1

Téma: jak hrát sóla???

Chtěl bych se zeptat, možná už tady to téma bylo, ale já sem ho nenašel. Poradil by mi někdo jak tvořit a cvičit, když se chci naučit hrát sóla na basovku. Já vím, že je to určitě o stupnicích, ale co dál...?  roll  Zkoušet odposlechnout ňáký krátky riffy ze sól a pak je spojovat? Nebo jak vlastně? Budu vděčnej za jakoukoliv radu. Díky moc.

RockBass by Warwick Streamer Standart 2HB 5str.
0 xLajků:

2

Re: jak hrát sóla???

Podle me jediny recept je to hrat jak to citis, tak jak by sis do toho zpival nebo broukal, nejake generovani sol podle stupnic si nedokazu predstavit (i kdyz se to urcite deje a je to jen mou omezenosti)

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

3

Re: jak hrát sóla???

spider napsal:

Podle me jediny recept je to hrat jak to citis, tak jak by sis do toho zpival nebo broukal, nejake generovani sol podle stupnic si nedokazu predstavit (i kdyz se to urcite deje a je to jen mou omezenosti)

Myslel jsem si, akorát jsem chtěl vyzkoušet všechno, protože mě to v hlavě napadne, ale nedokážu donutit prsty, aby to zahrály  big_smile

RockBass by Warwick Streamer Standart 2HB 5str.
0 xLajků:

4

Re: jak hrát sóla???

.. důležité je poslouchat basové magory co hrajou sola, všímat si jak přemýšlí a jak sóla staví pak -zkoušet zkoušet zkoušet .. je to hodně o tvém cítění

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

5

Re: jak hrát sóla???

určitě je dobré vědět něco z teorie

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

6

Re: jak hrát sóla???

Jo,  teorie hodně pomůže aby člověk věděl kam si má pro co šáhnout, aby mohl interpretovat co slyší v hlavě. Ale chce to právě ten nápad v hlavě. Třeba zahrát rozložený akord a k tomu pár tónů ze zpěvové linky (když se to tam hodí) ať to neni uplně mimo a to je asi nejdál, co jsem se dostal.

0 xLajků:

7

Re: jak hrát sóla???

Díky všem, víceméně jste mi potvrdili, co jsem si myslel, ale nebyl sem si jistej. Prostě trošku tý teorie ti určitě pomůže, ale když to necítíš a neslyšíš, tak si v pr...  - pardón big_smile

RockBass by Warwick Streamer Standart 2HB 5str.
0 xLajků:

8

Re: jak hrát sóla???

znám trumpetistu, který to cítí, ale nedokáže zahrát

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

9

Re: jak hrát sóla???

chroustjazz napsal:

znám trumpetistu, který to cítí, ale nedokáže zahrát

tak takhle nějak jsem to myslel, akorát jsem to řek jenom z jednoho úhlu pohledu  roll  - samozřejmě pokud tam nemáš teorii, techniku a hodiny a hodiny cvičení  sad  tak to z tý hlavy na ten hmatník nedostaneš  smile

RockBass by Warwick Streamer Standart 2HB 5str.
0 xLajků:

10

Re: jak hrát sóla???

bassmanvlada napsal:
chroustjazz napsal:

znám trumpetistu, který to cítí, ale nedokáže zahrát

tak takhle nějak jsem to myslel, akorát jsem to řek jenom z jednoho úhlu pohledu  roll  - samozřejmě pokud tam nemáš teorii, techniku a hodiny a hodiny cvičení  sad  tak to z tý hlavy na ten hmatník nedostaneš  smile

avšak i naopak.... znam basáka z "ježkárny", kterej technikou a teorií disponuje a to sólo tam prostě nedá, protože ho necítí  tongue

RockBass by Warwick Streamer Standart 2HB 5str.
0 xLajků: