1

Téma: Zmena impedance

Ahoj, mam bednu nove postavenou a reprak jsem koupil jako 8ohmovy ale nakonec pomoci netu a badani jsem zjistil ze to je 4ohmy tak a co ted potrebuji 8. Nesel by jenom zapojit do serie pred bednu nejaky rezistor ktery by zvysil odpor/impedanci na 8ohmu? Zkousel to nekdo?

Diky

0 xLajků:

2

Re: Zmena impedance

Tak ho vrať! Pokud jsi dostal něco jiného, než jsi měl, tak máš právo odstoupit od smlouvy!

Půlený snímač přináší největší potěchu mému uchu i srdci.
0 xLajků:

3

Re: Zmena impedance

koupil jsem na inzik takze uz to nejde a je to dyl nejakou dobu se to valelo doma nez jsem postavil bednu

0 xLajků:

4

Re: Zmena impedance

tak buď prodat a pořídit jinej, nebo jestli ti zesik zvládá do 2ohmů tak by to nemusel bejt problém, pokud k tomu připojíš ještě 8mi ohmovou bednu, tak se zvukově celkem nic neděje a celková impedance je 2,667 ohmů ... alezesik musí prostě ty dva ohmy zvládat

případně používat jen tu bednu s tím 4ohm repro samostaně na 4ohm zesik

Trace Elliot Club #7
Peavey Cirrus USA Walnut/Wenge r.v.1998
bedny - Trace Elliot 1048h a 1518 , preamp - SWR Grand Prix, v efektovce - Tech21 PSA1.1, bezdrát - Sennheiser EW100 G2, ladička - Korg DTR 1000, zesák - Solton aa Craaft - MOS-FET - 800W
      prodávám: Trace Elliot BLX80 GP7SM a Ampeg SVP Pro
0 xLajků:

5

Re: Zmena impedance

kacE napsal:

reprak jsem koupil jako 8ohmovy ale nakonec pomoci netu a badani jsem zjistil ze to je 4ohm

mne by zajimalo jak si na to prisel ?? to sis ho vygooglil podle obrazku? nebo si ho zmeril? nebo je to na nem napsany?

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

6

Re: Zmena impedance

v prve rade diky za reakce, totiz je tam napsano eminence delta a to je vsecko pak uz jenom ty www stranky na tom magnetu a nejaky voloviny a dnes shodou okolnoti me rikal prodavac v elektronice ze by bylo dobry to zmerit ten odpor tam tak asi tim zacnu.

Zesak mam lh500 a ten ma vystupy na 2 8ohmu bedny ale kdyz sem tam mel zapojeny toto (uz sem to zkousel) tak se vubec nic nedelo a obe hrali stejne zadny vybuchy ani divny veci se nekonali tak ja nevim...

0 xLajků:

7 Naposledy upravil: kacE (03. 08. 2011 13.17:59)

Re: Zmena impedance

vypada to uplne stejne jako toto: ta nalepka vzadu ma akorat na tom eminence delta 15c

http://www.eminence.com/speakers/speake … =Delta_15B

si rikam jesi to neni nejakej vymysl protoze to tam ani nemaji v nabidce no nerozumim tomu

podle tohodle sem urcil ze ma 4ohmy ale jistota neni no

http://www.speakershop.cz/reproduktory- … 4-ohm.html

0 xLajků:

8 Naposledy upravil: O.Neill (03. 08. 2011 19.43:58)

Re: Zmena impedance

hehe.... pokud jsi to neměřil a výslovně není na repro nálepka na který bude 4ohm/8ohm, tak nevíš nic, ... pokud znáš někoho, kdo má multimetr, zkuste ten repro změřit (hodnota bude cca o 20% ulítnutá oproti tý udávaný, ale to neva, jelikož 4ohm a 8 ohm, je rapidní rozdíl - přibližně se doměříš), myslím, že nakonec dojdeš k tomu, že to má 8ohmů

Trace Elliot Club #7
Peavey Cirrus USA Walnut/Wenge r.v.1998
bedny - Trace Elliot 1048h a 1518 , preamp - SWR Grand Prix, v efektovce - Tech21 PSA1.1, bezdrát - Sennheiser EW100 G2, ladička - Korg DTR 1000, zesák - Solton aa Craaft - MOS-FET - 800W
      prodávám: Trace Elliot BLX80 GP7SM a Ampeg SVP Pro
0 xLajků:

9

Re: Zmena impedance

Přesně tak , změřit ohmetrem a máš stoprocentní jistotu

0 xLajků:

10 Naposledy upravil: Wagon (03. 08. 2011 19.54:55)

Re: Zmena impedance

O.Neill napsal:

pokud znáš někoho, kdo má multimetr, zkuste ten repro změřit

Multimetr má kdejaký elektrikář. Ale bacha, impedance = zdánlivý odpor repráku, takže  to může ukazovat i větší rozdíl než těch, výše zmíněných, 20 %. Mění se to při provozu, tedy při hraní. Doporučil bych starší ručičkový ohmmetr, digitál ti bude asi "lítat", tedy ukazovat hauznumera.

Trace Elliot Club #2
Fender Jazz Bass
Fender Precision Bass
Fokus MM 5strings-fretless

Trace Elliot GP12 SMX, Trace Elliot 1048H
0 xLajků:

11

Re: Zmena impedance

Wagon: vlastní zkušenost, fakt je to tak max těch 20% místo 8 ohmů naměříš tak 7,7 - 7,6 ... a normál digitál od ťongů - teď jsem zkoušel změřit 8mi ohmovou bednu co mám doma (pro rejpaly: fakt v ní není výhybka - repráky přímo od vstupu, dva 16ti ohm paralel)

Trace Elliot Club #7
Peavey Cirrus USA Walnut/Wenge r.v.1998
bedny - Trace Elliot 1048h a 1518 , preamp - SWR Grand Prix, v efektovce - Tech21 PSA1.1, bezdrát - Sennheiser EW100 G2, ladička - Korg DTR 1000, zesák - Solton aa Craaft - MOS-FET - 800W
      prodávám: Trace Elliot BLX80 GP7SM a Ampeg SVP Pro
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: Wagon (03. 08. 2011 20.25:40)

Re: Zmena impedance

O.Neill napsal:

fakt je to tak max těch 20%

Jo, já věřím. To ale záleží i na podmínkách měření, tedy jestli jsi měřil v klidu, tedy nezapojený reprák (a asi jo ???), na typu měřáku (i rákosky mohly vyrobit kvalitní měřák) atd. Já jsem párkrát taky měřil, jen tak ze zvědavosti, a pokaždé jiné míry yikes  a to u jednoho toho samého repra. roll Čili, to "zdánlivá" impedance je fakt zdánlivá, když se hraje.  Ale jak říkám, věřím ti, že jsi nastřelil tyhle, hm, "konstantní" hodnoty.

Trace Elliot Club #2
Fender Jazz Bass
Fender Precision Bass
Fokus MM 5strings-fretless

Trace Elliot GP12 SMX, Trace Elliot 1048H
0 xLajků:

13

Re: Zmena impedance

ono konkrétně u basovýho repro ta hodnota bude při měření SS přibližně stejný, jako u měření nějakým přístrojem, kterej to vezme 50Hz .. de fakto basák hraje někde od 30ti Hz a to se ještzě pořádně neuplatňuje to, že je to cívka... kdybys měřil nějakej středotónovej, nebo vejškovej repro, tak bych věřil, že se opravdu doměříš nějakýhop hausnumera, ale to fakt nevím, nezkoušel jsem, je to jen moje teoretická doměnka...

Trace Elliot Club #7
Peavey Cirrus USA Walnut/Wenge r.v.1998
bedny - Trace Elliot 1048h a 1518 , preamp - SWR Grand Prix, v efektovce - Tech21 PSA1.1, bezdrát - Sennheiser EW100 G2, ladička - Korg DTR 1000, zesák - Solton aa Craaft - MOS-FET - 800W
      prodávám: Trace Elliot BLX80 GP7SM a Ampeg SVP Pro
0 xLajků:

14

Re: Zmena impedance

tak ja nekde sezenu elektrometr s ohmama a pak budu vedet  smile

0 xLajků:

15

Re: Zmena impedance

tak jsem to zmeril a ukazuje to 6.5 ohmu smile tkze to vypada ze to je precejenom 4 ohmovj reprak

0 xLajků:

16

Re: Zmena impedance

kacE napsal:

tak jsem to zmeril a ukazuje to 6.5 ohmu smile tkze to vypada ze to je precejenom 4 ohmovj reprak

Dovolím si nesouhlasit, protože když se na obyčejném ohmmetru objeví cca 2,5-3 => impedance repro 4Ω . Pokud se objeví cca 6-7 => impedance repro 8Ω.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

17 Naposledy upravil: O.Neill (10. 08. 2011 10.55:07)

Re: Zmena impedance

souhlasím... impedance cívky při stejnosměrným napětí (kterým multimetr měří) musí bejt zákonitě nižší, než u střídaviny... takže to je 8 ohm

Trace Elliot Club #7
Peavey Cirrus USA Walnut/Wenge r.v.1998
bedny - Trace Elliot 1048h a 1518 , preamp - SWR Grand Prix, v efektovce - Tech21 PSA1.1, bezdrát - Sennheiser EW100 G2, ladička - Korg DTR 1000, zesák - Solton aa Craaft - MOS-FET - 800W
      prodávám: Trace Elliot BLX80 GP7SM a Ampeg SVP Pro
0 xLajků:

18

Re: Zmena impedance

takze stacilo verit prodejci big_smile ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

19

Re: Zmena impedance

proč mám pocit, že KacE se za každou cenu vytvořit problém, kterej ve skutečnosti neni a nebyl k němu důvod big_smile

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

20

Re: Zmena impedance

DalajVladan napsal:

proč mám pocit, že KacE se za každou cenu vytvořit problém, kterej ve skutečnosti neni a nebyl k němu důvod big_smile


to jsem cely ja smile porad si vytvarim starosti su divnej,, nicmene diky kluci ja si neuvedomil ze to je stejnosmerne takze je to jak rikate

0 xLajků: