101

Re: struny a zase jen struny

E mam 2 a G 1

napsal si to opacne wink

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

102

Re: struny a zase jen struny

Uz sem to opravil. Dal jsem RedBull, uz to jde. Mas tip kde je koupit? Ono to neni v palcich, ale v mm? Nebo jak se vlastne struny znaci. 0.45 je kolik mm?

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

103

Re: struny a zase jen struny

v palcich, google pomuze:



http://www.google.com/search?q=0.45+inc … Z:official

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

104

Re: struny a zase jen struny

oprava odkazu/jednotek

http://www.google.com/search?hs=M6& … at&lr=

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

105

Re: struny a zase jen struny

Z toho nejsem moudry v pripade nami pouzivanych 0.45 mi to moc nevychazi, jsem mimo ,,doma,, nemohu porovnat struny, ale nameril jsem na Warlockovi 1mm na g a struna mi prijde o dost tlustsi nez 0.45 na Warwickovi.

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

106

Re: struny a zase jen struny

ja vubec nevi, tohle nejak neresim big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

107

Re: struny a zase jen struny

Ja to chci resit kdyz vas ctu jak praskate, chtel bych poridit nahradni sadu, zkusim radu od vyrobce co tam vlastne natahl kdyz se zdrahas mi poradit. FTIP. Proc vlastne nemas nic od Hocke a co vamp? Good? Lepsi nez jednotlivy krabky? Neni to o strunach coz? Vadi?

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

108

Re: struny a zase jen struny

hehe a kde jako mam vzit na hocke prachy big_smile ale je to prvni vec, na kterou urcite pujdu... vamp dobrej wink

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

109

Re: struny a zase jen struny

Sorac. Taky nemam ,,...otres se,,  Mr. Hockemu jsem rikal ze koupim postupne hlavu a box a pak az dalsi box, ale asi mam vic nez Ty, to je vekem, ne sikovnosti. Pred Country vekem to je.

Poradi  mi nekdo se strunami, odkaz kde si poctu, rekneme 0.65 na g, klidne drazsi. Zivot naucil ze nemam tolik prasuli abych kupoval levny veci, ale chapu ze jsou situace, ze kdyz nekoupim levny nemohu koupit nic. Zase nemam vlastni bydleni, prodal jsem ho, jsem roztazenej na vic mistech, to abych nekomu nenavozoval stavy k vyhazovani prachu ,co nejsou, za odborne psycho pomoci.

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

110

Re: struny a zase jen struny

njn

Jolana D-Bass polepená, snímače R.M. Pickups, struny Warvick Red Label.  a jmenuje se Johanka
http://img49.imageshack.us/img49/6739/userbar550388kv.gif[/url]
0 xLajků:

111

Re: struny a zase jen struny

0.065 na g??? to se dela??? ja videl maximalne 0.055... jinak kvalitni sou ernie ball a dadaria, fender a pod..

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

112

Re: struny a zase jen struny

Je to vazne tlusty, nekdo nekde na strankach o base tenhle rozmer na g napsal, tak jsem myslel ze jo. Merenim suplery made in USSR, fakt neke, ma to vyrazeny, jsem se dobral k 1,3, ale....
Pro mne jsou tlusty hodne prijemny, warwickovsky 0.45 mi nici prsty. Da se naladit treba decko na gecko? Asi jo ne? Tim by to slo resit v nejhorsim.
Struny maji cerveny oplet niti na koncich, jestli to pomuze k diagnostice.
Na Tve tipy juknu.

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

113

Re: struny a zase jen struny

slo, ale bud zlomis krk, nebo ti to praskne, nebo nevim wink

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

114

Re: struny a zase jen struny

Neprodate nekdo basu za litr? Chci experimentovat. Hammerem taky prejizdi Skody 120..

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

115

Re: struny a zase jen struny

prodavam kytaru za 1000 big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

116

Re: struny a zase jen struny

Daji se na ni natahnout struny a jde naladit? hehehehe

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

117

Re: struny a zase jen struny

ondras napsal:

jsem proti přechodům, nesnáším ty rozblemcaný padající brambory, obzvlášť když bubeník - jak se říká u vás v Liberci (myslím)- řampá. Maximálně nějakej ten kotel do bossy a tak. Když slyším tutututu-tutututu sestupně na konci každýho druhýho taktu, nejlépe zakončenej ještě úderem v činel, ježí se mi hrůzou chlupy za krkem a vskutku cítím bezútěšný rozměr slova "bigbít".

Slovo "řampá" jsem v Liberci ani okolí teda ještě nikdy neslyšel... zní mi to spíš moravsky... jinak mi naprosto mluvíš z duše, projíždění přechodů mi taky přijde hodně "ortodoxně bigbítový"...
Jednou tady v místním studiu natáčela nějaká heavy sebranka cédéčko. Bubeník opstavil svou impozantní soupravu, čítající dva kopáky, dva kotle, gong, les činelů a rampu s asi deseti přechody´- něco jako Lars Ulrich. A když projel všechny přechody, ozvalo se tu-tu-tu-tu-tu-tu, sice krásné, ale všechno na jednom tónu. Ten šikula měl všechny přechody naladěný stejně :-))))))

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

118

Re: struny a zase jen struny

Siegi: tss urazka... big_smile samozrejme

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

119

Re: struny a zase jen struny

mik: aha, no hraju tady s jednim chlapikem vod housli a vod kytary, kterej je z Liberce, a ten se takhle vyjadril o nasem bubenikovi, coz mi prislo natolik trefne, ze jsem si to hned (zrejme spatne) temer zapamatoval.

0 xLajků:

120

Re: struny a zase jen struny

Nojo. jsem rozrezanej splachnutej, vyfetla palice odjeta v Mimoni. Si Warlocka neznicim neee? :-) Ho miluju , vis?

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

121

Re: struny a zase jen struny

Siegi napsal:

Neprodate nekdo basu za litr? Chci experimentovat. Hammerem taky prejizdi Skody 120..

http://www.haso.wz.cz/tank_verzus_skodovka.wmv

Jako správnej škodovkář jsem hned zamáčk´ slzu...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

122

Re: struny a zase jen struny

Nejsem Skodovkar, to je auto pro pravy chlapy hehehe, ale pocity mam smiseny. Tankum na silnicich se ode dneska vyhybam obloukem.

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

123

Re: struny a zase jen struny

to peepa: No to sme právě zkoušeli,když hrál na takový bubny - no spíš dětský,tak průměr okolo20cm,a slyšet sem byl docela dobře,určitě víc,než když to šrtil na činel a šroťák... ale docela mě to štve,protože co mám jako já chudé hudebník dělat,když si kluci koupí kytarový komba okolo 100W???? Na nějaký Gallieny nemám a navc,jak to někam tahat,to je teprve problém...

0 xLajků:

124

Re: struny a zase jen struny

Lukáš napsal:

to peepa: No to sme právě zkoušeli,když hrál na takový bubny - no spíš dětský,tak průměr okolo20cm,a slyšet sem byl docela dobře,určitě víc,než když to šrtil na činel a šroťák... ale docela mě to štve,protože co mám jako já chudé hudebník dělat,když si kluci koupí kytarový komba okolo 100W???? Na nějaký Gallieny nemám a navc,jak to někam tahat,to je teprve problém...

no já nevim, když náš bicmen rozjede tu svojí dvojšlapku a kotel (čim blíž basovýmu spektru tim hůř), tak mě to dost maže big_smile
zkus to svoje kombo vyzvednout blíž k uchu a pak možná uslišíš víc věcí, basový repra jsou většinou dost směrový, takže když je to postavený jen na zemi, tak většina hlavní zvukový vlny tě mine wink
Ze síly apecu si nic nedělej, já mám doma stavěný kombo (začínali jsme na 50W a skončil jsem po spálení několika konců na 140W a musim říct, že je to hoooodně na hranici unesitelnosti, a to má náš kytarista 60W a dost ho šetří, hraje tak na 4/10 a já mám kombo skoro na full).

DEAN export 4, Peavey DynaBass 4 MKII. (RM Pickups BHB44), Boss GT6B, H&K QS410PRO, ESH RaptorIII.
Jinak vobě ruce nemotorně levý...a jsem prase, neb basu kreslim, někdy míň, někdy víc, někdy vůbec, někdy pastelkou
0 xLajků:

125

Re: struny a zase jen struny

Basa asi 4 nasobek Watu kytary je myslim ideal, ne? Nase kytara ma 100W kombo.

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

126

Re: struny a zase jen struny

To s tim směrem máš docela pravdu,nejlíp prej na tom sou komba od Behringera,takový ty naklopitelný na sebe,něco jako takovej příposlech,je to prej ideální,dost sem o nich přemejšlel,ale neměl sem tolik peněz na tak výkonný,jak bych potřeboval.. zkusim to vychytat,hlavu si z toho zas tak nedělám,je to moje první kombo...

0 xLajků:

127

Re: struny a zase jen struny

Behringer nebrat smile je to hnuj

Ales Vychodil AVJB5
Fender Precision MIJ 1993 Rosewood fingerboard
Fender Precision MIJ 1986 Maple fingerboard
MARKBASS TTE800
MARKBASS NEW YORKER 804
0 xLajků:

128

Re: struny a zase jen struny

Nohu maji i Warwicky. K hnoji. Nevim, ale co jejich nove 450W?  Doporucuji navstivit www.hocke.org ma tam v sekaci dve komba na basu asi po 6 tis. myslim, jedno snad 140W.

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

129

Re: struny a zase jen struny

Jojo,jen mít na to všechno peníze....

0 xLajků:

130

Re: struny a zase jen struny

Peníze budou, my nebudem:)

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

131

Re: struny a zase jen struny

Proc myslis ze prodavam Warwicka? Mam mozna vic nez vy ale ne dost.

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

132

Re: struny a zase jen struny

basstanda napsal:

Behringer nebrat smile je to hnuj

LOL... vidím, že Basstandova kampaň "Zabraňte-pokusům-na-baskytarách-s-výrobky-Behringer" stále pokračuje
big_smile big_smile big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

133

Re: struny a zase jen struny

Takze 0.65 na g existuji
Rotosound a v  sade  0.65-0.75-.100-.115

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

134

Re: struny a zase jen struny

na takový hovada se dá hrát, nevím jestli bych to se svými jemnými prstíky dal:) a jak sou na tom zvukově?

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

135

Re: struny a zase jen struny

Posledni veci od  Paul Mc C. Beatles jsou na techto strunach, zvukem jsou podobne normalni akust. base. Pry opravnene TRUE BASS. Mym prstum by nevadily, spis naopak lol (lehce se mackaji, nemusi se tolik napinat???)

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

136

Re: struny a zase jen struny

Zajímavý to sem nevěděl, třeba je taky někdy zkusím, uvidíme:)

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

137

Re: struny a zase jen struny

Ted jsem jedny objednal. Budu je mit tak do 14 dni, dam vedet.

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

138 Naposledy upravil: mikulik (25. 05. 2006 15.14:48)

Re: struny a zase jen struny

Tak je to přesně měsíc, co jsem natáhl na basu svoje první Ernie Bally. A už teď vím, že jiný struny nikdy nechci. Je to sada .45 - .105, Stainles Steel Roundwound, stály 690 korun a mají neuvěřitelnou výdrž. Za ten měsíc vydržely bez problémů dvě až tři několikahodinový zkoušky každej tejden a ještě čtyři koncerty. Obstály na jedničku, neohrály se, pořád cinkají, nereznou, nemají otlačený důlky od pražců, skvěle držej´ ladění a nepraskaj´.
Možná teď vypadám jako tajnej agent, placenej starým Erniem Ballem, ale kdepak, prostě jsem z těch strun naprosto u vytržení. Dávám jim jedničku podtrženou a ještě s hvězdičkou jako svině. V porovnání se strunama Fender nebo s Warwickama to je nebe a dudy smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

139

Re: struny a zase jen struny

sakra, jak to vsichni delate, ze vam zvonej sad(((

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

140

Re: struny a zase jen struny

mně Ernie Bally zas tak vyjímečný nepřišly, myslím, že mnohem lepší sou D'darria, ale to je pouze můj názor:)

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

141

Re: struny a zase jen struny

juhuuu napsal:

sakra, jak to vsichni delate, ze vam zvonej sad(((

No a máš ocelovky? Nikly necinkaj....

DEAN export 4, Peavey DynaBass 4 MKII. (RM Pickups BHB44), Boss GT6B, H&K QS410PRO, ESH RaptorIII.
Jinak vobě ruce nemotorně levý...a jsem prase, neb basu kreslim, někdy míň, někdy víc, někdy vůbec, někdy pastelkou
0 xLajků:

142

Re: struny a zase jen struny

mám, ty samý co mikulajz

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

143

Re: struny a zase jen struny

Mozna zvonej i proto dyl, ze si mejou ruce nez jdou hrat a nemaji je zasrany od hranolku a kurete. Ja ctu o borcich co na strunach nesetri a maji je na base 4 roky, neplati tu, nejsem tak bohaty, abych kupoval levne veci? Ten co je ma 4 roky hraje docela tvrde a casto. Nenici treba struny i min kvalitni prazce? Ze jsou ostre...?

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

144

Re: struny a zase jen struny

Siegi napsal:

Mozna zvonej i proto dyl, ze si mejou ruce nez jdou hrat a nemaji je zasrany od hranolku a kurete. Ja ctu o borcich co na strunach nesetri a maji je na base 4 roky, neplati tu, nejsem tak bohaty, abych kupoval levne veci? Ten co je ma 4 roky hraje docela tvrde a casto. Nenici treba struny i min kvalitni prazce? Ze jsou ostre...?

Ostre prazce asi ne....to sem zatim nevidel smile ...ale treba by B.C. Rich mohl udelat ultrametalovy model se ziletkama....at uz sakra pri tom metalu tece nejaka krev wink Ale delaji se prazce s ruznou tvrdosti materialu. Plati umera ze cim tvrdsi prazec, tim casteji menis struny, ale zas naopak prazce prezijou vecnost

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

145

Re: struny a zase jen struny

Cetl jsem od kluku co koupili levnejsi basy ze meli ostre prazce, ze je hladili pilnikem aby nemeli poniceny prsty, predpokladal jsem, ze od nich mohou dostavat zabrat i struny, obzvlast pri slapu.
Krev mi tekla z Warwicka, delal mi puchyre a obcas jsem si ho strhnul pri hre. Z Warlocka boli clovek, krve uz ze mne vyteklo dost pri jinych prilezitostech, byt Jehovista, tak uz nejsem tady.
BCR. No jooo, mam ulet, citovy vztah a krve je tam nekdy az moc a nejen v textech tongue
Ryp ryp do mych blbe srostlych zeber huh huh LOL

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

146

Re: struny a zase jen struny

mno myslím že broušení ostrejch pražců bylo myšleno jako na okraji hmatníku takže se strunama nic společního-řežou spíš do dlaně....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

147

Re: struny a zase jen struny

Uz nechci byt jak dite co chce mit alespon trosku pravdy. Obcas hazim struny mimo krk do boku, delam to s g a E. No dobre, blbost, tak proc praskaji???

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

148

Re: struny a zase jen struny

A jeste, ehmm, na struny neni poskytovana zaruka? Prasknout mi struna za dva mesice, asi bych premyslel o vade materialu.

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

149

Re: struny a zase jen struny

Siegi: Možná bys to nějak uhádal, ale myslím, že by to bylo dost náročný... záleží na prodejci, ale letitý zkušenosti s prokazováním závad při reklamacích by mě od takovýho kroku odradily... většina prodejců odmítá uznat i naprosto zjevnou vadu, natož něco tak subjektivního, jako je prasklá struna...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

150

Re: struny a zase jen struny

No náš kytarista myslim uhádal když mu praskli elixíry hned první zkoušku...

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

151

Re: struny a zase jen struny

no tak to by měli vrátit snad i v tom šíleným PMC:D no ale taeda jako je to u kytaristů vůbec daleko větší problém protože co já vím tak bráchovi prasky co 14 dní struny....to je dost finančně náročný

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

152

Re: struny a zase jen struny

Ja jsem starsi, reklamaci jsem zazil az az. Nejsem vychcan, kdyz veci pouzivam k tomu k cemu jsou urceny a jdou do kytek, reklamuji. Kdyz si budu strunou vytahovat motor z auta a holuby z nosu a budu fetak H2SO4, reklamovat nebudu.
Uz dorazily struny ehmmm ROTOSOUNDY 65, 75, 100, 115, jsem zase neco koupil ufff. Jsem debil, ani je tam davat asi nebudu. Myslim byla by to zbytecna prace, ne???
,,The original Black Nylon bass guitar string.  Hand Made in England. Tru Bass 88,,
Hral jste nekdy nekdo na nylonech? Ja na houslich mel jednu dve, ale housle a elektricka basa je rozdil.

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

153

Re: struny a zase jen struny

to snad ani nejde ne? jedině kdyby měli kvový omotání a to ještě z  těžka...

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

154

Re: struny a zase jen struny

Maji to obracene, kovovy stred a nylonovy omotani, ja tam snad jednu zkusim ze zvedavosti.

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

155

Re: struny a zase jen struny

no nejde no protože nylon t jaksi neovlivní nějak to magnetický pole co dělaj ty cívky ve snímačích

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

156

Re: struny a zase jen struny

Nylonovy struny prej nic moc - skus natahnout nech viime co a jak smile

Ales Vychodil AVJB5
Fender Precision MIJ 1993 Rosewood fingerboard
Fender Precision MIJ 1986 Maple fingerboard
MARKBASS TTE800
MARKBASS NEW YORKER 804
0 xLajků:

157

Re: struny a zase jen struny

To hral Paul z Beatles na akustickou basu?

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

158

Re: struny a zase jen struny

Hlazený struny jsou dobrý spíš na bezpražec a na oldschool styly, poskytujou sytej, dutej, plnej tón. Sériově se dodávaly na baskytarách do počátku 60. let, potom je nahradily roundwoundy. Nevim nevim, Sigi, jestli zrovna na to, co hraješ ty, jsou nylonky tapewoundy to pravý...

Jestli hrál Paul na hlazenky, to nevim... ale možná zpočátku jo. Dneska už má ale na svojí Hofnerce roundwoundy.

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

159

Re: struny a zase jen struny

Zas tak blbe nejsem nekoupil, nezvoni, necinkaji, hraji jak opravdova basa, hluboce hutne bez vedlejsich cinku. Ten nylon nabaleny na kovovem jadru tlumi nepresnosti v brnkani a pazvuky od ztvrdlin na prstech, ci obcasne skrtnuti nehtem. Elektromagneticke indukci nylon ocividne nevadi.

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

160

Re: struny a zase jen struny

Tak sem si včera koupil ty vychvalovaný Warwick red "lejbl". no co dodat...hrajou,ale na dotek sou ty ocelovky dost hnusný....
Co se týče zvuku,tak se furt snažím přesvědčit sám sebe,že je to "SUPR" a že se mi to líbí.
Otázkou zůstává,jak dlouho vydržej.....já doufám,že minimálně půl ro(c)ku big_smile

Mé poslání je být nenáviděn, srát lidi ze všech sil a být ignorován. Vaše smůla je, že jsem velmi vytrvalej běžec smile
0 xLajků:

161

Re: struny a zase jen struny

Tyhle kupuju taky, je to pro me takovej cenovej kompromis big_smile a vydrzej mi tak tri mesice

my equipment is:

Fender copy Jazz Bass made in Japan
Ibanez sr300dx prodáno sad ale nemůžu si dovolit 2 basy sad
0 xLajků:

162

Re: struny a zase jen struny

Přátelé tak jsem si koupil Ernie Ball roundwoound 50ky!
Total hardcore....sound jako beranidlo...i na slap v pohode...fakt zni jako dobyvaci stroj....akorat si prsty na obou tlapkach musi zvyknout...cca za 623Kc....zatim spokojenost...trosku jsem se 50tek bal, ale uz se nebojim! Pujdu do lesa!

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

163

Re: struny a zase jen struny

Já ti teda nevím. 50ky sem měl rotosound hlazený a super mi to ohejbalo krk,takže byl strááášně vysokej dohmad a umáčknou to.....to bych musel bejt kulturista.Ale hlavně se mi na ně hrálo blbě s n "atakem". Spíš sem tu strunu jen pohladil....
faktem je,že zvukově se mi to líbilo..

Mé poslání je být nenáviděn, srát lidi ze všech sil a být ignorován. Vaše smůla je, že jsem velmi vytrvalej běžec smile
0 xLajků:

164

Re: struny a zase jen struny

woodstock napsal:

Tak sem si včera koupil ty vychvalovaný Warwick red "lejbl". no co dodat...hrajou,ale na dotek sou ty ocelovky dost hnusný....
Co se týče zvuku,tak se furt snažím přesvědčit sám sebe,že je to "SUPR" a že se mi to líbí.
Otázkou zůstává,jak dlouho vydržej.....já doufám,že minimálně půl ro(c)ku big_smile

Ocelovky (zvlášť od Warwicku) sou takovy na dotek hruby. Stačí, když je přejedeš Fast fretem a maš po problému ;o)

0 xLajků:

165

Re: struny a zase jen struny

UR napsal:
woodstock napsal:

Tak sem si včera koupil ty vychvalovaný Warwick red "lejbl". no co dodat...hrajou,ale na dotek sou ty ocelovky dost hnusný....
Co se týče zvuku,tak se furt snažím přesvědčit sám sebe,že je to "SUPR" a že se mi to líbí.
Otázkou zůstává,jak dlouho vydržej.....já doufám,že minimálně půl ro(c)ku big_smile

Ocelovky (zvlášť od Warwicku) sou takovy na dotek hruby. Stačí, když je přejedeš Fast fretem a maš po problému ;o)

A nebo pilníkem big_smile

0 xLajků:

166

Re: struny a zase jen struny

UR napsal:
woodstock napsal:

Tak sem si včera koupil ty vychvalovaný Warwick red "lejbl". no co dodat...hrajou,ale na dotek sou ty ocelovky dost hnusný....
Co se týče zvuku,tak se furt snažím přesvědčit sám sebe,že je to "SUPR" a že se mi to líbí.
Otázkou zůstává,jak dlouho vydržej.....já doufám,že minimálně půl ro(c)ku big_smile

Ocelovky (zvlášť od Warwicku) sou takovy na dotek hruby. Stačí, když je přejedeš Fast fretem a maš po problému ;o)

A nebudou pak zase moc klouzat?
Já mám strašně agresivní pot,takže se obávám,že půjdou dohazlu co nevidět.
Ale zase dát 390,- jednou za cca měsíc a půl,snad nebude takovej trabl...

Mé poslání je být nenáviděn, srát lidi ze všech sil a být ignorován. Vaše smůla je, že jsem velmi vytrvalej běžec smile
0 xLajků:

167

Re: struny a zase jen struny

Nevím jak maj ostatní zkušenost, ale já preferuju Dadario, cca 600,- a zvukově vydžely beze změn dva měsíce, teď sou trochu zaprasený, tak zkusím vyčistit lihem a uvidím... Dřív sem používal Warwick red "lejbl" a docela se mi líbily, ale pak mi náš kytarista poradil Dadario a od té doby nic jiného víc nechci;-)

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

168

Re: struny a zase jen struny

Ja taky uz jenom Dadarka a k tomu Jim Dunlop String Cleaner a to je hosi bomba vec.To jako po kazdem jidle umyjes nadoby tak po kazdem hrani pretres struny s timhle vytres do sucha a mastnoty a potu se zbaviis smile   WS SHOPPING
Struny zdrave, kraasne a priijemne na dotyk smile

Ales Vychodil AVJB5
Fender Precision MIJ 1993 Rosewood fingerboard
Fender Precision MIJ 1986 Maple fingerboard
MARKBASS TTE800
MARKBASS NEW YORKER 804
0 xLajků:

169

Re: struny a zase jen struny

Lesk bez škrábanců! Nejsou nové, ale vyprané v pervolu:-D Vrátí se po vyčištění to zvonění (aspoň trochu) nebo jsou na to potřeba nové struny?

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

170

Re: struny a zase jen struny

Prave ze se vraatii a budou jak novee a ked si ich budes cistit pravidelne po kazdeem hranii tak se ti driv utrhnou nez ohrajou.Fakt bomba

Ales Vychodil AVJB5
Fender Precision MIJ 1993 Rosewood fingerboard
Fender Precision MIJ 1986 Maple fingerboard
MARKBASS TTE800
MARKBASS NEW YORKER 804
0 xLajků:

171

Re: struny a zase jen struny

Me se utrhli zatim enom nějaké bezcené Weltony, a to struna E:-D Prda jxsvina uprostřed vystoupení:-D Aspoň byla sranda:-D A co že to používáš na čištění? Nestačil by líh?

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

172

Re: struny a zase jen struny

Tohle http://thefourarts.com/music/itemdetail … ent%20Care

Lih sem skousel ale tomuhle sa nevyrovnaa. A stoji to 120SK takze asi 100 Kc coz fakt stojii za to

Ales Vychodil AVJB5
Fender Precision MIJ 1993 Rosewood fingerboard
Fender Precision MIJ 1986 Maple fingerboard
MARKBASS TTE800
MARKBASS NEW YORKER 804
0 xLajků:

173

Re: struny a zase jen struny

Wow, to vypadá hezky:-) Kondicionér na vlasy a struny! Vždy svěží a nekudlí se:-D Poptám se po Brně, jestli to někde nemají...

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

174

Re: struny a zase jen struny

basstanda napsal:

Tohle http://thefourarts.com/music/itemdetail … ent%20Care

Lih sem skousel ale tomuhle sa nevyrovnaa. A stoji to 120SK takze asi 100 Kc coz fakt stojii za to

mno, prislo mi, ze mi zvuk spis mrvil, nez by mu pomáhal, ale po aplikaci byly struny příjemě kluzký, takže se na ně pak líp hraje :c)

MM Sterling 4
SWR SM-500 + SWR Goliath Sr.
Tech 21 Bass Driver, Boss Bass Flanger

Hora str. 29 , eh, kde je? na stole? pod stolem? ve skříni? to je jedno... :c)
0 xLajků:

175

Re: struny a zase jen struny

No ono sa to ma vytret handrou do sucha smile

Ales Vychodil AVJB5
Fender Precision MIJ 1993 Rosewood fingerboard
Fender Precision MIJ 1986 Maple fingerboard
MARKBASS TTE800
MARKBASS NEW YORKER 804
0 xLajků:

176

Re: struny a zase jen struny

no, já mám teď zkušenost aktuální s Elixírama, vím, že na tuto značku má spousta lidí různé názory, ale co už. Jsou sice trohu víc středovější, ale drží a drží, prostě se mi finančně vyplatí (teď na té pětce určitě), možná by to chtělo 50 (na které jsem byl zvyklý), ale i tak nejsou zlé....

0 xLajků:

177

Re: struny a zase jen struny

...tak jak sem čekal....sem nasranej.....
po týdnu hraní de zvuk do prdele. Když sem je natáh,tak to hezky cinkalo a měl sem všechno nastavený na nule. Po tom tejdnu už musím přidávat vejšky a ubrat basy,protiže zvuk "hutní" a začíná bejt nekonkrétní.....
....ale asi to taky může bejt něčím jiným.....ale nevím čím...

Mé poslání je být nenáviděn, srát lidi ze všech sil a být ignorován. Vaše smůla je, že jsem velmi vytrvalej běžec smile
0 xLajků:

178

Re: struny a zase jen struny

woodstock: že by skvrny na slunci? big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

179

Re: struny a zase jen struny

mikulik napsal:

woodstock: že by skvrny na slunci? big_smile

grrrrrrr yikes

Mé poslání je být nenáviděn, srát lidi ze všech sil a být ignorován. Vaše smůla je, že jsem velmi vytrvalej běžec smile
0 xLajků:

180

Re: struny a zase jen struny

Woodstock: To by mne taky naštvalo

0 xLajků:

181

Re: struny a zase jen struny

Nekonkretni zvuk mam kdyz mi zacina kolabovat baterka, ale mozna si jen zacni pred hranim myt ruce mydlem, nebudou se ti zanaset tak rychle.

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

182

Re: struny a zase jen struny

Siegi: kéž by to tím bylo,ale já mám pasiv. A ruce si meju. Ale myslím,že i kdybych si je nemyl (a nebudou vyloženě od šmíru) tak za tejden hraní se neposerou. A týdnem myslím cca za 10 hodin lehkého hraní. Žádnej slap a nic podobnýho.

Mé poslání je být nenáviděn, srát lidi ze všech sil a být ignorován. Vaše smůla je, že jsem velmi vytrvalej běžec smile
0 xLajků:

183

Re: struny a zase jen struny

Slapem se ti nezaserou o nic víc, než normální hrou. Mě se zdá, že se zanáší zejména na hmatníku... Takže čistit, čistit, čistit...

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

184

Re: struny a zase jen struny

Ja nechtel aby to vyznelo ze ses cunca, promiiin, tak pak uz jen, nebudte tak chudi abyste si museli kupovat levne veci. Stejne mi nejak nejde na rozum zivotnost strun jak pisete. Uz jsem to probiral s lidma co hraji 20 rocku a podobne zkusenosti nemaji. Nepisi nyni o zmene zvuku, ja naopak zase to cinkani novych nemusim, ale o praskani strun. To tim ucenim slapu????
Slap vymyslel  vyrobce levnejsich strun? FTIP, nemlatte mne. Dik.

B.C.Rich Warlock NJ stara poctiva serie,  HOCKE aparatura, B.C.R. Widow 5 strings
0 xLajků:

185

Re: struny a zase jen struny

no já se totiž obávám,aby to nebylo třeba tím,že sou blbý kameny na kobyle. Sice nevím jak můžou bejt špatný (a už vůbec ne jak můžou bejt "vohraný") a nebo nultej pražec....
....bohužel není čas dát basu někam do servisu...

Mé poslání je být nenáviděn, srát lidi ze všech sil a být ignorován. Vaše smůla je, že jsem velmi vytrvalej běžec smile
0 xLajků:

186

Re: struny a zase jen struny

woodstock - zalezi, kde struny praskaji. Vetsinou byva na kamenu ci na mechanice ostra hrana, o kterou se jadro struny "nalomi" a po nejake dobe zlomi. Takze muzes preventivne vzit jemny pilnicek a zkontrolovat ona mista smile Hledej hlavne tam, kde struny praskaji nejvic (nebo optimalne vzdycky).

Pokud praskaji na ruznych mistech, je asi neco v neporadku se stylem hry (reznik je tvuj slabsi bracha?) nebo mas vsechna mista jako kandidaty na zbrouseni.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

187

Re: struny a zase jen struny

d.a.l.i napsal:

woodstock - zalezi, kde struny praskaji. Vetsinou byva na kamenu ci na mechanice ostra hrana, o kterou se jadro struny "nalomi" a po nejake dobe zlomi. Takze muzes preventivne vzit jemny pilnicek a zkontrolovat ona mista smile Hledej hlavne tam, kde struny praskaji nejvic (nebo optimalne vzdycky).

Pokud praskaji na ruznych mistech, je asi neco v neporadku se stylem hry (reznik je tvuj slabsi bracha?) nebo mas vsechna mista jako kandidaty na zbrouseni.

uf.....jak to jen napsat.
nepoznám,jestli struna praskla (jádro) pokud to tedy není opticky vidět.
navím jak vám,ale když se bodívám na ten váleček,tak struna v něm nesedí.přijde mi jako že ta drážka má menší rádius. Pokud chci seštelovat basu aby zněla v oktávách,musím posunout kámen tak daleko (nebo blízko?) ža mám pocit,jestli se struna už moc neláme.
Taky sem si všim,že ty warwicky sou silnější než co sem měl DRka.
Na nultým pražci mám taky pocit,že nezapadaj uplně přesně až na "dno".
Tak nevím,jestli tohle nemůže být ten problém.

Mé poslání je být nenáviděn, srát lidi ze všech sil a být ignorován. Vaše smůla je, že jsem velmi vytrvalej běžec smile
0 xLajků:

188

Re: struny a zase jen struny

Nemám dneska sílu procházet komplet fórum o basách, tak šupnu svuj dotaz sem:
Má šířka strun nějakej vliv na zvuk? Jde mi o to že celou dobu hraju na klasiku .45 -  .105 a třeba ten zvuk kterej hledám je danej i jinou šířkou....díky za názory

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

189

Re: struny a zase jen struny

no to si piš....srovnej 35 s 50  a uvidíš...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

190

Re: struny a zase jen struny

Já si řikal že když je tu Kubš a Hajhuu tak se odpovědi dočkám rychle, ale toto....jsem neznalej,neuměl, tupounek...poraď víc, když teda přesedlám třeba na tenčí, jak se může zvuk změnit....díky, stydim se a naslouchám big_smile

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

191

Re: struny a zase jen struny

Hajkdo? big_smile big_smile big_smile

já tohle asi neřešim, hraju na 45-105, ale příště zkusim 40-105... ale asi čim tluščí struna, tim asi míň vejšek??..

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

192

Re: struny a zase jen struny

čím tlustší tím míň výšek a tón je takový tučnější - více středů. Třeba 40tky (40, 60, 80, 100) hodně cinkají a mají taky dost vyšších středů, míň nižších středů a basů je tak akorát. 45tky (45, 65, 85, 105) mají už víc středů i nižších a pořád ještě solidně cinkají. 50tky (50, 70, 90, 110) už moc necinkají, zato mají hafo středů a basů. Samozřejmě značka od značky se taky liší a setkáš se i s jinými tloušťkami v rámci sady. Ale bacha - kromě zvuku mají velkej vliv na herní komfort - na tlustý struny se nehraje tak dobře levačou - musíš je víc zmáčknout, že. Zase na měkký struny se hraje levačkou hravě, zato pravačkou prstama ti měkká struna tak nějak víc uhýbá a nemusí to být pro někoho pohodlné.

0 xLajků:

193

Re: struny a zase jen struny

jj a dá se tím i pomoct síle signálu....silnější struny silnější signál smile ale to je asi spíš použitelný u kytary

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

194

Re: struny a zase jen struny

Ok, už mám jasno....tak asi zkusim .50 třeba mi ten zvuk bude vyhovovat.

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

195

Re: struny a zase jen struny

Pozor, aby ti to snesl krk ! Budeš muset utahovat (né si z někoho, ale šroub), bacha, aby se ti to pod marnou snahou nepos*alo... BTW sám teď mám padesátky, pravačka si hodně mákne, když má bejt úder poctivej. A tak to mám rád - jak ty, uvidíš sám

0 xLajků:

196

Re: struny a zase jen struny

ja sem na velkej odpor pod pravou rukou docela citlivej, 45 je na me tak akorat smile

0 xLajků:

197

Re: struny a zase jen struny

souhlasim že 45 je akorát. Měl jsem 40 i 50 a tohle my vyšlo jako nejlepší. Zlatej střed i z hlediska zvuku

Oh man, he's maniac!
0 xLajků:

198

Re: struny a zase jen struny

Pánové jaký máte zkušenosti(pokud máte smile ) se strunama Welton???

0 xLajků:

199

Re: struny a zase jen struny

já chci hybridy !! E&A z 45 sady a D&G z 50 sady!!

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

200

Re: struny a zase jen struny

Wellton jsem občas kupoval, když byla krize. Docela to šlo, ale měnil jsem je každý měsíc. Jnak klasika levné struny: nově natažené ostrý nepěkný zvuk, potřebovaly pár dní vyhrát, pak v pohodě...některé sady ale byly špatné, nedržely ladění nebo dokonce některá struna nešla vůbec přesně naladit!!

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků: