1

Téma: jak na tento zvuk?

Sory jestli už to tu někde je.. ale .. :-)
nemužu přijít jak udělat tento zvuk nebo aspon jemu podobnej...
jestli to cinkání je udělaný cinkáním strun o pražce nebo pohrát si pořádně s eq?
díky moc za pomocc!:-)

http://www.youtube.com/watch?v=ZH2hCxqN … re=channel

0 xLajků:

2

Re: jak na tento zvuk?

Především podladit... no a pak aktivka, kde přidáš basů a výšek. Toť ve zkratce tajemství tohoto receptu.

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

3

Re: jak na tento zvuk?

Jeník napsal:

Sory jestli už to tu někde je.. ale .. :-)

jj je xkrat .. big_smile a dycky s podobnym nazvem big_smile ... kdyz je tema: jak udelam tendle zvuk ..  je to vzdycky o tomdle nebo velmi podobnym zvuku big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

4

Re: jak na tento zvuk?

ten borec má hodně divnou techniku pravé ruky nezdá se vám? to vypadá, jak kdyby klapal na piano big_smile ... jinak zvuk je docela drsný, ale klidně bych se obešel bez toho pleskání (o které tu asi Jeníkovi de) smile

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

5

Re: jak na tento zvuk?

DalajVladan napsal:

ale klidně bych se obešel bez toho pleskání (o které tu asi Jeníkovi de)

Jojo, ono je to sice fajn, ale v podstatě to do celé hry přidá strašně moc bordelu, který je těžko kontrolovatelný a zahlcuje celý part.

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

6

Re: jak na tento zvuk?

Ten borec má supr techniku smile
Podle mýho je "tajemství" zvuku v tom, že do toho mlátí jak hluchej do vrat, tříská mu to o pražce, ale to je vo tom.
Jinak taky někdy hraju takhle, krásně to proleze skrz kytaru a basa se neslívá s kopákem, do tvrdky ideální technika, pokud nechceš hrát tím pitomým trsátkem :-)

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

7

Re: jak na tento zvuk?

tao-kan napsal:

Jojo, ono je to sice fajn, ale v podstatě to do celé hry přidá strašně moc bordelu, který je těžko kontrolovatelný a zahlcuje celý part.

taky si mylsim. takhle na sólo je to pěkný, ale v celkovym soundu by to(alespoň mně) udělalo nepříjemnou kouli.

jinak je to to co řikaj tady kluci, jeníku- eq bez středů, nový struny by taky nebyly špatný, a prasit smile

0 xLajků:

8 Naposledy upravil: Jeník (28. 05. 2009 20.48:09)

Re: jak na tento zvuk?

Tak paráda. díky moc!:-)
aktivku mám ale problém bude asi v tom že sem hledal to tajemství v eq a ne ve strunách. struny mám 45 - 110 a docela vysoko.. takže snížim a uvidim.

0 xLajků:

9

Re: jak na tento zvuk?

Solidní hrubost smile
Rakenrol není žádná prdel smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

10

Re: jak na tento zvuk?

Vcera jsme na zkousce hrali novou vec a nakonec se to zvrhlo v absolutni newmetal....  v podstate ani nejde o to co basa hraje, hlavne ze to ve zvuku dela tenhle bordel, cili lezl mi z toho tenhle humus a opravdu je to z vetsi casti technikou, cili hluchy do vrat pomaha

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

11

Re: jak na tento zvuk?

spider napsal:

v podstate ani nejde o to co basa hraje, hlavne ze to ve zvuku dela tenhle bordel, cili

jj, přesně. Ono se to někam hodí, a někam zase ne, jako všechno. Mě by tenhle zvuk třeba do některejch naších songů (nebo jejich částí) sednul, ale zase ne do všech, a chtělo by to mít nějakou krabičku kterou by se to dalo přepínat

This song is about a bunny rabbit. If you dont like bunny rabbits then fuck you.
-Daron Malakian
0 xLajků:

12

Re: jak na tento zvuk?

S1dewinder napsal:

Mě by tenhle zvuk třeba do některejch naších songů (nebo jejich částí) sednul, ale zase ne do všech, a chtělo by to mít nějakou krabičku kterou by se to dalo přepínat

no to je přesně o to o co mi de.. mám BOSS GT 6 a chci tam tenhle zvuk nějak poštelovat abych nemusel měnit nic na base... struny mi nedrnčí a ani nechci aby drnčeli.. ale tn zvuk asi jinak nedostanu no,,

0 xLajků:

13

Re: jak na tento zvuk?

DalajVladan napsal:

ten borec má hodně divnou techniku pravé ruky nezdá se vám

ten borec hraje prave uplne stejne jako Martinie nebo jak se jmenuje. neco mezi slapem a prstenim

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků: