1

Téma: Aktivna basa do PC?

Nikde som to tu nenasiel, ak som prehliadol sorry..
Chcem sa len spytat ci nie je problem so zapajanim akt. basy do PC kvoli tomu, ze aktivna basa ma na vystupe 9V napatie.. Mam strach ze odpalim zvukovku.
Pred chvilou som to skusal na mojom NB a zmrazilo ma ked mi potom nesiel zvuk - vobec.
Nehovoriac o tom, ze zvuk z basy som nepocul ani chvilu..
Pomohla reinstalacia biosu..
Mate niekto skusenost s takymto problemom?

Dakujem!

0 xLajků:

2

Re: Aktivna basa do PC?

UFF... 9V na výstupu imho nemá. 9V je akorát napájecí napětí aktivní elektroniky v base, ven leze zesílenej signál. takže buť stáhni volume, nebo uber citlivosti na vstupu do zvukovky, jestli to kreslí.

0 xLajků:

3

Re: Aktivna basa do PC?

Znova som tu skusil a znova som musel preinstalovat bios aby mi vobec isli zvuky na kompe.. tak ja neviem co je zle. Kazdopadne mi ukazuje nieco pod 9V na voltmetri ked premeriavam vystup z basy. Je mozne ze by bola chyba v gitare? Na kombe funguje ako ma...

0 xLajků:

4

Re: Aktivna basa do PC?

to ti jako po zapojení basy do kompu rozhodí celou zvukovku tak, že musíš flashovat bios? panejo, to je nějaký divný

0 xLajků:

5

Re: Aktivna basa do PC?

davidak napsal:

to ti jako po zapojení basy do kompu rozhodí celou zvukovku tak, že musíš flashovat bios? panejo, to je nějaký divný

no hej, presne tak, proste ani ziadne windows zvuky, ani winamp, nic

0 xLajků:

6

Re: Aktivna basa do PC?

Tak to máš teda kvalitní zvukovku. Ale v noťasu s tim moc udělat nejde. Strkáš jí do line-in, nebo mic-in?

0 xLajků:

7

Re: Aktivna basa do PC?

no ja mam len jeden vstup, oficialne : audio in (microfon) jack, takze tam..
skusal som to aj na desktope, tam to nerobi problem s tym, ze by mi skapal zvuk celkovo, ale z basy zvuk nedostanem. Mam Ampeg SVX, a pocut len chrcanie..

0 xLajků:

8

Re: Aktivna basa do PC?

To je fakt divný. Funguje ti tam vstup z jinýho zařízení (mikrofon, mp3ka)? Jestli to taky máš správně nastavený.

0 xLajků:

9

Re: Aktivna basa do PC?

podla vsetkeho ano.. skype napr funguje bez problemov.

0 xLajků:

10

Re: Aktivna basa do PC?

V obou počítačích? Tak to už pak musí být nástrojem... Asi máš nějakou divnou basu. Přepínatelná do pasivu asi neni, co?

0 xLajků:

11

Re: Aktivna basa do PC?

Nehraješ nějakej satanic metal? Že by z tý basy lezly takový tóny, až se z toho sesypal bios...

This song is about a bunny rabbit. If you dont like bunny rabbits then fuck you.
-Daron Malakian
0 xLajků:

12

Re: Aktivna basa do PC?

Niekde som nasiel radu, ze skusit to zapojit cez efekt, vyskusal som na NB, zvuky isli dalej (bios vydrzal ) :-D
to bolo pozitivu,ale aj tak som v ampegu z toho dostal len chrcanie, tak fakt netusim.. mozno mam nieco zle nastavene v tom softe - mohli by ste poradit aj k tejto veci ( resp ci to ma hrat hned po zapojeni,alebo az po urcitych upravach)

No a nehram ziaden satanic metal :-D

0 xLajků:

13

Re: Aktivna basa do PC?

Mallard napsal:

v ampegu z toho dostal len chrcanie

máš ASIO ovladače?

0 xLajků:

14

Re: Aktivna basa do PC?

no nacital som sa tu o nich dost, aj som ich nainstaloval, ale neviem ci su kompatibilne s mojou zvukovkou. nevidim/nepocujem ziadny rozdiel

0 xLajků:

15

Re: Aktivna basa do PC?

Co máš za zvukovku? ASIO 4 ALL většinou fungujou se všema onboardama. Aktiv nebo pasiv, nemá to moc význam a není to o žádném napájení, aktivka ti bude hrát v průměru o pár dB více, ale to je tak celý.

0 xLajků:

16

Re: Aktivna basa do PC?

do mikrofoního vlezu basa fakt nepatří, mikrofon má stereo jack proč? No páni věděj proč ho tam dávaj. Píchnout do tý díry mono věc která může dávat pomrvenej signál, to je špatný jako já to tak taky dělám a funguje mi to, ale je to prasárna a funguje to jen protože je to hodně blbuvzdorný

0 xLajků:

17

Re: Aktivna basa do PC?

proc ? Protoze Line In je linkovy vstup bez predzesileni a basa tedy bude hrat potichu. Ale je to samozrejme zvukovka od zvukovky jinak, dokud jsem mel PC tak Line In byl proste slaboucky a jedine s mikrofonnim vstupem to hralo na jakz takz slysitelne urovni. Mono signal do Stereo jacka se nijak nemrvi, jede jen do jednoho kanalu

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

18

Re: Aktivna basa do PC?

Problem solved! resp aspon mi to uz nerusi zvuky mimo Ampeg :-D,
vec bola asi v tom, ze jednak som v ampegu mal zle nastaveny ovladac, cize nie asio %) a po druhe, basu zapajam az po spusteni ampegu :-)
kazdopadne spider ma pravdu ze je to dost potichu, musim velmi silno udriet po strune aby to bolo pocut, resp zvysit volume vstupu,ale tym sa zvysi aj rusenie..
Na porovnanie som skusil aj GR 3, ale nebol tam badatelny rozdiel.
A k tomu problemu mono- stereo.. v oboch programoch sa da nastavit z ktoreho signalu L/R/dual ti bude snimat signal.. takze v tom problem nevidim.
dakujem za vsetky rady, ak by sa este nasla nejaka ohladom hlasitosti, resp predzosilnenia, okrem nejakych hardwarov, prosim napiste.

0 xLajků:

19

Re: Aktivna basa do PC?

Kromě HW není jiné řešení. Kup si za 1000 Kč Behringer MIC100 nebo alespoň za 400 Kč nějaký DI box... Ovšem onboard IN ti to vždycky zdegraduje a nakreslí, o kvalitě AD převodníku se ani nezmiňuju. Nejlepší je samozřejmě koupit levnou zvukovku nativně podporujicí ASIO, buď s instrument vstupem nebo si dokoupit preamp/dibox.

0 xLajků: