1

Téma: Line6 Toneport

Koukal jsem, že na ebay se dá tahle hračka sehnat moc levně, chtěl jsem se zeptat jejích majitelů(třeba Pipy) jaká je? Za ty peníze mi to přijde fajn. Nechci to na nic velkýho, zkrátka na doma, blbnutí s nahráváním..
Díky.

http://data.muzikus.cz/save/db_images/24316

recenze: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-tes … zari~2006/
prodej: http://kytary.cz/line6-toneport-ux1/898 … 66:0:0:1:0

0 xLajků:

2

Re: Line6 Toneport

5eknu to stručně: je dobrá smile budeš spokojený, já jsem koupě nikdy nezalitoval a to jsem kupoval za český tvrdý, žádný emerický laciný big_smile
ALe vážně: profík by našel spoustu důvodů proč ji nebrat. Ale je fakt super-a ten přidaný soft je taky dobrý-vzhledem k ceně. SPider ji má taky a taky spokojenost

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

3

Re: Line6 Toneport

Hele a slo by do takovyhle hracky, nebo vlastne do jakyhokoliv D.I.Boxu napichnout do guitar/bass INu treba mixak, do kteryho bych nastrkal vic nastroju a nahrát si tak treba malinký domácí demo? Jak to s timhle vubec je? Domnívám se ze ve studyjich maji tyhle hracky vicekanalovy, takze co kanal to nastroj? Je to tak?

Jazz'n'Funky bassplayer:)
Mám Ibanez GSR 200 a nemám aparát sad
0 xLajků:

4

Re: Line6 Toneport

Hmmm díky za odpověď smile

Teď ještě vybrat, zda GX, UX1 nebo UX2.. smile

0 xLajků:

5 Naposledy upravil: pipa (15. 05. 2008 19.47:44)

Re: Line6 Toneport

Groowere: šlo by to, ale výsledek by byl nevalný-jako když si třeba na kšeftě stáhneš linku z mixu. Já kdybych to chtěl použít na nějaký demo tak bych bicí programoval (nebo použil elektronický přes modul) a pak klasicky vrstvil nástroje.
Já osobně jsem ale zastánce toho, že demo je nejlepší nahrát si ve studiu, ve finále to vyjde levněji (pokud počítáš i svůj čas) a rozhodně rychleji a zní to líp. Tohle doma používám hlavně na cvičení u pc anebo když mám nutkání zpracovat nějaký motiv i s kytarami pro vyjádření nějaké svojí představy, na nějaké větší nahrávání to chce moc času a chuti smile
Ty jsi z Prostějova, vřele doporučuju studio Víti Křivánka z Marazdu, má ho na lidušce v Němčicích. Je velice šikovný a rychlý, navíc velmi dobře slyší-fakt můžu doporučit. KDybys chtěl nějaké info klidně napiš mail. A kdyby tě zajímala ta zvukárna, můžeš si ji důkladně vyzkoušet u mě, ale od Prostějova jsem tak 40 km....

Davidaku, já bych asi znovu volil UX1. Je jen škoda, že v té basové sekci není víc zesilovačů, dají se dokoupit v nějakém rozšíření. Ten GX či jak se jmenuje má zas navíc možnost tvorby bicích, ale nic víc o něm nevím...

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

6

Re: Line6 Toneport

Ja mám vyššiu verziu, UX2. Zakúpil som k nej za 99 doláčov ako add-on kamión náradia - asi 22 zosíkov, podobne basových reprobední. Mašinka má pripojenie pre 2 nástroje plus mikrofón, v softvére ďalej asi 26 crunch gitár, 20 heavy gitár, vokálové a iné efekty atď. Pre domáce nahrávanie maximálna spokojnosť. Odporúčam.

0 xLajků:

7

Re: Line6 Toneport

Groower napsal:

Hele a slo by do takovyhle hracky, nebo vlastne do jakyhokoliv D.I.Boxu napichnout do guitar/bass INu treba mixak, do kteryho bych nastrkal vic nastroju a nahrát si tak treba malinký domácí demo? Jak to s timhle vubec je? Domnívám se ze ve studyjich maji tyhle hracky vicekanalovy, takze co kanal to nastroj? Je to tak?

Jde to. Zvukarna umi nahrat 2 kanaly zaraz, takze nadvakrat nahrajes mensi hudebni teleso, ale budes se potykat s latenci jednotlivych kanalu. Sice napr ableton ma naradi na posun latence, ale lepsi mi prislo napichat vse do mixu a nahravat to jednou stopou...ale to uz si zase moc nezazvukaris

davidak napsal:

Teď ještě vybrat, zda GX, UX1 nebo UX2.. smile

Ja bych pro zmenu sel do UX2 dneska...casto se potkavame s kytaristou u me doma a timhle by odpadl problem s tahanim jeho komba

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

8

Re: Line6 Toneport

spider napsal:

Ja bych pro zmenu sel do UX2 dneska...casto se potkavame s kytaristou u me doma a timhle by odpadl problem s tahanim jeho komba

Z tohodle důvodu jsem nakonec vybral tohle:
http://www.muzikant.cz/zvuk-a-nahravani … -18899.php
(ale Ebay)
tak jsem teda moc zvědavej smile

0 xLajků:

9

Re: Line6 Toneport

davidak:
ECHO AUDIO AUDIOFIRE 2 - Nemohl jsi vybrat líp smile

0 xLajků:

10

Re: Line6 Toneport

Tak dneska přišel, tak budu instalovat a poreferuju smile

0 xLajků:

11

Re: Line6 Toneport

Takze pro takoveto domaci, sak vime, si mam tez poridit to Echo Audiofire 2? Je to v dane relaci nejlepsi volba?

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: subroofer (03. 06. 2008 07.16:36)

Re: Line6 Toneport

ECHO Audio má skvělé komponenty i drivery, což je nesmírně důležité. Je pravda, že patří k těm dražším, ale dle mého názoru se vyplatí. Nevím jak je na tom tahle třetí generae karet, já vlastním druhou (LAYLA 24/96), novější budou mít lepší SW konzoli, ale pravděpodobně horší součástky a smontované budou v Číně. Nicméně lepší než M-Audio, EDIROL, LEXICON, BEHRINGER a já nevim co ještě... Prostě fajn kus HW. Doporučil bych ještě třeba E-MU, protože je daleko více SW vybavená, ale zvukově bude o stupíneček lepší ECHO.

0 xLajků:

13

Re: Line6 Toneport

Dante napsal:

Takze pro takoveto domaci, sak vime, si mam tez poridit to Echo Audiofire 2? Je to v dane relaci nejlepsi volba?

Podle me na takove to domaci ti staci cokoliv kolem 3 tis.....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

14

Re: Line6 Toneport

spider napsal:

Podle me na takove to domaci ti staci cokoliv kolem 3 tis.....

To je ale pravda. Já bych radil je to, aby ta zvukna měla preamp a podporovala ASIO. Dále je to v této kategorii celkem jedno, včetně toho, zdali je to usb nebo fw nebo pci. Ale nezapomínal bych na drivery a případně SW konzoli. Pro někoho může být tahákem i hromada hudebního SW (E-MU).

0 xLajků:

15

Re: Line6 Toneport

chtěl jsem se zeptat majitelů toneportů- to funguje jako externí zvukovka, nebo je to čistě jenom na připojení nástrojů a následný nahrávání? a jak je to s latencí?

0 xLajků:

16

Re: Line6 Toneport

Funguje to jako externí zvukovka, latenci jsem nezjišťoval, pro mě je neznatelná. Profík tím asi pohrdne, ale já jsem s tím velmi spokojený. záleží asi co od toho čekáš. Díky simulacím zesáků, efektů a beden, přehrávači hudebních souborů přímo v programu a taky metronomu mi to přijde výborné na cvičení a případné zachycení nějakého nápadu...i když mi přijde že pro  kytaristy je to o dost vybavenější než pro basáky (množstvím simulací-basových je 5 zesáků a 5 beden v základní verzi)

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

17

Re: Line6 Toneport

Pipo děkuju moc, to přesně jsem potřeboval slyšet..

0 xLajků:

18

Re: Line6 Toneport

Latence bude určitě normální, kolem 5 - 10 s je to OK. To, co tady psal Spider ohledně latence mezi současně nahranými kanály je samozřejmě blbost, možná zvolil špatné slovo a chtěl vyjádřit něco jiného...

ale latence je doba, za kterou dorazí signál po AD konverzi do hudebního SW a odtud na fyzický výstup (DA konverze), pokud váš SW podporuje Direct Monitoring, tak si ho zapněte a pokud uslyšíte mírný slap back echo, tak je to ta latence. Stejným způsobem můžete aplikovat insert efekty již při hraní (nahrávání)... Toto mám vyzkoušené v Cubase / Nuendu, nevim jak sou na tom ostatní SW.

0 xLajků:

19

Re: Line6 Toneport

Teď jsem zahlídnul na tb tuhle věcičku (UX1) a říkám si jestli bych to nevyužil spíš než toho Zoom B2 - přijde mi to jako docela podobná věc, akorátže tohle se spřáhne s PC. Je tomu tak? Na to domácí cvičení mi to přijde skoro ideální...

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

20

Re: Line6 Toneport

Tak idealni to neni, protoze zvuk z pocitace a z nastroje potrebuje oboji neco jineho, cvicim tak ale neni to uplne ono.Proto bzch chtel pouzit ten zesik co sem dostal viz pokec

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

21

Re: Line6 Toneport

No jasně, ale v případě, že já žádnej takovej zesilovač nemám? Bedničky mám chrchlavý, ale tak vždycky se to dá stejně píchnout do sluchátek, ne?

A teda ty rozdíly GC, UX1, UX2 jsou v něčem zásadní, pokud to člověk plánuje fakt jen jako samo-domo cvičítko? Co jsem zběžně koukal, tak to je počet vstupů pro mikrofony a podobné nesmysle, který mi jsou k ničemu...

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

22

Re: Line6 Toneport

jj, jak rikas. pokud cvicitko tak UX1 az nad hlavu, delaji jeste i orezanejsi guitarporty ktere maji vstup jen na jeden nastroj ale umi defakto totez

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

23

Re: Line6 Toneport

To bude nejspíš ten GX - http://line6.com/toneportgx/
Mrknu na to, ale jestli to má pro jednoho člověka stejný funkce jako třeba UX1, tak to bohatě stačí...

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

24

Re: Line6 Toneport

Eh, takže se zeptám ještě jinak.
Má cenu brát tu verzi UX1 za 75 dolarů (i s počtou)?

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

25

Re: Line6 Toneport

já bych do toho šel, konečně nám kuře nahraje tu šmucku kolenní smile

mně osobně se teda nelíbí nutnost hrát přes komp, ale to ty máš asi vyřešený. a skladatelsko studiový opusy s tim asi taky neplánuješ, že smile

0 xLajků:

26

Re: Line6 Toneport

No právě, jako ten Zoom mi stejně pořád sedí asi 1-2m od kompa, a když si brnkám tak je stejně komp zapnutej...
A mít ho (Zooma) jen jako případnou podiovou ladičku, když ani nehrám v kapele, mi přijde vcelku dost zbytečné...

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků: