMT-500 (clipová ladička)

Smaily napsal:

OK, už som objednal ladičku od kopyta, takže uvidíme...ale dík smile

jasné, dnes som ju konečne skúšal (až dnes som došiel domov) aj na 5strunke a jedna balada...spokojnosť...

0 xLajků: