1

Téma: CRATE BT215E + Hlava Laney RB9

Ahoj.
Už to chce lepší aparát, protože nechci hrát nadosmrti na uchrchlaného Behringera, zvláště pak když se pokoušíme o nový projekt. Na internetu jsem našel levný basový repro CRATE BT215E ( 300W, 4ohms ). Nevygooglil jsem ani anglickou recenzi. Máte někdo zkušenosti?

Dále jsem si vyhlídnul hlavu Laney RB9. Nejsem nějak zkušený v sestavování apce ale sednou si tyhle dvě hračky? Já jen abych nekoupil něco, co mi pak nepojede, nebo pojede, ale slušně blbě.

Díky moc, prosím berte na mě ohledy, jako na laika. Sice hraju asi rok, ale tak nějak jsem nepoznal všechny termíny, nejsem o všem informovaný..

0 xLajků:

2

Re: CRATE BT215E + Hlava Laney RB9

spojení levná bedna+levný zesák.. .no nevím nevím, kolik do toho chceš vrazit? výkonově to sedí přesně, nějaká rezerva se hodí ale když to nebudeš tavit naplno...

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: HappyPunk (16. 10. 2011 23.28:58)

Re: CRATE BT215E + Hlava Laney RB9

Právě že si nemůžu dovolit moc utrácet. Jsem teprve v prváku na střední a moje kapesné činí 500 kč měsíčně, není tedy v mých silách utáhnout něco dražšího. Samozřejmě zase nechci aby to hrálo hnusně ale za tyhle peníze asi více nevymyslím.

Nemám v plánu to tahat na pódia ( maximálně v případě absolutní nutnosti ), hlavně potřebuju něco do zkušebny tak, aby šla basa slyšet i když budou hrát bicí a zároveň zase, aby mi to nebouchlo big_smile . Ještě mě napadlo postavit si vlastní bednu ( materiál by byl ), zasázet repro a koupit lepší hlavu. Jenomže kvůli své něvědomosti bude problém s nákupem repráků.

Edit:// Ještě jsem proletěl fórum a zjistil jsem ohledně té hlavy, že se na ni nesmí píchnout 4 ohmy ale více.. Je to tak? Nebo nějaký blud. Příjde mi že 300 W, 4 ohm na 300 W, 4 ohm by mělo sedět, ale jak píšu, jsem nevědomý v tomto směru..

0 xLajků:

4

Re: CRATE BT215E + Hlava Laney RB9

Budem se tzase opakovat, poměrem cena/kvalita nejlépe vychází místní Hocke. Já teď koupil bazarový 300W kombo za 4tis a v sobotu si jej pochvaloval i basák z hevymetalové bandy, kde hrál proti dvojšlapce, 100W Mese a 100W Maršálu ... já jsem jej v sobotu vlastně taky užil na podiu poprvé a bylo to fajn.

0 xLajků:

5

Re: CRATE BT215E + Hlava Laney RB9

HappyPunk napsal:

Na internetu jsem našel levný basový repro CRATE BT215E ( 300W, 4ohms ). Nevygooglil jsem ani anglickou recenzi. Máte někdo zkušenosti?

Tohle nám stálo ještě nedávno ve zkušebně:-) Jestli je to fakt levné (tak 3 tisíce) a je to zachovalé, tak bych se toho nebál. Ve zkušebně hraju na Crate 4x10 a není to vůbec špatná bedna, spíš naopak. Ta 2x15 sice žádnej zázrak není, ale ta plocha dělá svoje.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

6

Re: CRATE BT215E + Hlava Laney RB9

http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=6 … rder=datum ?

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

7

Re: CRATE BT215E + Hlava Laney RB9

Papa: to je ještě ta stará verze - hluboká, chromový rohy a kdysi taky tlustýý chromovaný logo. Měl jsem ji kdysi a byla to teda bečka velká těžká a v kombinaci s Crate hlavou to moc nehrálo, ale myslím, že to bylo hlavně tím zesákem, kterej neměl dost punch a power. Věřím, že s nějakým konkrétním a rychlým zesem by to hrálo slušně, ale ta ledničkovatost ...  roll

0 xLajků:

8

Re: CRATE BT215E + Hlava Laney RB9

Tu 215 by mel koupit axl 4x15 musi dodat dostatek basu i jemu smile:):)

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: Lukáš (17. 10. 2011 15.08:03)

Re: CRATE BT215E + Hlava Laney RB9

IMHO s touhle hlavou se asi uslyšíš, ale zvukově se mi moc nelíbí - dost ořezaný u basových i výškových frekvencí (párkrát jsem na něj hrál). A to právě je pak celkem jedno, že ta hlava má 300W - radši poloviční výkon, ale lepší zvuk. Zkusil bych se podívat po jinejch hlavách, ale jestli na tom tolik nebazíruješ.. případně si na to zkus zahrát (zrovna u téhle hlavy to půjde poznat i s jiným reproboxem, si troufám tvrdit).

0 xLajků:

10 Naposledy upravil: HappyPunk (07. 08. 2012 19.59:03)

Re: CRATE BT215E + Hlava Laney RB9

Dle fotky u nabídky aukce jde přesně o repro zde: http://www.zikinf.com/_gfx/matos/dyn/la … bt215e.jpg. Je o rozměrech 95 cm x 62 cm x 40 cm, 6x hraný na pódiu. Bohužel si bednu nemůžu zahrát, protože to mám celkem kus, což je celkem o hubu. No, snad mě případně vykryje aukro, neboť mám Junior účet a u inzerátu je psáno, že je box ve 100% stavu. Jinak, stojí kč, což mi příjde hodně slušná cena.

Po lepší hlavě se ještě podívám. Jde sice o hloupý dotaz, ale co by na to tak sedlo? Hrajeme punk/pop/scream/rock. Na zvuku mi záleží, bohužel, nad 5 k s ní asi nebudu moci.. Případně mi tady bude ten box stát až do vánoc než si na půl koupím, na půl dostanu něco lepšího.

0 xLajků:

11

Re: CRATE BT215E + Hlava Laney RB9

Ještě jsem si vyhlídnul hlavu Hartke HA3500 ( 350W, 4Ohm ). Ale nevím o jakou jde řadu, ale předpokládám že půjde o první.

Link na obrázek: http://www.zikinf.com/_gfx/matos/dyn/la … a3500a.jpg

Máte s touto hlavou někdo nějaké zkušenosti? Slyšeli jste ji nebo měli možnost si na ni zahrát? Chtěl bych znát názor na ni, abych nekupoval zajíce v pytli.

0 xLajků:

12

Re: CRATE BT215E + Hlava Laney RB9

Já ji měl v 90tých letech - orig. USA a byla to špička. Na Hartke hrál ve světě kde kdo. Dnes už to není USA, v módě už taky není, ale jestli je zachován ten původní koncept (a proč by neměl, když to má pořád stejný označení) tak bych se jí vůbec nebál. Znám pár lidí, co na ni hrajou a nestěžujou si.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

13

Re: CRATE BT215E + Hlava Laney RB9

Já na to hrál několikrát a vždycky jsem byl spokojen až nadšen. Hlavně ten mix tranzistoru a lampy v předzesilovači je lahůdka. Hodit to na gainech půl na půl a masakrální zvuk. Měl jsem k tomu teď v létě (tedy poměrně nedávno, čili to mám v živý paměti) bedny Hartke ze série XL (hliníkový membrány) a to 1x15" + 4x10" a byla to fakt paráda. Kdybych to měl čím vozit a chtělo se mi s tím tahat, tak do toho jdu bez velkýho přemýšlení.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

14 Naposledy upravil: Aidamos (20. 11. 2011 09.32:52)

Re: CRATE BT215E + Hlava Laney RB9

HappyPunk napsal:

Ještě jsem si vyhlídnul hlavu Hartke HA3500 ( 350W, 4Ohm ). Ale nevím o jakou jde řadu, ale předpokládám že půjde o první.

První řada to není, je to ta prostřední, čili druhá s označením "a", dnes se vyrábí "c":

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/aidamos-201111-093032-hartke_ha3500_series.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

15

Re: CRATE BT215E + Hlava Laney RB9

HappyPunk napsal:

Ještě jsem si vyhlídnul hlavu Hartke HA3500 ( 350W, 4Ohm ). Ale nevím o jakou jde řadu, ale předpokládám že půjde o první.
Máte s touto hlavou někdo nějaké zkušenosti? Slyšeli jste ji nebo měli možnost si na ni zahrát? Chtěl bych znát názor na ni, abych nekupoval zajíce v pytli.

Ja som mal tú prostrednú HA 3500a a bol som s ňou plne spokojný.Vlastne nebyť tej svine GASovskej, tak ju ani nepredávam  big_smile . Laney RB9 som mal tiež, Hartke je určite lepšia.

0 xLajků:

16

Re: CRATE BT215E + Hlava Laney RB9

HappyPunk napsal:

Ještě jsem si vyhlídnul hlavu Hartke HA3500 ( 350W, 4Ohm ). Ale nevím o jakou jde řadu, ale předpokládám že půjde o první.
Link na obrázek: http://www.zikinf.com/_gfx/matos/dyn/la … a3500a.jpg
Máte s touto hlavou někdo nějaké zkušenosti? Slyšeli jste ji nebo měli možnost si na ni zahrát? Chtěl bych znát názor na ni, abych nekupoval zajíce v pytli.

Mam tu nejstarší verzi, hrál sem na to,než sem přešel k Ampegu a můžu 100% doporučit. Držák a pracant,co tě nenechá na holičkách.

Spector + Darkglass + Korg + Alesis + Ampeg + Mesa/Boogie = http://www.bandzone.cz/minoritysound
0 xLajků:

17

Re: CRATE BT215E + Hlava Laney RB9

Hraval jsem na tu HA3500 v Hartke VX kombu a zatimco ten reprobox byl otresnej, tak hlava byla dost dobra. Dokonce je i rozdil v tranzistorovem vs. lampovem preampu.. big_smile Vykonu ma dost, zvukove, pokud si pamatuju, je dost do roviny, moc si to nepribarvuje. Za me taktez OK.. smile

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

18 Naposledy upravil: Lukáš (20. 11. 2011 21.29:21)

Re: CRATE BT215E + Hlava Laney RB9

Za mě taktéž super, hrál jsem na to a vícekrát slyšel z pódií a zatím se mi nic nelíbilo víc smile Klusiho názor můžu podepsat.

0 xLajků: