1 Naposledy upravil: bambi (28. 07. 2010 09.36:03)

Téma: Profesionální zvuková karta

Zdravim,

pote, co se mi dostal do ruky projekt v Logicu songy Spaceman od The Killers, byl jsem definitivne utvrzen, ze DAW je cesta pro me. Kdyz to staci jim, melo by i nasi kapele smile.  Proto se chystam, pro zacatek aspon prvni dema zmixovat, pripadne zmasterovat sam (vim, je to hrozne slozite, ale nekdy se zacit musi wink ).  Jelikoz nemam zatim dostatecne mikrofony, preampy ani akusticky vhodnou mistnost, chtel bych nastroje a vokaly nahrat v profi studiu, vzit si je jen jako audio files a songu zpracovat v logicu. Casem se chystam i na trochu artovejsi projekt, kde bude primo nutne vse delat sam kvuli pridani syntaku atd.. S timto ale vyvstala potreba nove zvukove karty, mimo jine se samplovaci frekvenci 192 kHz. Chtel bych pouze zvukovku, ne kombinaci s midi kontrolerem, 8 vstupu a pripojeni prez FW. Libi se mi nasledujici kousek. M-audio je mi sympaticke, neni drahe a splnuje vsechny moje pozadavky. Kamarad ji ma ve dvouvstupove verzi a pripada mi paradni. Jen me zarazi, ze je opravdu dost levna... Co si o ni pls myslite? Diky smile

http://www.m-audio.com/products/en_us/ProFire2626.html

Fender CS '64 Relic Jazz Bass (skladacka z dilu), Squier Vintage Modified, Ibanez GSR 180
Ampeg SVPCL, Warwick Quadruplet, Torque (jeste UK)
0 xLajků:

2

Re: Profesionální zvuková karta

Já osobně bych doporučil externí kartu Lexicon. Tato značka je osvědčená v profesionálních studiích a i ta nejjednodušší a nejlevnější řada Alpha má vyníkající parametry.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

3

Re: Profesionální zvuková karta

fenderjazzbass napsal:

Já osobně bych doporučil externí kartu Lexicon. Tato značka je osvědčená v profesionálních studiích a i ta nejjednodušší a nejlevnější řada Alpha má vyníkající parametry.

Diky za tip. Tady se prave obavam, ze tech 5 tisic navic muzu zaplatit za to, ze je to Lexicon. To M-audio je celkem nova znacka, tak si myslim, ze si za nacku priplatim minimalne

Fender CS '64 Relic Jazz Bass (skladacka z dilu), Squier Vintage Modified, Ibanez GSR 180
Ampeg SVPCL, Warwick Quadruplet, Torque (jeste UK)
0 xLajků:

4

Re: Profesionální zvuková karta

Nebo nějakej mulťák s USB a zabiješ několik much jednou plácačkou... Jinak si myslím, že vesměs všechny externí zvukovky určený na hudbu budou dnes už dobrý.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

5

Re: Profesionální zvuková karta

pět tisíc? za Alphu ani náhodou...
http://www.music-city.cz/lexicon-alpha-3555.html

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: bambi (28. 07. 2010 12.56:33)

Re: Profesionální zvuková karta

Diky za reakce

bambi napsal:

pět tisíc? za Alphu ani náhodou...

Tak ja sem to srovnaval se zvukovkou stejne tridy, tedy s IONIX FW 810s, ktera je prave o cca 5 tisic drazsi, nez ta M-audio... Ta Alpha je mi k nicemu, mam uz M-Audio Fast Track Pro - ta ale nema sample rate 192 kHz a hlavne ma jen dva vstupy a vzhledem k tomu, ze vyhledove se chystam nahravat bici, chce to aspon 5 vstupu. A taky je to bozi na pracovni nahravky, kde neni treba nastroje nahravat postupne.

el BassTardo napsal:

Nebo nějakej mulťák s USB a zabiješ několik much jednou plácačkou... Jinak si myslím, že vesměs všechny externí zvukovky určený na hudbu budou dnes už dobrý.

To je dobra vec, ale ja potrebuju nahravat ruzne nastroje a mikraky, tak potrebuju univerzalni rozhrani. A tech vic vstupu pro ty bubny vyhledove

Fender CS '64 Relic Jazz Bass (skladacka z dilu), Squier Vintage Modified, Ibanez GSR 180
Ampeg SVPCL, Warwick Quadruplet, Torque (jeste UK)
0 xLajků:

7

Re: Profesionální zvuková karta

sorry, reagoval jsem na cenu tý Aplhy...

Co se M-Audio týče, nikdy jsem neslyšel nějaký velký výhrady, zvukovky uměj a pokud ti Profire vyhovuje, proč ne? koukal jsem, že u Disku je za 11K a nějaký drobný, to jde..
Kámoš si nedávnou koupil tohle: http://www.music-city.cz/tascam-us-2000 … -9808.html sice to nemá 192 ale jinak velmi povedená věc, osobně bych do ní šel, já uživím věci spíš na terénní práci, takže bych dal přednost Tascamu, zpracování je přeci jenom masivnější

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

8

Re: Profesionální zvuková karta

el BassTardo napsal:

sorry, reagoval jsem na cenu tý Aplhy...

Co se M-Audio týče, nikdy jsem neslyšel nějaký velký výhrady, zvukovky uměj a pokud ti Profire vyhovuje, proč ne? koukal jsem, že u Disku je za 11K a nějaký drobný, to jde..
Kámoš si nedávnou koupil tohle: http://www.music-city.cz/tascam-us-2000 … -9808.html sice to nemá 192 ale jinak velmi povedená věc, osobně bych do ní šel, já uživím věci spíš na terénní práci, takže bych dal přednost Tascamu, zpracování je přeci jenom masivnější

Tak to rad slysim. Prave ta cena mi pripada luxusni na tu vybavu... Kamos ma tu mensi verzi a zpracovani je bytelne, i kdyz to tak nevypada. Za tip dik, mrknu na to

Fender CS '64 Relic Jazz Bass (skladacka z dilu), Squier Vintage Modified, Ibanez GSR 180
Ampeg SVPCL, Warwick Quadruplet, Torque (jeste UK)
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: OK (28. 07. 2010 14.19:55)

Re: Profesionální zvuková karta

192kHz skutečně nepotřebuješ, navíc při takový frekvenci na každou stopu hodíš pár sw pluginů a procesor ti vylítne z kompu a pokouše tě big_smile

U toho m-audia je jistá výhoda, že můžeš vesel používat ProTools a tak máš kompatibilitu i se studiama, který ti v ničem jinym pracovat chtít nebudou a nemusíš řešit převody.


Není špatný zaplácnout víc much jednou ranou a pořídit si něco takového:
http://cgi.ebay.de/Digidesign-Digi-002- … 3caf5dbf09

nebo z druhé ruky

http://kytary.cz/m-audio-projectmix-protools/HN103118/


Podívej se taky na midi.cz, objevuje se tam toho plno...

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

10

Re: Profesionální zvuková karta

bambi napsal:
fenderjazzbass napsal:

Já osobně bych doporučil externí kartu Lexicon. Tato značka je osvědčená v profesionálních studiích a i ta nejjednodušší a nejlevnější řada Alpha má vyníkající parametry.

Diky za tip. Tady se prave obavam, ze tech 5 tisic navic muzu zaplatit za to, ze je to Lexicon. To M-audio je celkem nova znacka, tak si myslim, ze si za nacku priplatim minimalne

5 tisíc navíc? Kde, když Lexicon Alpha stojí dva a půl  sakumprask i s DPH  a se značkou????

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

11

Re: Profesionální zvuková karta

Nebo bych šel do Lexicon Omegy. Je za necelých pět tisíc a má osm vstupů.

http://www.muzikant.cz/zvuk-a-nahravani … -19646.php

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

12

Re: Profesionální zvuková karta

fenderjazzbass napsal:

Nebo bych šel do Lexicon Omegy. Je za necelých pět tisíc a má osm vstupů.

http://www.muzikant.cz/zvuk-a-nahravani … -19646.php

Omegu nebrat... Tváří se v pohodě, ale má problémy s některými počítači (nedomluví se). Ráda se taky sama odpojuje od USB a zase připojuje (ne, netahá si ven kabel z počítače, jen se tváří, že je vypnutá a nahrávání jde do kytek). Trošičku pomohlo kartu otevřít a dát chladiče na součástky, co pěkně topí (nechápu, že už tam nejsou od výroby, to musel rozhodnout nějaký blbec).... Ale problém jsem tím nevyřešil.

Navíc Omega umí jen 48 kHz vzorkování... A těch 8 vstupů je sice hezkých, ale nahrávat můžeš jen 4 stopy, takže tak...

Ještě jednou: Omegu za sebe nemůžu doporučit. Měl jsem ji a rád jsem se jí hezky rychle zbavil.

0 xLajků:

13

Re: Profesionální zvuková karta

bretja napsal:

48 kHz vzorkování

Bohatě stačí na většinu kapelového nahrávání, i na profi úrovni.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

14

Re: Profesionální zvuková karta

bretja napsal:
fenderjazzbass napsal:

Nebo bych šel do Lexicon Omegy. Je za necelých pět tisíc a má osm vstupů.

http://www.muzikant.cz/zvuk-a-nahravani … -19646.php

Omegu nebrat... Tváří se v pohodě, ale má problémy s některými počítači (nedomluví se). Ráda se taky sama odpojuje od USB a zase připojuje (ne, netahá si ven kabel z počítače, jen se tváří, že je vypnutá a nahrávání jde do kytek). Trošičku pomohlo kartu otevřít a dát chladiče na součástky, co pěkně topí (nechápu, že už tam nejsou od výroby, to musel rozhodnout nějaký blbec).... Ale problém jsem tím nevyřešil.

Navíc Omega umí jen 48 kHz vzorkování... A těch 8 vstupů je sice hezkých, ale nahrávat můžeš jen 4 stopy, takže tak...

Ještě jednou: Omegu za sebe nemůžu doporučit. Měl jsem ji a rád jsem se jí hezky rychle zbavil.

Samočinným dpojováním jsem si prošel, dokud jsem ji zapojoval přes rozbočovač. Pokud ji zapojiš do primárního USB, jede bez problémů.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

15

Re: Profesionální zvuková karta

Mě by zajímalo strašně,kdo nahrává s frekvencí 192kHz xD My nahráváme Lexicon Lambdou v 48kHz a je to víc než kvalitní... žádnej šum,latence a podobně. Je pravda,že nemá tolik vstupů,ale bicí z 4 mikrofonů myslim bohatě stačí,další mikrofony je už zbytečně peněz navíc,který stejně nemam.

0 xLajků:

16

Re: Profesionální zvuková karta

superjin napsal:

Mě by zajímalo strašně,kdo nahrává s frekvencí 192kHz xD

Profi dolby, thx atp studia big_smile Filmovej sound. Ale ty mašiny na práci s takovejma datama jsou něco, o čem se nám smrtelníkům může tak ješt dvacet let jenom zdá
t big_smile

Hoď při týhle frekvenci na stopu pár pluginů a vaříš...

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

17

Re: Profesionální zvuková karta

Tak u te frekvence ja vychazim taky z toho, ze mi ta zvukarna vydrzi spoustu let, a vzhledem k tomu, ze uz se pripravuje pro komercni pouziti technologie umoznujici pouziti 64 jader v procesoru, tak ta doba, kdy to zvladne kazdy kloudny desktop muze byt klidne za 2 roky wink.

Ta frekvence je u me samo to posledni, hlavni je dostatek vstupu a pomerne kvalitni preampy a prevodniky za dobrou cenu, coz to m-audio splnuje.

Jeste takovy ryze prakticky dotaz: myslite, ze muzu tu zvukovku dat do 2U rack-casu pod celolampovy basovy preamp se 4 lampama? Docela totiz topi... Diky

Fender CS '64 Relic Jazz Bass (skladacka z dilu), Squier Vintage Modified, Ibanez GSR 180
Ampeg SVPCL, Warwick Quadruplet, Torque (jeste UK)
0 xLajků:

18

Re: Profesionální zvuková karta

fenderjazzbass napsal:

Já osobně bych doporučil externí kartu Lexicon. Tato značka je osvědčená v profesionálních studiích a i ta nejjednodušší a nejlevnější řada Alpha má vyníkající parametry.

Nezaměňuj prosím Lexicon karty a Lexicon efekty. Byť se jedná o stejného výrobce tak dodnes nechápu, že může prodávat obyčejný podprůměrný zvukovky na úrovni M-Audio možná hůř (M-Audio maj aspoň slušný drivery a celkem dobrý poměr cena /výkon) a nemá nic lepšího než low end. Co se týče efektů, tam vyrábí od entry level po hi end.

0 xLajků:

19

Re: Profesionální zvuková karta

Bambi: Doporučuju Focusrite. Nejlépe Saffire 56, dobrá podpora, drivery a skvělé komponenty, 8 preampu z toho 2x Liquid, nebo menší Saffire a časem si dokoupíš A/D převodník... Nebo na bazaru se občas objeví Yamaha i88x, špička střeva za směšnou cenu, ale nemá nativní ovladače pro Win7.

Nevím na co cheš točit v samlovačce 192 kHz, máš hodně nadupané PC?, ale raději si nech zajít chuť, myslím i s výhledem do budoucna... Budeš používat pluginy? Oni totiž když už tuhle samplovačku uměj tak žerou asi 3 - 4x víc CPU, myslím že se rychle vrátíš ke 44 kHz, což je myslím uplně nejběžnější pro home recording, navíc daleko víc záleží na bitovém rozlišení, tam doporučuju jet v nativ DAW jádra, což je většinou 32-bit.

EDIT: Některé názory tu už asi zazněly, já reagoval na první příspěvek, zbytek sem četl zběžně.

0 xLajků:

20

Re: Profesionální zvuková karta

Vsem diky za tipy.

Nakonec jsem koupil to m-audio, momentalne je potreba investovat i jinde a cekat na bazarovou prilezitost uz nemuzu (a hlavne nemam koupe zarizeni, obsahujici byt jediny potenciometr, z druhe ruky rad...)

Jinak me postrehy: vybavenosti bych ji smele zaradil do profi svery, byt je to bezesporu entry level. Preampy a prevodniky jsou o poznani kvalitnejsi, nez u me Fast Track Pro a ostatnich low-end karet, co jsem slysel. Velmi prijemne jsou opravdu siroke moznosti routovani. Hardware odposlech resi problem latence u pomalejsich stroju nebo slozitejsich projektu. Onboard DSP mixer umoznuje vytvoreni az 7 jednotlivych odposlechovych mixu, ktere si diky routavani vyvedete na kterykoliv output stereo par. Za cca 11000,- (kytary.cz) je to podle me docela hodne muziky. Na druhou stranu ta Focusrite, co doporucoval Subroofer, nestoji o moc vic a verim, ze muze byt lepsi. Bohuzel ji nemeli na kytary.cz, kde jsem bezpodminecne musel vyuzit akce splatek bez navyseni... ale co, stejne to neni snad moje posledni stace, casem by se mi libila koncepce samostatneho AD/DA prevodniku a prempu...

Fender CS '64 Relic Jazz Bass (skladacka z dilu), Squier Vintage Modified, Ibanez GSR 180
Ampeg SVPCL, Warwick Quadruplet, Torque (jeste UK)
0 xLajků: