1

Téma: Palec prave ruky

Ahoj, jsem naprosty zacatecnik a chtel bych se zeptat co pri hrani s pravym palcem? Jestli ho oprit o snimac (coz mi prijde docela pohodlny) nebo nikde neopirat. Za odpovedi predem dik.

0 xLajků:

2

Re: Palec prave ruky

Na ctyrce posouvam palec. Kdyz hraju na E nebo A je na snimaci, kdyz hraju na D
je na E, kdyz hraju na G je na A.

Driv jsem to drzel furt na snimace ale preucil jsem protoze je to takhle hodne lehci
pro levou ruku - nemusi tolik tlumit aby nic nepreznivalo.

V podstate jde ale i vse tlumit s levou.

Kdyz ale myslis, ze bude ti vyhovovat posouvani palce nemuzes na palec tolik opirat
aby zustal volny a rychly, opiram spise rukou na hranu basy a palec je tam jen tak pro
orientaci.

Nektere neopiraji vubec, ale to me osobne neprislo dobre.

Takze na konec mas spousta moznosti ale musis si najit svoje...

0 xLajků:

3

Re: Palec prave ruky

A vitej na foru smile

0 xLajků:

4

Re: Palec prave ruky

creabass napsal:

opiram spise rukou na hranu basy a palec je tam jen tak pro
orientaci.

ja nemam na base kde oprit predlokti tak mam pakec k base/snimaci/thumb restu jak prlepenej abych vedel kde mam basu resp struny..  big_smile

ale doporucim cvicit oboji kolik technik umis tolikrat si basakem big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

5

Re: Palec prave ruky

malickej napsal:

Ahoj, jsem naprosty zacatecnik a chtel bych se zeptat co pri hrani s pravym palcem? Jestli ho oprit o snimac (coz mi prijde docela pohodlny) nebo nikde neopirat. Za odpovedi predem dik.

Klidně ho nech opřený o snímač, je to OK.

Mayones Be 5 str., MEC | Mayones Be 6 str., Bartolini | Mayones Be 6 str. fretless, MEC | Mayones Be 6 str. fretless, MEC - HLEDÁ SE!
SWR M2 | Aguilar AG 500 | Aguilar DB 410 | Aguilar DB 115
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Paparatzzi (20. 02. 2010 12.49:30)

Re: Palec prave ruky

malickej napsal:

Jestli ho oprit o snimac (coz mi prijde docela pohodlny) nebo nikde neopirat.

Hrej tak jak se ti hraje nejlíp:) Příjde ti to pohodlný? Fajn, tak ho opři:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

7

Re: Palec prave ruky

Já se ho naučil opírat o snímač když hraju na pětistrunce H a nebo na čtyřstrunce E a jinak putuje po strunách. Zkus si klidně oboje (mít ho pořád opřený o snímač nebo thumbrest a nebo odkládat na struny) a zjisti co je pro tebe pohodlnější.

Schecter Hellraiser 5 ║ Squier by Fender MB-4
Hartke VX3500  ║ Warwick blue cab 15,
LINE 6 BASS POD XT PRO + IMG STAGE LINE STA-300 + Hocke BS 115
Pár levých rukou big_smile
0 xLajků:

8

Re: Palec prave ruky

Zacinal sem s palcem o strunu vys nez sem hral, pak sem dosel k zaveru, ze to desne zpomaluje a usidlil palec na snimaci, ale protoze mam kratky prsty  a nedosahnu na gecko tak sjizdim palce a opru ho o ecko tim zaroven ecko tlumim...

0 xLajků:

9

Re: Palec prave ruky

mne vyhovuje najviac o snimac je to pohodlne ale zas ja mam dost dlhe prsty co je super smile

0 xLajků:

10

Re: Palec prave ruky

mám malinké ručičky a bylo mi vštípeno, že mám posouvat palec dycky nad strunu co hraju. Zvyknulů sem si a je to pomalejší, ale pro mě přesnější, líp se orientuju a nemusim skoro vůbec tlumit levačkou

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

11

Re: Palec prave ruky

jj to ti trocha aj zavidim lebo moj najväčší vzor bassg. John Myoung hra takisto s palcom na strune ktoru sa nehodla pouzit ked sa to hodi a tym tvoji väčsie mnoštvo farieb tonov a plnsi background ... je to skor na uzitok ked sa to naucis pouzivat wink

0 xLajků:

12

Re: Palec prave ruky

Palec posouvám jak kdy,ale většinou,když hraju na strunách G a D,tak musím tlumit zbývající,takže palec nechávám třeba na E..ale většinou pokaždé jinak,podle situace.

0 xLajků:

13

Re: Palec prave ruky

Vsem dik za reakce, zatim mi to vyhovuje nejvic tak ze mam ten palec na Ecku a kdyz E hraju tak na snimaci. Vypada to ze u toho zustanu :-)

0 xLajků: