1

Téma: Kosmetika pro basy

Co pouzívate na udrzení sve basy v krasnem stavu vosky, oleje, lestidla? nebo neco podobneho? (motorovej olej a tak)

Fokus P-Bass + R.M.Pickups PRM2
Fender stainless
Warwick Pro Fet 3.2 + Behringer BA115
Behringer BOD100
            !!No Drugs But Music!!
0 xLajků:

2

Re: Kosmetika pro basy

Nic nepoužívám...

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: Lukáš (02. 06. 2008 10.13:42)

Re: Kosmetika pro basy

Myslíš třeba na hmatník nebo i na celej povrch?
Jasný,že hmatník se musí udržovat..ale jinak nic nepoužívám,maximálně basu po každým hraní otírám od potu a špíny,tak jednou do půlroku ji vemu vlhkým hadrem..pokud bych měl natural,tak v tom případě bych se o ní staral více..

0 xLajků:

4

Re: Kosmetika pro basy

jo tak hmatnik je samozdrejmost. jo mam natural a prave co doporucujete nebo pouzivate na takovy povrch

Fokus P-Bass + R.M.Pickups PRM2
Fender stainless
Warwick Pro Fet 3.2 + Behringer BA115
Behringer BOD100
            !!No Drugs But Music!!
0 xLajků:

5

Re: Kosmetika pro basy

dr8_40 napsal:

jo tak hmatnik je samozdrejmost. jo mam natural a prave co doporucujete nebo pouzivate na takovy povrch

nevím, co doporučit, nepoužívám nic. Snad jen - před hraním si meju ruce a snažím se nevycmrndat si na basu pivo a tak smile Kolega z práce (kytarista a fanatický udržovátor a leštič)mi zapůjčil nějakou srágoru od Planet Waves, nějakej Polish tentononc na kytary mnooo a že by byl stav PO nějakej diferentní od PŘED, to se mi nezdálo. Jen tak vždycky jednou za čas basu vošmrdlám nějakým hadrem, vynípu usazeniny a nandám nový struny smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

6

Re: Kosmetika pro basy

Používám akorát šmrdlátko na klouzání strun, se kterým jsem teda maximálně spokojenej smile

http://kytary.cz/media/fotom2/021333_a40f.jpg

... a tělo basy otřu tak jednou za půl roku hadrem a leštěnkou na nábytek smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

7 Naposledy upravil: Lukáš (02. 06. 2008 10.59:23)

Re: Kosmetika pro basy

Leštěnka je fajn..sice mám basu v záruce,ale asi jí napustím hmatník,hnedka,jak vyměním struny a vyčistím ho,fascinuje a inspiruje mě ta černá barva tongue
mikulik: Je to k něčemu dobrý? Když to můžu s něčím porovnat,tak mě když se potí prsty,tak to je to nejhorší,co může bejt..mám pak ty prsty na hmatníku takový nestabilní a často vytahuju nechtíc struny o 1/4 a 1/2tónu. Ale esi používáš drsný waricky tak tomu už docela rozumím wink

0 xLajků:

8

Re: Kosmetika pro basy

Lukáš napsal:

Je to k něčemu dobrý?

Dobrý to je, protože ty struny jsou na omak mnohem příjemnější a líp po nich kloužou bříška prstů... nedrhne to tolik smile A to nepoužívám hrubý Warwicky, ale jemný Ernie Bally smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

9

Re: Kosmetika pro basy

Hmatník čistím vždy při výměně strun a natírám ho Dunlop kondicionérem na hmatníky a tělo jednou za čas přetřu hadříkem z mikrovlákna (byl přibalený k LCD monitoru) bez použití leštidla - jednoduché a účinné, lak se opět leskne a je bez ťápanců.

0 xLajků:

10

Re: Kosmetika pro basy

Otírám taky hadříkama z mikrovláken od LCD smile a před hranim si vždycky umeju ruce, když vydim usazenou špínu tak jí vyšťourám, žádná prevence.

Fender & Bender >>> Gibson GB440 >>> Soundelirium the40.1
0 xLajků:

11

Re: Kosmetika pro basy

Anuris napsal:

před hranim si vždycky umeju ruce

Ja ja, to dělám taky i při hraní na hornu. A dělá to většina smyčcařů - on ten pot na ten lak není zrovna nic dobrýho - leštit!

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

12

Re: Kosmetika pro basy

Jó, čistota půl zdraví....umýt ruce před hraním je jasná věc. Po každém hraní používám utěrku z mikrovlákem. Jednou za čas trochu naolejuji Julii hmatník - samozřejmě panenským olivovým tongue. Na utírání oleje z hnatníku je ale nejlepší hajzl papír. lol

"Kdo cvičí nástroj si ničí"
0 xLajků:

13

Re: Kosmetika pro basy

Tom MD napsal:

oleje z hnatníku

haha, to je pěkný...."hnátník"...na hnátník hmatat jen čistými hnátami!!! smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

14

Re: Kosmetika pro basy

mikulik napsal:

Dobrý to je, protože ty struny jsou na omak mnohem příjemnější a líp po nich kloužou bříška prstů... nedrhne to tolik smile A to nepoužívám hrubý Warwicky, ale jemný Ernie Bally smile

A taky to má hezkou citronovou vůni:-) A má to taky čistit struny tušim(?) když jsou úplně mrtvý

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

15

Re: Kosmetika pro basy

Fuit napsal:

A má to taky čistit struny tušim(?) když jsou úplně mrtvý

V tom případě už mám asi struny víc než mrtvý smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

16

Re: Kosmetika pro basy

mikulik napsal:

V tom případě už mám asi struny víc než mrtvý smile

no já taky nepoznal ve zvuku rozdíl když sem to tam napatlal:-)

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

17

Re: Kosmetika pro basy

Fuit napsal:

no já taky nepoznal ve zvuku rozdíl když sem to tam napatlal:-)

Já myslim, že nás trochu lakujou...
Přece když je vyvařím nebo vydrbu kartáčkem, dostane se špína z těch záhybů a zní to... ale když je jen napatláš nějakým sráčem (a otřeš), ten sajrajt mezi opletením zůstane pořád...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

18

Re: Kosmetika pro basy

OT: Kdysi sem tu četl radu s Cyklostarem na struny,ale ještě jsem nevyzkoušel,možná do toho pudu..ale spíš to nebude mít cenu,protože po 3-4měsících jsou mý struny tak vytahaný,že skoro praskaj,takže čistit by moc cenu nemělo.

0 xLajků:

19 Naposledy upravil: Nook (03. 06. 2008 13.59:57)

Re: Kosmetika pro basy

nebo..když to údajně brousí žiletky, co šoupnout smotek strun pod nějakou epesní handcrafted pyramidku?
Stačí pak vhodně natočit hranou k východu a za pár dní budou struny jak nový!

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

20

Re: Kosmetika pro basy

Dobrou kosmetiku pro basy prej dělá Avon... a ani to netestuje na kytarách, takže je to ekologicky ok.

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

21

Re: Kosmetika pro basy

tao-kan napsal:

Dobrou kosmetiku pro basy prej dělá Avon... a ani to netestuje na kytarách, takže je to ekologicky ok.

no, počkám, až bude mít Cortka celulitidu, pak objednám! smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

22

Re: Kosmetika pro basy

Nook napsal:
tao-kan napsal:

Dobrou kosmetiku pro basy prej dělá Avon... a ani to netestuje na kytarách, takže je to ekologicky ok.

no, počkám, až bude mít Cortka celulitidu, pak objednám! smile

big_smile big_smile big_smile jen pockejte... teď si děláte srandu, páč máte mladý basy, ale až vám bude tolik co jim, když tamti byli o pět let starší než tihleti a všichni dohromady jsou staří jak Metuzalém, přičemž uvažujme, že nejstarší je sedmnáctkrát starší než nejmladší, tak tak teprve potom oceníte kosmetiku pro basy.

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

23

Re: Kosmetika pro basy

tao-kane, vy tam snad u vás máte ještě větší horko než u nás... big_smile big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

24

Re: Kosmetika pro basy

mikuliku, ja ti nevim... ja jsem takový hovado odjakživa, bez ohledu na podnebí :-)

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

25

Re: Kosmetika pro basy

Lukáš napsal:

..ale spíš to nebude mít cenu,protože po 3-4měsících jsou mý struny tak vytahaný,že skoro praskaj,takže čistit by moc cenu nemělo.

já bych to nevzdávala ...zkus koenzymy...ty prý vyhladí všecko vytahaný

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

26

Re: Kosmetika pro basy

Koukám,že tady se to zvrhlo úplně jiným směrem...dobrá msta by byla omladit někomu nějakej vintyč kousek z vitrýnky

0 xLajků:

27

Re: Kosmetika pro basy

Lukáš napsal:

dobrá msta by byla omladit někomu nějakej vintyč kousek z vitrýnky

Úplně vidím toho sběratele, jak si doma umyje ruce, jde do klimatizované místnosti a chce se polaskat se svým letitým nástrojem... a při pohledu do boxu z nerozbitného skla ho jímá hrůza, když na něj místo zachovalého jazz basse z roku 1961 juká rok starý American Standard smile smile smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

28 Naposledy upravil: Lukáš (06. 06. 2008 13.45:28)

Re: Kosmetika pro basy

Chtěl bych se co nejvíc basáků (čím víc názorů,tím líp) zeptat,esi používaj nějaký šmrdlání na struny a který (už to tu nakousl Mikulík)..protože sem to občas vídal u kytaristů a včera na zkoušce to známej basák taky vytáhl,tak sem nad tím začal uvažovat..protože mě fakt nebaví poslouchat,jak se mění zvuk strun( i když sem schopnej slapovat na 2 měsíce starý struny - dokud to trochu práská,tak to jde) - dá se říct,že když budu struny mazat,vydržej mi dýl? Aspoň po tý špinavý stránce smile díky
Edit: Navíc to neni zas tak drahá záležitost a chvíli to vydrží,ne? Spíš bych ani nechtěl tu klouzavost,jako odstranit bordel - prostě aby struny dýl vydržely.. ten známej používal tohle: http://kytary.cz/media/fotom2/071771_f850.jpg

0 xLajků:

29

Re: Kosmetika pro basy

Fast Fret je taky docela oblíbenej... ono ať už zvolíš cokoliv, je to vždycky tak nějak podobný, akorát to pokaždý jinak voní smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

30

Re: Kosmetika pro basy

Asi do něčeho pudu..stojí to jako 1/3 ceny strun a esi to prodlouží životnost aspoň o tu třetinu,tak se to furt vyplatí smile

0 xLajků:

31

Re: Kosmetika pro basy

k tomuhle se chci zeptat - mam Cortku Action Bass a ta ma takovej hnedej(fakt nevim, co je to za strom, sorry smile ) hmatnik. A je na nem videt, ze vysycha. Opravdu se na to da pouzit uplne obycejnej olivovej olej, jo ?

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

32

Re: Kosmetika pro basy

Lukáš napsal:

Asi do něčeho pudu..stojí to jako 1/3 ceny strun a esi to prodlouží životnost aspoň o tu třetinu,tak se to furt vyplatí

Urcite to uzijes smile Navic ty vodicky nevypraskas na jednu sadu strun, ale vydrzi klidne rok, dva...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

33

Re: Kosmetika pro basy

S!msonCZ: Jestli to je ten klasickej  nejčastěji používanej hmatník,tak na to stačí trochu jaru+minimum vody=vydrbat hmatník a pak ho napustit dětským olejem

0 xLajků:

34

Re: Kosmetika pro basy

Je to palisandrovy hmatnik. A detsky olej zrejme doma nemam, olivovy urcite - pomuze ?

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

35

Re: Kosmetika pro basy

Já teda používám Lemon Oil od Planet Wawes nebo D'Andrea a to bez předchozího čištění jarem. Tím olejem se to dá taky vypucovat - přece jen je to taky rozpouštědlo.

0 xLajků:

36 Naposledy upravil: Lukáš (10. 06. 2008 09.09:40)

Re: Kosmetika pro basy

Dost se tady ten dětskej olejíček doporučoval - stojí snad do dvacky a fakt to za ten pohled na napuštěnej hmatník stojí..prostě kráásnej smile když si vzpomenu,jak sem ho vyleštil.. olivovej olej bych nezkoušel,o tom jsem nic neslyšel. Jinak se na to prodávaj různý oleje,ale na co drahej olej,když stačí ten dětskej wink myslim že to radil nějakej kytarář nebo tak někdo
Anebo ještě leštěnka na nábytek,ale to je podle mě spíš povrchová úprava a dlouho to nevydrží - když si psal,že ho máš vyschlej,tak jedině napustit.

0 xLajků:

37

Re: Kosmetika pro basy

Ja pouzivam mandlovy olej.....hezky vsakuje, krasne voni, kradu ho moji polovicce ktera se s nim udrzuje mlada, krasna, bez vrasek atd.. wink

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

38

Re: Kosmetika pro basy

krev, pot a slzy...:D:D:D

0 xLajků:

39

Re: Kosmetika pro basy

No, ještě že Churchill nehrál na basu smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

40

Re: Kosmetika pro basy

flachby napsal:

krev, pot a slzy

Mimochodem, to byla dobrá kapelka. A hrál v ní i tady tak zatracovaný Al Kooper... wink Ale bohudík v ní nezpíval big_smile

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

41

Re: Kosmetika pro basy

Neni spatny ani kokosovy olej, ten pouzivam zase ja... Akorat ho uz asi nesezenete smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

42

Re: Kosmetika pro basy

no ja to mazu tekutym parafinem.. z lekarny.. snad se to normalne pouziva do usi

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

43

Re: Kosmetika pro basy

Tak jsem prece jen nasel detskej olej a supr, je krasne leskle hnedej, ten palisandr. vypada lip, nez kdyz jsem ho kupoval...

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

44

Re: Kosmetika pro basy

nějaký nový zkušenosti s fastfretama nebo dunlopem? chystám se kupovat. jak se to na struny nanáší? aby mi to nepocákalo celej hmatník.. smile

0 xLajků:

45

Re: Kosmetika pro basy

davidak napsal:

nějaký nový zkušenosti s fastfretama nebo dunlopem? chystám se kupovat. jak se to na struny nanáší? aby mi to nepocákalo celej hmatník.. smile

Fast Fret používám už dlouho, je super. Pokud se používá poctivě, struny jsou déle jako nové, neztrácejí tak rychle "zvonivost", ten rozdíl je fakt znát. A co hlavně - je to "Rychlej pražec", takže se po něm hezky klouže na strunách:-) Je to jen takovej filcovej nasáklej špunt, takže se nemusíš bát, že by z toho něco cákalo. Dunlop čistič na struny používá náš kytarista a je to podobný - lahvička na konci s filcem, opět žádný cákání:-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

46

Re: Kosmetika pro basy

Mám toho Dunlopa, je docela fajn, struny potom vydrží o něco dýl. A při nanášení nic necáká, ani nemá z čeho - je tam takový polštářek. Co mi trochu vadí, je to, že potom jsou struny jakoby mastné. Chce to pořádně přetřít hadříkem, ale pak to asi trochu ztrácí účinek (?)

0 xLajků:

47

Re: Kosmetika pro basy

Mně baví pár nových věcí od Ernie Ball, třeba tyhle harříky na tělo a krk jsou supr na čištění http://www.music-city.cz/eshop/ernie-ba … 2_106194_0
Je fajn, že si utrhneš jenom kolik potřebuješ, třeš a třeš a pak na tom původně bílým hadru vidíš, kolik sajrajtu na base máš. To samý dělají i na struny, spokojenost.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

48

Re: Kosmetika pro basy

Na klouzani po strunach Fast Fret, na cisteni - marinovani strun v trubce (na 48 h) totok:

http://i41.tinypic.com/os8ms7.jpg
http://i43.tinypic.com/307pvgk.jpg

na lesteni laku (jednou za cas) tento oný:
http://i41.tinypic.com/2czu3ux.jpg

na Warwicka ten jejich vosk.

smile

Sadowsky NYC Standard 5, Moon JJ-4, Moon JJ-5, Hofner Club Contemporary, Squier CV50 P-Bass butterscotch blonde, Fernandes P '78, Tokai P '81, Warwick Corvette Standard 5 fretless
Mesa Walkabout head, GK MB500, GK MB200, Tecamp Puma 500, Genzler Bass Array 12-3, Bergantino HS410, Genz-Benz NeoX 212T, Greenboy Bassic 15
0 xLajků:

49

Re: Kosmetika pro basy

A dá se to užívat i vnitřně:-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

50

Re: Kosmetika pro basy

já mám doma něco jako tu někdo psal o tom hadru od Ernýho Míčka, ale že bych to používal s nějakou pravidelností, tak to ne, občas to přejedu

0 xLajků:

51

Re: Kosmetika pro basy

kopyto napsal:

A dá se to užívat i vnitřně:-)

no, IRON nebo OKENA je prej chutnější...

0 xLajků:

52

Re: Kosmetika pro basy

díky za postřehy. když už teda fastfretujete, jak často je potřeba to používat, aby to mělo efekt? a fastfret má struny čistit(čili z nich pak setřu nějakou špínu) nebo je to čistě pro tu "kluzkost"?

0 xLajků:

53

Re: Kosmetika pro basy

já fastfretuju většinou před hraním .. oživí strunu a když si zvyknete na skluz, tak "naklouže" ... z hlediska logiky má zase cenu po hraní, kdy se setře pot ... to dělám ale jen někdy, hlavně když jsou struny ještě poměrně nové

jo a nepoužívám ho na uplně nové struny ... to se bojím to kurvit big_smile

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

54

Re: Kosmetika pro basy

davidak napsal:

díky za postřehy. když už teda fastfretujete, jak často je potřeba to používat, aby to mělo efekt? a fastfret má struny čistit(čili z nich pak setřu nějakou špínu) nebo je to čistě pro tu "kluzkost"?

Aby to mělo efekt, tak po každém hraní a před každým hraní:-) Fast fret zabije dvě mouchy jednou ranou, čistí a klouže. Kytarista na struny používá ten Dunlop, který je vyloženě čistič, a pak to ještě přetře Fast fretem, ale Fast fret IMHO na čistění stačí:-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

55

Re: Kosmetika pro basy

Hele, já pouštím po hraní na starýho Fendra datla big_smile

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

56

Re: Kosmetika pro basy

MatthewDiesel napsal:

no, IRON nebo OKENA je prej chutnější...

Chutny neni ani jedno, ale namazat se z toho namazes. Chlebova filtrace nutna...

nemo napsal:

na lesteni laku (jednou za cas) tento oný:

Jak jednou za cas, everyday polish, ne ? wink

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

57

Re: Kosmetika pro basy

spider napsal:

Chutny neni ani jedno, ale namazat se z toho namazes. Chlebova filtrace nutna...

tak tak, nejlépe přes tlustý krajíc, tím se stává z modré lihoviny plnohodnotný nápoj o cca. 86% vol.

0 xLajků:

58

Re: Kosmetika pro basy

MatthewDiesel napsal:

od Ernýho Míčka

big_smile big_smile big_smile big_smile

Jinak já fastfretuju po každým hraní a po každý zkoušce... když se mi dostane do ruky neofastfretovaná basa, postrádám tu kluzkost strun dost citelně a navíc se mi po delším hraní dělaj puchejře na prstech levačky... jsem už asi zhejčkanej tim strunným lubrikantem big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

59

Re: Kosmetika pro basy

Pri vymene strun basu pekne prelestim handrickou na okuliare (take chlpate asi 6x6 cm co dostane k puzdru big_smile ) potom to vsetko umyjem s takou srandou  ale asi len polkvapky pronta na nabytok lebo sa bojim co by to mohlo urobit..

0 xLajků:

60

Re: Kosmetika pro basy

nemo napsal:

na lesteni laku (jednou za cas) tento oný:

.. to mě zajímá kde se to dá sehnat a za jakou kasu ??

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

61

Re: Kosmetika pro basy

tak už taky fastfretuju a je to fajn, nějaký cinkání teda moc nepociťuju, ale na omak je to paráda, kluzká paráda smile

0 xLajků:

62

Re: Kosmetika pro basy

Chci se zeptat, ldyž olejujete krk. Tak to necháváte přes noc zaschnout, aby se to vsáklo? Já to nechávám půl hodinky, a zdá se mi to, že si to potom všechno zase setřu hadrem a krk je zas jako byl před tim.

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

63

Re: Kosmetika pro basy

Pokud olejujes krk tak se nedivim wink Zkus ten olej na hmatnik...teda pokud neni javorovy, to by dopadlo stejne jako s krkem

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

64

Re: Kosmetika pro basy

ja jenom mastim struny, pak se staram uz jen o prach:-)

Fender Aerodyne Jazz Bass + SD Antiquity
Ashdown ABM C210T-500 EVO III

+ plno krabiček
      (BassBalls, #1 Echo, English Muff´n, Flanger Hoax, Hum Debugger)
0 xLajků:

65 Naposledy upravil: Lukáš (30. 08. 2009 12.07:18)

Re: Kosmetika pro basy

Já mám palisandr,takže nanáším dětskej olej - tak 3 vrstvy,pokaždý nechám tak 2 hoďky zaschnout,dokud to prostě saje,tak napouštím. Jasný,že tu poslední otírám až za delší dobu. Podle mě pokud naneseš takhle víc vrstev,tak ti hmatník musí vydržet relativně čistý na rok,pokud ho předtím trochu vyčistíš jarovou pěnou.
edit: Teda doufám že se bavíme o hmatníku a ne o celým krku,ten otírám po každým hraní..

0 xLajků:

66

Re: Kosmetika pro basy

Jasně, že o hmatníku, jsem se špatně vyjádřil. Dík.

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

67

Re: Kosmetika pro basy

chci se zeptat, jak mam aerodyne, tak má hmatník palisandr ale natřenej normálně barvou na dřevo a není to lakovaný ... mužu na to vůbec použít třeba ten olej jak píše Lukáš ??? díky

Fender Aerodyne Jazz Bass + SD Antiquity
Ashdown ABM C210T-500 EVO III

+ plno krabiček
      (BassBalls, #1 Echo, English Muff´n, Flanger Hoax, Hum Debugger)
0 xLajků:

68

Re: Kosmetika pro basy

já dřív používal klasickej silikonovej olej ve spreji, fungoval výborně, od dob warwicka jen tu jejich leštěnku, ta funguje asi i líp.

thumb nt 5, thumb nt 4 fretless, ibanez sdgr
trace elliot AH250, trace elliot 4x10H, mono sys 1x15, sansamp, sonic maximizer
0 xLajků:

69

Re: Kosmetika pro basy

Chci se zaptat, voskujete krk baskytary? Jsem koukal na nějakej parafín, dalo by se to použít?

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

70

Re: Kosmetika pro basy

nevoskuju, mam lakovany

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

71

Re: Kosmetika pro basy

Tékys napsal:

Chci se zaptat, voskujete krk baskytary?

No já používám na Warwicka, který není lakovaný tohle: http://www.atiss.karvina.info/www1.php?menu=36
Pokud máš lakovanej krk, tak na to vůbec nešahej...

handmade precision bass (fender fake logoed & fake relic) SBS pickups + active blender, Yamaha BB 435, Fender modern player 5, MTD 5, markbass LM III, soundelirium  the 12.6.1. + 15.5.  sustainer bayger, DOD deep freeze chorus, art studio v3, Ibanez bass synthesizer SB7, korg pitchblack poly, zoom b3
Klašter 12
0 xLajků:

72

Re: Kosmetika pro basy

A na hmatník se to použít nedá, to je blbost co? Mě stve, že se mi pořád na hmatník lepí bordel prach a ten se mi potom lepí na struny a mám je celý špinavý.

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

73

Re: Kosmetika pro basy

Tékys napsal:

Chci se zaptat, voskujete krk baskytary? Jsem koukal na nějakej parafín, dalo by se to použít?

Tady je odpověď z Laklandího FAQu, taky nemaj lakovaný krky:

Q. What recommendations do you have for maintaining the neck on my US made Lakland bass?

A. The back of the neck is a hand rubbed oil finish with a thin wax coating. We recommend occasionally cleaning the neck with pure orange oil and reapplying a coating of clear paste wax or bowling alley wax. After applying the wax, allow to dry for five minutes then wipe off the excess. The wax can be scuffed with fine steel wool to produce a satin finish or polished to a dull luster depending on your preference. Avoid cleaners and polishes that contain added thinners or silicone.

We also recommend orange oil for cleaning the fingerboards. The maple fingerboard does not require any sealer after cleaning. We recommend Howard Brand Feed N Wax after cleaning for our rosewood and ebony fingerboards.

0 xLajků:

74

Re: Kosmetika pro basy

No pěkný...až budu doma tak to hodim do slovníku big_smile

Jinak nevíte, co použít na hmatník, aby se na něj nechytal prach? Já ho vždycky naolejuju, potom to nechám vsáknout setřu to do sucha, ale pořád se ten prach na to lepí.

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

75

Re: Kosmetika pro basy

To mě připadá divný..asi máte doma moc prachu a samotnou basu skladuješ venku,jinak si to vysvětlit nedokážu. Prach se mi akorát dostává na kobylku a ke snímačům,na hmatník moc ne. Jinak napouštím dětským olejem..

0 xLajků:

76

Re: Kosmetika pro basy

No já mám basu hned vedle kompu, abych měl při ruce. big_smile Už jsem si na ni tam prostě zvyk, když se totiž na kompu něco dlouho načítá, tak jí mám hned v ruce.

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

77

Re: Kosmetika pro basy

Pronto proti prachu. a nebo spis pred hranim a po nem otrit hadrou

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

78

Re: Kosmetika pro basy

Když hmatník napouštíte takovou dobu, struny máte furt sundaný ? zas sem někde četl že se struny nemaj sundávat všecky... ale dost dobře si nedokážu představit jak by se to jinak udělalo big_smile

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

79

Re: Kosmetika pro basy

Sundaný všecky..

0 xLajků:

80

Re: Kosmetika pro basy

teď občas používam Big Bends
http://www.bigbends.com/logo-hm.gif

- Nut Sauce používám na HW
- na čištění basy potom jejich Polish
Mohu jenom doporučit (ten Nut Sauce hlavně asi pro kytaristy co furt "blnou" s pákou a pak furt musí ladit roll ). Na čištění strun mají taky něco, zatím jsem nezkoušel.

Výrobce
http://www.bigbends.com/

Shop CZ
http://www.hudebniraj.cz/kytary/dalsi-p … -kosmetika

"Kdo cvičí nástroj si ničí"
0 xLajků:

81

Re: Kosmetika pro basy

Jakou parádou mám vyčistit/napustit krk zezádu? Zajímal by mě konkrétní typ přípravdku.
Na Laku tvrděj:

The back of the neck is a hand rubbed oil finish with a thin wax coating. We recommend occasionally cleaning the neck with pure orange oil and reapplying a coating of clear paste wax or bowling alley wax. After applying the wax, allow to dry for five minutes then wipe off the excess. The wax can be scuffed with fine steel wool to produce a satin finish or polished to a dull luster depending on your preference. Avoid cleaners and polishes that contain added thinners or silicone.

Dík.

0 xLajků:

82

Re: Kosmetika pro basy

Požívam citronovy olej od dunlopu...napustil som tým aj javorový hmatník aj krk (celý komplet) a nič prevratné sa nestalo basa hraje tak ako predtým iba mi po tom vonali ruky od citronu nie od skvaseneho potu a krk sa viac leskol.

otazka...moze javorovy sa krk pri olejovom napustani aj poskodit

0 xLajků:

83

Re: Kosmetika pro basy

Errie napsal:

Požívam citronovy olej od dunlopu..

dík, mrknu po něm.

Errie napsal:

nič prevratné sa nestalo basa hraje tak ako predtým

když navoskuješ auto, jezdí pak líp? smile

0 xLajků:

84

Re: Kosmetika pro basy

davidak napsal:

když navoskuješ auto, jezdí pak líp?

big_smile mal som to povedať takto...povrch je dotykovo taký istý ako predtým big_smile ale inak +1 lebo ta odpoveď ma pobavila big_smile

Ked uz po nom mrkáš tak presne je to DUNLOP FRETBOARD 65 ULTIMATE LEMON OIL

No az po nanesení a napustení som sa dočítal Not for use on maple fretboards. Takže len na palisander preto som sa pytal na nasledky ake môže spôsobiť.

0 xLajků:

85

Re: Kosmetika pro basy

Tak tam bude spíš problém v tom, že javořiny sou nalakovaný, ty napouštět nemusíš, mělo by stačit přetřít vlhkym hadrem.

0 xLajků:

86

Re: Kosmetika pro basy

warwickovský vosk by asi taky šel

http://kytary.cz/warwick-sp-w-50015/HN095976/

Sadowsky NYC Standard 5, Moon JJ-4, Moon JJ-5, Hofner Club Contemporary, Squier CV50 P-Bass butterscotch blonde, Fernandes P '78, Tokai P '81, Warwick Corvette Standard 5 fretless
Mesa Walkabout head, GK MB500, GK MB200, Tecamp Puma 500, Genzler Bass Array 12-3, Bergantino HS410, Genz-Benz NeoX 212T, Greenboy Bassic 15
0 xLajků:

87

Re: Kosmetika pro basy

Davide,olej bych na vosk necpal.....zase vosk

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

88

Re: Kosmetika pro basy

pouzivam vosk na celou basu, nevim jestli je to dobre davat i na hmatnik ale davam. jinak pouzivam hadr na utreni a cistic strun

0 xLajků:

89

Re: Kosmetika pro basy

nevíte jak to je s hmatníkem s perletí? chci ho naolejovat, bojim se ale tý umělý perleti

0 xLajků:

90

Re: Kosmetika pro basy

já to všidci postříkam wd nechám vcucnout a ošmrdlám hajz papírem,hotové

0 xLajků:

91

Re: Kosmetika pro basy

Já beru basy 1x ročně suchým hadrem, když už začíná zelenat hmatník, tak ho přejedu jarem. Jazzbass ošetřuju sprejem proti kůrovcovi! smile

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

92

Re: Kosmetika pro basy

A náká ta impregnace hmatníku je potřebná? Já hmatník jednou za čas, když už vidim, že je zasranej od potu z prstu, beru takovou červenou leštěnkou na nábytek. Ten sajrajt to z toho dostane, bere to z toho i nákou zeleň, neškodí to? Nebo to zelený je jen nákej další sejrajt? Abych nějak neodbarvil hmatník big_smile...

0 xLajků:

93

Re: Kosmetika pro basy

dijava humus

0 xLajků:

94

Re: Kosmetika pro basy

fedeer napsal:

dijava humus

Takže to někdo zná? smile...Co je s tim za problem? Něco to ničí? Ten hmatník do docela očistilo smile

0 xLajků:

95

Re: Kosmetika pro basy

smradlavou dijavu zná každý dříve narozený,neničí to nic jen to smrdí a lepí

0 xLajků:

96

Re: Kosmetika pro basy

Medek.H napsal:

leštěnkou na nábytek. Ten sajrajt to z toho dostane, bere to z toho i nákou zeleň, neškodí to?

Ta "nějaká zeleň" je shnilá kůže z tvých pracek! Diava je dobrá, taky jsem ji požíval, akorát to strašně smrdí a je to takovej divnej pocit na omak.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

97

Re: Kosmetika pro basy

Ivo napsal:

Ta "nějaká zeleň" je shnilá kůže z tvých pracek!

Tak to je pěkný smile

Ivo napsal:

Diava je dobrá, taky jsem ji požíval, akorát to strašně smrdí a je to takovej divnej pocit na omak.

Hmmm, smrdí, mě to snad ani nepřišlo, ale něco smrdělo, sem jeden den dost hrál, tak když už to smrdělo, tak sem si myslel, že to smrdí potem... Docela to lepí no, ale nepřišlo mi to tak hrozný smile. Nic sem doma neměl a měl sem to zasraný, tak sem dopad tohle. A tim jarem to berete jak na tmavym hmatníku? Jen čistej jar? Nepění to a nedělá to nákej bordel?

0 xLajků:

98

Re: Kosmetika pro basy

Medek.H napsal:

Jen čistej jar? Nepění to a nedělá to nákej bordel?

Ne, normálně hadřík s teplou jarovou vodou.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

99 Naposledy upravil: Lukáš (19. 08. 2010 13.58:47)

Re: Kosmetika pro basy

Otírám hmatník po výměně strun nasucho hadrem a asi jednou za rok ho vemu hadrem s jarem a minimem vody. Vydrbu ho, pak ho otřu suchým hadrem a počkám, až hmatník uschne. Pak na něj nanesu třeba 3x za sebou dětský olej - prostě dokud hmatník saje. Dávám bacha, aby nezatekl za pražce - prý by se tak mohlo stát, že by se pražec uvolnil (slyšel jsem to, naštěstí nemám konkrétní zkušenosti). Pak hmatník zase nechám uschnout.
Často se tahle mokřejší procedura dělat nemusí, podle toho, jak se ti špiní hmatník, mě to stačí tak jednou za rok asi tak, páč jsem si všiml, že hmatník dostává víc zabrat, když mu nebrání pražce, ať to jsou oděrky, mastnota, bordel, hnus.. big_smile

0 xLajků:

100

Re: Kosmetika pro basy

ja pouzivam pronto na drevo a taky to jde...

0 xLajků: