1

Téma: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Na TalkBassu mě inspiroval jistý ZAC výrobou svojí 2x10" bedny z laminátového sendviče plněným polystyrenem. Protože všichni víme že polystyren je velice lehký tak stvořit bednu 4x10", nebo 2x12" o standardní velikosti a váze kolem 15 kg by mohlo být docela solidně reálné.
První pokus s jednou vrstvou laminátu na nepěněný polystyren (klasický měkký "poliš" pryskyříce leptá) mě upřímně šokoval jak tvrdá a lehká deska z toho vzniká.
Vyrábím teda 2x12" (BETA12 a BETA 12LTA) o rozměrech 58x58x46cm. Už se těším jak to dopadne. Jestli to bude poslouchatelné anebo to skončí rozštípané v kontejneru na komunál big_smile
Komentáře, inspirace a postřehy vítám smile
První fotky práce s nožem a tmelem.
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/janec-040510-111719-dsc00849.jpg
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/janec-040510-111736-dsc00851.jpg

0 xLajků:

2

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

no panko velkomozny... to sou veci .. drzim palce ..  wink

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

3

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Zajímavé.. Kde jsi sehnal ten matroš, to se normálně prodává, nebo si to musel nějak vyrobit?

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

4

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Tvrzeny polystyren bezne k dostani ve stavebninach pod nazvem styrodur, pouziva se k obkladani soklu popr. do podlah

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

5

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

kurva to só věci...já si snad od tebe kópím k tomu Hocke ještě nějakó takto zfóknutó bedýnku tongue

0 xLajků:

6

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Jsem teda velice zvědavý na výsledek. Různé high-tech kompozitní materiály jsou pro výrobu boxů prý moc drahé a z hlediska poměru cena/užitek se nevyplatí. Zkoušels Michale, jak moc se ta deska prohne, když na ni třeba stoupneš?

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

7

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

mistergo napsal:

jak moc se ta deska prohne, když na ni třeba stoupneš?

Měl jsem kousek 20x10cm. Zlomit to šlo, ale až po řádném dupnutí. Když se dají 2-3vrstvy rohože a pryskyřice z každé strany tak to myslím bude dobrý. Snad to nebude skákat jak balón big_smile

0 xLajků:

8

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Jen ty repraky maj 9kg. Proc nepouzijes neodym?

0 xLajků:

9

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Já jsem teď někde prohllížel 12 palcový eminence a beta i neodym mají obě 2,5 kila

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

10

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Janec napsal:

Snad to nebude skákat jak balón

No právě smile - pod slovem laminát si představím pružný materiál, což na box moc dobré není. Ale zase ten tvrzený polystyren by tomu mohl dodat trochu menší deformovatelnost - alespoň do okamžiku, než se uvnitř zlomí. Možná by to chtělo vymyslet něco jiného místo polystyrenu - lehkého a pevného.

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: Janec (04. 05. 2010 12.53:01)

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

batty napsal:

Proc nepouzijes neodym?

Dvojnásobná cena a ve výsledku dvě,tři kila ušetřený na reprácích jsou zanedbatelné. Nejtěžší je vždycky bedna. smile
To Pipa - 3,5kg maj u mě. Možná máme u nás v dědině větší gravitaci big_smile

0 xLajků:

12

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

pipa napsal:

Já jsem teď někde prohllížel 12 palcový eminence a beta i neodym mají obě 2,5 kila

Bety mají podle webu eminence všechny typy kolem 3,5 kg - mají dost malé magnety.

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

13

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Beta 12A     ...3.4 kg
Beta 12LTA  ... 3,72 kg

Basslite S2012 ...1,9kg

0 xLajků:

14

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

To vypada fakt zajimave, drzim palce, ale v hlave mi vrta jedna vec, nebude ten polystyren castecne tlumit zvuk? Bouhuzel ted nevim jak presne vypada nepeneny polystyren, ale kdyz si predstavim ten klasickej, tak to neni zrovna homogeni material, takze prostupu zvuku moc neprida.

Fender Japan Jazz Bass RI 75, 50th anniversary edition
Fender Japan Precision Bass RI 62
MusicMan Stingray 4, 2EQ
Trace Elliot AH250 SMX + 1048; Trace Elliot Club #14
Music Man Club #15
0 xLajků:

15

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Předpokládám, že tady se asi žádný šrouby nechytají, co? Takže jen lepidlo+zvenčí ten laminát?

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

16

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Burdin napsal:

nebude ten polystyren castecne tlumit zvuk

No o to právě jde. Laminát bude zvenčí i zevnitř takže zvuk bude muset projít skrz tři vrstvy materiálu s dvojí tuhostí, od čehož si slibuju minimální akustický zkrat právě na basech. Na konstrukci bedny je to právě dost dobrej matroš, čím míň zvuku proleze skrz stěnu, tím líp. Akorát je měkký, tak snad to ten laminát udrží aby to nepružilo.

0 xLajků:

17

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

batty napsal:

Beta 12A     ...3.4 kg
Beta 12LTA  ... 3,72 kg

Basslite S2012 ...1,9kg

No dyť píšu že kilo odlehčení stojí tisícovku smile
Jen pro info, prozatimní náklady jsou 600 za pryskyřici, tmel,rohože a polystyren mi zbyl od zateplování. Spider možná bude vědět na kolik přijde tabule. Zatím žádná drahota smile

0 xLajků:

18

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Vypadá to luxferně, to by mohla být i cesta pro mě, už se těším na ukázky na trubce

Spector NS 5 CR, GK 1001 - 90's Style jak ta kapela RHCP, Symetrix, H&K BC410H
Jolča Jantar 4
0 xLajků:

19

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Janec napsal:

Na konstrukci bedny je to právě dost dobrej matroš, čím míň zvuku proleze skrz stěnu, tím líp. Akorát je měkký, tak snad to ten laminát udrží aby to nepružilo.

Pokud to bude pružit, tak se jakákoliv výhoda tlumení zvuku prakticky maže. Možná by nebylo od věci zkusit vyztužit ty stěny nějakým skeletem - třeba to udělat jako: laminát-polystyren-hliníkový skelet(jen řídký, ať nestoupne hmostnost)-polystyren-laminát. Otázka je, jak to udělat, aby ty vrsty pevně držely u sebe.

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

20

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

No pak by slo vyhodit, polystyren, protoze jeho jediny plusy jsou cena a vaha. Pak jeste schovat laminat na opravy dna sveho skuneru a nechat to na Hlinikovy z Humpolce.

0 xLajků:

21

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

batty napsal:

No pak by slo vyhodit, polystyren, protoze jeho jediny plusy jsou cena a vaha. Pak jeste schovat laminat na opravy dna sveho skuneru a nechat to na Hlinikovy z Humpolce.

A proč se patlat s hliníkem, když to jde mnohem lépe s překližkou, žejo.
Kdepak, takhle novátoři neuvažujou. smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

22

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

já teď zrovna řeším projekt na léto, že bych udělal detuned box z nějakýho pořádnýho materiálu, tak jsem fakt zvědavej, jak tohle dopadne!

--O-o-O--
Epi EB-3, YAMAHA Attitude Standard 5, Fokus-H MM, tele a SG.
so what, i'm still a rockstar...
0 xLajků:

23

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Dobrá myšlenka smile

Někde jsem četl o pylysterenových Hi-Fi bednách, snad Tesla.

Řekl bych, že to bude rezonovat, jak moc, to se uvidí. Alespoň přední desku bych udělal vyztuženou něčím silnějším, nebo silnou vrstvou laminátu.

Díry budeš vyřezávat, nebo je vylaminuješ přesně podle repro? Doporučuji si udělat podle repráků šablony s dírama a do desky zalamionovat metrický závity na šrouby (ty truhlářský, nebo jiný závitový vložky). Bude to možná trochu obtížnější, než vyřezávat pak díru, ale vyřešíš to, ajk budou repráky v desce držet - podle mě nebudou mít obyč vruty moc šanci...

Já s laminátem dělal velký desky 3-5mm silný a lepil jsem je na hasičský vozy - viz: http://ulozna.soulslavers.com/soubory/c … 1-lami.jpg

Na rovném vyleštěném AL plechu sem rozetřel válečkem gel, pak válečkem priskyřici, rohože pryskyřici, rohože atd. Jo a deska musela bejt dokonale čistá aby to pak šlo utrhnout. Jak je to nalepený na ten bok, tak to je nalepený vcelku, jako jeden kus, slaminovaný do sebe. Nalepený polyuretanem. Je s tím dobrá práce, ale je specifická. Ještě teť mám zatvrdlej gel na monterkách. A ruce vod ředidla popraskaný škoda mluvit ... ve firmě z toho dělali celý samonosný lamino nástavby, i nádrže na 815. Viz

http://sehat.eu

Výhoda byla t, že se často čekalo až to zatvrdne a mohlo se oprávněně pohodlně kouřit. Jak se říkalo - sušíme big_smile

Fandím!

0 xLajků:

24

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Omlouvám se za chybný údaj o hmotnosti, nevím kde jsem to minlý týden pochytil...že by u nějakých celestionů? Vůbec nevím. Možná jsme jen blbě viděl...
Nedá se ta bedna zalaminovat celá (teda skoro celá, bez přední desky)? že by odpadla spousta spojů a šroubování.

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

25

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Kdyz laminovat tak bych z toho udelal valec at se to da koulet na akce a z akci smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

26

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

opravdu, zajímavé! Ten Zacův projekt jsem svého času taky sledoval.
I u mě probíhaly různé myšlenkové pochody jak ještě více snížit hmotnost boxu - promýšlel jsem různé dřevěné sendviče (např.3mm překližka/15-20mm balsa/3mm překližka - ano, pro znalé - inspirace u éra DH Mosquito smile ), pak mě napadlo 3mm překližka a megahustá síť výztuh - problém pracnost, pak obdoba voštinového sendviče. Kompozity mají pro mě nevýhodu v tom, že potřebuješ vybavení a navíc patláš další chemický sračky, jako by nestačilo lepení koberce chemoprénem smile
Uznávám, že je to prostor pro rozsáhlý experimenty a držím palce.
Mě osobně vyšla 9mm překližka jako kompromis mezi úsporou hmotnosti a pracností. Možná někdy zkusím ještě tu slabší, na nějakou 1x10 by ta 3mm mohla klapnout big_smile
Jinak - jak koukám na fotky, přijdou mi stěny málo vyztužený vůči sobě a asi by opravdu bylo lepší to laminovat nějak dokupy. Třeba udělat kopyto na boční/vrchní/spodní stěny a předek a zadek dopatlat zvlášť.

Každopádně ti přeju hodně zdaru a jsem zvědavý na výsledek!!!!!

BTW.: nedělá Glockenklang ty svý neo boxy taky nějak sendvičově? Nemáte někdo nějaký detailnější info?

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

27

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Glockenklang 212 vazi 29kg(coz je na 212 pomerne malo) a light verze 23,5kg , takze se IMHO lisi jen reprakama.

0 xLajků:

28

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Spider: ja bych radsi kouli, nemusi se tlumit rohy bedny:)

0 xLajků:

29

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

batty napsal:

Spider: ja bych radsi kouli, nemusi se tlumit rohy bedny:)

no to jo, ale zas ti neustoji na podiu, a ne tak kdyz je krive smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

30

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

spider napsal:

no to jo, ale zas ti neustoji na podiu, a ne tak kdyz je krive

vysouvaci nozicky nebo bodce, model jezecek, ne? smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

31

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

CharlesBass napsal:

Alespoň přední desku bych udělal vyztuženou něčím silnějším, nebo silnou vrstvou laminátu.

Čelo pořídím z OSB desky - stejně to bude samá díra tak ta na váze nepřidá a vyhnu se právě tomu zapouštění matic pro repro.

Nook napsal:

jak koukám na fotky, přijdou mi stěny málo vyztužený vůči sobě

Mám nakoupený násady od smetáku, budou vlepeny a přišroubovány mezi stěny až na hotový laminát. Nemám fantazii na to jak bych tou pavučinou protahoval to plátno namazané pryskyřicí big_smile

0 xLajků:

32

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Nook napsal:

ano, pro znalé - inspirace u éra DH Mosquito

To budou ty Stíhači ohivých nocí, Warburtonowa válka, Byli jsme v bitvě o anglii. atd, co ? big_smile

Teď mě napadla docela ještě raritnější věc - jen má jeden háček - udělat box nafukovací ! Problém by byl, že by to vytlačovalo reprák ze závěsu big_smile

0 xLajků:

33

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Na OSB se vykasli, je to samy lepidlo a vydrzi prd. A vruty nejdou pouzit ani do preklizky. Basova benda je neco jineho nez kytarova. Potrebujes co nejvetsi tuhost a vykon u 212ky nekde kolem 600W. Takze vlepit srouby(nebo matky) M6 nebo vetsi.

0 xLajků:

34

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Tak mám zalaminovaný vnitřní prostor bedny. Už vím proč to nikdo nevyrábí. Je to nehorázná prasečina!
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/janec-060510-083745-dsc00854.jpg

0 xLajků:

35

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Hmmmm... Pantera :-)

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

36 Naposledy upravil: Janec (06. 05. 2010 13.32:35)

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

A takhle to teda vypadá. Prozatím 4,5kg.
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/janec-060510-143018-dsc00858.jpg

0 xLajků:

37

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Znamej chce ted delat 212 bednu, tak taky zkusime Betu 12A+12LTA.

Nepotrebuje zadny extremni vykony, takze pujdem cesto co nejrovnejsiho zvuku. Rychlej odhad je 12LTA(high pass na 100Hz) v zavreny tlumeny 50l casti a ve zbytku bedny 12A s objemem 130l a dvema rourama. Bude to trochu opicarna, ale treba muj bejvalej(a sqvelej) Accugroove tri210L mel uvnitr taky prepazky vselijak.

Jestli dobre rozumim doporucenim z webu eminence, tak pak takovahle bedna snese cca 150W. S temahle vykonama by asi sla pouzit i slabsi preklizka.

Muzem to pak porovnat s Jancovou laminatovou bednou.

0 xLajků:

38

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Tak já to šlehl jednoduše 50:50 litrů pro každý reprák fullrange a s basreflexem. LTAčko jsem použil schválně pro co nejjednodušší konstrukci bez výhybek a výškáče.
  I mě zajímá (po zjištění pracnosti mojeho postupu) jak zní bedna z tenké překližky.
Ono furt je co zkoušet že jo... to je kouzlo DYI smile

0 xLajků:

39

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

batty napsal:

Jestli dobre rozumim doporucenim z webu eminence, tak pak takovahle bedna snese cca 150W. S temahle vykonama by asi sla pouzit i slabsi preklizka.

Co bedna snese se dá nasimulovat - ve velkých objemech jako první začne být problém s výchylkou membrány a podle té potom určíš maximální možný příkon. A s nějakým zeštíhlováním překližky bych byl opatrný:
a) u velkého boxu musí být vždy odpovídající tloušťka, protože plocha stěn je větší než u malé bedny a tím se zmenšuje jejich tuhost.
b) akustický tlak na basech (kde je nejvíc energie) může být u velké bedny s menším příkonem klidně vyšší než u malé bedny s vyšším příkonem.

Janec napsal:

I mě zajímá (po zjištění pracnosti mojeho postupu) jak zní bedna z tenké překližky.

Nejsem odborník na dřevo a spol., ale jsou různě těžké překližky nebo různě těžké laťovky. Pokud se zde vyskytují odborníci oboru truhlářského, možná by konečně někdo mohl vymyslet, jaký typ překližky nebo laťovky je pro bedny nejideálnější - prostě porovnat objemovou hmotnost a modul pružnosti a říct: tohle je nejideálnější pro maximálně tuhou bednu, tohle je nejlepší, když chci tuhost i nízkou hmotnost atd.

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

40

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

mistergo napsal:

Nejsem odborník na dřevo a spol., ale jsou různě těžké překližky nebo různě těžké laťovky. Pokud se zde vyskytují odborníci oboru truhlářského, možná by konečně někdo mohl vymyslet, jaký typ překližky nebo laťovky je pro bedny nejideálnější - prostě porovnat objemovou hmotnost a modul pružnosti a říct: tohle je nejideálnější pro maximálně tuhou bednu, tohle je nejlepší, když chci tuhost i nízkou hmotnost atd.

zalezi od prikonu, ja osobne by som pod 15 mm nesiel, ale kvalitnej bukovej preglejky.

najlepsie je pouzit masiv (skarovka) o hrubke asi 22-28mm vahovo to vyjde najlahsie...

moj box 2x 10 eminence delta, je z 15mm preglejky, predna a zadana strana je zduplovana...

0 xLajků:

41

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Mistergo:
prave maximalni mozny prikon v tehle konfiguraci a objemu je podle materialu eminence 75W pro 12A a 100W pro 12LTA, takze celkove jen 150W. Kdyz u ty 12A jete oriznu vsechno pod 45Hz, tak snese vic. Slo by se snadno dostat na dvojnasobek, ale za cenu ztraty rovnejch basu.


grifon:
Preklizku jsem myslel 16mm, tomu rikam slabsi:))
Masiv nebo sparovku nebrat. Preklizka ma pri stejny vaze mnohem vetsi tuhost a pevnost. MDF je na bedny jeste lepsi, ale vaha je kruta.

U kytarovejch beden jsem pouzival silnejsi predni a zadni stenu, tam jsou deformace materialu nejkritictejsi. Ae tohle bude relativne mala bedna, rekneme 60x60x50, navic s vnitri prepazkou a zebrama, takze bych se pri 150W deformaci nebal.

0 xLajků:

42

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Nemam ten jejich simulacni soft, takze musim vychazet ze vzorovejch prikladu

http://www.eminence-speaker.com/pdf/cab-beta-12a-2.pdf

http://www.eminence-speaker.com/pdf/cab-beta-12lta.pdf

0 xLajků:

43 Naposledy upravil: pipa (07. 05. 2010 06.18:51)

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

mistergo napsal:

Pokud se zde vyskytují odborníci oboru truhlářského, možná by konečně někdo mohl vymyslet, jaký typ překližky nebo laťovky je pro bedny nejideálnější

Lehký materiál, ono to je asi komplikovanější. V poslední době se třeba hodně vrací voštinové desky, právě kvůli odlehčení. U nábytku je to kvůli módě tlustých polic atd (třeba tloušťky 50) jaká se ale dělá voština nejmenší nevím. Nemyslím si ale, že by byla vhodná, je to v podstatě to, z čeho se dělaly takové ty dveře, co se při rvačce vždycky prorazily: papírová skládačka vevnitř. Tuhé je to celkem dost.
Výrobci teď nabízejí obdobu, kdy je vevnitř místo papíru mřížka ze smrku, to bude ale hodně drahé.
MDF a DTD je známé, na hmotnost líp by vyšel smrkový masív-spárovka, nebo laťovka. Mám ale pocit, že taková bedna pak musí hrát korpusem jak akustická kytara smile
Mně se zdá jako docela zajímavá možnost použít lehkou překližku (viz Nook) a důkladně ji vyztužit smrkovým masívem.

edit: tady se dají nějaká data omrknout, objemová hmotnost atd
http://www.decospan.cz/dyhove-preklizky

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

44

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Prave, material sten musi "hrat" co nejmin, Takze nejlepsi je MDF, pak preklizka a nejhorsi masiv. Latovka, sparovka a podobny budou podle me po case drncet a casti budou rezonovat jako masiv, casti jeste vic.

0 xLajků:

45 Naposledy upravil: CharlesBass (07. 05. 2010 06.52:43)

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Janec napsal:

Je to nehorázná prasečina!

To chce praxi a spoustu ředidla big_smile

pipa napsal:

je to v podstatě to, z čeho se dělaly takové ty dveře, co se při rvačce vždycky prorazily: papírová skládačka vevnitř.

Takový pěkný vypovídající přirovnání. Když bys řek o vykopnutí, tak by si zase člověk mohl myslet, že ti není cizí zlodějna big_smile

pipa napsal:

na hmotnost líp by vyšel smrkový masív-spárovka, nebo laťovka. Mám ale pocit, že taková bedna pak musí hrát korpusem jak akustická kytara

=

CharlesBass napsal:

Řekl bych, že to bude rezonovat, jak moc, to se uvidí.

Já si myslím, že to rezonovat bude i tenhle laminát s těma výztuhama. Myslím, že bude třeba to pečlivě vytlumit i za cenu přetlumení. Nevím valstně co je horší, jestli přetlumený, nebo rezonující box ??

smile

0 xLajků:

46

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

batty napsal:

Nemam ten jejich simulacni soft, takze musim vychazet ze vzorovejch prikladu

Je to zadarmo ke stažení smile

batty napsal:

Preklizka ma pri stejny vaze mnohem vetsi tuhost a pevnost. MDF je na bedny jeste lepsi, ale vaha je kruta.

To je právě otázka - MDF je totiž údajně pružnější než laťovka nebo překližka. Bohužel není lehké najít na netu odpovídající tabulky, kde by to bylo přímo porovnáno (resp. já je nenašel). Někteří stavitelé hi-fi MDF za ideální materiál považují, četl jsem zajímavou diskuzi, kde se mezi sebou hádalo pár stavitelů, jestli MDF nebo překližka. Musím říct, že na argumenty to u mě vyhráli "překližkáři". Možná že Pipa by věděl, jak to je doopravdy. smile

pipa napsal:

MDF a DTD je známé, na hmotnost líp by vyšel smrkový masív-spárovka, nebo laťovka. Mám ale pocit, že taková bedna pak musí hrát korpusem jak akustická kytara

Staré teslácké PA bedny jsou téměř výhradně z laťovky. Myslím, že pokud se bedna vhodně vyztuží, tak by neměl být problém. Podle mého osobního průzkumu (bohužel data nebyla úplně nejtvrdší) je opravdu nejlepší z hlediska tuhosti obecně překližka (buková je jedna z nejtužších), potom laťovky, potom dlouho nic a pak MDF, na chvostu žebříčku potom dřevotřísky.

batty napsal:

Prave, material sten musi "hrat" co nejmin, Takze nejlepsi je MDF, pak preklizka a nejhorsi masiv. Latovka, sparovka a podobny budou podle me po case drncet a casti budou rezonovat jako masiv, casti jeste vic.

"Hrát co nejmíň" je pravda, ale taky je potřeba, aby stěny basového boxu měly přirozenou rezonanci na co nejvyšší frekvenci, ideálně mimo hrané pásmo. Protože hrát to bude trochu vždycky a čím výš, tím míň to zkreslí přenášené basové pásmo. Proto musí být materiál co nejtužší a co nejlehčí, protože těžké materiály rezonují vždy níž. Bohužel to jsou v praxi protichůdné parametry.

CharlesBass napsal:

Nevím valstně co je horší, jestli přetlumený, nebo rezonující box ??

Asi záleží, co kdo rád. smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

47

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Dneska jsem dolaminoval druhou vrstvu a tím s laminováním končím. Vypadá to otřesně, ale pevně. Povrch bude nejspíš koberec protože něco takhle křivýho jsem ještě neviděl big_smile Aneb slovy přítelky: "A plánuješ že to bude i hezký?" smile Finančně jsem zatím na dvanácti stech za korpus...
Jinak ke spárovačce - stavěli jste z toho někdo že píšete že je to na prd? Já z ní mám subwoofer a Ondrášova Custommade 12" z ní má obvodové stěny. Ten materiál když se vyztuží hranolama napříč létům je dost pevný a hlavně lehký. Mě se zvukově líbí velice. Asi nic pro hifouše, ale na ucho je to fajné.

0 xLajků:

48

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Janec napsal:

Finančně jsem zatím na dvanácti stech za korpus...

To je podobný jako u překližky.
Jinak, jak tak čtu a na fotkách pozoruju, mohlo by se to tady jmenovat "Deník šíleného konstruktéra". big_smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

49

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

grifon napsal:

moj box 2x 10 eminence delta

Týjo, teprve teď jsem si všiml, že je to odkaz na fotky a musím tu bedničku pochválit - vypadá to úžasně. Hraju teď mj. na basu v hip-hop partě s beatboxem, tak jsem si říkal, že bych si na přední stěnu nechal udělat nějaké graffiti. Teď mi to příjde jako ještě lepší nápad. smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

50

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

mistergo napsal:

vypadá to úžasně

Souhlas, je parádní! Koukám že zdatných konstruktérů sem chodí dost smile

0 xLajků:

51

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Dnes jsem ořezal pahýly laminátu, zabrousil hrby a zítra snad budu kobercovat. Váha 7,5kg. Vidím to že výsledek bude cca 18kg. hmm

0 xLajků:

52

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Janec napsal:

Dnes jsem ořezal pahýly laminátu, zabrousil hrby a zítra snad budu kobercovat. Váha 7,5kg. Vidím to že výsledek bude cca 18kg.

Ale zase můžeš napsat, že je to "water resistant cab". smile A 18kg je pěkný výsledek.
Náš basák si zrovna před chvílí dokončil svoji 2x12" - je to z 25mm laťovky, těžký jak hajzl, nemá to basreflex ani výztuhy a jsou tam Delty LFC s 93dB citlivostí, takže to hraje "decentně", ale jinak je to really Rock'n'roll cab! smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

53

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

mistergo napsal:

Ale zase můžeš napsat, že je to "water resistant cab".

Mozna by to mohlo v pripade potreby i plavat :-)
Zajimavej projekt. To bych chtel pak slyset nazivo.

Fender Standard P-Bass -> Boss GT1b -> Ibanez Promethean 3110 -> PA
0 xLajků:

54 Naposledy upravil: Janec (12. 05. 2010 09.02:02)

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Takhle to vypadá když to někdo s laminátem neumí smile
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/janec-120510-095429-dsc00863.jpg
Protože po zabroušení byla přední hrana šíleně křivá, musel jsem ji přetmelit do roviny - zelený sajrajt.
  Tady je jen naplácaný tmel a už vlepená čelní stěna.
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/janec-120510-095448-dsc00875.jpg

Další foto dopním, teď už jsou díry vyřezané a tmel přebroušený. Dneska osadím repro a basreflexy pro první test. Večer tak snad už dám info jak hraje.

0 xLajků:

55

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

18kg na 2x12 je slusny dost jestli to bude hrat smile Jinak zajimalo by me jestli mas nekde poznamenany naklady.

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10
0 xLajků:

56

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Deamon9009 napsal:

zajimalo by me jestli mas nekde poznamenany naklady.

4x188kč za pryskyřici
4x105kč za plátno
2x140Kč za silikon
190kč tmel s vláknem
125kč OSB deska
140kč basreflexy
2700kč repráky
700kč madla, konektory, miska, nožky, rohy
= zatím 5307kč
Ještě nemám grill a koberec. Polystyren byl zbytek ze stavby.

0 xLajků:

57

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

A jak tedy dopadl první test??

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

58

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Tady leje, bedna furt smrdí a moja mě s ní nepustí domu big_smile Venku se teď nehodí nic dělat. Tak snad zítra.

0 xLajků:

59

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Dal jsem na Nookovu dobrou radu a přidal výztuhy mezi stěny (I když jinak než to myslel). Bedna se mi zdála bez nich tuhá dost, ale nebyla. Terror na tříčtvrteční hlasitost po hladkém laminátu popojížděl což oznamovalo vibraci stěn. Teď už je to dobré.
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/janec-130510-112048-dsc00882.jpg

No a první test je tady!
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/janec-130510-112115-dsc00880.jpg

Dojmy? Pěkný tlak už na dva dílky hlasitosti, basů možná až moc. Na pomeranči mám basy na 9hodinách a dělá to peklo. Jestli je to eliminací akustického zkratu skrz různý materiál stěn, nebo spíš koupelnou se ukáže až to vytáhnu ven smile Zbytek zvuku se mi zdá normální. Žádný propady, nebo excesy že by nějaký tón lezl moc. Po celém hmatníku to hraje vyváženě. Horna díky LTAčku nechybí, výšek je dost a nejsou ostré. Celkově mi to zvukem připomíná Hockeho 410 co jsem měl. Jsem z dítěte zatím nadšenej.
Zbývá pokobercovat a provést zkoušku trvanlivosti jak dlouho to bude hrát než se to začne drolit nebo něco takovýho smile

0 xLajků:

60

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Tož jako pěkná svářečka...

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

61

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Asi jsem to přehlédl, ale co tam dáváš za repráky, a kolik watů/ohmů?

Trace Elliot Club #4
Fender - Precision Bass home signature Steve Harris
Trace Elliot GP12 SMX 4x10, TE Elf, TE Transit B, LINE 6 Relay G30
Hraji v kapele http://bandzone.cz/chupacabra
0 xLajků:

62

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Morybundus:

Janec napsal:

Vyrábím teda 2x12" (BETA12 a BETA 12LTA)

Beta 12 LTA = http://eminence.com/proaudio_speaker_de … B_CAT_ID=2

Beta 12 = ? jestli je to Beta 12A-2 = http://eminence.com/proaudio_speaker_de … B_CAT_ID=2

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

63

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Díky, tak že výsledný výkon 500W a 4Ohm.

Trace Elliot Club #4
Fender - Precision Bass home signature Steve Harris
Trace Elliot GP12 SMX 4x10, TE Elf, TE Transit B, LINE 6 Relay G30
Hraji v kapele http://bandzone.cz/chupacabra
0 xLajků:

64

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Je tam to LTA.

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

65 Naposledy upravil: Janec (13. 05. 2010 15.48:04)

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Ano ano, polovinu boxu obydluje BETA12 A2 a druhou BETA 12LTA. celkově 4 ohmy, 500W to nejspíš ustojí smile

0 xLajků:

66

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

To jsem zvědav, co se z kombinace BETA12 A2 + BETA 12LTA v jednom boxu vyklube smile. Určitě dojde k nějakému pokroucení frekvenční charakteristiky. To by ale nemuselo u boxu pro muzikantské účely příliš vadit, na rozdíl od aplikací pro HiFi, kde by to byl malér.
Pomineme-li rozdílné výkonové zatížení obou reproduktorů, je důležité sledovat Bl-silový faktor, rozdílnou Xmax. SPL je v podstatě stejná..
Vyzkoušej, prověř v provozu a dej report smile

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

67

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Betaron napsal:

co se z kombinace BETA12 A2 + BETA 12LTA v jednom boxu vyklube

Sice jsou v jednom boxu ale každý má svoji oddělenou komoru, takže se navzájem neovlivňují. Pomíchat takhle dva různé repráky by byla asi sebevražda smile

0 xLajků:

68

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Někdo tu dával morybundusovi odkaz na online prodejnu s mřížkovaným materiálem. Prosím prosím postněte mi to sem, nemůžu to najít . . .

0 xLajků:

69 Naposledy upravil: morybundus 1 (14. 05. 2010 13.52:19)

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Nook napsal:

Jo, tahokov+děrované plechy: www.perfolinea.cz Posílaj i na dobírku, rychle, velký množství různejch rozměrů skladem a ten velkej plát ti vydrží na x beden
Pro tebe asi konkrétně: http://www.perfolinea.cz/index.php?lang … aho_pozice
Jo a koberec nekupuj, kup v Dexonu přímo černou tkaninu. Je sice za víc peněz, ale vyplatí se to. Koberce jsou na piču, nevypadá to hezky...

tady to je, kdyby jsi šel do toho podobného co má Elliot vzal bych si to s tebou třeba napůl.

Trace Elliot Club #4
Fender - Precision Bass home signature Steve Harris
Trace Elliot GP12 SMX 4x10, TE Elf, TE Transit B, LINE 6 Relay G30
Hraji v kapele http://bandzone.cz/chupacabra
0 xLajků:

70

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Díky moc, kouknu se a dám vědět jestli jsem si vybral.
Jinak takhle vypadáme po kobercování. Ještě rohy, grill a šmitec. Zatím 18,5kg. Takže finále bude 19kg s obyč reprama.
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/janec-140510-150610-dsc00887.jpg

0 xLajků:

71

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Janec napsal:

Jinak takhle vypadáme po kobercování.

Vypadá moc pěkně, škoda že taky nemám takové zlaté české ručičky:-( A jestli hraje z poloviny tak dobře jak vypadá, je to skvělej box;-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

72

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

vypadá parádně.. jí chci vidět za rok, jak bude zaprasená z těch pódií smile

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

73

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

olaf napsal:

Jinak takhle vypadáme po kobercování

dopytle! to je nadhera

0 xLajků:

74 Naposledy upravil: morybundus 1 (14. 05. 2010 14.46:14)

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Pastva pro oči, moc hezký..........ta nabíječka ti vleze mezi ucha?

Trace Elliot Club #4
Fender - Precision Bass home signature Steve Harris
Trace Elliot GP12 SMX 4x10, TE Elf, TE Transit B, LINE 6 Relay G30
Hraji v kapele http://bandzone.cz/chupacabra
0 xLajků:

75

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Díky pánové, fakt se vám tak líbí? To zahřeje, díky moc!
Mě tam ještě dost chybí ty rožky a mřížka abych byl spokojenej smile

0 xLajků:

76

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Janec napsal:

Mě tam ještě dost chybí ty rožky a mřížka abych byl spokojenej

to by me vlastne zajimalo - jak tam ty rohy pridelas?

0 xLajků:

77

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

je to supr, jako fakt!

--O-o-O--
Epi EB-3, YAMAHA Attitude Standard 5, Fokus-H MM, tele a SG.
so what, i'm still a rockstar...
0 xLajků:

78 Naposledy upravil: Deamon9009 (14. 05. 2010 15.05:33)

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

gratuluji, vzhledem fakt nadhera. Az ve me vrta nezacit stavet taky jednu 2x12 bednu. Ale tak sikovnej asi nebudu.

Za mě 1ka za vzhled

ale jak tady nekdo zminoval, prakticnost barvy potahu bude asi horsi uz.

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10
0 xLajků:

79

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

To mě by docela zajímalo, jak jsi přidělal ty pásková madla? Nebojíš se, že by se mohly vytrhnout?

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

80

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

hmm kurvafix! tongue
až na to že to je oranžový(pochopitelně) tak se mi to dost pozdává...

0 xLajků:

81

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

morybundus 1 napsal:

Díky, tak že výsledný výkon 500W a 4Ohm.

To tezko, teplotni limit je 450W, ale pri tyhle velikosti membrana prekroci Xmax tak pri 200W na bednu.

0 xLajků:

82

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

batty napsal:

To tezko, teplotni limit je 450W, ale pri tyhle velikosti membrana prekroci Xmax tak pri 200W na bednu.

No zkoušel jsem to hulit na full house a repra lítaly jak zběsilý. 500W to dlouhodobě asi nezvládne, nicméně plný krut se u toho ustát moc nedá. Myslím že při tomhle objemu a reprech je 300W dlouhodobý strop. Neva, šupy to má dobré. smile

kurcatovium napsal:

To mě by docela zajímalo, jak jsi přidělal ty pásková madla? Nebojíš se, že by se mohly vytrhnout?

Vruty podloženy OSB špalíky zevnitř bedny. 50mm vruty zavrtány jest - nelze vytrhnouti cool

ondras napsal:

to by me vlastne zajimalo - jak tam ty rohy pridelas?

Zašroubuju do laminátu - stejně je zašroubovaná i konektorová miska a zatím jsem ji nevystřelil, tudíž předpokládám že i rohy vydrží. smile

0 xLajků:

83

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Na ty usi dej radsi metricky strouby, vzdyt se dostanes dovnitr pres siru na reprak. Jestli to ma 20kg, tak ty vruty casem vypadnou

0 xLajků:

84 Naposledy upravil: SMETS (15. 05. 2010 09.15:51)

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Nevypadá to zle, ale ty madla jsou šílený - pro mě fakt vrchol nevkusu... a ty šrouby jak svítí. Proč si nedal černý? Jinak barva boxu je super, ale víc by se mi líbil matroš (něco jak orange) taková ta divná koženka či co to je?

jinak fajne práce... A jsou stěny nakonec rovný a kolmý k sobě?

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

85

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

SMETS napsal:

jinak fajne práce... A jsou stěny nakonec rovný a kolmý k sobě?

Jo v tom problém nebyl, stěny byly hrbatý, ne křivý smile proto koberec a ne koženka - je hladší a bylo by to všechno vidět. Vrutíky zakápnu černou barvou, klídek. Dyť to ještě neni hotový.
Ad madla - je to jednochlapovka tak jsem chtěl uši tak aby se to dalo pohodlně nosit. To madla z boku nesplňovala.

0 xLajků:

86

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Gratujulu k prototypu. Hodně se mi líbí kombinace repráků a nakonec ta bedna i dobře vypadá (to je co říct, když se člověk podívá na foto z výroby smile) Snad jen ta barva koženky by mohla být trošičku tmavší (to se ale časem samo spraví, možná klame foto), takhle z dálky na fotce vypadá trochu plyšově - koženka by asi byla ještě víc cool (ale mnohem dražší).
Sem si říkal - nechtěl bys, pokud možno, přihodit nějakou zvukovou ukázku? Ona by to nemusela být ani taková blbost, jestli máš k dispozici trošku lepší mikrofon, na youtube jsem viděl refereční video od Rivery s různými kytarovými repry a něco se z toho dalo usoudit.

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

87

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Mam dotaz na Betarona nebo Hockeho. Kdyz by se u jednoho repraku, konkretne LTA, v takovyhle bedne orizly basy seriove zapojenym kondikem, tak ten kondik otoci fazi o 180?

0 xLajků:

88

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Moc pekna bedynka, gratuluju, skoda, ze nejsou oranzovy i ty repra, krasne by to ladilo k sobe smile

batty napsal:

seriove zapojenym kondikem, tak ten kondik otoci fazi o 180?

pokud si dobre vzpominam, tak kondik otaci o 90° , resp zpoduje napeti za proudem

Fender Japan Jazz Bass RI 75, 50th anniversary edition
Fender Japan Precision Bass RI 62
MusicMan Stingray 4, 2EQ
Trace Elliot AH250 SMX + 1048; Trace Elliot Club #14
Music Man Club #15
0 xLajků:

89

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

batty napsal:

Mam dotaz na Betarona nebo Hockeho. Kdyz by se u jednoho repraku, konkretne LTA, v takovyhle bedne orizly basy seriove zapojenym kondikem, tak ten kondik otoci fazi o 180?

O celých 180 imho určitě ne, navíc fáze závisí na kmitočtu signálu - tzn. každá dílčí složka spektra je otočena jinak. Připojil bych se k dotazu na výše zmíněné pány - jak se z hlediska elektrotechniky chová reproduktor? resp. jakou má fázovou charakteristiku z hlediska el.obvodu??

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

90 Naposledy upravil: mistergo (15. 05. 2010 11.43:31)

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Burdin napsal:

pokud si dobre vzpominam, tak kondik otaci o 90° , resp zpoduje napeti za proudem

To je pravda, jenže tady je zapojený v sérii s reprákem - tzn. cívkou, která asi změní trochu situaci.

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

91

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Me to zajima z toho duvodu, ze eminence doporucuje u LTA pri ''flat" navrhu bedny oriznout basy pod 100Hz. Kdyz pak bude v druhy oddeleny casti bedny beta 12A( bez kondiku), a spolu budou paralelne popojeny, tak co to bude delat za neplechy.

0 xLajků:

92

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Tak se musí dát ještě adekvátní cívka paralerně. Když už. Otáčení fáze o 180° je aktuální u frekvencí až snad nad 5kHz , tam už normálně u třípaásmových vejhybek mají vejškáče prohozenou polaritu na svorkách...

Tady bych se s tím nezabejval - ten reprák pod 100 Hz zahraje - ale bude zkreslovat vejšky na tý kalotě (podle mě budou jakoby modulovaný nízkou frekvencí smile ) a u tej basy by to nemuselo vůbec vadit. Budou to prostě jiný vejšky než z nějakýho pieza či tlakáče - a jak Janec už psal zvuk se mu líbí.

Mě se zase líbí že ta koupelna je pro něj středobod života big_smile Nebo spíš, že ta jeho ho s tím nikam jinam nepustí big_smile

0 xLajků:

93

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Ten reprak pod 100Hz zahraje, ale v maly zavreny bedne o objemu 50l ho pri necitlivym pouziti 100W vodkouri uz nekde kolem 85Hz. Proto ten high pass.

Proc by se tam davala civka jeste paralelne?

Jestli dobre koukam, tak na ty frekvenci 100Hz bude posunuti 45stupnu a se vzrustajici frekvenci bude posun klesat. Uz mam ten eminence designer, tak zkusim nasimulovat jeste mensi bednu.

0 xLajků:

94

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

batty napsal:

ale v maly zavreny bedne

BR smile Ale vím co myslíš. Myslím, že by ho už vodkouřil smile

batty napsal:

Proc by se tam davala civka jeste paralelne?

Ta ma zase opacny vlastnosti co kond ... pokud si to dobre pamatuju: Civka je jako divka, nejdriv je napeti, potom proud big_smile

Ale, asi by to osetrit chtelo - bud bude na hrane to LTA, nebo s pouzitim jednoho kondu bude bedna hrát zkreslene - 45° u repráků těsně vedle sebe na 100Hz už jnení nezanedbatelný, zrovna u baskytary, která se okolo 100 pohybuje často...

0 xLajků:

95

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

mistergo napsal:

nechtěl bys, pokud možno, přihodit nějakou zvukovou ukázku?

Určo sem něco postnu. Lepší jednou slyšet než dvakrát číst.

0 xLajků:

96

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

CharlesBass napsal:

Nebo spíš, že ta jeho ho s tím nikam jinam nepustí

Tak tak big_smile Ještě se z toho vypařujou ty lepidla a tmely a koupelna je místo kde nic nenačichne a můžu tam furt větrat. A je to blízko na hajzlík big_smile

0 xLajků:

97

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

morybundus 1 napsal:

ta nabíječka ti vleze mezi ucha?

Vleze, schválně tím chci zamezit tomu co se stalo m3 s MarkBassem - že mu sjel z bedny. Nicméně to neřeší pád vzad či v před ktrý je pravděpodobnější. Na tom koberci se mu ale moc jezdit nechce, snad to bude dobrý.

0 xLajků:

98

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

batty napsal:

Proc by se tam davala civka jeste paralelne?

Tím se zvýší strmost celého filtru, bude to ty basy lépe tlumit. Na druhou stranu to udělá větší binec ve fázích.

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

99

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Ouvr.
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/janec-190510-155654-bedna.jpg
Rohy mám, ale zatím se mi to nějak líbí bez nich smile Až jednoho dne přestane pršet udělám si čas na nahrávku venku.
Jinak úspěšně absolvován koncert s hlasitostí na Oranži dva dílky při gainu na 9ti hodinách. big_smile
   Neznáte někdo nějaký vidlácky jednoduchý způsob jak změřit akustický tlak?

0 xLajků:

100

Re: Projekt: Ultralehký box standardních rozměrů.

Pěkný. Z čehos udělal to logo?

Janec napsal:

Neznáte někdo nějaký vidlácky jednoduchý způsob jak změřit akustický tlak?

Nevím, ale Chátra z fóra jednou box měřil. Ale pokud se pamatuju, měl půjčenou nějakou měřicí aparaturu.

Tak to je on přátelé!
0 xLajků: