1 Naposledy upravil: Aidamos (26. 05. 2013 13.46:35)

Téma: Struny HARTKE HSB 540

Struny HARTKE HSB 540

Země původu: USA
Cena: 430,- Kč (jako 3-pack 800,- Kč, což jsou víc jak jedny struny zdarma smile )

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17rge0618o5s13rs1b4lbgo28k3.jpg

Popis

Trojbalení strun jsem tenkrát dostal k třicetinám od kapely. Jednalo se o sadu pro pětistrunnou baskytaru s ocelovým hexagonálním jádrem, tedy s průřezem ve tvaru šestiúhelníku, s niklovým vinutím a s následujícími tloušťkami strun: .040" – .060" – .075" – .095" – .125" (to jsem ještě hrával na čtyřicítky).

Struny se prodávají v modré papírové krabici a celá sada strun je uvnitř této krabice zatavena v plastovém průhledném pytlíku a tak jsou tedy struny chráněny proti atmosférickým vlivům.

Jednotlivé struny mají barevně odlišené válečky uchycení strun pro jejich snadnější rozlišení, ovšem s tím jsem problémy já osobně nikdy neměl.

Zvuk a životnost

Zvuk mají struny jasný, čistý a kultivovaný, navíc šestiúhelníkové jádro struny dodává zvuku výbornou artikulaci a atack. Životnost je velmi dobrá. Mám pocit, že struny se jakoby rozehrávají a plně prokresleného zvuku dosáhnou až po několika hodinách, ale pak zvuk drží dlouho.

Hodnocení

Velmi dobré struny za solidní cenu (3-pack se rozhodně vyplatí). Jedinou výtku bych měl k nedostatečnému zúžení struny H na jejím konci, kdy už se mi začala na kolík ladícího strojku namotávat plná tloušťka struny. Každopádně rozhodně bych se radši přiklonil k těmto strunám, než k červeným Warwickům, což je stejná cenová kategorie.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2

Re: Struny HARTKE HSB 540

Moc dobrý struny, taky doporučuju víc než červený Warwiky. Warwy mi vždycky vydržely tak maximálně tejden, pak vytuply a už to bylo bláto. Stávalo se mi to vždycky u 45tek. Ted' mám tyhle a už 14 dní krásně hrajou a to hraju tak 2-3 hod'ky denně, né moc, protože mi škola dává zabrat, hrával sem tak i na ty Warwy... Ale fakt sem s nima spokojenej smile, ten 3 pack se hodně vyplatí ;-).

0 xLajků:

3

Re: Struny HARTKE HSB 540

Dělá se i 3pack pro čtyřstrunky?

Fender Precision Bass Aerodyne /w. Seymour Duncan SPB-3
Ampeg SVT CL / Ampeg SVT 450 H / Orange OBC 115 / Orange OBC 410
Tech 21 SansAmp Bass Driver / Boss TU-3 / Monster Cable
0 xLajků:

4

Re: Struny HARTKE HSB 540

Tiger napsal:

Dělá se i 3pack pro čtyřstrunky?

Jasně, dokonce bývá ještě levnější. http://www.audiotek.cz/product-17630-hartke-hsb4453p

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

5

Re: Struny HARTKE HSB 540

kurcatovium napsal:
Tiger napsal:

Dělá se i 3pack pro čtyřstrunky?

Jasně, dokonce bývá ještě levnější. http://www.audiotek.cz/product-17630-hartke-hsb4453p

Vlastnosti
• Balení obsahuje 3 sady
•DLOUHÁ MENZURA
• Niklové opředení
• Barevně označené koncovky strun pro snadnou orientaci

aká dlhá je ,,dlhá menzúra"?

Fender Precision US, Kustom DE300HD + GK 115NEO+210MBE + efekty
0 xLajků:

6

Re: Struny HARTKE HSB 540

Duffitko napsal:

aká dlhá je ,,dlhá menzúra"?

Neřeš. Na Precižna akorát. Stejně budou chtít zkrátit jako kterýkoli jiný struny.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

7

Re: Struny HARTKE HSB 540

okey  big_smile  ja len tak big_smile zo zvedavosti... tongue

Fender Precision US, Kustom DE300HD + GK 115NEO+210MBE + efekty
0 xLajků:

8

Re: Struny HARTKE HSB 540

recenze... takové dojmy není špatné řešit po sz smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

9

Re: Struny HARTKE HSB 540

No tak na základě recenze a 7 let starého doporučení mého učitele jsem si objednal to trojbalaní .50, .70, .85, .105, .135, tak jsem zvědav.  roll

Porta Inferi
0 xLajků:

10

Re: Struny HARTKE HSB 540

Nicméně po třech dnech mi od Audioteku přišel email že se dotazujou na dostupnost u dodavatele a po dalších 5ti dnech mi na můj dotaz jak to vypadá, přišel email, že se stále dotazujou na dostupnost....

Buď to nikdo nekupuje a proto to nikdo nemá na skladě, nebo jdou na dračku a je to nedostatkové zboží....no nejspíš bude pravda, jako vždy, někde uprostřed :-)

Porta Inferi
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: radoozz (19. 06. 2011 21.07:50)

Re: Struny HARTKE HSB 540

Tenhle trojpak jsem měl - jen s rozdílem že to byly docela lana - 050. U všech třech sad nehrálo H, ostatní byly v pohodě. Pak jsem nasadil Dunlopy a H bylo na světě. Až na tenhle fakt jsem byl s Hartkema spokojenej. Ale přiznávám, že jsem si je tenkrát koupil jen proto, že jsem měl i aparát Hartke. Asi jsem chtěl bejt stylovej.
Edit: Red Warwy jsem měl několikery a řekl bych, že to je podobná lowendová úroveň.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

12

Re: Struny HARTKE HSB 540

Struny jsem zakoupil podle tohoto fora. Rikal jsem si nebudou zase tak spatny, kdyz nekomu jejich zvuk vyhovuje, a za ty penize?...... necekal jsem toho od nich moc. Ale to jak hrajou to je des. Struny postradaji jakykoli naznak vysek. Jsou to vyhozeny penize.

ESH , BBE 382i, Peavey Tour 700, Gallien-Krueger NEO 410
0 xLajků:

13

Re: Struny HARTKE HSB 540

little_demon napsal:

Wawrick Red Label .40

Přesně stejnou zkušenost mám s tebou používanými Warwicky. Hartke, které jsem zkoušel, byly asi o 200% lepší.
A jestli ono to s těmi Hartke nebude i v nástroji a aparátu, jak to tak čtu...

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

14

Re: Struny HARTKE HSB 540

little_demon napsal:

Struny jsem zakoupil podle tohoto fora. Rikal jsem si nebudou zase tak spatny, kdyz nekomu jejich zvuk vyhovuje, a za ty penize?...... necekal jsem toho od nich moc. Ale to jak hrajou to je des. Struny postradaji jakykoli naznak vysek. Jsou to vyhozeny penize.

Mám přesně opačnej názor a to už na ně hraju hodně dlouho! Někdy mě ty výšky na začátku naopak štvou. Nejkonkrétnější zvuk a podle mě nejlepší mají v rozmezí 3 až 5 koncert.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

15 Naposledy upravil: little_demon (14. 08. 2011 18.51:19)

Re: Struny HARTKE HSB 540

kurcatovium napsal:
little_demon napsal:

Wawrick Red Label .40

Přesně stejnou zkušenost mám s tebou používanými Warwicky. Hartke, které jsem zkoušel, byly asi o 200% lepší.
A jestli ono to s těmi Hartke nebude i v nástroji a aparátu, jak to tak čtu...

omlouvam se, dlouho jsem tu na foru nebyl a nemel jsem cas informace aktualizovat. Popisek je docela starsi... vybava se trosku zmenila..... basa ESP J-four, kombo Hocke BG210, struny pouzivam nejradeji yamahy.... cerveny wavry jsou strasny blato.

ESH , BBE 382i, Peavey Tour 700, Gallien-Krueger NEO 410
0 xLajků:

16

Re: Struny HARTKE HSB 540

little_demon napsal:
kurcatovium napsal:
little_demon napsal:

Wawrick Red Label .40

Přesně stejnou zkušenost mám s tebou používanými Warwicky. Hartke, které jsem zkoušel, byly asi o 200% lepší.
A jestli ono to s těmi Hartke nebude i v nástroji a aparátu, jak to tak čtu...

omlouvam se, ale popisek je docela starsi... vybava se trosku zmenila..... basa ESP J-four, kombo Hocke BG210, struny pouzivam nejradeji yamahy.... cerveny wavry jsou strasny blato.

Hmm, to určitě čtenáře recenze strun HARTKE bude velmi zajímat.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

17

Re: Struny HARTKE HSB 540

Aidamos napsal:
little_demon napsal:
kurcatovium napsal:

Přesně stejnou zkušenost mám s tebou používanými Warwicky. Hartke, které jsem zkoušel, byly asi o 200% lepší.
A jestli ono to s těmi Hartke nebude i v nástroji a aparátu, jak to tak čtu...

omlouvam se, ale popisek je docela starsi... vybava se trosku zmenila..... basa ESP J-four, kombo Hocke BG210, struny pouzivam nejradeji yamahy.... cerveny wavry jsou strasny blato.

Hmm, to určitě čtenáře recenze strun HARTKE bude velmi zajímat.

pouze reaguji na prispevek uzivatele kurcatovium. Klidne to můžete smazat. Můj názor na tyhle struny už jsem napsal v prvním příspěvku.

ESH , BBE 382i, Peavey Tour 700, Gallien-Krueger NEO 410
0 xLajků:

18

Re: Struny HARTKE HSB 540

nikdy jsem neměl problém s laděním basa držela ladění i měsíc... s Hartke dolaďuji po každém songu neutral

0 xLajků:

19

Re: Struny HARTKE HSB 540

cenda napsal:

nikdy jsem neměl problém s laděním basa držela ladění i měsíc...

Tim se snad raději ani nechlub  big_smile

cenda napsal:

dolaďuji po každém songu

Ono hodně lidí dolaďuje po každém songu, víš? Ale většinou to nemá nic společného s kvalitou strun, ale s tepelnými změnami. Teď jsem hrál venku, kde bylo 10 stupňů a bohužel jsem musel taky dolaďovat skoro po každém songu. Ajaj...  sad

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

20

Re: Struny HARTKE HSB 540

IVO: no možná to vypadalo, že neladím a nekontroluji to... ale ano před každým hraním se na(do)ladím a během taky ale do teď mé doladění bylo v řádech pár centů nebo vůbec... s Hartke strunama i když zvuk zatím celkem dobrý jsem každou chvíli skoro o čtvt tónu někde jinde...

0 xLajků:

21

Re: Struny HARTKE HSB 540

cenda napsal:

no možná to vypadalo, že neladím a nekontroluji to... ale ano před každým hraním se na(do)ladím a během taky ale do teď mé doladění bylo v řádech pár centů nebo vůbec... s Hartke strunama i když zvuk zatím celkem dobrý jsem každou chvíli skoro o čtvt tónu někde jinde...

Nevšiml jsem si tvého příspěvku, tak reaguji až teď... Víš, tak mě nějak připadá, že tvůj problém bude asi malinko jinde, než ve strunách Hartke!

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

22

Re: Struny HARTKE HSB 540

po dvou týdnech je ladění OK... ale struny jsou zvukově v řiti... ale nechme to tak: jasně je to moje vina...

0 xLajků:

23

Re: Struny HARTKE HSB 540

.. struny hartke mému kamarádovi taky odešly jedna dvě ale je to možná tím že z výroby už co dříve vyřadili prostě jednoduše zabalí a pošlou do evropy tupcům na kšeft, takže se dá narazit už na zvukově tupé dráty, bohužel pro nás, těžko krabku rozbalíš v shop a vyprubuješ .. stává se to u jiných značek dost často poslední dobou, nedávno jsem tohle osobně zažil u drátů Fodera, kde H bylo jak guma od trenek !!!

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

24 Naposledy upravil: Lukáš (06. 10. 2011 22.20:48)

Re: Struny HARTKE HSB 540

Nešpiní vám Hartke prsty? Ruce si před hraním meju a struny fastfretuju, ale ty struny mě začaly tak po měsíci a půl špinit. Možná je to stářím strun, ale nikdy se mi toto nestávalo (a to jsem hrál na dost pochybný dráty big_smile)

0 xLajků:

25

Re: Struny HARTKE HSB 540

Jo špiní, když jsem je měl, tak jsem při slapu vždycky míval černej palec a  malinko i ostatní prsty. Ze začátku jsem myslel, že pouští tmavej hmatník špínu, jak jsem ho čistil, ale nebylo to tim. Je to asi fakt těma strunama.

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

26

Re: Struny HARTKE HSB 540

Lukáš napsal:

Nešpiní vám Hartke prsty?

že by aluminium ?

....a nebo hliník ?

big_smile

Spector Euro LX5 + Spector NS-5CR Fretless + TC RH450 + Soundelirium 12.1 + MXR M80 + Zoom B3n
0 xLajků:

27

Re: Struny HARTKE HSB 540

Ano, asi to není čistej nikl, ale hliníku je tam víc než dost (tipuji). Díky za rychlou odpověď smile

0 xLajků:

28

Re: Struny HARTKE HSB 540

Lukáš napsal:

Ano, asi to není čistej nikl, ale hliníku je tam víc než dost (tipuji). Díky za rychlou odpověď smile

ohó, pozor, to byl jen návrh vysvětlení - nikoliv fakt smile

Spector Euro LX5 + Spector NS-5CR Fretless + TC RH450 + Soundelirium 12.1 + MXR M80 + Zoom B3n
0 xLajků:

29

Re: Struny HARTKE HSB 540

Natáhl jsem struny Hartke HSB 550 3P (800Kč) 135 současně na JB USA lux a Musicman Bongo.Příjemné na omak,zvuk po týdnu myslím na tu cenu dost luxusní...uvidíme co za měsíc,každopádně výrazně lépe hrají na JB.Nevím jestli je to singlma,nebo dřevem,ale na MM průměrné struny a na JB docela luxus.Negativum -pokud se nepřiměřeně brzy neohrají je celkem tupé Hčko.Víc tupé je na MM,nechtělo se mi laborovat a přehazovat struny,takže buď špatný kus nebo prostě struny spíš pro JB.Každopádně ani to tupé háčko není doslova průser,za ty prachy.
Jestli struny vydrží chvíli hrát,určitě mám na nějaký čas jasnou volbu co kupovat.

ESP Surveyor/J-Four, GL SB2, Levin JB
Gallien Krueger MB150E
0 xLajků:

30 Naposledy upravil: Aidamos (03. 07. 2012 20.42:59)

Re: Struny HARTKE HSB 540

Holeczech napsal:

každopádně výrazně lépe hrají na JB.Nevím jestli je to singlma,nebo dřevem,ale na MM průměrné struny a na JB docela luxus

Mám podobnou zkušenost s pětkovým Deluxe Jazz Bassem (jenom teda MIM). Na něm mi nejlépe fungovaly Warwick Black Label. To byly pro tu basu struny jak dělaný. Teď je mám spíš výjimečně na MMku a nějaké extrémní nadšení se nekoná. Hrajou perfektně, to jo, ale vždycky když jsem je natáhnul na Jazz Bass, tak mě úplně uzemnily. Na StingRayovi nic. Hrajou, zvoní, cinkají, ale už se těším až tam zase natáhnu Fender 8250ky.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

31

Re: Struny HARTKE HSB 540

Na Musicman patří prostě ocel,žádnej nikl...má zkušenost,ale přesto budu kupovat zatím Hartke ,ani tady za ty prachy nezní blbě...ještě možná časem zkusím červený Warwy v oceli,protože už kašlu na vyhazování litrů za dráty :-) ....ani pod stromeček už ne ! :-)

ESP Surveyor/J-Four, GL SB2, Levin JB
Gallien Krueger MB150E
0 xLajků:

32 Naposledy upravil: Aidamos (03. 07. 2012 20.48:50)

Re: Struny HARTKE HSB 540

Holeczech napsal:

ještě možná časem zkusím červený Warwy v oceli

Červený Warwicky v oceli? Tzv. struhadla? Do toho bych už nešel. Zkusils už ty mnou tolik vychvalované Fender Super Bass 8250-5M?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

33

Re: Struny HARTKE HSB 540

Holeczech napsal:

Nevím jestli je to singlma,nebo dřevem,ale na MM průměrné struny a na JB docela luxus

basou!!!! big_smile

0 xLajků:

34

Re: Struny HARTKE HSB 540

Takhle bych to nebagatelizoval,každýmu nástroji sedí jiné struny,naopak jsou struny které líp znějí na MM

pekelnik napsal:
Holeczech napsal:

Nevím jestli je to singlma,nebo dřevem,ale na MM průměrné struny a na JB docela luxus

basou!!!! big_smile

ESP Surveyor/J-Four, GL SB2, Levin JB
Gallien Krueger MB150E
0 xLajků:

35

Re: Struny HARTKE HSB 540

upřímně, červený warwicky jsou dobrý pár dní. je sice fakt, že když je natáhneš tak hrajou dobře, ale tupnou prostě dost rychle (hlavně sem takovej pocit měl nejvíc u E a G struny).

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků: