101

Re: Kosmetika pro basy

TEORETICKY je spatna voda, vosky (ktery hmatnik akorat zaserou), silikon... vetsina tech veci je prave v lestenkach na nabytek, ktery jednak odmastujou a pak vytvarej ochrannou vrstvu. ten jar taky asi nebude idealni a spis drevo vysusi... idealni je nejakej ten citrusovej olej, cistej, tenka vrstva, ale i o nem nekdo rika, ze zase narusuje vlakna dreva, ze lepsi je syntetickej... vi buh. o uvolneni prazcu pise v manualu warwick. PRAKTICKY jde ale nastesti, jak je videt, pouzit cokoliv smile

0 xLajků:

102

Re: Kosmetika pro basy

Někde jsem četl, že Sadowsky používá na svoje basy tohle:

http://kytary.cz/planet-waves-pripravek … /HN077554/

tady jeho povídání:

IMHO, I do not like lemon oil. Lemon oil is regular mineral oil that has chemical drying agents, scent and color added. Although it works fine in the beginning, the drying agents eventually dry out the board more than no oil at all. Better to use straight mineral oil.

I have always liked boiled linseed oil. However, even the smallest can will dry out before you can use even a fraction of it and the rags you use to apply it can cause spontaneous combustion.

So we are now using Planet Waves Hydrate. It works well and comes in a small bottle. We sell it on our webstore.

Oiling a board twice a year should be fine.

0 xLajků:

103

Re: Kosmetika pro basy

nesmíš davide věřit všem reklamám,ale nevím,neznám,nezkoušel jsem,já používám wd40 co jsem šlukl v práci,a to mě těší dvojnásob,postříkám hmatník i se strunama a seru na to,jednou sem vyděl používat i pronto na nábytek

0 xLajků:

104

Re: Kosmetika pro basy

Jakejm reklamám? smile  Já jen cituju člověka, kterej má ve výrobě bas jednu z nejlepších reputací na světě, když už tu tak horlivě diskutujete..

0 xLajků:

105

Re: Kosmetika pro basy

WD40 je výborný úplně na všechno. Občas prostříknu poťáky v zesáku, mažu s tím cokoliv. Ale dát to na hmatník mě nenapadlo, vyzkouším. Čistit s tím struny to jo, to je výborný.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

106

Re: Kosmetika pro basy

Jakejm reklamám?   Já jen cituju člověka, kterej má ve výrobě bas jednu z nejlepších reputací na světě, když už tu tak horlivě diskutujete..
A KOLIK MU ZA TO PLATIJO:::::::::::

0 xLajků:

107

Re: Kosmetika pro basy

Ivo wd ko nemaže, pouze uvolnuje zahryzané spoje hrání proti korozy  a vytěsnuje vodu,ale zkus ho na hmatník ,já to používam a luxis a navíc to krásně voní

0 xLajků:

108

Re: Kosmetika pro basy

fedeer napsal:

A KOLIK MU ZA TO PLATIJO

Seš TOY ! By mě zajímalo kolik kdo platí tobě za to, že to tady tak zasíráš těma svejma rozumama lol sorry ale to se nedá

0 xLajků:

109

Re: Kosmetika pro basy

Seš TOY ! By mě zajímalo kolik kdo platí tobě za to, že to tady tak zasíráš těma svejma rozumama  sorry ale to se nedá
nechceš se uklidnit nebo tě něco sere??

0 xLajků:

110

Re: Kosmetika pro basy

nevim, kdo by nabízel prachy Sadowskýmu, aby propagoval na talkbassu lahvičku za 120 korun

0 xLajků:

111

Re: Kosmetika pro basy

133 kč a že by dneska dělal někdo něco z lásky k bižnýmu? Docela s uspěchem o tom pochybuju

0 xLajků:

112

Re: Kosmetika pro basy

fedeer napsal:

nechceš se uklidnit nebo tě něco sere??

smile no nechápu proč se musíš za každou cenu ke všemu vyjadřovat, to je jako by si závodil kolik nesmyslu sem stačíš napsat smile

Nebo mi teda vysvětli tuhle citaci na Davidáka

davidak napsal:

Jakejm reklamám? smile  Já jen cituju člověka, kterej má ve výrobě bas jednu z nejlepších reputací na světě, když už tu tak horlivě diskutujete..

fedeer napsal:

A KOLIK MU ZA TO PLATIJO:::::::::::

?????

0 xLajků:

113

Re: Kosmetika pro basy

Možná bych se vyvaroval zbytečnému prudícímu OT-není problém založit si v pokecu topic kde se můžeme dohodovat o tom jestli má zapotřebí sadowsky takové věci. Děkuji

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

114

Re: Kosmetika pro basy

pokud někdo mediálně cokoliv propaguje ,je to u mě reklama.

0 xLajků:

115

Re: Kosmetika pro basy

Tyvole.. Sadowskej je regulérní člen TB jako tady třeba mr Hocke. Ochotně radí, konzultuje, řiká svý názory, všude cpe to jejich IMHO(a teda alespoň pro mě on JE osobnost kytarářskýho světa)- no a člověk to tu vystaví a hned je to kapitalistická a tržní svině, co cpe lidem nějaký Planet Wawes sračky, bože big_smile Ne, ten to opravdu zapotřebí nemá, jen odpověděl lidem na dotaz, co používá on.

0 xLajků:

116

Re: Kosmetika pro basy

čímž nevědomky udělal Planet Wawes reklamu,a už bych to neřešil bo mě to přijde jak zbytečné nasírání,souhlas?

0 xLajků:

117 Naposledy upravil: B.A.S.O.X (19. 08. 2010 21.36:40)

Re: Kosmetika pro basy

Paparatzzi napsal:

dohodovat o tom jestli má zapotřebí sadowsky takové věci. Děkuji

Proč Sadowsky ? snad Fedeer tady blbě slintá né lol


fedeer napsal:

pokud někdo mediálně cokoliv propaguje ,je to u mě reklama.

Tohle je vysvětlení tý citace ???

Sadowsky má za sebou velkej kus práce a ty tak tohle:

fedeer napsal:

já používám wd40 co jsem ŠLUKL v práci,a to mě těší dvojnásob,postříkám hmatník i se strunama a SERU NA TO

lol

0 xLajků:

118

Re: Kosmetika pro basy

ty víš hovno co mám za sebou já,tak se do mě nenavážej, zrovna ted tadyk akorát blbě slintáš ty, nevím jestli jsi měl blbej den ,nebo co

0 xLajků:

119

Re: Kosmetika pro basy

Přesně tohle jsem čekal.. souvisí nějak vaše mozkové výplachy/nálady s kosmetikou pro basy? Chápu ot když je sranda nebo něco příjemného ale toto-jak malí

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

120

Re: Kosmetika pro basy

nikomu nemám zapotřebý cokoliv dokazovat, ale taky nemám zapotřebý se nechat urážet že jsem dokázal pouze šluknout v práci wd ,

0 xLajků:

121

Re: Kosmetika pro basy

Já měl pohodovej den smile

fedeer napsal:

ty víš hovno co mám za sebou já

No už si toho o sobě sem napsal docela dost smile vlastně ze soukroma nejvíc ze všech !!! tak nevim jestli si pro nás necháváš nějaký trumfy, ale ve srovnání se Sadowskym vs baskytara seš peknej ??? lol
Hele mě je to v podstatě jedno smile ty se tim stíráš, takže když ti to nevadí tak co. Akorád
je peklo se tim brodit...protože to se mužem přesunout o téma níž a je to stejný Haló smile

0 xLajků:

122

Re: Kosmetika pro basy

fedeer napsal:

Přesně tohle jsem čekal.. souvisí nějak vaše mozkové výplachy/nálady s kosmetikou pro basy? Chápu ot když je sranda nebo něco příjemného ale toto-jak malí

Sorry Paparazzi , ale to se nedá, nevim s kym se tu dohadoval včera, ale byla to podobná paráda smile

Tak to pak spláchni smile

0 xLajků:

123

Re: Kosmetika pro basy

a výš co ty mě tak akorát mužeš,jestli trpíš nějakým mindrákem, je to akorát tvuj problém, nikdo tě nenutí cokoliv číst a já už vubec ne

0 xLajků:

124

Re: Kosmetika pro basy

Paparazzi a tak víš co, uděláme to jinak smázni mě odsud kompled a já aspon budu víc cvičit,

0 xLajků:

125

Re: Kosmetika pro basy

To si ještě dobře promysli, spíš to chce fakt psát trošku s rozmyslem a s klidem:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

126

Re: Kosmetika pro basy

ne smaž ně profil,smrtelně vážně

0 xLajků:

127

Re: Kosmetika pro basy

Paparatzzi napsal:

spíš to chce fakt psát trošku s rozmyslem a s klidem:)

Přesně tak smile

fedeer napsal:

ne smaž ně profil,smrtelně vážně

Si ho smaž sám né smile

0 xLajků:

128

Re: Kosmetika pro basy

Si ho smaž sám né
díky za radu už hledám jak na to

0 xLajků:

129

Re: Kosmetika pro basy

máte oba mail, pak to tu pročistím a budem všichi spokejení:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

130

Re: Kosmetika pro basy

jak se ten profil maže nikde to nemužu najít

0 xLajků:

131

Re: Kosmetika pro basy

hustýýýýýýýýýýýý... big_smile big_smile big_smile člověk takhle přijde z vydařenýho koncertu, že se koukne co je mezi klukama basáckýma novýho a tady tohle big_smile big_smile big_smile mazec... ty voe já to nepoberu, že se lidi dokážou takhle zbytečně vyprudit a nasrat a posílat do perdele... a pokud to tady modi vymažou tak to bude moc škoda, páč tohle je prostě klasickej fór z fóra big_smile do kamene to tesat ať to lidi viděj a přemýšlejí... možná by mohl někdo z modů založit flame thread a vrážet do něj tyhle střelby... wink

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

132

Re: Kosmetika pro basy

Já bych to taky nechával, to sou perly, u kterejch se při hledání starejch věcí nejvíc směju, jak se kubš v roce 2006 hádal s Dantem a tak smile

0 xLajků:

133

Re: Kosmetika pro basy

No musíš všechny příspěvky pěkně po jednom smazat smile zkus si to u toho posledního,
v rámečku máš : citace - editovat - SMAZAT

0 xLajků:

134

Re: Kosmetika pro basy

Hele, vidim že tady to zas vřelo (radši už nic nedodávám :-)). Ten WD40 to je motorovej olej ne? Dá se s tim ten hmatník napustit teda? Náký prasečiny to fakt neudělá? Mě už ten hmatník příde docela suchej, v místě kde slapuju palcem proti konci hmatníku, tak tam už je to trochu i světlejší a vyschlí, asi by to napustit chtělo. Dá se použít i WD40 ve spreji?

0 xLajků:

135

Re: Kosmetika pro basy

Medek.H napsal:

Ten WD40 to je motorovej olej ne?

Nééééé smile To fakt není.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

136

Re: Kosmetika pro basy

ty jo basox soutezi z kubsem vo skore kdo vypudil vic uzivatelu fora...

0 xLajků:

137

Re: Kosmetika pro basy

Ivo napsal:

Medek.H psal(a):
Ten WD40 to je motorovej olej ne?Nééééé  To fakt není.

Aha smile, já mam doma tušim nákej WD40 ve spreji, de tim taky napustit hmatník?

0 xLajků:

138

Re: Kosmetika pro basy

Já bych si WDčko na basu teda nikdy nedal.. Je to supervěc na všechno například kolem kola, ale myslim že na dřevo to opravdu není- třeba to funguje, ale přirozenost sama to nebude.

0 xLajků:

139

Re: Kosmetika pro basy

Zkus ten dětskej olej wink

0 xLajků:

140 Naposledy upravil: B.A.S.O.X (20. 08. 2010 16.56:58)

Re: Kosmetika pro basy

davidak napsal:

Já bych si WDčko na basu teda nikdy nedal.. Je to supervěc na všechno například kolem kola, ale myslim že na dřevo to opravdu není- třeba to funguje, ale přirozenost sama to nebude.

Já teda taky ne-e...šetrně očistit ještě, ale napouštět hmatník rozhodně ne.

flachby napsal:

ty jo basox soutezi z kubsem vo skore kdo vypudil vic uzivatelu fora...

Fedeer se vypudil sám smile jinak si jako prudič bejt nepřipadám, za celou dobu 3-4 přestřelky a to zas tak hrozný teda neni smile navíc sem se tu Fedeera i párkrát zastal smile stačilo by hledat, třeba
když tu vytáhnul tu svojí kytku co čouhala asi 2,5m ven ze skleníku, ale to už je zase OT.

Na hmatník se prodává spousta vychytávek , tak proč dělat hokusy-pokusy.

0 xLajků:

141

Re: Kosmetika pro basy

B.A.S.O.X napsal:

Na hmatník se prodává spousta vychytávek , tak proč dělat hokusy-pokusy.

protože je to levnější (občas si někdo může myslet, že to je i lepší...) a je sranda experimentovat a hazardovat se zdravím nástroje.

Ten WD40 ve spreji používá teda někdo na struny? (nešel by tim třeba napustit starej fast fret? asi to zkusim)

0 xLajků:

142

Re: Kosmetika pro basy

Hloupej dotaz malinko OT:
Když se olivovej olej lisuje z oliv, z čeho se dělá dětskej olej?

0 xLajků:

143

Re: Kosmetika pro basy

galapetr napsal:

nešel by tim třeba napustit starej fast fret?

Já to tak dělám od tý doby, co sem WD-čko objevil a to už je tak dlouho, že si to ani nepametám. Ale je fakt, že si nepametám ani co sem měl včera k obědu smile
Na hmatník dávám už roky "batole" nebo jak se ten olej lisovanej z kindošů jmenuje. Není na něm etiketa, bo ji ten olej sežral...

handmade precision bass (fender fake logoed & fake relic) SBS pickups + active blender, Yamaha BB 435, Fender modern player 5, MTD 5, markbass LM III, soundelirium  the 12.6.1. + 15.5.  sustainer bayger, DOD deep freeze chorus, art studio v3, Ibanez bass synthesizer SB7, korg pitchblack poly, zoom b3
Klašter 12
0 xLajků:

144

Re: Kosmetika pro basy

Nezničí nějak mazání na struny Dunlop hlazenky?

0 xLajků:

145

Re: Kosmetika pro basy

Konkrétně Fast Fret a hlazené struny spolu fungují bez problémů.

Sadowsky NYC Standard 5, Moon JJ-4, Moon JJ-5, Hofner Club Contemporary, Squier CV50 P-Bass butterscotch blonde, Fernandes P '78, Tokai P '81, Warwick Corvette Standard 5 fretless
Mesa Walkabout head, GK MB500, GK MB200, Tecamp Puma 500, Genzler Bass Array 12-3, Bergantino HS410, Genz-Benz NeoX 212T, Greenboy Bassic 15
0 xLajků:

146

Re: Kosmetika pro basy

Lukáš napsal:

Nezničí nějak mazání na struny Dunlop hlazenky?

Já bych se nebál ani mazat s tím obalované struny, jak se to řeší v nějakém vedlejším tématu - Opičák se přiznal, že fast fret napouští WD40. Za úsvitu bude popraven za šíření poplašné zprávy.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

147

Re: Kosmetika pro basy

nevíte, jak nejlépe a co nejšetrněji dostat nápis fixou z těla basy, které je nalakováno nitrem?

basa & co.
0 xLajků:

148

Re: Kosmetika pro basy

haens napsal:

nevíte, jak nejlépe a co nejšetrněji dostat nápis fixou z těla basy, které je nalakováno nitrem?

Lihem.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

149

Re: Kosmetika pro basy

Na palisandrový hmatník plánujem vyskúšať Big Bends Fret Board Juice: http://www.bigbends.com/nutsauce/agora. … rd%20Juice . Čo používate na javorový hmatník? Odporučte, rád si nechám poradiť  wink

OT: Všimol som si a dosť ma prekvapuje, že muzikanti sa často rozchádzajú v názoroch, či nie je problém dať všetky struny dole a očistiť hmatník...

0 xLajků:

150 Naposledy upravil: Dragunov (11. 08. 2011 17.59:07)

Re: Kosmetika pro basy

Mně se líbí tohle http://www.thomann.de/cz/gibson_luthiers_choice.htm (prodává se i u nás jen se mi nechtělo hledat kde) docela dobrá cena, ikdyž jsou ty flaštičky menší.
Jo a kytaristi použivaj tohle http://www.hudebniraj.cz/kytary/dalsi-p … 500-polish
S těma strunama nevím, ale on to asi člověk nedělá tak často, takže to občas všechno sundat snad tolik nevadí. Nicméně na netu jsem viděl borce co čistil hmatník rovnou přez struny a pak je postupně vyměnil.

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

151 Naposledy upravil: Aidamos (11. 08. 2011 20.07:24)

Re: Kosmetika pro basy

Faky77 napsal:

Čo používate na javorový hmatník?

Používám:
Na hmatník: http://www.audiotek.cz/ATK/product.asp? … mp;lang=cz
Na krk (zezadu): http://www.audiotek.cz/ATK/product.asp? … mp;lang=cz (pakliže je krk nelakovaný,  což je u MM standard)

Faky77 napsal:

OT: Všimol som si a dosť ma prekvapuje, že muzikanti sa často rozchádzajú v názoroch, či nie je problém dať všetky struny dole a očistiť hmatník...

Struny vždycky kompletně sundám, vyčistím hmatník, napustím krk, natáhnu nový struny, finýto. Dělám to tak odjakživa a žádnou basu to nepoznamenalo. Nevidím ani důvod proč by taky jo.

A jinak podobné téma zde: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=1083

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

152

Re: Kosmetika pro basy

Faky77 napsal:

OT: Všimol som si a dosť ma prekvapuje, že muzikanti sa často rozchádzajú v názoroch, či nie je problém dať všetky struny dole a očistiť hmatník...

Než jsem kdy zaregistroval diskuzi na toto téma, měl jsem struny x-krát dole a hmatník jsem y-krát napustil olejem... Takže můj názor je celkem jednoznačný  lol

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

153

Re: Kosmetika pro basy

Aidamos napsal:
Faky77 napsal:

Čo používate na javorový hmatník?

Používám:
Na hmatník: http://www.audiotek.cz/ATK/product.asp? … mp;lang=cz
Na krk (zezadu): http://www.audiotek.cz/ATK/product.asp? … mp;lang=cz (pakliže je krk nelakovaný,  což je u MM standard)

Faky77 napsal:

OT: Všimol som si a dosť ma prekvapuje, že muzikanti sa často rozchádzajú v názoroch, či nie je problém dať všetky struny dole a očistiť hmatník...

Struny vždycky kompletně sundám, vyčistím hmatník, napustím krk, natáhnu nový struny, finýto. Dělám to tak odjakživa a žádnou basu to nepoznamenalo. Nevidím ani důvod proč by taky jo.

A jinak podobné téma zde: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=1083

hele takže ty používáš na svojí basu prostředek na tmavý hmatníky a krk mažeš voskem na lakovaný těla????

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

154 Naposledy upravil: Aidamos (11. 08. 2011 21.32:28)

Re: Kosmetika pro basy

Kubš napsal:

hele takže ty používáš na svojí basu prostředek na tmavý hmatníky

Ano, mají tam napsáno "Planet Waves HYDRATE is the ultimate treatment to restore the character of dark, natural wood fingerboards.", ale vidíš tam v nabídce snad ještě něco jiného na světlé hmatníky?
http://store.daddario.com/category/1465 … rency_id=1
Je to růžová vodička, krk to čistí a nezbarvuje, tak co. Je to označeno jako "Hydrate Fingerboard Conditioner" a jinej tam nevidím.

Kubš napsal:

krk mažeš voskem na lakovaný těla????

Ještě jsem neslyšel, že by se voskovaly lakovaný těla. Vosk se snad používá na nelakovaný, ne? Možná opravdu něco dělám špatně nebo nevhodně, rád se nechám poučit. Původně jsem chtěl na hmatník tohle: http://www.rockster.cz/Ernie-Ball/4261- … na-hmatnik a na krk tohle: http://www.rockster.cz/Prislusenstvi/Ci … kova-pasta ale bohužel to neměli skladem a nechtělo se mi čekat.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

155

Re: Kosmetika pro basy

no mně se by na krk nejvíc líbí olej nebo včelí vosk big_smile carnauba je divnej, moc tuhej, co sem viděl vosky a oleje na nástroje tak je to daleko tekutější - nemám ho rád....nakonec nepoužívám ani jedno....líbí se mi krk pěkně zašpiněnej hraním....

dunlopův popis carnauby "Dunlop Bodygloss 65 is made of the finest carnauba wax available. Dunlop’s special formulation hides and seals surface cracks while it provides a smudge free moisture and stain resistant barrier. "

pokud vezmu v potaz že to nabízej v sadě i s leštidlem na laky...nevím sem zmaten big_smile

k tomu hmatníku  - přehlídl jsem tu čárku wink já používám dunlop na tmavý hmatníky.....kterej je taky tuším čirej, ale nedoporučuje se na světlý - čekal sem, že to bude podobný.

Btw. pro obyčejný smrtelníky na hmatník a čištění bohatě stačí hadřík s jarovou vodou wink (v rozumné míře....)

kosmetiky na basu mám doma cca na 3 muzikantský životy a obávám se že krom toho kdy mi basa upadne do bláta to stejně nevyužiju big_smile:D:D

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

156

Re: Kosmetika pro basy

Kubš napsal:

carnauba je divnej, moc tuhej, co sem viděl vosky a oleje na nástroje tak je to daleko tekutější

U tohohle PW je napsaný "Pure liquid carnauba wax" a řekl bych, že je to tekutý dost (nemám srovnání).

Kubš napsal:

k tomu hmatníku  - přehlídl jsem tu čárku

No, ale představ si, že přímo na tom přípravku v té samé větě ta čárka není  smile  tak nevím. Každopádně to obsahuje "oils and cleaners", horší než dětskej olej, kterej tu někdo používá, to být snad nemůže.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

157

Re: Kosmetika pro basy

Faky77 napsal:

či nie je problém dať všetky struny dole a očistiť hmatník...

Myslím, že je to jasné... Kytara se jen tak nezhmotní s již nataženýma strunama, takže když se jednou za čas sundají, tak ji to vadit nemůže (pokud to není papírový Stagg).

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

158

Re: Kosmetika pro basy

Aidamos napsal:

No, ale představ si, že přímo na tom přípravku v té samé větě ta čárka není    tak nevím. Každopádně to obsahuje "oils and cleaners", horší než dětskej olej, kterej tu někdo používá, to být snad nemůže.

je to fuk...koukám na dunlop a jediný teda co od nich není na javor je ten jejich Lemon Oil  big_smile takže tak....myslím, že to je stejně fuk big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

159

Re: Kosmetika pro basy

Aidamos napsal:

dětskej olej, kterej tu někdo používá

nemám s ním jediný problém

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

160

Re: Kosmetika pro basy

Někdo tu psal, že prej snad ten Lemon Oil dřevo (javor) vysušuje (tedy víc než je zdrávo), ten prostředek, co mám, je hydratační, čili pravý opak, tak snad to bude OK. Používám to jednou za dva měsíce když měním struny, takže tím spíš.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

161

Re: Kosmetika pro basy

Aidamos napsal:

Ještě jsem neslyšel, že by se voskovaly lakovaný těla. Vosk se snad používá na nelakovaný, ne? Možná opravdu něco dělám špatně nebo nevhodně, rád se nechám poučit.

Možná blbý přirovnání, ale voskujou se i auta, a ty lakovaný jsou. A voskem se dají zahladit na autě i drobný škrábance, protože to mírně brousí lak. Otázka je jestli je to stejnej princip. PW dělá rovnou 3 sračky na tělo, ale vzhledem k tomu že jsou označeny Ste 1,2,3 a prodávají se i v balíčku tak je to vhodný na všechno big_smile

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

162

Re: Kosmetika pro basy

Dragunov napsal:

Možná blbý přirovnání, ale voskujou se i auta, a ty lakovaný jsou.

Vůbec ne blbý. Spíš asi musím souhlasit.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

163 Naposledy upravil: Faky77 (11. 08. 2011 22.53:38)

Re: Kosmetika pro basy

Pozrel som si F.A.Q. na stránke Big Bends a našiel som toto:

"Can I use Fret Board Juice on a maple fretboard?"
"You can use it to clean the fretboard but there is no purpose in letting it sit there because maple fretboards are sealed and can't be moisturized."

Celkom rozumné vysvetlenie...mal som si to prečítať skôr. Takže okrem palisandrového hmatníka s tým Fret Board Juice sajrajtom kľudne môžem vyčistiť aj javorový hmatník.

0 xLajků:

164

Re: Kosmetika pro basy

Faky77 napsal:

Celkom rozumné vysvetlenie...mal som si to prečítať skôr. Takže okrem palisandrového hmatníka s tým Fret Board Juice sajrajtom kľudne môžem vyčistiť aj javorový hmatník.

ne každej je "sealed"

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

165

Re: Kosmetika pro basy

Faky77: Tak já si myslím, že olejem se žádný dřevo nezkazí. Akorát pokud je javorový (nebo jiný) hmatník lakovaný tak není důvod ho olejvoat...nemá se to kam vsáknout. Jedinej olej na kterým je napsaný "nepoužívejte na maple" je ten žlutej citronovej dunlop...kdo ví proč možná to narušuje lak, dělá fleky na dřeve pač je tam buhvíjakej sajrajt...
Nevím jak hmatník, ale nenalakovat něčím javor mi připadá dost na nic...nemusí to být "high gloss", třeba warmoth nabizí "satin" povrch nitrolakem. Kdyby se to něčím IMO nenastříklo tak ten hmatník bude vypadat odporně po dvou koncertech. ALe kdo ví.

BTW: Tím dětským olejem mylíste třeba ten modrej Aviril či jak se to jmenuje? big_smile big_smile

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

166

Re: Kosmetika pro basy

Dragunov napsal:

modrej Aviril či jak se to jmenuje?

jasně

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

167

Re: Kosmetika pro basy

Potřebovat pomoc. Moje Ibanez K5 (stará verze) má takovou zlatavou mechaniku. Bohužel zlato to asi bude těžko, jelikož u kobylky jsou náznaky oxidace - takovej zelenej sajrajt. Lze to poznat jenom při detailnim shlédnutí, ale nerad bych, aby se to rozmohlo. Nějaká rada, co s tim mám udělat a jak preventivně před podobnym shitem chránit tu mechaniku?

0 xLajků:

168

Re: Kosmetika pro basy

vorlik napsal:

Potřebovat pomoc. Moje Ibanez K5 (stará verze) má takovou zlatavou mechaniku. Bohužel zlato to asi bude těžko, jelikož u kobylky jsou náznaky oxidace - takovej zelenej sajrajt. Lze to poznat jenom při detailnim shlédnutí, ale nerad bych, aby se to rozmohlo. Nějaká rada, co s tim mám udělat a jak preventivně před podobnym shitem chránit tu mechaniku?

Na tohle jeden můj známej používá nějakej úplně základní přípravek (má tu stejnou K5, co ty), ale teď si nevzpomenu na ten název. Zeptám se

Bands: Rattle Bucket (8/2012), overhype (od 2004 zakladatel, do 3/2012), Crash Road (7/2011)
Stuff: Ibanez SR505BM + Glockenklang Soul head + homemade 2x10 BEYMA box 500W
0 xLajků:

169

Re: Kosmetika pro basy

sidol smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

170

Re: Kosmetika pro basy

fast fret od dunlopa nebo ghs? Asi je to jedno což...

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

171

Re: Kosmetika pro basy

Paparatzzi napsal:

fast fret od dunlopa nebo ghs? Asi je to jedno což...

s fastfretom mam len tie najlepšie výsledky smile ghs som neskúšal.
každopádne fast fret zvykne rychle vysychať

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

172

Re: Kosmetika pro basy

No já jsem vždycky používal čistič Dunlop. Koupil jsem struny Elixíry  a čistil je Dunlopem (měsíc a byly mrtvý), po další výměně strun znovu Elixiry jsem se na Dunlop vykašlal a ty struny hrajou ohodně dýl, než když jsem je pokaždý Dunlopem čistil. Mám je už 2 měsíce natažený a jsou skoro jako nový a cinkaj. To samý jsem zkusil na španělu, natáh jsem struny a mazal Dunlopem a po dvou tejdnách byly v tahu. Takže můj názor je, že DUnlop je zabiják. Jako on starý struny, když se namažou na chvílirozezní , ale nový struny jdou s nim rychle do kopru. Můj názor.

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

173

Re: Kosmetika pro basy

Tékys napsal:

DUnlop je zabiják. Jako on starý struny, když se namažou na chvílirozezní , ale nový struny jdou s nim rychle do kopru. Můj názor.

Nejen Tvůj. Mám stejnou zkušenost. Jednou jsem namazal Dunlopem dvě hodiny hraný struny a ty umřely okamžitě.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

174

Re: Kosmetika pro basy

beru to jako oživovače starých strun nechápu co čekáte od toho že to jebnete na potažené elixíry big_smile Jde mi o to že se to i od ghs jmenuje fast fret a stojí to stejně, tak asi vemu teda klasiku

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

175

Re: Kosmetika pro basy

Tékys napsal:

No já jsem vždycky používal čistič Dunlop. Koupil jsem struny Elixíry  a čistil je Dunlopem (měsíc a byly mrtvý), po další výměně strun znovu Elixiry jsem se na Dunlop vykašlal a ty struny hrajou ohodně dýl, než když jsem je pokaždý Dunlopem čistil.

mno to je totiz uplna kravina ty cistice sou smes organickejch rozpoustedel a elixiry sou potazeny nakym uhlovodikovym polymerem takze je dost pravdepodobny ze tim spis ten film smejes, narusis...  sad

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

176

Re: Kosmetika pro basy

Nevim, tu šprcku to nijak nesmylo ani s tim nijak nereagovala - nic se nedrolilo. To jsem jí dřív odjebal palcem při slapu. Mazal jsem to proto, že mi víc klouzaly prsty,  a taky proto, že jsem si myslel, že se na to nebude chytat tolik špína. Prostě stačí si jenom mejt ruce a na Dunlop kašlu. S tou španělou to je ale pravda a to jsou normální struny.

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

177

Re: Kosmetika pro basy

No ja si modrej Dunlop půjčil od kytaristy  a i mrtvé Fender Hčko to oživilo krásně. Na černé DR ale asi taky nepoužívat, že? A FastFret je v pohodě? nebo jen utřít po hraní hadrem?

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

178

Re: Kosmetika pro basy

Dragunov napsal:

No ja si modrej Dunlop půjčil od kytaristy  a i mrtvé Fender Hčko to oživilo krásně. Na černé DR ale asi taky nepoužívat, že? A FastFret je v pohodě? nebo jen utřít po hraní hadrem?

Dunlop je nevyspytateľný, raz som ho použil na oživenie - zabil , potom som chcel utlmiť - oživil G,D A,E ostali rovnaké....

ja som fast fret dával pred aj po hraní (v nádeji že nezajebem struny pri hraní), a mal som potom celkom podráždenú a zošuchanú kožu na prstoch. taže je to dosť agresívne , ale oživil úplne mŕtvu sadu strún.

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

179

Re: Kosmetika pro basy

mám od Růže doporučeno na struny 2:1 lékárenský benzín vs. leštěnka na nábytek Diava.Smíchat  a struny se fakt zatím držej.Než začnu hrát a jak skončím tak to tím projedu a je v cajku.

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

180

Re: Kosmetika pro basy

permooon napsal:

mám od Růže doporučeno na struny 2:1 lékárenský benzín vs. leštěnka na nábytek Diava.Smíchat  a struny se fakt zatím držej.Než začnu hrát a jak skončím tak to tím projedu a je v cajku.

tos neměl ani psát budeš verejně zostuzen a ukamenován

0 xLajků:

181

Re: Kosmetika pro basy

fedeer napsal:
permooon napsal:

mám od Růže doporučeno na struny 2:1 lékárenský benzín vs. leštěnka na nábytek Diava.Smíchat  a struny se fakt zatím držej.Než začnu hrát a jak skončím tak to tím projedu a je v cajku.

tos neměl ani psát budeš verejně zostuzen a ukamenován

proč?? big_smile Zatím svědčí všechno pro že to funguje

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

182

Re: Kosmetika pro basy

tak fast fret od dunlopů ježíšek dones, funguje příjemně, struny jsou o trochu lepší zvukově a hlavně o moc lepší pocitově

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

183

Re: Kosmetika pro basy

Fast Fret je od GHS ne?

0 xLajků:

184

Re: Kosmetika pro basy

dělá ghs i dunlop, stojí stejně co sem odkoukal, a nejspíš i fungujou

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

185

Re: Kosmetika pro basy

no moc sem snima neměl dobré zkušenosti (měl jsem GHS). To už měl lepší přišel Dunlop 65 (modrej)

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

186

Re: Kosmetika pro basy

permooon napsal:

no moc sem snima neměl dobré zkušenosti (měl jsem GHS). To už měl lepší přišel Dunlop 65 (modrej)

Fast Fret od GHS  paradni vec jen strasne rychle vyschne(i pres radne uzavreni) Dunlop 65 mam take myslim ze je ok. hromadu lidi ale pise, ze to nove struny zabilo, prej vhodne pouziti pro starsi struny na oziveni, tak nevim

0 xLajků:

187

Re: Kosmetika pro basy

Paparatzzi napsal:

dělá ghs i dunlop, stojí stejně co sem odkoukal, a nejspíš i fungujou

Teda nechci se hádat, ale FastFret od Dunlopu jsem ještě neviděl. Možná té modre flaštičce tak někdo říká, ale nevím.

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

188

Re: Kosmetika pro basy

no já ji tak říkám smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

189

Re: Kosmetika pro basy

tááák dneska se opět osvědčil dětský olejíček, 21 Kč, možná ty dražší věci fungujou líp ale za ty prachy.. A navíc, co neškodí dětem, to může base udělat jen a jen dobře

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

190 Naposledy upravil: kubo (09. 02. 2013 11.51:57)

Re: Kosmetika pro basy

počujte hoši, neviete čím to vyčistiť?
http://baskytara.com/img/m/8272/t/p17iv99upb1bvshkt1q001hq9ad83.jpg

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

191

Re: Kosmetika pro basy

kubanez napsal:

počujte hoši, neviete čím to vyčistiť?

Myslíš ty pólový nástavce? Jestli jo,tak zkus oddělat tu plastovou krytku snímače jestli jde. A pak to vezmi obyčejnym smirkovym papírem,nebo něčím podobným. Můžeš to zkusit i bez sunání krytky,ale bude se to dělat asi blbě.
Jestli to ale nechceš z estetickejch důvodů,ale čekáš nějaký zlepšení zvuku,nebo něco podobnýho,tak se na to vykašli. Nic takovýho se konat nebude:)

0 xLajků:

192

Re: Kosmetika pro basy

čiste esteticky smile

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

193

Re: Kosmetika pro basy

Tak to zkus tim smirkovym papírem. Jestli půjde sundat ta krytka a když nepůjde sundat,tak si ho budeš třeba muset zmuchlat do nějaký menší plochy a půjde to taky. Však si nějak poradíš:)

0 xLajků:

194

Re: Kosmetika pro basy

Sooguun napsal:

Myslíš ty pólový nástavce? Jestli jo,tak zkus oddělat tu plastovou krytku snímače jestli jde. A pak to vezmi obyčejnym smirkovym papírem,nebo něčím podobným.

ono, keď to prebrúsi, tak je tu veľká šanca že sa mu tam chytí hrdza a podobné veci ešte viac a skôr.... aspoň ja mám také skúsenosti keď som čistil kobylku na jednej base, celú som ju vybrúsil, bola krásna ako nová a o týždeň zas chytila patinu

kubanez napsal:

počujte hoši, neviete čím to vyčistiť?

to sa ti tak rýchlo spravilo na novej base ?

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

195

Re: Kosmetika pro basy

FunkyMonk napsal:

ono, keď to prebrúsi, tak je tu veľká šanca že sa mu tam chytí hrdza a podobné veci ešte viac a skôr.... aspoň ja mám také skúsenosti keď som čistil kobylku na jednej base, celú som ju vybrúsil, bola krásna ako nová a o týždeň zas chytila patinu

Tak ještě bych to zkusil přetáhnout potom třeba bezbarvym lakem.

0 xLajků:

196

Re: Kosmetika pro basy

Sooguun napsal:

Tak ještě bych to zkusil přetáhnout potom třeba bezbarvym lakem.

hmm... není zlý nápad, ale zas aby to nemalo negatívny účinok na zvuk, nevyznám sa v tom ,ale ten lak by možno mohol brániť v signále ,alebo tak .... smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

197

Re: Kosmetika pro basy

FunkyMonk napsal:
Sooguun napsal:

Tak ještě bych to zkusil přetáhnout potom třeba bezbarvym lakem.

hmm... není zlý nápad, ale zas aby to nemalo negatívny účinok na zvuk, nevyznám sa v tom ,ale ten lak by možno mohol brániť v signále ,alebo tak .... smile

Nemohl. Lak není magnetický. Jinak třeba i MusicMan doporučuje v případě potřeby přebrousit pólové nástavce jemným šmirglem.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

198

Re: Kosmetika pro basy

Aidamos napsal:

Nemohl. Lak není magnetický. Jinak třeba i MusicMan doporučuje v případě potřeby přebrousit pólové nástavce jemným šmirglem.

dobre vedieť, dikes smile a čo potom s tým, aká lak by sa mal použiť ?

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

199

Re: Kosmetika pro basy

FunkyMonk napsal:

aká lak by sa mal použiť ?

Použil bych klidně čirej lak na nehty. Stojí pár korun, má štěteček, kterým se to dobře nanese.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

200

Re: Kosmetika pro basy

Aidamos napsal:

Použil bych klidně čirej lak na nehty. Stojí pár korun, má štěteček, kterým se to dobře nanese.

big_smile ejjj, konečne zasvätím holku do tajov basovej alchýmie

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků: