1

Téma: Struny Lakland Custom Wound Stainless

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/4ksch-300309-134557-5strings.jpg

Takže.. vzhledem k tomu, že to tu v recenzích ještě není, rozhod jsem se že sepíšu první pocity s těmahle strunama...

Jelikož zase rozjíždím kapelu, rozhod jsem se vyhodit přibližně dva roky starý struny - černý Warwick, měl jsem dvě sady, tak jsem je točil, jedna byla na basce a druhá se koupala... jo a ty dva roky.. poslední rok bez kapely mi byly struny celkem fuk

vybíral jsem z těhle strun:

1: Elixíry..
2: DR EXTRA-Life Bass Strings: Red Devils
3: DR NEON™ HiDef Orange Bass SuperStrings
4: Laklandy od 4ksch

po přečtení si negativ DRka  z konkurzu vypadly.. a pak zvítězila zvědavost a levnější cena a vzal jsem Laklandy.. elixíry mám v plánu vzít někdy časem, ze zvědavosti... takže za půl roku přibližně zjistím, co je pro mě nej..


napsal jsem 4ksch a do dvou dvů od zaplacení jsem je měl doma, takže doporučuji pokud bude mít někdo zájem vzít je od něj, super jednání jak má mezi lidma být :-)

prvotní dojem super- už mi na basce konečně hraje Hčko... doteď jsem měl struny který nebyly tapered, takže nejspíš to bude tím.. a mám struny zkrz tělo, takže i u těch černých Warwicků to tepered končilo ještě před kamenem kobylky, takže naprd...

po příchodu do zkušebny, a zapojení do mýho aparátku - viz podpis - jsem byl překvapenej, krásný basy, nikde hluchej tón, ale bylo tam na můj vkus až moc cinkání... což jsem vyřešil vypnutím přepínače Bright na Ampegovi.. a světe div se... ono to cinkalo přibližně zrovna jak to Bright ...

asi po 4ech dnech co jsem se ve zkušebně objevil znova už tam to cinkání nebylo, zapnul jsem bright... a parádička, super zvuk, jaskej se mi líbí - lepší než černý warwy, pamatuju si, že hrály o dost líp než červený, ale pořád mi na nich něco vadilo

takže po 14ti dnech, co je mám si je nemůžu vynachválit a pokud takhle vydržej půl roku, jak referuje 4ksch tak nebudu asi doporučovat nic jinýho, ale jak říkám, Elixiry jsem ještě nezkoušel, to je ale v plánu


více zde: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=5543

Trace Elliot Club #7
Peavey Cirrus USA Walnut/Wenge r.v.1998
bedny - Trace Elliot 1048h a 1518 , preamp - SWR Grand Prix, v efektovce - Tech21 PSA1.1, bezdrát - Sennheiser EW100 G2, ladička - Korg DTR 1000, zesák - Solton aa Craaft - MOS-FET - 800W
      prodávám: Trace Elliot BLX80 GP7SM a Ampeg SVP Pro
0 xLajků:

2

Re: Struny Lakland Custom Wound Stainless

+1
Jsou dobrý...už ani po jinejch nekoukám...naprostá spokojenost.

ELF / Lakland
0 xLajků:

3

Re: Struny Lakland Custom Wound Stainless

Taky můžu konečně posoudil a můžu říct jen že fakt super struny za tu cenu.Koupil jsem je taky od 4ksche a můžu říct že některý internetový obchody by si z něj měly vzít příklad.Vzorové a rychlé jednání!!Ještě jednou díky.Jinak samotné struny zní moc příjemně.Po natažení mi nepřišlo že by tolik cinkaly a jsou celkově trošku tupější oproti ostatním novým strunám, ale za 5týdnů co je mám na base se zvuk skoro vůbec nezměnil a u jiných strun už by bylo po cinkání a dokonce i po příjemném zvuku.Zvuk je perfektně plný v basech a středech, výšek trošku míň ale to se dá doladit jemně na EQ.V porovnání s Černými Warwicky jsou Laklandy plnější a pocit z nich mám opravdu lepší.Elixiry mají taky užasný zvuk bez jediné výtky(hlavně H), ale ta cena jim trošku sráží body.Upřímně radši koupím dvoje Laklandy než jedny Elixiry.Záleží jen na dodavateli a doufám že budou pravidelně k mání :-).Porovnání s ostatnímy strunami stejné cenové relace nestojí ani za řeč.Laklandy jsou jasný vítěz a právě sem našel ty svoje.

Music Man Club #8
0 xLajků:

4

Re: Struny Lakland Custom Wound Stainless

a cena od 4ksche za 5str. sadu?
dík

0 xLajků:

5

Re: Struny Lakland Custom Wound Stainless

Poslední sadu koupil teď dreamy, další várku budu objednávat v říjnu, cena snad zůstane 800,- Kč + poštovné 70,- Kč při platbě převodem předem nebo osobní předání v Praze. Pokud máte někdo zájem, pošlete mi soukromou zprávu. Viz též http://baskytara.com/post152541.html

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

6

Re: Struny Lakland Custom Wound Stainless

Tak můžu připsat další zkušenost a po víc než osmi měsících (:-)!!) jsem natáhl zase nové struny Lakland, který jsem si radši vzal i do zásoby od 4ksche.Zase perfektní domluva a rychlost.Ještě jednou díky, a je fajn že je tu někdo, kdo se podělí a dělá něco pro kolegy basáky :-). Cena už je trošku vyšší, ale vrátily se mi do poslední koruny na výdrži a zvuku.Každopádně po natažení je tam zase ten krásný čistý zvuk a jemné cinkání.Staré struny musím říct že hrály až doteď fakt moc hezky a neohluchly a vůbec nebyly tupý, jen pouze ubylo výšek.Dokázal bych si je tam ještě klidně představit nějakou akci na dodělání.Na vzhledu to není vůbec poznat.Nový struny jsou na omak docela hrubý a nepříjemný, ale po 14 dnech se snad trochu ojedou a bude to fajn.Myslím že jiný už hledat nebudu a pokud nebude problém se připojit zase k objednávce tak se zase rád přidám.Kdo pořád hledá tak doporučuji vyzkoušet aspoň.

Music Man Club #8
0 xLajků: